Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski podał liczbę zakażeń i zgonów

Autor:
mjz\mtom
Źródło:
TVN24
Niedzielski: przekroczyliśmy barierę stu tysięcy zgonów covidowych
Niedzielski: przekroczyliśmy barierę stu tysięcy zgonów covidowychTVN24
wideo 2/5
TVN24Niedzielski: przekroczyliśmy barierę stu tysięcy zgonów covidowych

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24, że we wtorek odnotowano 11 400 zakażeń i 493 zgony. Powiedział także, że "dzisiaj jest kolejny smutny dzień, ale dzień szczególny, bo przekroczyliśmy barierę stu tysięcy zgonów covidowych".

- Dzisiaj notujemy 11 400 nowych zakażeń. To podobne liczby do poprzedniego tygodnia, może troszkę mniejsze. W przypadku zgonów to liczba jest większa niż tydzień temu, co pośrednio wynika z tego, że mamy za sobą dłuższy weekend. Odnotowano 493 zgony - przekazał Adam Niedzielski w "Rozmowie Piaseckiego"w TVN24.

Powiedział także, że "dzisiaj jest kolejny smutny dzień, ale dzień szczególny, bo przekroczyliśmy barierę stu tysięcy zgonów covidowych". Przed tygodniem Ministerstwo Zdrowia informowało o 11 670 potwierdzonych infekcjach. Dzisiejsza liczba zakażeń, którą podał minister zdrowia, jest niższa o około 270.

OGLĄDAJ "ROZMOWĘ PIASECKIEGO" W INTERNECIE W TVN24 GO

Średnia liczba potwierdzanych dziennie zakażeń, obliczana na podstawie danych z ostatnich siedmiu dni, spadła do około 12,4 tys. Przed tygodniem resort zdrowia informował o 433 ofiarach śmiertelnych. Podana dziś przez ministra liczba zgonów - 493 - jest o 60 większa. Średnia liczba raportowanych każdego dnia ofiar śmiertelnych COVID-19, obliczana na podstawie danych z ostatnich siedmiu dni, wzrosła do 317.

Niedzielski: na razie nie mamy eskalacji związanej z omikronem

Niedzielski mówił także o tym, jak czwarta fala zakażeń może szybko przejść w piątą. - Minimum mieliśmy w zasadzie w ostatnich dniach grudnia, przynajmniej patrząc na siedmiodniowe średnie. Wydaje się, że to minimum mamy za sobą. Teraz raczej trzeba się spodziewać systematycznych wzrostów. One nie będą duże - powiedział.

Szef resortu zdrowia powiedział, że "na razie nie mamy eskalacji związanej z omikronem". - Na razie udział tej mutacji był trzyprocentowy w piątek, (...), a w poniedziałek już siedmioprocentowy - dodał.

Czytaj relację z rozmowy Adama Niedzielskiego z Konradem Piaseckim

Autor:mjz\mtom

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości