"Trzeba już myśleć o tym, co będzie jesienią. COVID-19 to tylko ułamek problemów"

Źródło:
TVN24
Prof. Flisiak: trzeba już myśleć o tym, co będzie jesienią
Prof. Flisiak: trzeba już myśleć o tym, co będzie jesieniąTVN24
wideo 2/23
Prof. Flisiak: trzeba już myśleć o tym, co będzie jesieniąTVN24

Należy się zabezpieczać, ale nie można doprowadzać do sytuacji, kiedy maseczki będą wymagane w parkach, w lasach, kiedy ludzie będą karani za chodzenie bez maseczek po ulicy - mówił w "Faktach po Faktach" profesor Robert Flisiak, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Zdaniem doktor Grażyny Cholewińskiej-Szymańskiej, specjalistki chorób zakaźnych i ordynator w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie, "społeczeństwo jest troszeczkę zdezorientowane".

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek, że odnotowano 657 nowych zakażeń koronawirusem, najwięcej od początku epidemii. W czwartek dane mówiły o 615 nowych przypadkach, w środę o 512, we wtorek o 502, a w poniedziałek o 337. Łącznie w Polsce od początku pandemii potwierdzono infekcję u 45 688 osób, spośród których 1716 zmarło.

W piątek zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który - jak przekazał rzecznik rządu Piotr Mueller - "przyjął pewne warianty, które są możliwe w najbliższym czasie, między innymi w zakresie pewnego regionalnego podejścia do obostrzeń, które mogą obowiązywać na terenie kraju". - Ewentualne decyzje w przyszłości, jeśli chodzi o poszczególne obostrzenia, które mogłyby być wprowadzane na terenie Polski, mogą obejmować poszczególne powiaty. Te konkretne, które mają największe problemy, jeżeli chodzi o liczbę zakażeń - powiedział.

Rzecznik rządu po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
Rzecznik rządu po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego TVN24

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Ludzie w większości sami zwolnili się z tej dyscypliny"

O sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa rozmawiali w piątkowych "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Robert Flisiak, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych oraz doktor Grażyna Cholewińska-Szymańska, specjalistka chorób zakaźnych i ordynator w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie.

Zdaniem Cholewińskiej-Szymańskiej "wydaje się, że społeczeństwo jest troszeczkę zdezorientowane". - Istnieje szum informacyjny takich ważnych przekazów. Nie tylko epidemiologicznych, ale jeśli chodzi o respektowanie pewnych ograniczeń. Ludzie sami zwolnili się już z noszenia masek, przyłbic, mycia rąk - zwróciła uwagę. - Mieli wszystkiego dosyć. Ale musimy też pamiętać, że na początku lipca politycy mówili, że wszystko jest pod kontrolą, że epidemia właściwie jest opanowana, chyli się ku zakończeniu - komentowała.

Czy to był poważny błąd? - Oczywiście - oceniła specjalistka. - Dwa tygodnie później słyszymy, że wzrasta liczba przypadków, że już robi się niebezpiecznie, już zbierają się sztaby kryzysowe - powiedziała.

Dodała, że "ludzie w większości sami zwolnili się z tej dyscypliny".

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>

Dr Cholewińska-Szymańska: ludzie w większości sami zwolnili się z tej dyscypliny
Dr Cholewińska-Szymańska: ludzie w większości sami zwolnili się z tej dyscyplinyTVN24

"Nie popadajmy w taką panikę, w taki ton tragiczny"

W opinii profesora Roberta Flisiaka wzrost zakażeń "wcale nie jest taki dramatyczny". - Dramatyczny byłby, gdybyśmy weszli w tysiące - ocenił. Zwrócił uwagę, że w piątek, kiedy odnotowano najwięcej zakażeń od początku epidemii w Polsce, "mamy dzień z największą liczbą testowanych". Przekonywał także, że liczba zgonów jest stabilna.

- Klinicyści, lekarze chorób zakaźnych, którzy pracują w oddziałach w większości województw - tam, gdzie tych zachorowań nie rejestruje się tak dużo - mogą powiedzieć (…), że chorzy przebywają zakażenie łagodniej, niż było to na początku. Nie popadajmy w taką panikę, w taki ton tragiczny. Bo nic strasznego się nie stało - przekonywał.

Jak mówił ekspert, "w tej chwili oczywiście należy zabezpieczać się, ale nie można doprowadzać do sytuacji, kiedy (…) maseczki będą wymagane w parkach, w lasach, kiedy ludzie będą karani za chodzenie bez maseczek po ulicy". - Te zalecenia powinny być jasne, proste, nieprzesadne - wskazywał.

W piątek Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w ciągu ostatniej doby wykonano 35 127 testów na koronawirusa. Jest to największa liczba przebadanych próbek w ciągu doby od początku wybuchu epidemii w Polsce. W czwartek przebadano ich 23 064, zaś w środę 29 952. Bilans przekraczający 35 tysięcy wykonanych testów w ciągu 24 godzin odnotowano do tej pory dwukrotnie - poprzednio 11 lipca, i wyniósł on 35 012.

Łączna liczba wykonanych badań to 2 245 168.

"Trzeba już myśleć o tym, co będzie jesienią"

Zdaniem Flisiaka w tej chwili nie należy zaostrzać obostrzeń, ale "monitorować sytuację w regionach".

- Natomiast trzeba już myśleć o tym, co będzie jesienią. Bo jesienią nie będziemy mieli problemu covidu, tylko będziemy mieli problem infekcji dróg oddechowych. Covid będzie stanowił tylko ułamek. Ale panika będzie powodowała, że każdy przypadek nieżytu górnych dróg oddechowych, nawet najbardziej błahego, będzie wzbudzał lęk wśród personelu opieki zdrowotnej, wśród rodziny i może doprowadzić to do zatkania opieki zdrowotnej - przekonywał.

Według niego "na pewno nie można iść w tym kierunku, w którym ministerstwo [zdrowia - przyp. red.], rząd poszli na wiosnę, czyli tworzenia szpitali jednoimiennych".

- Każdy szpital powinien być dostosowany. Należy wykorzystać to, że wiele szpitali już przystosowało się w jakimś zakresie do tych warunków i tylko to wspierać: finansowo, logistycznie, również pod względem poprawnych aktów prawnych. Bo niestety w ostatnich tygodniach mieliśmy parę aktów prawnych, które doprowadziły do pogłębienia paraliżu jednostek opieki zdrowotnej - ocenił prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Podkreślił, że "powinniśmy monitorować też, jak wygląda obraz kliniczny tych zachorowań".

Prof. Flisiak: trzeba już myśleć o tym, co będzie jesienią
Prof. Flisiak: trzeba już myśleć o tym, co będzie jesieniąTVN24

"Następstwem tego śródmiąższowego zapalenia płuc może być włóknienie płuc i niewydolność"

Grażyna Cholewińska-Szymańska, ordynator w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie podkreśliła, że "epidemia to nie jest tylko ta ostra faza, że pacjent trafia do szpitala w stanie lekkim albo średnio-ciężkim". - Badania obserwacyjne pokazują konsekwencje odległe tego zakażenia. To znaczy, że nawet ludzie, którzy je łagodnie albo skąpo objawowo przechodzą, mają całkiem duże zmiany w płucach. A wiemy, że następstwem tego śródmiąższowego zapalenia płuc może być włóknienie płuc i niewydolność. W związku z tym to będzie miało swoje implikacje dla niektórych zawodów, dla sportowców, górników, ludzi pracujących na wysokościach - przekonywała.

- Wiemy również, że epidemia ma swoje implikacje w obrębie innych narządów. Jest zajęty układ neurologiczny. Są zaburzenia węchu, smaku, które u jednych mijają, u innych nie mijają. Są zaburzenia natury neuropoznawczej, psychologicznej. Psychiatrzy też alarmują, że są zaburzenia lękowe, które się rozwijają teraz intensywnie - kontynuowała.

Podkreśliła, że ważne jest "respektowanie tego, co obowiązuje dzisiaj, czyli trzech rzeczy: [noszenia - przyp. red.] maski, dystansu społecznego i mycia rąk". Zdaniem Cholewińskiej-Szymańskiej "nie stworzono w naszym kraju schematu albo narzędzia, które umiałoby dokładnie kontrolować społeczeństwo w tym zakresie".

- Mimo kar, które się nakładania, jakoś to nie działa - oceniła ordynator w warszawskim szpitalu zakaźnym.

Dr Cholewińska-Szymańska: epidemia to nie jest tylko ta ostra faza, że pacjent trafia do szpitala
Dr Cholewińska-Szymańska: epidemia to nie jest tylko ta ostra faza, że pacjent trafia do szpitalaTVN24

"W każdej chorobie, która się pojawiała, jaką zaczynano zgłębiać, były takie tendencje"

O następstwach odległych mówił także Flisiak. - Nie przesadzałbym z tymi następstwami. O nich będziemy mogli dopiero powiedzieć za parę miesięcy, gdy będziemy badać w odległej przestrzeni czasowej tych chorych - powiedział.

- Widzę taką niepokojącą tendencję wśród kolegów lekarzy, że każda specjalność chce wiedzieć coś swojego w covidzie. Często te objawy są troszkę naciągane, jako powiązane z covidem – mówił dalej. Wskazywał przy tym, że "to nie jest nic nowego w medycynie".

- W każdej chorobie, która się pojawiała, jaką zaczynano zgłębiać, były takie tendencje - dodał Flisiak.

Autorka/Autor:akr//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Po miesiącu oczekiwania chiński statek Yi Peng wypłynął z duńskiej cieśniny Kattegat. Załoga tego statku jest podejrzana o przerwanie kabli telekomunikacyjnych na Bałtyku w połowie listopada. Trwa śledztwo w sprawie możliwego sabotażu. "Udało się porozmawiać z załogą i sprawdzić kwestie techniczne" - przekazał szef szwedzkiej Komisji do spraw Wypadków.

"Udało się porozmawiać z załogą". "Znamienne" działanie chińskich władz

"Udało się porozmawiać z załogą". "Znamienne" działanie chińskich władz

Źródło:
PAP

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

IMGW wydał alarmy pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązują też ostrzeżenia przed silny wiatrem, który w porywach może rozpędzać się do 70 kilometrów na godzinę. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Obfite opady śniegu i porywisty wiatr. Uważajmy

Źródło:
IMGW

Wielki mufti Libii, szejk Sadik al-Ghariani wezwał w piątek wszystkich Libijczyków do zjednoczenia się i walki z Rosjanami, którzy przybyli do wschodniej części kraju z Syrii, skąd uciekli po obaleniu reżimu Baszara el-Asada.

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Źródło:
PAP

Prezydent elekt USA Donald Trump ogłosił, że zamierza powołać producenta telewizyjnego Marka Burnetta na stanowisko specjalnego wysłannika do Wielkiej Brytanii w swojej nowej administracji. Burnett jest laureatem 13 nagród Emmy.

Laureat nagród Emmy w administracji Trumpa

Laureat nagród Emmy w administracji Trumpa

Źródło:
PAP

Papież Franciszek jest przeziębiony i nie spotka się z wiernymi w niedzielę przed świętami Bożego Narodzenia. Watykan tłumaczy, że decyzja ma też związek z obowiązkami papieża w przyszłym tygodniu.

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Papież nie spotka się z wiernymi. Watykan tłumaczy

Źródło:
PAP

Jak informuje rzeczniczka prasowa policji w Brzesku asp. sztab. Ewelina Buda, w sobotę na oświetlonym przejściu dla pieszych została potrącona 10-letnia dziewczynka. Dziecko trafiło do szpitala, a razem z nim jego matka, która została zahaczona przez lusterko pojazdu.

Na przejściu dla pieszych została potrącona 10-letnia dziewczynka. Trafiła do szpitala

Na przejściu dla pieszych została potrącona 10-letnia dziewczynka. Trafiła do szpitala

Źródło:
TVN24

Premier Słowacji Robert Fico może w poniedziałek pojechać do Moskwy, żeby spotkać się z Władimirem Putinem - przekazał w piątek prezydent Serbii Aleksandar Vucić na antenie jednej z serbskich stacji radiowych. Tematem rozmów ma być kwestia gazu i kończącej się umowy na tranzyt tego surowca z Rosji przez Ukrainę.

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Media: Fico odwiedzi Putina

Problemy Słowacji po decyzji Ukrainy. Media: Fico odwiedzi Putina

Źródło:
PAP

Fedor Szandor brał udział w walkach w Ukrainie i z bronią w ręku prowadził z okopów wykłady dla swoich studentów. Teraz prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski mianował go nowym ambasadorem w Budapeszcie.

Prowadził wykłady z okopów. Zełenski mianował go ambasadorem

Prowadził wykłady z okopów. Zełenski mianował go ambasadorem

Źródło:
PAP

50-letniemu lekarzowi z Arabii Saudyjskiej zarzuca się pięciokrotne morderstwo i usiłowanie zabójstwa ponad 200 osób na jarmarku bożonarodzeniowym w Magdeburgu. Premier Donald Tusk po ataku w Niemczech apeluje do prezydenta i posłów PiS. 38 osób zginęło w wypadku autobusu w Brazylii. Viktor Orban, odnosząc się do sprawy Marcina Romanowskiego zasugerował, że na Węgrzech "może dochodzić do przypadków udzielania azylu" innym osobom. IMGW wydało ostrzeżenia w związku z niebezpieczną pogodą. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 22 grudnia.

Zarzuty dla sprawcy zamachu, apel Tuska, tragiczny wypadek w Brazylii

Zarzuty dla sprawcy zamachu, apel Tuska, tragiczny wypadek w Brazylii

Źródło:
TVN24, PAP

Pierwszy dzień astronomicznej zimy nie jest w tym roku rekordowo ciepły, ale jak zaznaczyła synoptyczka IMGW Ewa Łapińska, widać tendencję do tego, że temperatura w tym okresie jest coraz wyższa. Po odwilży w tym tygodniu śnieg w górach zdążył już spaść, ale i tak jest go mało. W Zakopanem w sobotę leżały cztery centymetry białego puchu.

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Źródło:
PAP, IMGW, tvnmeteo.pl

Premier Węgier Viktor Orban nie lubi rozliczeń. Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu dla Marcina Romanowskiego - napisał w sobotę w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W trakcie spotkania unijnych przywódców kanclerz Niemiec Olaf Scholz z irytacją zareagował na propozycję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą rosyjskich aktywów - podał "Financial Times". Według relacji dziennika niemiecki polityk "warknął" na polskiego prezydenta, zaskakując tym pozostałych przywódców.

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Źródło:
"Financial Times", PAP

22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Rosnące temperatury sprawiają, że liczba dni, w których możemy cieszyć się opadami śniegu, zmniejszają się z roku na rok. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy taki dzień nadchodzi, cieszymy się z każdego płatka śniegu. Można wtedy lepić bałwana, pójść na sanki czy na narty. A wy lubicie gdy otacza nas biała pokrywa śniegu czy raczej preferujecie jesienną aurę? Pokażcie nam wasze zimowe dni! Czekamy na wasze filmy i zdjęcia.

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Nadeszła zima. Pokażcie mroźne krajobrazy

Źródło:
Kontakt24

W niedzielę 22 grudnia rozpoczęła się kalendarzowa zima. Astronomiczną powitaliśmy dzień wcześniej - w sobotę. Zimowe niebo będzie pełne ciekawych zjawisk astronomicznych.

Rozpoczęła się kalendarzowa zima

Rozpoczęła się kalendarzowa zima

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Pijani rodzice, którzy "opiekowali się" trójką dzieci, pogryźli interweniujących policjantów. Odpowiedzą za narażenie nieletnich na niebezpieczeństwo oraz za naruszenie nietykalności mundurowych.

Pijani rodzice pogryźli interweniujących  policjantów

Pijani rodzice pogryźli interweniujących policjantów

Źródło:
KMP Lublin/tvn24.pl

Służby nie odkryły żadnych powiązań sprawcy zamachu w Magdebugu z islamskimi radykałami. Przeciwnie, mężczyzna miał być islamofobem i w dodatku sympatykiem skrajnie prawicowej partii AfD. - Prawdopodobnie stopniowo, być może w sposób niezauważony przez nikogo, radykalizował się - ocenił Łukasz Jasiński z PISM. Napastnik to pochodzący z Arabii Saudyjskiej lekarz psychiatra legalnie mieszkający i pracujący w Niemczech. Według Agencji Reuters, saudyjskie władze miały ostrzegać wcześniej Niemcy przed mężczyzną, który publikował ekstremistyczne wpisy.

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, Reuters

Trzydzieści osiem osób zginęło w sobotę na południowym wschodzie Brazylii w wyniku zderzenia autobusu pełnego pasażerów z ciężarówką - poinformowała straż pożarna. W autobusie wiozącym 45 pasażerów pękła opona i kierowca stracił panowanie nad pojazdem.

Blisko 40 osób zginęło w zderzeniu autobusu i ciężarówki w Brazylii

Blisko 40 osób zginęło w zderzeniu autobusu i ciężarówki w Brazylii

Źródło:
PAP, Reuters

2,2 miliona turystów przybyło na Kubę w 2024 roku. To o milion urlopowiczów mniej, niż spodziewał się rząd w Hawanie. Od kilku lat w kubańskiej turystyce widoczny jest kryzys.

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Źródło:
PAP

Pogoda na Boże Narodzenie. W święta aurę w Polsce ma kształtować silny i stabilny wyż. Czeka nas ochłodzenie. Ale czy ośrodek wysokiego ciśnienia przyniesie nam białe święta? Sprawdź w naszej najnowszej prognozie, czy gdzie jest szansa na śnieg.

W Wigilię "warunki w tej części kraju będą bardzo trudne". Najnowsza prognoza na święta Bożego Narodzenia

W Wigilię "warunki w tej części kraju będą bardzo trudne". Najnowsza prognoza na święta Bożego Narodzenia

Źródło:
tvnmeteo.pl

Do pewnej rodziny z amerykańskiego stanu Wirginia zawitał niespodziewany gość. Do domu przez komin wleciała sowa, która usiadła na szczycie choinki. Jej przegonienie nie było łatwe.

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Źródło:
cbsnews.com, nbcwashington.com

Podwyższenie wieku emerytalnego to jedno z podstawowych działań - uważa dyrektorka Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej (SGH) profesor Agnieszka Chłoń-Domińczak. Według niej niski wiek emerytalny jest dyskryminujący szczególnie dla kobiet, które ze względu na krótszy czas pracy, otrzymują później niższe świadczenia.

Polska w obliczu kryzysu. "Już naprawdę jesteśmy w ogonie Europy"

Polska w obliczu kryzysu. "Już naprawdę jesteśmy w ogonie Europy"

Źródło:
PAP
Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl
Tusk. Wróg numer jeden Viktora Orbana

Tusk. Wróg numer jeden Viktora Orbana

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl