Trzaskowski: idziemy w kierunku przyszłości. Nie chcemy cały czas oglądać się do tyłu

Źródło:
TVN24, PAP
Trzaskowski: idziemy w tym marszu po zwycięstwo w wyborach za dwa tygodnie, ale to tylko początek
Trzaskowski: idziemy w tym marszu po zwycięstwo w wyborach za dwa tygodnie, ale to tylko początek ZDJĘCIA ORGANIZATORA
wideo 2/23
Trzaskowski: idziemy w tym marszu po zwycięstwo w wyborach za dwa tygodnie, ale to tylko początek ZDJĘCIA ORGANIZATORA

Idziemy pełni odwagi i determinacji w kierunku Polski, która jest tolerancyjna, która jest różnorodna, która jest europejska i która jest uśmiechnięta. Idziemy w kierunku przyszłości - mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, inaugurując niedzielny Marsz Miliona Serc. - To wy jesteście właścicielami Polski, a nie jakaś partia, która teraz rządzi i zaczęło jej się wydawać, że Polska jest jej własnością - mówił do zgromadzonych w centrum stolicy lider Agrounii Michał Kołodziejczak. Przemówienie wygłosili także liderzy Lewicy. - To kobiety wygrają te wybory - stwierdził Robert Biedroń.

TRANSMISJA I RELACJE Z MARSZU MILIONA SERC OD GODZINY 12 W TVN24, TVN i TVN24 GO.

W niedzielę, w samo południe na rondzie Dmowskiego w Warszawie zebrali się uczestnicy zainicjowanego przez lidera PO Donalda Tuska Marszu Miliona Serc. Manifestanci przejdą ulicami Marszałkowską, Świętokrzyską, Jana Pawła II do ronda "Radosława".

Po przemówieniu lidera Platformy Obywatelskiej głos zabrał prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski. - Idziemy dzisiaj w tym marszu po zwycięstwo w wyborach za dwa tygodnie, ale tak naprawdę to tylko początek. Idziemy w tym marszu po zupełnie nową Polskę - oświadczył Trzaskowski. Podkreślił, że "miliony się obudziły" i to jest najważniejsze.

Trzaskowski: my chcemy rozmawiać o przyszłości

- Idziemy pełni odwagi i determinacji, w kierunku Polski, która jest tolerancyjna, która jest różnorodna, która jest europejska i która jest uśmiechnięta. Idziemy w kierunku przyszłości - mówił Trzaskowski.

Dodał, że "my nie chcemy się przez cały czas oglądać do tyłu". - Nie chcemy, tak jak nasi konkurenci, budować polityki tylko na resentymencie, na pompatyczności, która jest nie do wytrzymania. Chcemy się odwoływać do tolerancji, chcemy się odwoływać do tej najlepszej tradycji Polski. Tradycji państwa, które było otwarte, które było tolerancyjne, które zawsze było, jest i będzie europejskie - oznajmił Trzaskowski.

Dodał, że "do takiej tradycji chcą się odwoływać". - Nie chcemy się odwoływać do tradycji tylko i wyłącznie negatywnej, propagandy kłamstwa komunistycznego. Chcemy dumnie patrzeć z odwagą w przyszłość - zaznaczył Trzaskowski.

Trzaskowski: musimy iść głosować po to żeby zbudować inną Polskę
Trzaskowski: musimy iść głosować po to żeby zbudować inną PolskęZDJĘCIA ORGANIZATORA

Zwracając się do zgromadzonych, Trzaskowski zaapelował: "zastanówcie się przez chwilę, na czym dzisiejsza władza buduje swoją kampanię wyborczą". - Tylko na kłamstwie, na propagandzie, na manipulacji. Tam nie ma żadnego pozytywnego wątku. My chcemy rozmawiać o przyszłości - powiedział.

- Przygotowaliśmy specjalny program na 100 dni rządzenia. Chcemy wybiegać w przyszłość, proponować rozwiązania dla wszystkich najważniejszych problemów. Możecie się zastanowić i posłuchać o tym, co mówimy. Mówimy o edukacji, o służbie zdrowia, o relacjach z Unią Europejską, mówimy o walce z inflacją, drożyźnie - wymieniał prezydent Warszawy. - Oni mówią tylko i wyłącznie o jednym: o Donaldzie Tusku - podkreślił.

Donald Tusk, Robert Biedroń, Włodzimierz Czarzasty i Rafał Trzaskowski TVN24

Trzaskowski: trzeba głosować, żeby zbudować inną Polskę

Rafał Trzaskowski dodał, że 15 października trzeba iść głosować po to, żeby "zbudować inną Polskę". - Polskę, która naprawdę patrzy w przyszłość i która zapewni nam wolność. Wolność osobistą, od władzy, która się bez przerwy wtrąca w nasze życie, próbuje nas uczyć jak żyć, próbuje nam dyktować swoje warunki, próbuje ograniczać naszą wolność osobistą, a jest kompletnie odklejona od rzeczywistości - mówił.

Prezydent Warszawy podkreślił, że trzeba głosować dla przyszłych pokoleń. - Żeby nasze dzieci i nasze wnuki nie musiały patrzeć przez cały czas na to samo, na niekompetencję, na korupcję, na kłamstwa, żeby nasze dzieci nie wyrastały w takiej atmosferze, w której przez cały czas pogłębia się podziały, w której się przez cały czas na kogoś szczuje - stwierdził Trzaskowski.

Trzaskowski: chcemy Polski europejskiej i wolnej

W swoim przemówieniu Trzaskowski wyrażał pragnienie, by Polska była państwem europejskim. Dodał, że "tej chwili rozstrzyga się najważniejsze - nasza przyszłość".

- Możemy modernizować kraj. Mogą płynąć z Unii Europejskiej miliardy na rozwój Polski. Kolejny budżet będzie niedługo negocjowany. I dzisiaj, co się dzieje? Dzisiaj wszyscy inwestują w nowe miejsca pracy. Wszyscy walczą z katastrofą klimatyczną. Wszyscy walczą o to, żeby mieć nowoczesną gospodarkę. A my jesteśmy pozbawieni tych pieniędzy tylko dlatego, że ktoś się uparł, żeby niszczyć w Polsce demokrację - mówił wiceprzewodniczący PO.

- Chcemy Polski wolnej. Chcemy Polski, w której jest jasny, przyjazny rozdział Kościoła od państwa. Nie chcemy Polski, w której Kościół wspiera partię rządzącą, a partia rządząca wspiera Kościół. Chcemy Polski, w której są niezależne instytucje, które stoją na straży prawa, które stoją na straży godności, ale również, które walczą z inflacją i które nie podejmują decyzji tylko na polityczne zawołanie. Chcemy Polski, w której to kobieta decyduje o swoim zdrowiu i o swoim życiu - wymieniał Trzaskowski.

Trzaskowski: chcemy Polski europejskiej, w tej chwili rozstrzyga się nasza przyszłość
Trzaskowski: chcemy Polski europejskiej, w tej chwili rozstrzyga się nasza przyszłośćZDJĘCIA ORGANIZATORA

Kołodziejczak:  jestem rolnikiem i wiem, że plony zbiera się na jesień

Na rondzie Dmowskiego głos zabrał także lider Agrounii Michał Kołodziejczak. - Dobrze, że jesteśmy tutaj razem. Przychodzimy z różnych stron, ale mamy jeden cel. Jeden. Tym celem jest Polska. I nigdy nie dajcie sobie wmówić, że Polska nie należy do was - oświadczył.

- To wy jesteście właścicielami Polski, a nie jakaś partia, która teraz rządzi i zaczęło jej się wydawać, że Polska jest jej własnością. Tak nie jest i nigdy na to nie pozwolimy, bo Polska należy do nas. Polska należy do was. To wy sobie na nią zapracowaliście i zbudowaliście Polskę swoją ciężką pracą każdego dnia - mówił do zgromadzonych.

Kołodziejczak zapewniał zgromadzonych, że "będzie stał na straży waszych praw, by Polska do was wróciła i wróci". - Ja wam to obiecuję. Jestem rolnikiem i wiem, że główne plony zbiera się na jesień. Ale najpierw, każdy rolnik to wie, żeby zebrać dobre plony, trzeba dużo pracować, dobrze pracować i czasu nie marnować - przypomniał. - Dlatego ja dzisiaj obiecuję wam tutaj swoją pracę, bo mamy dwa tygodnie bardzo ciężkiej pracy przed nami. Obiecuję wam krew, pot, łzy i zwyciężymy - powiedział.

Lider Agrounii dziękował dalej działaczom swojego ugrupowania i "wszystkim ludziom, którzy reprezentują siłę ludową". - Pamiętajcie, wolność i bezpieczeństwo to jest konkret i o te konkrety będziemy walczyć. A na koniec: kobiety, dziewczyny idźcie na wybory, bo inaczej oni odbiorą wam wybór. Pamiętajcie o tym - zakończył.

Kołodziejczak: jestem rolnikiem i wiem, że plony zbiera się na jesień
Kołodziejczak: jestem rolnikiem i wiem, że plony zbiera się na jesieńZDJĘCIA ORGANIZATORA

Biedroń: kobiety wygrają te wybory

Robert Biedroń w swoim wystąpieniu wskazywał, że "to kobiety wygrają te wybory". - Tu dzisiaj jest Polska. Tu jest Polska uśmiechnięta, tolerancyjna, otwarta. Tu jest przyszłość Polski - zastrzegł.

Jak mówił, "kilka kilometrów stąd, na północy Warszawy, na Żoliborzu panuje mrok, który niszczy Polskę, niszczy prawa kobiet, niszczy prawa mniejszości, niszczy polską kulturę, niszczy polski samorząd, dzieli Polaków". - Ale dzisiaj, tutaj w Warszawie, w całej Polsce, jest nadzieja i jest nas więcej niż tej nienawiści z Żoliborza. Dlatego zwyciężymy - podkreślił Biedroń.

Dodał, że uczestnicy marszu są zjednoczeni. - Myślę, że na tę deklarację czekaliście zbyt długo, ale ona dzisiaj musi paść z tej sceny: jesteśmy gotowi do tych wyborów, jesteśmy gotowi zwyciężyć, jesteśmy gotowi utworzyć demokratyczny, europejski, nowoczesny rząd - cała opozycja - zadeklarował.

Biedroń zwrócił się do Polek. - Wiem, co czujecie, kiedy widzicie nienawiść. Wiem, co czujecie, kiedy rządzący podnoszą na was ręce. Ale dzisiaj nasz strach, wasz strach, musi zwyciężyć. Wasze prawa muszą dzisiaj stać się naszą siłą. Wasza determinacja musi się stać naszą siłą 15 października. Musimy pogonić ten rząd. Dziewczyny, jesteście gotowe? - pytał. - Dziewczyny, idźcie na wybory - zaapelował, zwracając się do "przyjaciółek, koleżanek, żon, partnerek, babek".

Następnie zaapelował do mężczyzn, by byli solidarni z kobietami. - Zróbcie to dla waszych synów i dla waszych córek. 15 października zwyciężymy - zapewnił.

Biedroń: kobiety wygrają te wybory ZDJĘCIA ORGANIZATORA

Czarzasty: Polska musi być jedna, uśmiechnięta, tolerancyjna, wielka, bo na to zasługujemy

Wicemarszałek Sejmu, współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty, przemawiając do zebranych na marszu, podkreślił, że jest w tym miejscu, bo uważa, że opozycja powinna ze sobą współpracować. - Jestem tutaj, bo uważam że po wyborach opozycja stworzy wspólny rząd - powiedział, dodając, że stworzy go Trzecia Droga, Koalicja Obywatelska i Lewica.

- Chcę, żeby PiS przestał skłócać Polaków, bo to, co robią - szukają ciągle wroga, dzisiaj geja, jutro Żyda, pojutrze Niemca, pielęgniarkę, wszystkie zawody. To do niczego Polski nie doprowadzi. Polska musi być jedna, uśmiechnięta, tolerancyjna, wielka, bo na to zasługujemy. Zwyciężymy - oświadczył polityk Lewicy.

Czarzasty zaznaczył, że marzy o Polsce będącej państwem świeckim, w którym "kler nigdy nie będzie mówił nam, co mamy robić, kogo kochać i w jaki sposób". Dodał, że chce, by kler płacił podatki, tak samo jak wszyscy obywatele i aby był równy wobec prawa. - Chcę, żeby pedofil był przenoszony z parafii do więzienia, a nie z parafii do parafii - podkreślił.

- Chcę, żeby kobiety miały swoje prawa, żeby same decydowały w sprawie aborcji. Żeby aborcja była dopuszczalna do 12. tygodnia, żeby nikt w to nie ingerował. (...) Chcę, żeby kobiety miały zabezpieczone żłobki, przedszkola, żeby mogły pracować - wyliczał. Czarzasty wskazywał także, że chce, aby szkoła była tolerancyjna, "żeby w szkole skończyła się religia, a zaczęły posiłki dla dzieci", by usługi publiczne dostępne na wysokim poziomie. Podkreślił, że powinien zostać zmieniony bądź rozwiązany konkordat.

- Chcę, żeby szpitale były ogólnodostępne, bo Polska to nie jest kraj tylko bogatych ludzi. Każdy z nas ma prawo do opieki zdrowotnej, do operacji, opieki dla siebie i swoich bliskich - przekazał. Polityk Lewicy zaznaczył, że chce, aby hasło "mieszkanie prawem, a nie towarem" zostało wprowadzone w życie, żeby budowano mieszkania na "tani wynajem". - Chcę, żeby 14 milionów ludzi, którzy są pozbawieni transportu publicznego, gdzie nie dojeżdża pociąg i autobus, żeby przestali być wykluczeni transportowo. Chcę, żeby do każdego powiatu dojeżdżał pociąg, a do każdej gminy dojeżdżał autobus. To wam się należy, to nam się należy - mówił.

Czarzasty podkreślił też, że chce, aby Polacy - tak jak we Francji - pracowali krócej w ramach 35-godzinnego tygodnia pracy. - Praca nie jest wszystkim, trzeba żyć i być wolnym, uśmiechniętym, pełnym serca dla wszystkich, tolerancyjnym - podkreślił. Czarzasty wskazywał też, że chce, by seniorzy żyli w godności, żeby była wprowadzona renta wdowia, "by nikt nie ingerował w kulturę, by nikt nam nie mówił, że jesteśmy świniami, jak jesteśmy w kinie, to jest skandal - podkreślił, dodając, że media publiczne muszą być niezależne.

Czarzasty: jestem tutaj bo uważam, że opozycja powinna ze sobą współpracować
Czarzasty: jestem tutaj bo uważam, że opozycja powinna ze sobą współpracować ZDJĘCIA ORGANIZATORA

Autorka/Autor:momo//mm,ft

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Jeśli Putin odniesie tu sukces, nie zatrzyma się - ocenił szef Pentagonu Lloyd Austin, mówiąc o Ukrainie. Sekretarz obrony USA, przemawiając przed Kongresem, ocenił, że prezydent Rosji "będzie nadal podejmował bardziej agresywne działania w regionie". - Całkiem szczerze, jeśli Ukraina upadnie, to naprawdę uważam, że NATO będzie walczyło z Rosją - dodał.

Szef Pentagonu Lloyd Austin: jeśli Ukraina upadnie, to naprawdę uważam, że NATO będzie walczyło z Rosją

Szef Pentagonu Lloyd Austin: jeśli Ukraina upadnie, to naprawdę uważam, że NATO będzie walczyło z Rosją

Źródło:
Newsweek

Pył znad Sahary prawdopodobnie w piątek dotrze do naszego kraju - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jego największe stężenie jest spodziewane między innymi w południowo-wschodniej Polsce.

Wasze samochody może dziś przykryć warstwa żółtego pyłu

Wasze samochody może dziś przykryć warstwa żółtego pyłu

Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW

W okolicach cerkwi w Moskwie, gdzie ma odbyć się nabożeństwo nad trumną Aleksieja Nawalnego, pojawiają się pojazdy policyjne - podał niezależny rosyjski portal Medizona. Po nabożeństwie ma odbyć się pogrzeb znanego przeciwnika władz na Kremlu. Rosyjskie służby utrudniały organizację uroczystości. W przededniu pogrzebu przed nekropolią dyżurowali funkcjonariusze policji, którzy legitymowali wchodzących na teren cmentarza.

Pogrzeb Aleksieja Nawalnego. Uroczystości "pomimo całego sprzeciwu"

Pogrzeb Aleksieja Nawalnego. Uroczystości "pomimo całego sprzeciwu"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Meduza, tvn24.pl

W koalicji rządowej trwają już przymiarki do kolejnych wyborów. Liderzy KO i Trzeciej Drogi chcą wspólnie powalczyć o rekordową liczbę mandatów do Parlamentu Europejskiego. Tym samym zepchnąć Jarosława Kaczyńskiego do całkowitej defensywy i uzyskać - jako Polska - miejsce lidera w ramach Europejskiej Partii Ludowej. To daje nam szanse na walkę o najwyższe stanowiska w Unii dla Polaka, słyszymy w koalicji rządowej. W najnowszym odcinku "Wybory Kobiet" w TVN24 GO Arleta Zalewska z "Faktów" TVN i Aleksandra Pawlicka z "Newsweeka" rozmawiają o kulisach koalicyjnych narad.

Tusk, Hołownia i Kosiniak-Kamysz razem do wyborów europejskich? Jest taki pomysł. Znamy kulisy

Tusk, Hołownia i Kosiniak-Kamysz razem do wyborów europejskich? Jest taki pomysł. Znamy kulisy

Źródło:
TVN24

W nocy z czwartku na piątek mieszkańcy warszawskich Bielan i okolicznych dzielnic usłyszeli głośny wybuch. Policja potwierdza, że dotarło do niej takie zgłoszenie. Źródła wybuchu ani jego fizycznych skutków nie znaleziono.

Mieszkańcy Bielan słyszeli wybuch. Policja: otrzymaliśmy takie zgłoszenie

Mieszkańcy Bielan słyszeli wybuch. Policja: otrzymaliśmy takie zgłoszenie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Portal Onet opublikował kolejne fragmenty podsłuchanych przez CBA rozmów byłego prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Jak podał portal, Obajtek postanowił wykorzystać pandemię do "wzmocnienia" swojej pozycji w "trwających wewnątrz PiS walkach". Miał planować akcję wymierzoną w dawnego wicepremiera Jacka Sasina. "Trzeba zrobić tak, żeby go za*****, k****. Żeby tymi informacjami... żeby go krew zalała. Żeby nie miał punktu zaczepienia do mojej osoby, słuchaj [...] oni chcą mnie wykończyć teraz" - czytamy. Podsłuchy - podał Onet - prowadzone były w ramach tajnej akcji pod kryptonimem "Vampiryna".

Obajtek o Sasinie: "trzeba zrobić tak, żeby go za*****". Kolejny wątek podsłuchanych rozmów

Obajtek o Sasinie: "trzeba zrobić tak, żeby go za*****". Kolejny wątek podsłuchanych rozmów

Źródło:
Onet, tvn24.pl

Nie ma dziś sytuacji spokoju, wiecznego pokoju ani optymistycznego patrzenia w przyszłość. Polska i NATO muszą być gotowe na każdy scenariusz - podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz, minister obrony narodowej. Ostrzegał przed zagrożeniem ze strony Rosji.

Kosiniak-Kamysz: Nie wolno się oswoić z wojną. Rosja była i jest zagrożeniem

Kosiniak-Kamysz: Nie wolno się oswoić z wojną. Rosja była i jest zagrożeniem

Źródło:
PAP

Na terytorium Łotwy próbowały przedostać się osoby, które najprawdopodobniej były przedstawicielami rosyjskiej armii i służb specjalnych. Straż graniczna udaremniła to działanie - poinformował szef łotewskiej straży granicznej Guntis Pujats.

Rosjanie i Białorusini "odpowiadający profilowi bojownika" próbowali dostać się do Łotwy

Rosjanie i Białorusini "odpowiadający profilowi bojownika" próbowali dostać się do Łotwy

Źródło:
PAP

W drodze na zajęcia profilaktyczne z dziećmi gdańscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę, który zawrócił w niedozwolonym miejscu. Mężczyzna przewoził w bagażniku 10 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. 59-latek usłyszał zarzuty paserstwa akcyzowego, grozi mu do trzech lat więzienia. Dodatkowo otrzymał mandat i pięć punktów karnych za wcześniejsze wykroczenie.

Mieli uczyć dzieci o bezpieczeństwie, zamiast tego zatrzymali kierowcę, który przewoził nielegalny tytoń

Mieli uczyć dzieci o bezpieczeństwie, zamiast tego zatrzymali kierowcę, który przewoził nielegalny tytoń

Źródło:
tvn24.pl, Policja Pomorska
Resort kajś w Polsce. 297 kilometrów od kancelarii premiera

Resort kajś w Polsce. 297 kilometrów od kancelarii premiera

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Powraca pomysł wprowadzenia krótszego tygodnia pracy w Polsce. Lewica zapowiada złożenie projektu ustawy w tej sprawie. Rozwiązanie budzi emocje - pracownicy są pełni nadziei, a pracodawcy pełni wątpliwości. Ci pierwsi liczą wolne dni, drudzy kalkulują koszty. Do sprawy odniosło się również Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Materiał z magazynu "Polska i Świat", przygotowany przez Macieja Zalewskiego.

Krótszy tydzień pracy w Polsce? "Moglibyśmy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu"

Krótszy tydzień pracy w Polsce? "Moglibyśmy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu"

Źródło:
TVN24

W 2023 roku, w którym odbyły się wybory, z pieniędzy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydano ponad 11 milionów złotych na organizację rozmaitych eventów i pikników - mówiła w nowym odcinku podcastu "Wybory kobiet" w TVN24 GO szefowa tego resortu Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Ministra rodziny pytana była między innymi o trwający w ministerstwie audyt, a także o zmiany w prawie aborcyjnym i legalizację małżeństw jednopłciowych.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk o audycie w ministerstwie i "zaskakująco dużych" wydatkach w jednym roku

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk o audycie w ministerstwie i "zaskakująco dużych" wydatkach w jednym roku

Źródło:
tvn24.pl

Waloryzacja emerytur i rent w 2024 roku stała się faktem. Świadczenia wzrosły o 12,12 procent. Waloryzacja jest przeprowadzana z urzędu, co oznacza, że nie trzeba składać żadnego wniosku.

Waloryzacja emerytur. Od dziś świadczenia w górę

Waloryzacja emerytur. Od dziś świadczenia w górę

Źródło:
tvn24.pl

Ponad 50 firm w 14 miastach przyjmie studentów i absolwentów do 30. roku życia na blisko 120 staży z wynagrodzeniem od 4500 złotych do 7500 złotych za miesiąc. Aplikacje można składać od 1 marca. O Programie Kariera poinformował organizator – Polska Rada Biznesu.

Nawet 7500 złotych za staż. "Czasy kserowania czy parzenia kawy dawno minęły"

Nawet 7500 złotych za staż. "Czasy kserowania czy parzenia kawy dawno minęły"

Źródło:
PAP

Komisarz Janusz Wojciechowski wprowadził rolników, nie tylko polskich, w gigantyczne problemy - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman. Zdaniem ministra to unijny komisarz do spraw rolnictwa "dał twarz" Europejskiemu Zielonemu Ładowi. - Panu komisarzowi Wojciechowskiemu udało się na pewno jedno - połączył w proteście rolników w całej Europie - ocenił Hetman.

"Komisarzowi Wojciechowskiemu udało się na pewno jedno"

"Komisarzowi Wojciechowskiemu udało się na pewno jedno"

Źródło:
tvn24.pl

W czwartek w Lotto padła jedna szóstka. Główna wygrana wynosi ponad 2,6 miliona złotych. Wiemy, w którym mieście wysłano szczęśliwy kupon. Oto wyniki Lotto oraz Lotto Plus z dnia 29 lutego 2024 roku.

Szóstka w Lotto. Wiemy, gdzie padła

Szóstka w Lotto. Wiemy, gdzie padła

Źródło:
tvn24.pl

Wybory samorządowe coraz bliżej. Polacy za kilka tygodni wybiorą m.in. prezydentów miast, którzy będą rządzić przez najbliższe pięć lat. W walce o fotel włodarza Gorzowa Wielkopolskiego dotychczas stanęło czterech kandydatów - były senator i przedsiębiorca, były dyrektor urzędu wojewódzkiego, radny miasta i obecny prezydent.

Kto będzie następnym prezydentem Gorzowa Wielkopolskiego? Jest kilku kandydatów

Kto będzie następnym prezydentem Gorzowa Wielkopolskiego? Jest kilku kandydatów

Źródło:
tvn24.pl

O reelekcję powalczy aktualny prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Wystartuje z poparciem PO i Nowej Lewicy. Rządzić stolicą Podkarpacia chce też przewodniczący rady miasta Waldemar Szumny (PiS), poseł Adam Dziedzic (PSL) oraz bezpartyjny profesor związany z Politechniką Rzeszowską, Jacek Strojny. Skrajną prawicę w wyścigu do fotela prezydenta Rzeszowa reprezentują Janusz Niemier (Polska Jest Jedna) i Karolina Pikuła z Konfederacji.

Oni powalczą o stolicę Podkarpacia. Czy jedyna w stawce kobieta "wywróci stół"?

Oni powalczą o stolicę Podkarpacia. Czy jedyna w stawce kobieta "wywróci stół"?

Źródło:
tvn24.pl

Administracja Joe Bidena obawia się, że Izrael może późną wiosną przeprowadzić atak na Liban, jeśli wysiłki dyplomatyczne nie pozwolą wypchnąć Hezbollahu z granicy z Izraelem – wynika z doniesień CNN, w których stacja powołuje się na urzędników amerykańskich.

CNN: USA obawiają się interwencji Izraela w kolejnym kraju

CNN: USA obawiają się interwencji Izraela w kolejnym kraju

Źródło:
PAP

Zdolności operacyjne Rosji nie wskazują na to, by ten kraj był w stanie skierować znaczącą liczbę żołnierzy na tereny Naddniestrza - ocenił w rozmowie z PAP prezes Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego Zbigniew Pisarski. Zdaniem ekspertów Roberta Ratajczyka i Marka Menkiszaka apel władz separatystycznego regionu w Mołdawii z prośbą o "ochronę" jest próbą wywarcia presji na władze w Kiszyniowie.

"Putin ma na głowie ważniejsze rzeczy" niż samozwańcze Naddniestrze

"Putin ma na głowie ważniejsze rzeczy" niż samozwańcze Naddniestrze

Źródło:
PAP

W największym pożarze w historii Teksasu spłonął obszar o powierzchni niemal 405 tysięcy hektarów. Zginęły co najmniej dwie osoby. Władze ostrzegają przed możliwością zniszczenia wielu domów, bydła i obiektów będących źródłem utrzymania ludzi.

"Największe piekło w historii pochłania z każdą minutą coraz większe obszary"

"Największe piekło w historii pochłania z każdą minutą coraz większe obszary"

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

W Polsce odbyły się pierwsze projekcje drugiej części "Diuny" – jednego z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku. Krytycy są zachwyceni - piszą, że to kinowe widowisko na miarę XXI wieku. Zadowolenia nie kryją również opuszczający kina widzowie.

Pierwsze reakcje polskich widzów po seansie drugiej części "Diuny"

Pierwsze reakcje polskich widzów po seansie drugiej części "Diuny"

Źródło:
TVN24

Ekspozycja na migające światło oraz dźwięk o odpowiedniej częstotliwości może spowolnić rozwój choroby Alzheimera - wskazują wyniki badania opublikowanego w "Nature". Jak przekonują autorzy pracy, ich odkrycie może dać nowe możliwości przeciwdziałania skutkom tej choroby.  

Dźwięki i migoczące światło mogą pomóc chorym na alzheimera 

Dźwięki i migoczące światło mogą pomóc chorym na alzheimera 

Źródło:
PAP, Nature

Na łamach czasopisma "The Lancet" zaprezentowano najnowsze dane na temat otyłości na świecie. Wynika z nich, że otyłych jest już ponad miliard osób. Naukowcy piszą o "oszałamiających liczbach" - w ciągu ostatnich trzech dekad zaobserwowano np. ponad czterokrotny wzrost otyłości wśród dzieci i młodzieży.

Na świecie żyje już ponad miliard osób z otyłością. Gdzie problem jest największy?

Na świecie żyje już ponad miliard osób z otyłością. Gdzie problem jest największy?

Źródło:
Reuters, BBC, tvn24.pl

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) wypowiada 38 umów zawartych w 2023 na ponad 195 milionów złotych - poinformowała w mediach społecznościowych ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Jak wyjaśniła, ma to związek ze złożeniem nieprawdziwych oświadczeń finansowych.

Wypowiedzenie umów na blisko 200 milionów złotych. "Dalej sprawą zajmie się prokuratura"

Wypowiedzenie umów na blisko 200 milionów złotych. "Dalej sprawą zajmie się prokuratura"

Źródło:
tvn24.pl, PAP
Wiceministra dla tvn24.pl: "Poprzedni rządzący sugerowali, że edukacja włączająca to ideologia"

Wiceministra dla tvn24.pl: "Poprzedni rządzący sugerowali, że edukacja włączająca to ideologia"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Spółka Barbora Polska kończy działalność w naszym kraju. Platforma zajmowała się dostawą artykułów spożywczych do domu w dużych miastach. Ostatnie dostawy zaplanowano do końca tego tygodnia.

Sklep internetowy kończy działalność w Polsce. Podano datę

Sklep internetowy kończy działalność w Polsce. Podano datę

Źródło:
tvn24.pl

Europoseł z Solidarnej Polski Patryk Jaki od jakiegoś czasu powtarza w wywiadach, że został już wystawiony akt oskarżenia dla Krzysztofa Brejzy w sprawie afery fakturowej i że postawiono mu zarzuty. Natomiast poseł Brejza twierdzi, że Jaki rozpowszechnia kłamstwa. Sprawdziliśmy, kto ma rację.

Patryk Jaki: Krzysztof Brejza "ma zarzuty, ma akt oskarżenia". Brejza: "Łgarstwo". Sprawdziliśmy

Patryk Jaki: Krzysztof Brejza "ma zarzuty, ma akt oskarżenia". Brejza: "Łgarstwo". Sprawdziliśmy

Źródło:
Konkret24
"Rzeź w Erbie”. Skazana para ma szansę na wolność

"Rzeź w Erbie”. Skazana para ma szansę na wolność

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Odyseusz, pierwszy amerykański statek kosmiczny, który wylądował na Księżycu od pół wieku, stracił w czwartek zasilanie i przeszedł w stan uśpienia. W mroźną księżycową noc zakończył misję - poinformowała firma Intuitive Machines, projektant lądownika. Choć komunikacja z pojazdem i realizacja celów naukowych były utrudnione z powodu jego kłopotów z lądowaniem, to udało się uzyskać potrzebne dane, a NASA uznała misję za sukces.

"Dobranoc, Odie. Mamy nadzieję, że jeszcze coś od ciebie usłyszymy"

"Dobranoc, Odie. Mamy nadzieję, że jeszcze coś od ciebie usłyszymy"

Źródło:
PAP, Reuters, tvnmeteo.pl

Komisja Europejska dokonała bardzo jasnej oceny zmian, dlatego zdecydowaliśmy się odblokować te pieniądze - powiedziała w rozmowie z korespondentem TVN24 Maciejem Sokołowskim wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova.

Jourova: KE dokonała bardzo jasnej oceny zmian. Zdecydowaliśmy się odblokować te pieniądze

Jourova: KE dokonała bardzo jasnej oceny zmian. Zdecydowaliśmy się odblokować te pieniądze

Źródło:
TVN24

Wystartowała wiosenna ramówka TVN. Stacja przygotowała niespodzianki. - Zawsze staramy się podążać za naszym widzem, a on dziś potrzebuje emocji, inspiracji i przede wszystkim autentyzmu - mówi dyrektorka programowa TVN Lidia Kazen. Wszystkie programy i seriale można oglądać na antenie TVN i w Playerze.

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Źródło:
TVN

Do samego końca nie było pewne, czy Anya Taylor-Joy pojawia się w drugiej części "Diuny". W rozmowie z dziennikarzami reżyser Denis Villeneuve przyznał, że utrzymywano jej rolę w tajemnicy "w ramach eksperymentu".

"Diuna: Część druga". Występ Anyi Taylor-Joy do końca trzymano w tajemnicy. Reżyser wyjaśnia dlaczego

"Diuna: Część druga". Występ Anyi Taylor-Joy do końca trzymano w tajemnicy. Reżyser wyjaśnia dlaczego

Źródło:
Hollywood Reporter

Dziś premiera jednego z nowych wiosennych programów telewizji TVN. Do wygrania nawet pół miliona złotych. "The Traitors. Zdrajcy" w środę, 28 lutego, o godz. 21.35 na antenie TVN i w Playerze.  

Krańcowe emocje i pół miliona złotych do wygrania

Krańcowe emocje i pół miliona złotych do wygrania

Źródło:
TVN, Variety"