TVN24 | Polska

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażenia i śmierci

TVN24 | Polska

Autor:
pp/adso
Źródło:
tvn24.pl
Horban: istnieje bardzo duża szansa, że czwarta fala nie będzie taka straszna, jak była zwłaszcza na wiosnę
Horban: istnieje bardzo duża szansa, że czwarta fala nie będzie taka straszna, jak była zwłaszcza na wiosnęTVN24
wideo 2/21
TVN24Horban: istnieje bardzo duża szansa, że czwarta fala nie będzie taka straszna, jak była zwłaszcza na wiosnę

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 349 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort przekazał, że ostatniej doby zmarło pięć osób. Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 2 889 773 zakażenia, z powodu COVID-19 zmarły 75 372 osoby.

Najwięcej z 349 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w województwie mazowieckim, gdzie odnotowano 48 infekcji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Pozostałe zakażenia pochodzą z województw: małopolskiego (41), śląskiego (34), lubelskiego (29), łódzkiego (26), podkarpackiego (26), wielkopolskiego (24), zachodniopomorskiego (23), podlaskiego (20), dolnośląskiego (16), pomorskiego (16), kujawsko-pomorskiego (15), opolskiego (10), warmińsko-mazurskiego (siedem), lubuskiego (pięć) i świętokrzyskiego (cztery).

Pięć zakażeń to dane bez wskazania adresu, które mają zostać uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce. Czym czwarta fala epidemii różni się od poprzednich? Jakie są podobieństwa?

W poprzedni piątek Ministerstwo Zdrowia informowało o 258 potwierdzonych infekcjach. W dzisiejszym raporcie odnotowano o 91 zakażeń więcej. To wzrost o 35 procent.

Krocząca średnia liczba zakażeń potwierdzanych każdego dnia, obliczana na podstawie danych z siedmiu dni, wzrosła w piątek do 291 i jest najwyższa od 14 czerwca.

Liczba aktywnych przypadków, czyli osób, które aktualnie przechodzą infekcję, wynosi w piątek 157 127 i jest najwyższa od 3 czerwca.

Jak przekazał w piątek resort zdrowia, minionej doby z powodu COVID-19 zmarło pięć osób. Cztery z nich miały choroby współistniejące.

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 2 889 773 zakażenia, z powodu COVID-19 zmarło 75 372 osoby.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że ostatniej doby wykonano ponad 36,5 tysiąca testów na obecność koronawirusa.

Dane ze szpitali. Ile jest zajętych respiratorów? Ile osób wyzdrowiało?

Z opublikowanego w piątek raportu z danymi epidemicznymi wynika, że:

- 6017 łóżek jest przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 (+4 w stosunku do poprzedniego dnia), - z tego 490 łóżek jest zajętych przez pacjentów z COVID-19 (+12), - 578 respiratorów jest przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 (bez zmian), - z tego 58 respiratorów jest obecnie wykorzystywanych (+2), - 51 790 osób jest objętych kwarantanną (+100), - 2 657 274 osoby wyzdrowiały (+97).

Koronawirus w Polsce. Profesor Horban o liczbach i obostrzeniach czwartej fali

Główny doradca premiera do spraw COVID-19 i przewodniczący Rady Medycznej profesor Andrzej Horban był gościem czwartkowego wydania "Rozmowy Piaseckiego". Pytany o wiszące nad Polską widmo czwartej fali epidemii COVID-19, mówił, że ta nas "raczej" nie ominie. - To, że nie będzie taka straszna, jak była zwłaszcza na wiosnę, to oczywiście istnieje bardzo duża szansa - dodał.

Pytany, czy stanie się tak, dlatego że przechorowaliśmy zakażenie i jesteśmy zaszczepieni, Horban odwrócił tę kolejność: - Jesteśmy szczepieni, część osób przechorowała.

Szczepienia przeciwko COVID-19 - najważniejsze informacje

Dopytywany, ilu zakażeń możemy się spodziewać tej jesieni, profesor uczulał, że trudno dokładnie określić liczby, spodziewa się jednak, że będzie to około 10 tysięcy zakażeń w ciągu doby w szczycie fali.

Autor:pp/adso

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości