TVN24 | Polska

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażenia i śmierci

TVN24 | Polska

Autor:
momo,
pp\mtom
Źródło:
tvn24.pl
Minister zdrowia: tereny, gdzie jest niski poziom zaszczepienia, będą w pierwszej kolejności podlegały wprowadzaniu obostrzeń
Minister zdrowia: tereny, gdzie jest niski poziom zaszczepienia, będą w pierwszej kolejności podlegały wprowadzaniu obostrzeńTVN24
wideo 2/21
TVN24Minister zdrowia: tereny, gdzie jest niski poziom zaszczepienia, będą w pierwszej kolejności podlegały wprowadzaniu obostrzeń

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 176 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort przekazał też, że w ciągu ostatniej doby zmarło sześć osób z COVID-19. Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 2 883 624 zakażenia, które doprowadziły do śmierci 75 275 osób.

Najwięcej ze 176 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w województwie małopolskim, gdzie odnotowano 36 infekcji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Pozostałe zakażenia pochodzą z województw: mazowieckiego (21), dolnośląskiego (19), lubelskiego (15), śląskiego (15), kujawsko-pomorskiego (osiem), zachodniopomorskiego (osiem), łódzkiego (siedem), wielkopolskiego (siedem), podkarpackiego (sześć), podlaskiego (pięć), pomorskiego (pięć), świętokrzyskiego (pięć), opolskiego (trzy), warmińsko-mazurskiego (trzy) i lubuskiego (jedno).

12 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które mają zostać uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

W poprzedni czwartek Ministerstwo Zdrowia informowało o 167 potwierdzonych infekcjach. W dzisiejszym raporcie odnotowano o dziewięć zakażeń więcej.

Jak przekazał resort zdrowia, minionej doby z powodu COVID-19 zmarło sześć osób. Dwie z nich miały też inne schorzenia.

Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 2 883 624 zakażenia, które doprowadziły do śmierci 75 275 osób.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że ostatniej doby wykonano ponad 39,8 tysiąca testów na obecność koronawirusa.

Dane ze szpitali. Ile jest zajętych respiratorów? Ile osób wyzdrowiało?

Z opublikowanego w czwartek raportu z danymi epidemicznymi wynika, że:

- 6067 łóżek jest przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 (-5 w stosunku do dnia poprzedniego), - z tego 298 łóżek jest zajętych przez pacjentów z COVID-19 (+6), - 595 respiratorów jest przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 (bez zmian) - z tego 42 respiratory są obecnie wykorzystywane (+3), - 74 265 osób jest objętych kwarantanną (-1017).  - 2 654 097 osób wyzdrowiało (+116).

Minister zdrowia o ewentualnych obostrzeniach

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił w środę o ewentualnym wprowadzaniu obostrzeń. Oświadczył, iż podtrzymuje deklarację, że "tereny, gdzie jest niski poziom zaszczepienia, będą w pierwszej kolejności podlegały wprowadzaniu obostrzeń". - Bo tam jest większe ryzyko transmisji koronawirusa - wytłumaczył.

Podał, że najsłabiej wyszczepionymi regionami są: Podkarpacie, Lubelszczyzna, Podlasie, a także Warmia i Mazury. - Odpowiedzialność mieszkańców to już nie tylko odpowiedzialność za własne zdrowie, ale też za powodzenie społeczno-gospodarcze tych regionów - mówił.

Wypowiadając się o obostrzeniach, minister zdrowia wskazał, że "będzie to ta sama sekwencja, z którą mieliśmy do czynienia wcześniej". Kiedy możemy się spodziewać takich obostrzeń? - Wtedy, kiedy pojawi się duża liczba zakażeń, na pewno przekraczająca tysiąc przypadków dziennie - wskazał minister zdrowia.

Autor:momo, pp\mtom

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości