TVN24 | Polska

Holland: Kaczyński zdecydował się zlikwidować TVN, bo zrozumiał, że może przegrać

TVN24 | Polska

Autor:
mjz,
karol
Źródło:
PAP
Agnieszka Holland o ustawie lex-anty TVN: to kolejny element zawłaszczania państwa
Agnieszka Holland o ustawie lex-anty TVN: to kolejny element zawłaszczania państwa
wideo 2/21
Agnieszka Holland o ustawie lex-anty TVN: to kolejny element zawłaszczania państwa

Lex anty-TVN, którą w środę ma zająć się Sejm, doprowadziła do manifestacji w kilkudziesięciu miastach Polski. Reżyserka filmowa Agnieszka Holland skomentowała tę sytuację w "Faktach po Faktach" w TVN24. Stwierdziła, że to jest "kolejny element zawłaszczania państwa, które obserwujemy od sześciu lat, ale element kluczowy".

OGLĄDAJ "FAKTY PO FAKTACH" W INTERNECIE W TVN24 GO

W środę w kilkudziesięciu miastach Polski odbywają się manifestacje w obronie TVN i niezależności mediów. Organizatorami jest kilkanaście formacji i stowarzyszeń, m.in. Komitet Obrony Demokracji. W środę ustawą lex anty-TVN ma się zająć Sejm.

Agnieszka Holland o ustawie lex-anty TVN: element zawłaszczania państwa

Do sytuacji związanej z zagrożeniem wolności mediów odniosła się w "Faktach po Faktach" w TVN24 reżyserka filmowa Agnieszka Holland.

Stwierdziła, że to, co chcą zrobić rządzący, to "kolejny element zawłaszczania państwa, które obserwujemy od sześciu lat, ale element kluczowy".

Zwróciła uwagę, że "póki istnieją wolne media", możliwe jest uprawianie dziennikarstwa śledczego. Wskazała, że dzięki temu jest "możliwość patrzenia władzy na ręce, niemożliwość zupełnej bezkarności władzy". Dodała, że dzięki temu są "obywatele, którzy są poinformowani, jaka jest prawdziwa twarz tej władzy".

- Między innymi dlatego prezes Kaczyński rzutem na bandę zdecydował się zlikwidować TVN, chodzi przede wszystkim o TVN24, TVN24BiŚ. Zdecydował się na to, ponieważ zrozumiał, że realna jest przegrana w najbliższych wyborach - mówiła dalej reżyserka.

- A może do tego dojść, jeśli do odpowiedniej liczby obywateli dotrze, że ta władza nie tylko kłamie, ale i kradnie. I to kradnie w sposób nieporównywalny z jakąkolwiek inną znaną nam przedtem władzą w Polsce - stwierdziła.

Autor:mjz, karol

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości