TVN24 | Polska

Akcja policji nieopodal przedszkola w Lubinie. Padł strzał

TVN24 | Polska

Autor:
ib/
tam
Źródło:
lubin.pl, tvn24.pl
Policyjna akcja przed przedszkolem w Lubinie
Policyjna akcja przed przedszkolem w LubinieGoogle Earth
wideo 2/6
Google EarthPolicyjna akcja przed przedszkolem w Lubinie

W czwartek rano, nieopodal Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubinie, funkcjonariusze z komend wojewódzkich w Poznaniu i Wrocławiu ścigali uzbrojonego mężczyznę. W trakcie pościgu, jak relacjonują świadkowie, padł strzał. - Ja i dzieci byliśmy przerażeni - przekazuje - na łamach lokalnych mediów - kobieta, która była świadkiem akcji. Policja swoich działań na razie nie komentuje i podkreśla: - Sprawa cały czas się toczy.

Pani Ewelina - której relację zamieścił portal lubin.pl - w czwartek przed godziną 8 rano przyprowadziła do przedszkola swojego sześcioletniego syna. Razem z nimi był też drugi, trzyletni syn oraz pies. Wokół pełno innych dzieci i ich rodziców.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Widziałam z daleka dwa auta, które wyglądały jak wojskowe. Jeszcze mówiłam do chłopców: "Zobaczcie, wojsko". I wtedy zza garaży wybiegł ten mężczyzna. Zaczął biec w naszą stronę, miał przy sobie nóż. Ten wojskowy czy policjant krzyknął: "Stój, bo strzelam". Po chwili oddał strzał, chyba do góry, bo nikogo nie ranił - relacjonuje kobieta.

- Kiedy ten mężczyzna zaczął biec w naszym kierunku, szybko uciekłam na boisko. Nawet nie wiem, jak mi się udało to zrobić. Bałam się, że może nas skrzywdzić albo że zechce wziąć dziecko na zakładnika. Byliśmy w samym centrum tej akcji, byliśmy przerażeni - przyznaje pani Ewelina.

Przedszkole Miejskie nr 1 w LubinieGoogle Street View

Policja milczy

Mężczyzna pobiegł w głąb osiedla, a policjanci za nim. W lubińskiej komendzie próbowaliśmy dowiedzieć się, czego dotyczyła poranna akcja policjantów. Rzeczniczka KPP Lubin Sylwia Serafin przekazała, że działania prowadzone były wspólnie przez komendy wojewódzkie policji w Poznaniu i Wrocławiu, w związku z czym nie może udzielać żadnych szczegółowych informacji.

O sprawę zapytaliśmy rzecznika dolnośląskiej policji. - Mogę potwierdzić jedynie tyle, że były prowadzone działania na terenie województwa dolnośląskiego w sprawie kryminalnej. Te działania nadal trwają. Z uwagi na charakter sprawy i dobro postępowania na razie nie mogę udzielać szerszych informacji - powiedział Kamil Rynkiewicz, rzecznik KWP Wrocław.

Równie lakonicznie wypowiada się rzecznik wielkopolskiej policji. - Policjanci na tę chwilę nie chcą przekazywać szczegółów realizacji. Sprawa cały czas się toczy. Będziemy o niej informować w stosownym momencie - przekazuje Andrzej Borowiak, rzecznik KWP Poznań.

Dyrekcja przedszkola o sytuacji z rana dowiedziała się od osób trzecich. - Z tego, co wiem,, te wydarzenia nie działy się przed samym przedszkolem, tylko na terenach pobliskich. Nie ma pojęcia, czego dotyczyła ta sprawa - powiedziała w rozmowie z tvn24.pl dyrektorka placówki.

Autor:ib/ tam

Źródło: lubin.pl, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View

Pozostałe wiadomości