Magdalena Sroka 20.04.2021

Rozmowa Piaseckiego

Magdalena Sroka 20.04.2021

Oczywiście różnice są widoczne, ale myślę, że dosyć daleko jest do tego, żeby Zjednoczoną Prawicę rozbić - tak w „Rozmowie Piaseckiego” Magdalena Sroka mówiła o kondycji koalicji rządzącej. Rzeczniczka Porozumienia była pytana, czy realne są wcześniejsze wybory parlamentarne. - Nie ma możliwości na to, żeby został utworzony rząd techniczny. To też jest kwestia odpowiedzialności za życie i zdrowie, jesteśmy w trakcie pandemii - stwierdziła. - Sytuacja jest bardzo poważna, jest bardzo wiele kwestii, które musimy sobie wyjaśnić, ale nie przewiduję wyborów w tym roku. Czy w przyszłym - nie wiem, ale jednak stawiałabym na ten konstytucyjny termin w 2023 roku - zaznaczyła w rozmowie z Konradem Piaseckim. Magdalena Sroka odniosła się także do wystąpienia z klubu PiS jednego z posłów Porozumienia, profesora Wojciecha Maksymowicza po tym, jak rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował o niepokojących sygnałach o możliwych eksperymentach medycznych wykonywanych pod nadzorem Maksymowicza, dotyczących działań na płodach. - Pan profesor został zaatakowany w sposób wyjątkowo nieelegancki - powiedziała posłanka. - Nie dziwię się, że jego reakcja wyglądała tak, jak wyglądała - dodała, komentując wyjście posła Porozumienia z klubu PiS.

Opis programu

Autorski program publicystyczny Konrada Piaseckiego. Dziennikarz przeprowadza wywiady z czołowymi postaciami polskiej sceny politycznej, którzy komentują bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.

 

Konrad Piasecki - to dziennikarz radiowy i telewizyjny, historyk. Prowadził wywiady w radiu RMF FM w audycji "Kontrwywiad RMF" oraz w Radiu ZET w audycji "Gość Radia ZET". Przez 10 lat był gospodarzem programu "Piaskiem po oczach". W 2015 r. został laureatem tytułu "Dziennikarza Roku" miesięcznika "Press". Na antenie TVN24 Konrad Piasecki prowadzi również program "Kawa na ławę".

 

Odcinki programu "Rozmowa Piaseckiego" są emitowane od poniedziałku do czwartku na antenie TVN24. Możesz też je obejrzeć i posłuchać u nas.