TVN24 | Polska

Radni sejmiku świętokrzyskiego uchylili uchwałę anty-LGBT

TVN24 | Polska

Autor:
mjz,
karol
Źródło:
PAP
Ziobro: próbuje się walcem przejechać przez kraje, które chcą bronić swoich tradycji
TVN24Ziobro: próbuje się walcem przejechać przez kraje, które chcą bronić swoich tradycji (wideo z 17 września)

Radni sejmiku województwa świętokrzyskiego przyjęli uchwałę w sprawie "poszanowania wielowiekowej tradycji i kultury Rzeczypospolitej Polskiej oraz równouprawnienia i sprawiedliwego traktowania". Jednocześnie uchylono stanowisko "przeciw ideologii LGBT".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Nadzwyczajna sesja została zwołana przez przewodniczącego sejmiku Andrzeja Prusia (PiS). W porządku obrad znalazły się dwa główne punkty. Pierwszy dotyczył informacji w sprawie stanowiska Komisji Europejskiej o wstrzymaniu wypłaty środków z programu REACT EU.

W drugim radni rozpatrywali projekt uchwały przyjmującej stanowisko w sprawie "poszanowania wielowiekowej tradycji i kultury Rzeczypospolitej Polskiej oraz równouprawnienia i sprawiedliwego traktowania". Przewidziano, że wraz z przyjęciem tego stanowiska, straci moc uchwała anty-LGBT z czerwca 2019 roku.

KONKRET 24: Strefy "wolne od ideologii LGBT": ponad 50 samorządów przyjęło podobne uchwały >>>

Za przyjęciem uchwały zagłosowało 25 radnych, trzech wstrzymało się od głosu. Dwie osoby były nieobecne.

Komisja Europejska w sprawie uchwał sejmików

Komisja Europejska wystosowała na początku września list do władz pięciu polskich województw, w tym woj. świętokrzyskiego, które przyjęły uchwały sprzeciwiające się "ideologii LGBT", podkreślając wagę odpowiedzi na wezwanie "do usunięcia uchybienia". KE zawiesiła jednocześnie rozmowy z regionami na temat wypłat środków z programu REACT-EU.

Autor:mjz, karol

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości