TVN24 | Polska

Setki migrantów, rozstawione namioty, płonące ogniska. Nagranie ze śmigłowca

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
ads/dap
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Obozowisko migrantów w okolicy Kuźnicy. Nagranie ze śmigłowca
Obozowisko migrantów w okolicy Kuźnicy. Nagranie ze śmigłowcaPodlaska policja
wideo 2/21
Podlaska policjaObozowisko migrantów w okolicy Kuźnicy. Nagranie ze śmigłowca

Podlaska policja opublikowała w piątek nagranie ze śmigłowca, na którym widać obozowisko migrantów przy granicy polsko-białoruskiej, niedaleko miejscowości Kuźnica. Resort spraw wewnętrznych pokazał nagranie, na którym widać "przygotowania do stworzenia dużego obozu migrantów przy granicy z Polską".

Nagranie wykonano ze śmigłowca, który leciał wzdłuż granicy. Na początku widać ustawione po polskiej stronie pojazdy policji, Straży Granicznej i wojska. Po stronie białoruskiej widać setki osób, rozstawione namioty i płonące ogniska.

Grupa migrantów koczuje w okolicy Kuźnicy od poniedziałku. Początkowo Straż Graniczna podawała, że jest ich około 800. W piątek rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej major Katarzyna Zdanowicz przekazała, że ich liczba przekroczyła już 1000.

Migranci są pilnowani są przez służby białoruskie. Od poniedziałku doszło do kilku prób przedarcia się przez granicę, które zostały powstrzymane przez polskich funkcjonariuszy.

Czytaj więcej: Duża grupa wbiegła na przejście graniczne w Kuźnicy. "Zostali zatrzymani"

MSWiA: po stronie białoruskiej trwają przygotowania do stworzenia dużego obozu migrantów

Po południu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało nagranie z okolic Kuźnicy. "Po stronie białoruskiej trwają przygotowania do stworzenia dużego obozu migrantów przy granicy z Polską. Służby białoruskie dowożą niezbędne materiały" - podał resort.

Chor. SG Michał Tokarczyk z sekcji prasowej Komendy Głównej Straży Granicznej wyjaśnił PAP, że to rejon obozowiska na południe od Kuźnicy, gdzie migranci po białoruskiej stronie koczują od poniedziałku. Służby Białorusi dowożą w to miejsce np. drewno na opał i jedzenie.

Nagranie spod granicy opublikowane przez MSWiA
Nagranie spod granicy opublikowane przez MSWiAMSWiA

Autor:ads/dap

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Policja

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości