Ryszard Terlecki i Unia Europejska. W środę mówił o brexicie i potrzebie "rozwiązań drastycznych", w czwartek o tym, że polexit to "wymyślona szopka"

Autor:
mart/adso
Źródło:
tvn24.pl
Terlecki o relacjach z UE: jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, musimy szukać rozwiązań drastycznych
Terlecki o relacjach z UE: jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, musimy szukać rozwiązań drastycznychTVN24
wideo 2/4
TVN24Terlecki o relacjach z UE: jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, musimy szukać rozwiązań drastycznych

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki mówił w środę w Karpaczu, że Polska "musi szukać rozwiązań drastycznych" w relacjach z Unią Europejską i wskazał na przykład Brytyjczyków, którzy "pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada", i opuścili Wspólnotę. W czwartek szef klubu Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że Polska "była, jest i będzie członkiem UE", a polexit to "wymyślona szopka".

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki na Forum Ekonomicznym w Karpaczu w środę powiedział, że "powinniśmy myśleć nad tym, jak najbardziej możemy współpracować, żebyśmy wszyscy byli w Unii, ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia".

- Jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, że pójdzie, no to musimy szukać rozwiązań drastycznych. Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada i się odwrócili i wyszli. My nie chcemy wychodzić, u nas poparcie dla Unii jest bardzo silne, no ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i co ograniczy nasz rozwój – mówił Terlecki. Jego słowa komentowali politycy opozycji, stwierdzając, że wicemarszałek zasugerował możliwość polexitu.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Politycy opozycji komentują słowa Ryszarda Terleckiego o Unii Europejskiej
Politycy opozycji komentują słowa Ryszarda Terleckiego o Unii EuropejskiejTVN24

Terlecki: Polska była, jest i będzie członkiem UE

Dzień później, w czwartek Terlecki odniósł się do swoich własnych słów z Karpacza. We wpisie w mediach społecznościowych stwierdził, że "Polska była, jest i będzie członkiem UE".

"Dziś trwa walka o to czy UE będzie wierna zasadom, które legły u jej podstaw czy pogrąży się w sporach podsycanych przez totalną opozycję. Wierzę, że obecny marazm i kryzys UE uda się przełamać" - dodał. Jego zdaniem "Polexit to szopka wymyślona przez PO i TVN24".

Autor:mart/adso

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: fakty

Pozostałe wiadomości