TVN24 | Polska

Rozwój epidemii w trzech województwach, przybywa chorych w szpitalach. Wojciech Andrusiewicz komentuje

TVN24 | Polska

Autor:
ads/adso
Źródło:
PAP
Profesor Zimmer o COVID-19: Obrazowo mówiąc, płuco pęka. Choroba atakuje drogi oddechowe i pacjentka dusi się w męczarni
Profesor Zimmer o COVID-19: Obrazowo mówiąc, płuco pęka. Choroba atakuje drogi oddechowe i pacjentka dusi się w męczarniTVN24
wideo 2/21
TVN24Profesor Zimmer o COVID-19: Obrazowo mówiąc, płuco pęka. Choroba atakuje drogi oddechowe i pacjentka dusi się w męczarni

Epidemia COVID-19 rozwija się najszybciej w województwach: lubelskim, podlaskim i podkarpackim - przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusziewicz. - Na Lubelszczyźnie zajętych jest około 56 procent łóżek szpitalnych, na Podlasiu 46 procent, a na Podkarpaciu 42 procent - przekazał rzecznik.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 1325 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 46 osób z COVID-19. Miesiąc wcześniej, 5 września, resort informował o 324 przypadkach zakażeń, nie zmarła wówczas żadna osoba z COVID-19.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Andrusiewicz: widzimy niestety rozwój epidemii w trzech województwach

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz proszony przez dziennikarzy o komentarz do tego bilansu, powiedział, że "widzimy niestety rozwój epidemii w trzech województwach". - Widzimy, że pod kątem wykorzystania łóżek w szpitalach Podlasie już niestety przegoniło Podkarpacie. Mamy w tej chwili na Lubelszczyźnie zajętych około 56 procent łóżek. Na Podlasiu zajętych jest 46 procent łóżek, a na Podkarpaciu 42 procent - poinformował.

Zaznaczył, że wojewodowie na bieżąco zwiększają bazę łóżek. - Jesteśmy w stanie w ciągu 24 do 48 godzin zwiększyć bazę łóżkową do około 11-12 tysięcy i w kolejnych dniach zwiększać do 17-20 tysięcy. Na dzisiaj jeszcze takiej potrzeby nie ma, ale po regionach, w których sytuacja jest najtrudniejsza, widać, że ta baza łóżkowa się zwiększa - zaznaczył rzecznik.

Zaapelował o przestrzeganie zasad epidemicznych. - Epidemia nie minęła, zaraz będziemy na poziomie mniej więcej pięciu tysięcy zakażeń (dziennie -. red.), więc to jest czas, gdzie powinniśmy wszyscy dbać o siebie i dbać o resztę współobywateli, zasłaniając nos i usta - powiedział Andrusiewicz.

Autor:ads/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości