228 posłów za, przeciw - 216, dziesięciu posłów się wstrzymało - Sejm przyjął w środę lex anty-TVN. Wcześniej wniosek o odroczenie obrad złożył Władysław Kosiniak-Kamysz. Został on przyjęty, na co opozycja zareagowała brawami. PiS doprowadziło jednak do reasumpcji głosowania, a następnie do kontynuacji obrad. Relacja z Wiejskiej w tvn24.pl.
OGLĄDAJ TVN24 W INTERNCIE W TVN24 GO
Relacja z Sejmu w tvn24.pl:
>> Zobacz relację z dyskusji w Sejmie nad lex anty-TVN
Sprawa koncesji dla TVN24 i lex anty-TVN
TVN24 wciąż czeka na przedłużenie koncesji. Wniosek w tej sprawie trafił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w lutym ubiegłego roku, czyli 18 miesięcy temu. Do dzisiaj nie zapadło rozstrzygnięcie.
Raport tvn24.pl: PROJEKT USTAWY ANTY-TVN A KONCESJA DLA TVN24 I TVN
Zarząd stacji w oświadczeniu przypomniał, że w 2015 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaakceptowała wejście amerykańskiego kapitału do TVN. Od 2016 roku - w takich samych warunkach właścicielskich - KRRiT wydała już koncesje dla kanałów TVN24 BiS, TTV i TVN International West. W sprawie koncesji dla TVN24 odbyły się 22 lipca dwa głosowania w KRRiT. Nie doszło jednak do żadnych rozstrzygnięć.
Przedstawiciel wnioskodawców projektu zmiany w ustawie medialnej, poseł PiS Marek Suski początkowo (8 lipca) twierdził, że projekt nowelizacji ma związek z zabezpieczeniem się "przed ewentualnością wejścia na polski rynek kapitału z krajów nieprzyjaznych". 11 lipca mówił natomiast: - Jeśli się uda tę ustawę przeprowadzić i jakaś część tych udziałów zostanie być może wykupiona też przez polskich biznesmenów, i będziemy mieli jakiś tam wpływ na to, co się dzieje w tej telewizji (...).
>> Ponad 770 podpisów pod apelem dziennikarzy w obronie stacji TVN
Autorka/Autor: akw/kab
Źródło: tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: TVN24