"Trzeba już myśleć o tym, co będzie jesienią. COVID-19 to tylko ułamek problemów"

Źródło:
TVN24
Prof. Flisiak: trzeba już myśleć o tym, co będzie jesienią
Prof. Flisiak: trzeba już myśleć o tym, co będzie jesieniąTVN24
wideo 2/23
Prof. Flisiak: trzeba już myśleć o tym, co będzie jesieniąTVN24

Należy się zabezpieczać, ale nie można doprowadzać do sytuacji, kiedy maseczki będą wymagane w parkach, w lasach, kiedy ludzie będą karani za chodzenie bez maseczek po ulicy - mówił w "Faktach po Faktach" profesor Robert Flisiak, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Zdaniem doktor Grażyny Cholewińskiej-Szymańskiej, specjalistki chorób zakaźnych i ordynator w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie, "społeczeństwo jest troszeczkę zdezorientowane".

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek, że odnotowano 657 nowych zakażeń koronawirusem, najwięcej od początku epidemii. W czwartek dane mówiły o 615 nowych przypadkach, w środę o 512, we wtorek o 502, a w poniedziałek o 337. Łącznie w Polsce od początku pandemii potwierdzono infekcję u 45 688 osób, spośród których 1716 zmarło.

W piątek zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który - jak przekazał rzecznik rządu Piotr Mueller - "przyjął pewne warianty, które są możliwe w najbliższym czasie, między innymi w zakresie pewnego regionalnego podejścia do obostrzeń, które mogą obowiązywać na terenie kraju". - Ewentualne decyzje w przyszłości, jeśli chodzi o poszczególne obostrzenia, które mogłyby być wprowadzane na terenie Polski, mogą obejmować poszczególne powiaty. Te konkretne, które mają największe problemy, jeżeli chodzi o liczbę zakażeń - powiedział.

Rzecznik rządu po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
Rzecznik rządu po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego TVN24

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Ludzie w większości sami zwolnili się z tej dyscypliny"

O sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa rozmawiali w piątkowych "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Robert Flisiak, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych oraz doktor Grażyna Cholewińska-Szymańska, specjalistka chorób zakaźnych i ordynator w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie.

Zdaniem Cholewińskiej-Szymańskiej "wydaje się, że społeczeństwo jest troszeczkę zdezorientowane". - Istnieje szum informacyjny takich ważnych przekazów. Nie tylko epidemiologicznych, ale jeśli chodzi o respektowanie pewnych ograniczeń. Ludzie sami zwolnili się już z noszenia masek, przyłbic, mycia rąk - zwróciła uwagę. - Mieli wszystkiego dosyć. Ale musimy też pamiętać, że na początku lipca politycy mówili, że wszystko jest pod kontrolą, że epidemia właściwie jest opanowana, chyli się ku zakończeniu - komentowała.

Czy to był poważny błąd? - Oczywiście - oceniła specjalistka. - Dwa tygodnie później słyszymy, że wzrasta liczba przypadków, że już robi się niebezpiecznie, już zbierają się sztaby kryzysowe - powiedziała.

Dodała, że "ludzie w większości sami zwolnili się z tej dyscypliny".

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>

Dr Cholewińska-Szymańska: ludzie w większości sami zwolnili się z tej dyscypliny
Dr Cholewińska-Szymańska: ludzie w większości sami zwolnili się z tej dyscyplinyTVN24

"Nie popadajmy w taką panikę, w taki ton tragiczny"

W opinii profesora Roberta Flisiaka wzrost zakażeń "wcale nie jest taki dramatyczny". - Dramatyczny byłby, gdybyśmy weszli w tysiące - ocenił. Zwrócił uwagę, że w piątek, kiedy odnotowano najwięcej zakażeń od początku epidemii w Polsce, "mamy dzień z największą liczbą testowanych". Przekonywał także, że liczba zgonów jest stabilna.

- Klinicyści, lekarze chorób zakaźnych, którzy pracują w oddziałach w większości województw - tam, gdzie tych zachorowań nie rejestruje się tak dużo - mogą powiedzieć (…), że chorzy przebywają zakażenie łagodniej, niż było to na początku. Nie popadajmy w taką panikę, w taki ton tragiczny. Bo nic strasznego się nie stało - przekonywał.

Jak mówił ekspert, "w tej chwili oczywiście należy zabezpieczać się, ale nie można doprowadzać do sytuacji, kiedy (…) maseczki będą wymagane w parkach, w lasach, kiedy ludzie będą karani za chodzenie bez maseczek po ulicy". - Te zalecenia powinny być jasne, proste, nieprzesadne - wskazywał.

W piątek Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w ciągu ostatniej doby wykonano 35 127 testów na koronawirusa. Jest to największa liczba przebadanych próbek w ciągu doby od początku wybuchu epidemii w Polsce. W czwartek przebadano ich 23 064, zaś w środę 29 952. Bilans przekraczający 35 tysięcy wykonanych testów w ciągu 24 godzin odnotowano do tej pory dwukrotnie - poprzednio 11 lipca, i wyniósł on 35 012.

Łączna liczba wykonanych badań to 2 245 168.

"Trzeba już myśleć o tym, co będzie jesienią"

Zdaniem Flisiaka w tej chwili nie należy zaostrzać obostrzeń, ale "monitorować sytuację w regionach".

- Natomiast trzeba już myśleć o tym, co będzie jesienią. Bo jesienią nie będziemy mieli problemu covidu, tylko będziemy mieli problem infekcji dróg oddechowych. Covid będzie stanowił tylko ułamek. Ale panika będzie powodowała, że każdy przypadek nieżytu górnych dróg oddechowych, nawet najbardziej błahego, będzie wzbudzał lęk wśród personelu opieki zdrowotnej, wśród rodziny i może doprowadzić to do zatkania opieki zdrowotnej - przekonywał.

Według niego "na pewno nie można iść w tym kierunku, w którym ministerstwo [zdrowia - przyp. red.], rząd poszli na wiosnę, czyli tworzenia szpitali jednoimiennych".

- Każdy szpital powinien być dostosowany. Należy wykorzystać to, że wiele szpitali już przystosowało się w jakimś zakresie do tych warunków i tylko to wspierać: finansowo, logistycznie, również pod względem poprawnych aktów prawnych. Bo niestety w ostatnich tygodniach mieliśmy parę aktów prawnych, które doprowadziły do pogłębienia paraliżu jednostek opieki zdrowotnej - ocenił prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Podkreślił, że "powinniśmy monitorować też, jak wygląda obraz kliniczny tych zachorowań".

Prof. Flisiak: trzeba już myśleć o tym, co będzie jesienią
Prof. Flisiak: trzeba już myśleć o tym, co będzie jesieniąTVN24

"Następstwem tego śródmiąższowego zapalenia płuc może być włóknienie płuc i niewydolność"

Grażyna Cholewińska-Szymańska, ordynator w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie podkreśliła, że "epidemia to nie jest tylko ta ostra faza, że pacjent trafia do szpitala w stanie lekkim albo średnio-ciężkim". - Badania obserwacyjne pokazują konsekwencje odległe tego zakażenia. To znaczy, że nawet ludzie, którzy je łagodnie albo skąpo objawowo przechodzą, mają całkiem duże zmiany w płucach. A wiemy, że następstwem tego śródmiąższowego zapalenia płuc może być włóknienie płuc i niewydolność. W związku z tym to będzie miało swoje implikacje dla niektórych zawodów, dla sportowców, górników, ludzi pracujących na wysokościach - przekonywała.

- Wiemy również, że epidemia ma swoje implikacje w obrębie innych narządów. Jest zajęty układ neurologiczny. Są zaburzenia węchu, smaku, które u jednych mijają, u innych nie mijają. Są zaburzenia natury neuropoznawczej, psychologicznej. Psychiatrzy też alarmują, że są zaburzenia lękowe, które się rozwijają teraz intensywnie - kontynuowała.

Podkreśliła, że ważne jest "respektowanie tego, co obowiązuje dzisiaj, czyli trzech rzeczy: [noszenia - przyp. red.] maski, dystansu społecznego i mycia rąk". Zdaniem Cholewińskiej-Szymańskiej "nie stworzono w naszym kraju schematu albo narzędzia, które umiałoby dokładnie kontrolować społeczeństwo w tym zakresie".

- Mimo kar, które się nakładania, jakoś to nie działa - oceniła ordynator w warszawskim szpitalu zakaźnym.

Dr Cholewińska-Szymańska: epidemia to nie jest tylko ta ostra faza, że pacjent trafia do szpitala
Dr Cholewińska-Szymańska: epidemia to nie jest tylko ta ostra faza, że pacjent trafia do szpitalaTVN24

"W każdej chorobie, która się pojawiała, jaką zaczynano zgłębiać, były takie tendencje"

O następstwach odległych mówił także Flisiak. - Nie przesadzałbym z tymi następstwami. O nich będziemy mogli dopiero powiedzieć za parę miesięcy, gdy będziemy badać w odległej przestrzeni czasowej tych chorych - powiedział.

- Widzę taką niepokojącą tendencję wśród kolegów lekarzy, że każda specjalność chce wiedzieć coś swojego w covidzie. Często te objawy są troszkę naciągane, jako powiązane z covidem – mówił dalej. Wskazywał przy tym, że "to nie jest nic nowego w medycynie".

- W każdej chorobie, która się pojawiała, jaką zaczynano zgłębiać, były takie tendencje - dodał Flisiak.

Autorka/Autor:akr//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia stwierdził w niedzielę, że sejmowa komisja śledcza ds. Pegasusa powinna była zaczekać na Zbigniewa Ziobrę. Były minister sprawiedliwości został w piątek doprowadzony przez policję już po tym jak komisja zamknęła posiedzenie i uchwaliła złożenie wniosku o zatrzymanie Ziobry na 30 dni. Hołownia dodał, że ta "procedura zajmie tygodnie, jeśli nie miesiące".

"Cena niepoczekania na Ziobrę to będzie kilka tygodni, jeśli nie miesięcy"

"Cena niepoczekania na Ziobrę to będzie kilka tygodni, jeśli nie miesięcy"

Źródło:
PAP

Prezydent Meksyku Claudia Sheinbaum nakazała w sobotę wprowadzenie ceł w odwecie za 25-procentowe taryfy nałożone na import z Meksyku przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Odrzuciła oskarżenia o związki jej rządu z organizacjami przestępczymi.

"Kategorycznie odrzucamy kalumnię, wygłaszaną przez Biały Dom"

"Kategorycznie odrzucamy kalumnię, wygłaszaną przez Biały Dom"

Źródło:
PAP

31-latka z Zabrza poszukiwali policjanci i sądy, wystawiono za nim cztery listy gończe i cztery nakazy doprowadzenia do aresztu. Zgubiły go uczynność i zepsute światło w aucie. Policjanci z Wolsztyna (Wielkopolskie) zatrzymali mężczyznę, gdy podwoził kolegę, któremu samodzielną podróż uniemożliwiał sądowy zakaz.

Był poszukiwany czterema listami gończymi. Zgubiły go uczynność i zepsute światło

Był poszukiwany czterema listami gończymi. Zgubiły go uczynność i zepsute światło

Źródło:
tvn24.pl

Na autostradzie A4 w województwie opolskim zderzyły się cztery samochody. Jak podaje policja, jeden z kierowców zasnął za kierownicą. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

Zasnął za kierownicą, doprowadził do serii zderzeń

Zasnął za kierownicą, doprowadził do serii zderzeń

Źródło:
tvn24.pl

Do Europy wdziera się coraz więcej mroźnego powietrza z północy. Sprawdź, co przewiduje prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski w swojej autorskiej, długoterminowej prognozie temperatury na 16 dni.

Pogoda na 16 dni: luty może być zimniejszy od stycznia

Pogoda na 16 dni: luty może być zimniejszy od stycznia

Źródło:
tvnmeteo.pl

Od kilku dni w Grecji w rejonie wyspy Santoryn odnotowuje się raz po raz słabe i umiarkowane trzęsienia ziemi. Zdaniem ekspertów, wstrząsy nie są powiązane z aktywnością wulkaniczną. W poniedziałek, w ramach środków ostrożności, szkoły mają być jednak zamknięte.

Seria wstrząsów w rejonie greckiej wyspy, władze zamykają szkoły

Seria wstrząsów w rejonie greckiej wyspy, władze zamykają szkoły

Źródło:
Reuters, PAP, GreekReporter

Na krajowej "ósemce" w pobliżu miejscowości Brody (Podlaskie) autobus zderzył się z osobową toyotą. Autem podróżował 18-latek, który zginął na miejscu.

Auto wbiło się w autobus. Nie żyje 18-letni kierowca

Auto wbiło się w autobus. Nie żyje 18-letni kierowca

Źródło:
TVN24

Policja przeszukuje pas nadmorski w gdańskim Brzeźnie. Na miejscu znaleziono ciało starszego mężczyzny, który miał obrażenia głowy. Wcześniej do służb wpłynęło zgłoszenie o szarpaninie dwóch osób.

Znaleźli ciało starszego mężczyzny. Policyjna obława w pasie nadmorskim

Znaleźli ciało starszego mężczyzny. Policyjna obława w pasie nadmorskim

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Zbigniew Ziobro postanowił zrobić cyrk. Rozumiem komisję, która w pewnym momencie doszła do wniosku, że nie pozwoli kolejny raz naruszać powagi państwa - mówiła w programie "Kawa na ławę" w TVN24 wiceministra edukacji Katarzyna Lubnauer (KO) odnosząc się do decyzji komisji, która przegłosowała wniosek o 30-dniowy areszt dla Ziobry. Wiceszef komisji do spraw Pegasusa Przemysław Wipler (Konfederacja) relacjonował jak wyglądało posiedzenie komisji i powiedział, że "wniosek o areszt był przygotowany z góry".

"Albo rozliczamy, albo bawimy się w kotka i myszkę". Wipler: wiedzieliśmy, że Ziobro zaraz się pojawi

"Albo rozliczamy, albo bawimy się w kotka i myszkę". Wipler: wiedzieliśmy, że Ziobro zaraz się pojawi

Źródło:
TVN24

Na Kontakt24 otrzymaliśmy nagrania od internautów, na których uchwycili kierowcę jadącego pod prąd autostradą. Twierdzą, że działo się to na A2 w okolicy Wiskitek, gdzie w sobotę doszło do wypadku. - To była noc, świeciły reflektory innego samochodu i w pewnej chwili samochód wyłonił się zza łuku drogi, a kierowca przed nami zaczął hamować. Żona odbiła w prawo, natychmiast zaczęła hamować i jakimś cudem uniknęliśmy tego zderzenia - relacjonował jeden z mężczyzn, który rozmawiał także z reporterem TVN24.

"Samochód wyłonił się zza łuku drogi. Żona odbiła w prawo i jakimś cudem uniknęliśmy"

"Samochód wyłonił się zza łuku drogi. Żona odbiła w prawo i jakimś cudem uniknęliśmy"

Źródło:
Kontakt24, TVN24

Na autostradzie A2 zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwie osoby nie żyją, a jedna przebywa w szpitalu. Policja potwierdziła wstępnie, że jeden z kierowców jechał pod prąd i doprowadził do czołowego zderzenia.

Wypadek na A2. Nie żyją dwie osoby. Służby: kierowca jechał pod prąd

Wypadek na A2. Nie żyją dwie osoby. Służby: kierowca jechał pod prąd

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, TVN24, Kontakt24

- Oliwia mnie stymuluje. Jak zapowiada, że przyjdzie do mnie, to ja od razu wykonuję kilka telefonów więcej, załatwiam sprawy, aby móc zdać raport szefowej - mówi w rozmowie z biznesową redakcją tvn24.pl 77-letni prof. dr hab. Marian Surowiec, współzałożyciel Bee Healthy Honey. Z wnuczką stworzył emiter, rozwiązanie dla pszczelarzy, którzy walczą w swoich ulach z inwazją pasożytów. Po fali sukcesów, zaczęli jednak dostawać groźby. - Pierwszy raz w życiu czegoś takiego doświadczyłem, bo spadła na nas lawina hejtu - dodaje.

Dziadek i wnuczka założyli start-up. "Spadła na nas lawina hejtu"

Dziadek i wnuczka założyli start-up. "Spadła na nas lawina hejtu"

Źródło:
tvn24.pl

Wielkie święto muzyki coraz bliżej. W nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu wręczone zostaną nagrody Grammy. Po raz piąty galę poprowadzi południowoafrykański komik Trevor Noah. Czy Beyoncé w końcu doceniona zostanie w kategorii album roku, czy Taylor Swift poprawi swój rekord w tej kategorii? Werdykt Akademii Fonograficznej przed nami.

Grammy 2025 w hołdzie Los Angeles i Quincy'emu Jonesowi

Grammy 2025 w hołdzie Los Angeles i Quincy'emu Jonesowi

Źródło:
tvn24.pl

Wraz z rosnącą liczbą zachorowań na grypę w ostatnich tygodniach zwiększa się aktywność przeciwników szczepień. Do obiegu wracają stare teorie - na przykład ta, że dowodem na nieskuteczność szczepionek na grypę jest fakt, iż choroba ta pojawia się co roku. Eksperci wyjaśniają więc, o co chodzi z sezonowością grypy i dlaczego właśnie szczepionki zmniejszają ryzyko zachorowania.

Szczepionki są, a "mamy grypę co roku". Eksperci tłumaczą

Szczepionki są, a "mamy grypę co roku". Eksperci tłumaczą

Źródło:
Konkret24

W czwartym dniu po egzekucji Franza Kutschery odbył się jego "ślub" z 26-letnią Jane Lillian Steen, norweską volksdeutschką. Zamiast wesela odbył się pogrzeb. Kat Warszawy został pochowany na powązkowskim niemieckim "cmentarzu bohaterów".

Kutschera ożenił się po własnej śmierci. "Wesele przepadło, ale ślub się odbył!"

Kutschera ożenił się po własnej śmierci. "Wesele przepadło, ale ślub się odbył!"

Źródło:
PAP

Dwa projekty ustaw, dwie daty zakończenia procesu zmian i dwa zupełnie różne pomysły na to, jak rozwiązać problem wadliwych powołań sędziowskich w polskim wymiarze sprawiedliwości. Sprawa dotyczy 3250 sędziów, a rząd w najbliższych tygodniach ma wybrać ostateczny scenariusz. Jakie warianty są w grze?

Wrócą skąd przyszli, czyli co dalej z neosędziami?

Wrócą skąd przyszli, czyli co dalej z neosędziami?

Źródło:
TVN24

15 portretów kobiet, mężczyzn i dzieci w różnym wieku znalazło się w kolekcji, na którą przypadkiem natrafiono podczas rozbiórki budynku w Pruszkowie. Fotografie pochodzą z przełomu XIX i XX wieku. Nie wiadomo, kogo przedstawiają, ani kto był ich właścicielem. Urzędnicy liczą, że dzięki publikacji zdjęć, uda się rozwikłać tę zagadkę.

Podczas rozbiórki natrafili na kolekcję dawnych portretów. Kim są osoby ze zdjęć?

Podczas rozbiórki natrafili na kolekcję dawnych portretów. Kim są osoby ze zdjęć?

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Volkswagen pozwał władze Indii o uchylenie "niewiarygodnie ogromnego" żądania podatkowego w wysokości 1,4 miliarda dolarów. Jak wynika z dokumentów sądowych niemiecki koncern argumentuje, że żądanie to jest sprzeczne z przepisami New Delhi dotyczącymi opodatkowania importu części samochodowych i utrudni realizację planów biznesowych firmy.

Volkswagen pozywa indyjski rząd. W tle gigantyczne żądania podatkowe

Volkswagen pozywa indyjski rząd. W tle gigantyczne żądania podatkowe

Źródło:
Reuters

We Włoszech anulowano wyniki egzaminu po tym, jak profesorowie odkryli, że wielu zdających odpowiadając na pytania wykorzystało sztuczną inteligencję. Egzamin na uniwersytecie w mieście Ferrara musi powtórzyć 362 studentów psychologii.

Wysokie wyniki wzbudziły podejrzenia. Studenci korzystali ze sztucznej inteligencji, egzamin anulowany

Wysokie wyniki wzbudziły podejrzenia. Studenci korzystali ze sztucznej inteligencji, egzamin anulowany

Źródło:
PAP

Donald Trump podpisał rozporządzenie nakładające wysokie cła na import towarów z Kanady, Meksyku i Chin. Władze Kanady i Meksyku już zapowiedziały cła odwetowe. Chińskie ministerstwo handlu zapowiedziało złożenie skargi do Światowej Organizacji Handlu.

Trump nałożył cła. Błyskawiczne zapowiedzi odwetu

Trump nałożył cła. Błyskawiczne zapowiedzi odwetu

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Renta rodzinna to świadczenie, które przysługuje po śmierci osoby bliskiej, która była uprawniona do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy. Jest swego rodzaju zabezpieczeniem przed drastyczną zmianą sytuacji finansowej najbliższych w tle tragicznych okoliczności. Kto wypłaca rentę rodzinną i na jakich zasadach?

Renta rodzinna 2025. Ile wynosi i komu przysługuje?

Renta rodzinna 2025. Ile wynosi i komu przysługuje?

Źródło:
tvn24.pl

Krowa uciekła z hodowli w szkole rolniczej na północy Portugalii. Zwierzę narobiło niemałego zamieszania na drogach i wystraszyło lokalną ludność. "Rajd" trwał kilka godzin.

Kilkugodzinny "rajd" krowy po ulicach

Kilkugodzinny "rajd" krowy po ulicach

Źródło:
PAP, SIC Noticias, noticiasaominuto.com

W sobotnim losowaniu Lotto po raz kolejny została trafiona szóstka. Szczęśliwy zwycięzca wygrał 2 miliony złotych. To trzecie losowanie z rzędu, w którym ktoś poprawnie wytypował wszystkie 6 liczb.

Trzecie losowanie w tym tygodniu z szóstką w Lotto

Trzecie losowanie w tym tygodniu z szóstką w Lotto

Źródło:
tvn24.pl
"Kiedy wreszcie nie będzie partii ani żadnych innych warjatów". Tajemnica Matejki 57

"Kiedy wreszcie nie będzie partii ani żadnych innych warjatów". Tajemnica Matejki 57

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Pod dużym znakiem zapytania stanęła budowa drugiego etapu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które w znacznym stopniu współfinansuje wartą około sześćset milionów inwestycję, ma wątpliwości co do dalszego wydatkowania środków. Sama inwestycja wzbudza dyskusje. Jej przeciwnicy twierdzą, że jest projektem stricte politycznym, z kolei zwolennicy widzą w niej szansę na rozwój miasta i regionu.

Inwestycja za 600 milionów złotych stanęła pod znakiem zapytania. "Wzbudza szerokie dyskusje"

Inwestycja za 600 milionów złotych stanęła pod znakiem zapytania. "Wzbudza szerokie dyskusje"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Zbigniew Ziobro opowiada o okolicznościach swojego powrotu do Polski na krótko zanim został zatrzymany w piątek przez policję. - Zauważyłem, że jest za mną ogon w Brukseli. Mam podejrzenia, że to mogły być polskie służby - powiedział. Przyznał, że chodziło o to, "by wszyscy myśleli, że leci do Polski samolotem". Na pytanie, czy jego celem było zmylenie służb, odparł, że w przeszłości był krótko funkcjonariuszem operacyjnym. - Pewne doświadczenia się przydają - dodał.

Ziobro: byłem kiedyś funkcjonariuszem operacyjnym, doświadczenia się przydają

Ziobro: byłem kiedyś funkcjonariuszem operacyjnym, doświadczenia się przydają

Źródło:
tvn24.pl, RMF FM

W listopadzie 2024 roku samolot z Katowic do niemieckiego Dortmundu odleciał bez 42 pasażerów. Nie poczekał na osoby, które utknęły w kolejce do kontroli bezpieczeństwa. Do tej pory żaden z pasażerów nie otrzymał odszkodowania za stracony lot. - Nie ponosimy odpowiedzialności, nie możemy wypłacić odszkodowań - informuje lotnisko. Kto w takim razie odpowiedzialność ponosi?

Samolot odleciał bez 42 pasażerów. "Nie możemy wypłacić odszkodowań"

Samolot odleciał bez 42 pasażerów. "Nie możemy wypłacić odszkodowań"

Źródło:
tvn24.pl

Raz na cztery lata Jezioro Maltańskie w Poznaniu zmienia w się w "suchy krater". To czas na usunięcie mułu i zalegających śmieci. Za każdym razem, gdy ten popularny zbiornik staje się zupełnie pusty, pojawiają się pytania o "znaleziska". Lista nietypowych rzeczy już jest.

Jezioro Maltańskie bez wody. Co znaleźli na dnie?

Jezioro Maltańskie bez wody. Co znaleźli na dnie?

Źródło:
TVN24
Jak idzie rozliczenie willi plus? "To ośmiesza instytucje publiczne"

Jak idzie rozliczenie willi plus? "To ośmiesza instytucje publiczne"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Przewodniczący Rady Europejskiej Antonio Costa był gościem podcastu "Szczyt Europy". W rozmowie z dziennikarzami TVN24 i Polskiego Radia mówił między innymi o kwestiach związanych z obronnością Europy, o współpracy ze Stanami Zjednoczonymi oraz o wojnie w Ukrainie. Podkreślił również kluczowe znaczenie Polski w kontekście ochrony unijnych granic.

Szef Rady Europejskiej: Potrzebujemy trwałego pokoju. Musimy zrobić więcej, działać lepiej i szybciej

Szef Rady Europejskiej: Potrzebujemy trwałego pokoju. Musimy zrobić więcej, działać lepiej i szybciej

Źródło:
TVN24

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg podsumowała najważniejsze wydarzenia ze świata filmu i muzyki w mijającym tygodniu. W programie między innymi o filmie "Brutalista", serialu "Przesmyk" i fali hejtu po emocjonalnym nagraniu Seleny Gomez.

"Brutalista" w kinach, sensacyjny "Przesmyk" i płacz Seleny Gomes

"Brutalista" w kinach, sensacyjny "Przesmyk" i płacz Seleny Gomes

Źródło:
tvn24.pl