Jakub Kumoch: Od 8 listopada trwa zmasowany atak na polską granicę. Alaksandr Łukaszenka go przegrał

Źródło:
TVN24
Kumoch: Od 8 listopada trwa zmasowany atak na polską granicę. Alaksandr Łukaszenka go przegrał
Kumoch: Od 8 listopada trwa zmasowany atak na polską granicę. Alaksandr Łukaszenka go przegrałTVN24
wideo 2/22
Kumoch: Od 8 listopada trwa zmasowany atak na polską granicę. Alaksandr Łukaszenka go przegrałTVN24

O kryzysie na polsko-białoruskiej granicy mówił w "Jeden na jeden" szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch. Stwierdził, że "od 8 listopada trwa zmasowany atak na polską granicę z udziałem dużych grup migrantów, ale Łukaszenka ten atak przegrał". - Nie był w stanie doprowadzić do pęknięcia polskiej granicy - argumentował. Kumoch odniósł się także do kwestii zwiększonych sił rosyjskich przy granicy z Ukrainą. - Powszechnie dostępne raporty wskazują na możliwość eskalacji wokół Ukrainy - powiedział.

Straż Graniczna poinformowała w sobotę, że "na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży służby odparły atak na granicę grupy 100 osób". Dodała, że do ataku doszło minionej doby. "Podczas ataku służby białoruskie oślepiały polskich funkcjonariuszy i żołnierzy laserami i stroboskopem. Dwóch żołnierzy Wojska Polskiego zostało niegroźnie poszkodowanych - podała SG.

Kumoch o zmasowanym ataku na polską granicę

Do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej odniósł się w sobotę w "Jeden na jeden" szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Pytany, dlaczego Polska nie sięga po artykuł 4. NATO, Kumoch powiedział, że po ten artykuł do tej pory sięgnięto sześć razy. - Ostatni raz Polska sięgała po ten artykuł w sytuacji, w której najechana została Ukraina. Czy pan uważa, że Polska powinna sięgnąć po artykuł 4. NATO, dlatego, że przez granicę próbowała przejść 200-osobowa grupa migrantów, która została zatrzymana przez Straż Graniczną? Pan uważa, że Polska w tym momencie powinna sięgnąć po dosyć mocny środek, czy dalej kontynuować rozmowy bezpośrednie z naszymi sojusznikami? - pytał.

- Do tej pory żaden kraj graniczny nie próbował przepchnąć przez polską granicę kilkunastu tysięcy migrantów, którzy atakują nasze służby uzbrojeni w kamienie i pałki, czasem noże. Czy pan chciałby zwoływać NATO ze względu na ludzi uzbrojonych w kamienie, pałki, noże, dlatego, że stoją za nimi ludzie (Alaksandra) Łukaszenki? To jest nieco absurdalne - ocenił. 

Kumoch mówił, że "od 8 listopada trwa zmasowany atak na polską granicę z udziałem dużych grup migrantów". - Łukaszenka ten atak przegrał. Nie był w stanie doprowadzić do pęknięcia polskiej granicy - dodał.

- Nie doszło do prowokacji zbrojnej. Gdyby do niej doszło, a tego się spodziewaliśmy, wówczas mogłoby to wyglądać groźnie. Wówczas można by mówić o tym, że potrzebne są konsultacje sojuszników - dodał. - My te konsultacje prowadzimy niezależnie od artykułu 4. NATO – zaznaczył.

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ TUTAJ >>>

Kumoch: bezpieczeństwo państwa i żołnierzy stoi ponad niektórymi naszymi prawami

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią do końca listopada obowiązuje stan wyjątkowy. Media nie są do niego dopuszczane. Relacjonując wydarzenia na granicy, mogą korzystać niemal wyłącznie z oficjalnych rządowych nagrań i informacji.

Wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk, odnosząc się 8 listopada w "Kropce nad i" do tego, że dziennikarze nie mogą relacjonować wydarzeń ze strefy stanu wyjątkowego, odparł: "nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pani redaktor czy ktoś z innych dziennikarzy pojechał na Białoruś i stamtąd też relacjonował". - Jeżeli państwu tutaj nie odpowiada zamknięcie granic, uważacie, że jesteście ograniczeni w swojej działalności, to możecie pokazywać z drugiej strony - dodał.

Kumoch został zapytany w "Jeden na jeden", dlaczego wiceszef MSZ wysyła dziennikarzy na Białoruś. - Mówi panu, że ma pan prawo pojechać jako reporter prowadzić audycje, zdobywać materiały na Białorusi. To są dwie różne rzeczy - powiedział.  

Dopytywany, czy to mądra propozycja, powiedział, że "jego przyjaciel dziennikarz niedawno udał się do Afganistanu". - Czy to było mądre czy głupie? Nie. To była praca dziennikarza. Sam byłem korespondentem wojennym - dodał.

Gdy po raz kolejny padło pytanie, czy to mądra propozycja, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej, odpowiedział, że "to jest propozycja mądra pod adresem dziennikarza". - Dziennikarz powinien zdobywać informacje nawet takie, które grożą mu. Natomiast ja pana ostrzegam, że jak pan się znajdzie na Białorusi, to będzie pan miał świetne materiały, z punktu widzenia dziennikarskiego zalecam, natomiast czy pan będzie całkowicie bezpieczny? – mówił.  

Na sugestię, że może jest czas na to, żeby wpuścić dziennikarzy na teren stanu wyjątkowego, skoro sytuacja jest spokojniejsza, odparł: - "pan sobie wyobraża, że dziennikarze staną ramię w ramię obok żołnierzy, którzy są na granicy?"

Na uwagę, że to się działo na wojnach w Iraku czy Afganistanie, Kumoch odpowiedział: - "czyli zostaną państwo wysłani na wycieczkę, rozumiem oczekiwanie". - Potrzebujemy zdjęć i w związku z tym bezpieczeństwo państwa ma drugorzędne znaczenie. Rozumiem oczywiście ten sposób myślenia, bo sam ten sposób myślenia kiedyś podzielałem - dodał.

Gdy prowadzący program Marcin Zaborski podkreślił, że prawo do informacji to coś więcej niż prawo do posiadania zdjęć z jakiegoś miejsca, Kumoch odpowiedział, że "bezpieczeństwo państwa i bezpieczeństwo żołnierzy stoi niestety ponad niektórymi naszymi prawami".

Kumoch o kwestii umożliwienia dziennikarzom pracy na granicy z Białorusią
Kumoch o kwestii umożliwienia dziennikarzom pracy na granicy z BiałorusiąTVN24

Kumoch o prezydenckim projekcie w sprawie aborcji

Pod koniec października zeszłego roku trwały protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który zaostrzył prawo aborcyjne. Prezydent Andrzej Duda skierował wtedy do Sejmu projekt ustawy, według którego aborcja byłaby możliwa w sytuacji, gdy "badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na wysokie prawdopodobieństwo, że dziecko urodzi się martwe albo obarczone nieuleczalną chorobą lub wadą, prowadzącą niechybnie i bezpośrednio do śmierci dziecka, bez względu na zastosowane działania terapeutyczne". Do dzisiaj Sejm nie zajął się tym projektem.

Pytany o tę sprawę Kumoch stwierdził: - Jeżeli nie ma większości dla jakiegoś pomysłu, to Sejm niestety nie jest tego w stanie zrobić. Pan prezydent jest prezydentem Rzeczpospolitej, a nie jej parlamentem. Szanujmy kompetencje ustrojowe.

Na uwagę, że parlament Holandii chce, żeby rząd tego kraju mógł finansować zabiegi aborcji dla Polek, Kumoch odparł, że "gratuluje parlamentowi Holandii pomysłów". - Państwa mają swoje agendy ideologiczne, Holandia ma swoją i robi to z dużym przytupem. Polska ma swoją - to jest wspieranie wolności i demokracji na wschód od naszej granicy i budowanie środowiska bezpieczeństwa. Polska sobie na takie luksusy jak Holandia nie może pozwolić - stwierdził.

Kumoch o raporcie Macierewicza

Kumoch był też pytany, czy prezydent zapoznał się z raportem podkomisji smoleńskiej kierowanej przez Antoniego Macierewicza.

- To nie jest działka, którą się zajmuję - stwierdził Kumoch, unikając odpowiedzi na to pytanie. Dopytywany przez dziennikarza powiedział:

- Próbuje pan uzyskać ode mnie informację, co prezydent na ten temat uważa. Ja nie rozmawiałem z prezydentem na temat raportu Macierewicza. Zakończyliśmy ten temat - uciął. Dodał, że "pan prezydent słyszy słowa Antoniego Macierewicza i na pewno rozmawia o nich z kompetentnymi osobami". 

"Rosja istotnie zwiększyła swoje siły wokół Ukrainy"

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej mówił też o tym, jak bardzo prawdopodobna jest kolejna odsłona wojny na Ukrainie.

- Jest to bardzo otwarte pytanie. Rosja istotnie zwiększyła swoje siły wokół Ukrainy. Powszechnie dostępne raporty wskazują na możliwość eskalacji wokół Ukrainy. To jest oczywiście pewne wyzwanie. Powstaje jednak pytanie, czy Rosja naprawdę zamierza tę wojnę rozpocząć, czy to blef rosyjski prowadzący do tego, by dokonać pewnego pokojowego rozwiązania w tym, co jest dla Rosji ważne - odblokować Nord Stream 2 - powiedział Kumoch.

Kumoch, dopytywany o cel wizyty w Warszawie szefowej amerykańskiego wywiadu odparł lakonicznie: - (Przyjechała - red.) żeby podzielić się informacjami, które posiada wywiad amerykański na temat bezpieczeństwa.

Pałac Prezydencki przekazał później, że w trakcie wizyty padły deklaracje pełnego politycznego wsparcia dla postawy Polski. - To znaczy, że Polska uzyska taką pomoc, jakiej będzie potrzebowała - wyjaśnił Kumoch. Jak dodał, "pan prezydent bardzo jasno powiedział, że bardzo dobrym sygnałem byłoby zwiększenie obecności amerykańskiej". - Natomiast sama pomoc militarna nie jest nam potrzebna w tym momencie, bo nie istnieje zagrożenie, z którym Polska nie jest w stanie sobie poradzić sama - stwierdził. Podkreślił, że "bardzo nam zależy na wsparciu dla państw bałtyckich, które mogą znaleźć się pod znacznie większym naciskiem".

Autorka/Autor:js, momo/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Co najmniej 10 osób zginęło, a ponad 30 zostało rannych po tym, jak rakieta spadła na boisko piłkarskie na okupowanych przez Izrael Wzgórzach Golan. Izrael oskarżył Hezbollah. Jak przekazał Reuters, izraelska armia poinformowała, że "szykuje odpowiedź".

Rakieta uderzyła w boisko, wiele osób nie żyje. "Szykujemy odpowiedź"

Rakieta uderzyła w boisko, wiele osób nie żyje. "Szykujemy odpowiedź"

Źródło:
Reuters, PAP

Czteroletnie dziecko utopiło się w sobotę w oczku wodnym na prywatnej posesji w Rybniku (Śląskie). Według lokalnych mediów, chłopczyk wpadł do wody w czasie zabawy.

Tragedia w Rybniku. Nie żyje czterolatek

Tragedia w Rybniku. Nie żyje czterolatek

Źródło:
tvn24.pl, radio90.pl

Ludzie na to patrzą, widzą prezydenta, który w żaden sposób nie pozwala rządowi realizować polityki w bardzo trudnych czasach - mówił w "Faktach po Faktach" Bartosz Arłukowicz (KO), komentując spór wokół nominacji ambasadorów. - Trzeba rozmawiać z panem prezydentem, a nie wydawać mu rozkazy - stwierdził Zbigniew Bogucki z PiS.

"Pan prezydent robi sobie sam krzywdę. Ludzie na to patrzą"

"Pan prezydent robi sobie sam krzywdę. Ludzie na to patrzą"

Źródło:
TVN24

To bardzo niebezpieczne, bo można nie zauważyć, że w tańcu ktoś przylepił nam plaster. Organizm może wchłonąć substancję odurzającą przez skórę.

Pigułka gwałtu w plastrze. Ostrzeżenie przed nową metodą gwałcicieli

Pigułka gwałtu w plastrze. Ostrzeżenie przed nową metodą gwałcicieli

Źródło:
Fakty TVN

Pięcioletni chłopiec oddalił się od rodziców w parku rozrywki Energylandia w Zatorze (Małopolska) i wpadł do basenu. Życie topiącego się dziecka uratowali świadkowie, którzy wyciągnęli go z wody, a następnie ratownicy, którzy przywrócili mu funkcje życiowe. Pięciolatek trafił do szpitala.

Wypadek w parku rozrywki. Pięciolatek wpadł do basenu i zaczął się topić

Wypadek w parku rozrywki. Pięciolatek wpadł do basenu i zaczął się topić

Źródło:
tvn24.pl

24-letni Anthony Esan usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa umundurowanego funkcjonariusza i trafił do aresztu po tym, jak brytyjska policja zatrzymała go w związku z atakiem na żołnierza. Podpułkownik Mark Teeton został kilkukrotnie pchnięty nożem. Jego stan jest ciężki, ale stabilny.

Podbiegł do żołnierza i zaczął go dźgać. Miał przy sobie wiele noży

Podbiegł do żołnierza i zaczął go dźgać. Miał przy sobie wiele noży

Źródło:
BBC

Co roku tak się zdarza, ale w tym - wyjątkowo często. Krakowskie schronisko dla bezdomnych zwierząt przeżywa oblężenie. U progu wakacji trafiają tam psy i świeżo narodzone koty. Jest ich tak wiele, że brakuje specjalistycznej karmy. Potrzebni są darczyńcy, a najlepiej - nowi opiekunowie.

Krakowskie schronisko ma już pod opieką 700 bezdomnych zwierząt, a minęła dopiero połowa wakacji

Krakowskie schronisko ma już pod opieką 700 bezdomnych zwierząt, a minęła dopiero połowa wakacji

Źródło:
Fakty TVN

Susza hydrologiczna opanowała część Polski. Szczególnie trudna sytuacja panuje w regionach o zwartej zabudowie, gdzie wybetonowane ulice i place utrudniają zatrzymywanie wody. Wiele gmin apeluje o rozsądne korzystanie z zasobów wodnych.

Woda na wagę złota. Apele do mieszkańców

Woda na wagę złota. Apele do mieszkańców

Źródło:
TVN24, IMGW

Przedstawiciele władz dzielnicy i ośrodka sportu zabrali głos po masowym zatruciu chlorem na basenie na warszawskim Targówku. Urzędnicy przyznają, że na razie nie wiadomo, co było przyczyną zbyt wysokiego stężenia chloru. Basen pozostaje zamknięty, a sprawie przyjrzy się także prokuratura.

Żółta woda w basenie, 23 osoby podtrute. "Nie wiemy, co było przyczyną"

Żółta woda w basenie, 23 osoby podtrute. "Nie wiemy, co było przyczyną"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Miliony ludzi na całym świcie oglądały ceremonię otwarcia igrzysk olimpijskich w Paryżu. Organizatorzy trzymali szczegóły imprezy w tajemnicy do samego końca, więc niespodzianek nie brakowało. Na wskroś francuska uroczystość była jak święto sportu, sztuki i różnorodności, pełna kulturowych kodów i historycznych odniesień. Do tego oprawa muzyczna na najwyższym poziomie - była Celine Dion, była Lady Gaga, wystąpił też Polak. Publiczność oczarował Jakub Józef Orliński - znakomity śpiewak operowy.

"Było niesamowicie, magicznie, spektakularnie, po prostu cudownie". Wrażenia po ceremonii otwarcia igrzysk

"Było niesamowicie, magicznie, spektakularnie, po prostu cudownie". Wrażenia po ceremonii otwarcia igrzysk

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Dwie osoby zginęły, a dwie zostały ranne po zderzeniu dwóch samochodów na podkarpackim odcinku autostrady A4. Do tragicznego wypadku doszło na jezdni w stronę Rzeszowa.

Tragedia na autostradzie A4. Nie żyją dwie osoby

Tragedia na autostradzie A4. Nie żyją dwie osoby

Źródło:
TVN24

Kierująca pracami Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska zarządziła publikację ośmiu decyzji TK na jego stronie internetowej. To rozstrzygnięcia, których treści nie zostały ogłoszone przez Rządowe Centrum Legislacji. RCL nie publikuje wyroków w związku z przyjętą w marcu uchwałą Sejmu w sprawie usunięcia skutków kryzysu konstytucyjnego lat 2015-2023. Sejm uznał wtedy, że Mariusz Muszyński, Justyn Piskorski i Jarosław Wyrembak nie są sędziami Trybunału Konstytucyjnego, a liczne orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego są dotknięte wadą prawną. Stwierdził też, że funkcję Prezesa TK sprawuje osoba nieuprawniona.

Julia Przyłębska mówi o "anarchizacji prawa" i sama publikuje wyroki

Julia Przyłębska mówi o "anarchizacji prawa" i sama publikuje wyroki

Źródło:
PAP

Ukraińskie drony zniszczyły rosyjski bombowiec strategiczny dalekiego zasięgu Tu-22M3. Ukraińcy uderzyli w lotnisko Olenia, położone za kołem podbiegunowym w obwodzie murmańskim - powiadomiły w sobotę media z powołaniem na źródła w wywiadzie.

"Bezskutecznie próbowali zestrzelić bezzałogowce". Seria ukraińskich ataków

"Bezskutecznie próbowali zestrzelić bezzałogowce". Seria ukraińskich ataków

Źródło:
PAP

Co najmniej osiem osób zginęło, a pięć zostało rannych w sobotę, gdy samochód wjechał w grupę pieszych w mieście Changsha w prowincji Hunan w środkowych Chinach. Kierowca pojazdu został zatrzymany, trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia.

55-latek wjechał w grupę pieszych. Nie żyje osiem osób

55-latek wjechał w grupę pieszych. Nie żyje osiem osób

Źródło:
PAP

Rosyjski resort obrony poskarżył się Stanom Zjednoczonym na "tajną operację" Ukrainy przeciwko Rosji, planowanej rzekomo za zgodą Waszyngtonu. Po rozmowie rosyjskiego ministra obrony Andrieja Biełousowa z szefem Pentagonu Lloydem Austinem USA zwróciły się do Ukrainy o niepodejmowanie działań - podał dziennik "The New York Times".

Kreml poskarżył się USA w sprawie "tajnej operacji" Ukrainy. Waszyngton zareagował

Kreml poskarżył się USA w sprawie "tajnej operacji" Ukrainy. Waszyngton zareagował

Źródło:
PAP

Młody lis zaczepiający żabę - taki materiał z okolic Częstochowy otrzymaliśmy na Kontakt 24. Zabawy zwierząt mają kluczową rolę w ich prawidłowym rozwoju, a echa takich zachowań możemy często zobaczyć w ich dorosłym życiu.

Ważna lekcja dla młodego lisa

Ważna lekcja dla młodego lisa

Źródło:
Kontakt 24

Pasażerka samolotu, który miał odlecieć z Rzymu do Katanii, przemycała iguanę. Obecności zwierzęcia nie ujawnił żaden system kontroli lotniskowej, a ku zaskoczeniu wszystkich jaszczurkę na pokładzie wykryła... kotka współpasażerki.

Kotka wyczuła "egzotyczną koleżankę" w samolocie. To był koniec podróży dla jednej z pasażerek

Kotka wyczuła "egzotyczną koleżankę" w samolocie. To był koniec podróży dla jednej z pasażerek

Źródło:
PAP, corriere.it

Hubert Kijek rozmawiał z Allanem Lichtmanem, wybitnym amerykańskim politologiem i historykiem, który od wyborów w 1984 roku trafnie przewiduje, kto wygra prezydencki wyścig w Stanach Zjednoczonych. Robi to na podstawie opracowanej przez siebie metody "trzynastu kluczy". Specjalista uważa, że demokraci mają dużą szansę na zwycięstwo, ale ostateczną prognozę wyniku wyborów prezydenckich prawdopodobnie poda w sierpniu, po konwencji demokratów.

Kto będzie kolejnym prezydentem USA? Allan Lichtman od 40 lat trafnie przewiduje wyniki wyborów

Kto będzie kolejnym prezydentem USA? Allan Lichtman od 40 lat trafnie przewiduje wyniki wyborów

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Pochodząca z krakowskiego ogrodu zoologicznego kondorzyca Beti zginęła w szponach innych ptaków podczas swojej misji w Chile. Latem zeszłego roku została wysłana w Andy, by tam przywrócić narażony wyginięciem gatunek na stare miejsce bytowania. Popadła jednak w konflikt z innymi przedstawicielami swojego gatunku. W planach jest kolejna próba reintrodukcji gatunku w Ameryce Południowej.

Kondorzyca z Krakowa miała pomóc odrodzić się ptakom w Chile, zginęła w ich szponach

Kondorzyca z Krakowa miała pomóc odrodzić się ptakom w Chile, zginęła w ich szponach

Źródło:
tvn24.pl
Las wielopiętrowych apartamentowców wyrośnie w Łebie. Bałtycka Hurgada? 

Las wielopiętrowych apartamentowców wyrośnie w Łebie. Bałtycka Hurgada? 

Źródło:
tvn24.pl
Premium

18. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi rozpoczęła się w sobotę w Kazimierzu Dolnym (Lubelskie). Wydarzenie potrwa osiem dni. W jego programie znalazły się pokazy filmowe, ale też spotkania z twórcami, koncerty i wystawy. Ostatniego dnia festiwalu odbędzie się polska premiera ekranizacji powieści Aleksandra Dumasa "Hrabia Monte Christo".

Dwa Brzegi kina i sztuki. Ruszył festiwal w Kazimierzu Dolnym

Dwa Brzegi kina i sztuki. Ruszył festiwal w Kazimierzu Dolnym

Źródło:
PAP
Amerykańska gra prezydenckim zdrowiem

Amerykańska gra prezydenckim zdrowiem

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Sejm poparł poprawki Senatu do ustawy o prawie autorskim, która jest wdrożeniem przepisów unijnej dyrektywy, regulującej kwestie wynagrodzenia za wykorzystywanie utworów. Zgodnie z przyjętymi poprawkami to prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej będzie mediatorem w sporach między wydawcami a big techami. Wcześniej wydawcy i redakcje apelowały, by wyższa izba zmieniła uchwalone w Sejmie niekorzystne przepisy tak, by łatwiej było negocjować z platformami cyfrowymi.

Nowelizacja prawa autorskiego. O co w niej chodzi

Nowelizacja prawa autorskiego. O co w niej chodzi

Źródło:
tvn24.pl

Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych z nadzieją przyjęła poprawki Senatu do ustawy o prawie autorskim wzmacniające pozycję wydawców w negocjacjach z big techami - czytamy w oświadczeniu rady na portalu X. W piątek Sejm zadecydował, że projekt ustawy z poprawkami trafi na biurko prezydenta.

"Tylko w ten sposób uratujemy lokalne media i lokalną demokrację"

"Tylko w ten sposób uratujemy lokalne media i lokalną demokrację"

Źródło:
tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najgłośniejszych filmowych premierach tego tygodnia. Na wielki ekran trafił między innymi "Deadpool & Wolverine" z Ryanem Reynoldsem i Hugh Jackmanem w rolach głównych. Prowadząca program opowiedziała też o nowej biografii filmowej Boba Dylana. W piosenkarza i laureata Nagrody Nobla wcielił się Timothée Chalamet.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl