Policjanci z różnych stron kraju przyjechali na szkolenie. Kilkunastu ma koronawirusa

TVN24 | Polska

Autor:
asty
Źródło:
PAP
Niedzielski: w poniedziałek chcemy przedstawić szczegółową strategię szczepieńTVN24
wideo 2/35
Koronawirus w Polsce

Rzecznik prasowy Szkoły Policji w Słupsku Piotr Kozłowski poinformował w poniedziałek, że u kilkunastu ze 150 policjantów jednostki specjalnej, uczestników szkolenia w słupskiej szkole, badanie na obecność koronawirusa dało wynik pozytywny. Są odizolowani, chorobę przechodzą bezobjawowo – podkreślił rzecznik.

Szkoła Policji w Słupsku funkcjonuje w reżimie sanitarnym i zgodnie z obowiązującą zasadą każda osoba przekraczająca teren placówki jest badana pod kątem koronawirusa – zastrzegł rzecznik prasowy Szkoły Policji w Słupsku. Tak było także ze 150 policjantami z jednostki specjalnej, którzy z różnych stron kraju przyjechali do szkoły na szkolenie, które rozpoczęło się w miniony piątek.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Zakażenia wśród policjantów szkolących się w Słupsku

- Kilkunastu policjantów jest zakażonych. W niedzielę potwierdziły to wyniki badań. Wszyscy chorobę przechodzą bezobjawowo. Odizolowani przebywają poza szkołą, w innym punkcie miasta – podał rzecznik szkoły. Dodał, że szkolenie nie zostało zawieszone. Zajęcia odbywają się online, a zakażeni pozostają pod nadzorem służb sanitarnych.

Autor:asty

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: