TVN24 | Polska

Koronawirus w Polsce. Zapowiedź obostrzeń na święta Bożego Narodzenia. Waldemar Kraska: pewne zasady będą w całym kraju 

TVN24 | Polska

Autor:
akr/kab
Źródło:
PAP
Premier: jutro lub pojutrze przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją omikron
Premier: jutro lub pojutrze przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją omikronTVN24
wideo 2/21
TVN24Premier: jutro lub pojutrze przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją omikron

O możliwych obostrzeniach na święta Bożego Narodzenia mówił we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Przyznał, że trwają dyskusje o tym, "jaki mają mieć ostateczny kształt". - Myślę, że ani hotele, ani stoki nie będą zamknięte, aczkolwiek pewnie jakieś obostrzenia będą wprowadzone - powiedział. Wiceszef MZ dodał, że "pewne zasady będą obowiązywały w całym kraju".

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że we wtorek lub w środę przedstawione będą zaostrzenia epidemiczne w związku ze świętami i nową mutacją koronawirusa omikron. Podał, że rozważane jest wzmocnienie obostrzeń wobec niezaszczepionych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska, odnosząc się do tych zapowiedzi w "Newsroom" WP, powiedział, że "te uzgodnienia jeszcze są dyskutowane, jaki mają mieć ostateczny kształt". - Myślę, że pewne zasady będą obowiązywały w całym kraju - dodał.

CZYTAJ TAKŻE: Wiceminister Kraska podał nowe dane o zakażeniach koronawirusem. Znów zmarło ponad 500 osób

Kraska: myślę, że ani hotele, ani stoki nie będą zamknięte

Wiceszef resortu zdrowia przekazał, że nowa strategia walki z epidemią COVID-19 będzie oparta o zalecenia Rady Medycznej przy premierze. - Myślę, że ani hotele, ani stoki nie będą zamknięte, aczkolwiek pewnie jakieś obostrzenia będą wprowadzone - powiedział Kraska.

Pytany o to, czy osoby zaszczepione przeciw COVID-19 będą wyłączone z nowych zasad epidemicznych, powiedział: - Tak jak wczoraj mówił premier Mateusz Morawiecki, musimy preferować te osoby, które są zaszczepione. To także będzie powodowało to, żeby zachęcić te osoby, które się jeszcze wahają - mówił wiceminister.

Autor:akr/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Margy Crane / Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości