Michał Laskowski

Rozmowa Piaseckiego

Michał Laskowski

Wraca sprawa ułaskawienia obecnego szefa MSWiA. Mariusz Kamiński jako szef CBA przekroczył uprawnienia przy prowadzeniu przez tę służbę działań w tzw. aferze gruntowej w 2007 roku. Wraz z nim skazany został Maciej Wąsik, który w 2007 roku był zastępcą Kamińskiego. Sąd Najwyższy rozpoczął postępowanie kasacyjne z urzędu. – Ci, którzy mówią, że są jakieś szanse na skazanie panów, to tak się raczej nie stanie, to jest nieprawdopodobne – powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" Michał Laskowski, prezes Izby Karnej Sądu Najwyższego. Zdaniem Laskowskiego "nie można akceptować fikcji prawnej, którą zastosował Marszałek Sejmu, a potem przez sześć lat stosował Trybunał Konstytucyjny". – Uznano, że jest jakiś spór kompetencyjny i przez tyle lat nie zrobił nic – dodał. Według sędziego "Trybunał Konstytucyjnego jest narzędziem politycznym w rękach obozu rządzącego". - Zawsze mi się wydawało, że Trybunał Konstytucyjny i sędziowie w nim zasiadający to muszą być jednostki wybitne – zupełnie wymykające się schematom czy przeciętności. Nic nie wskazywało na to, że Julia [Przyłębska - przyp. red.] jest taką osobą – ocenił. Laskowski podkreślił, że "Trybunał Konstytucyjny jest w stanie rozkładu". – Martwię się o stan państwa – zaznaczył. Gość Konrada Piaseckiego został również zapytany, czy sądzi, że zostanie wybrany po raz kolejny na szefa Izby Karnej. - Myślę, że prezydent nie powoła mnie na kolejną kadencję. Z różnych powodów, być może z takich rozmów, jakie prowadzimy - wskazał.

Opis programu

Autorski program publicystyczny Konrada Piaseckiego. Dziennikarz przeprowadza wywiady z czołowymi postaciami polskiej sceny politycznej, którzy komentują bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.

 

Konrad Piasecki - to dziennikarz radiowy i telewizyjny, historyk. Prowadził wywiady w radiu RMF FM w audycji "Kontrwywiad RMF" oraz w Radiu ZET w audycji "Gość Radia ZET". Przez 10 lat był gospodarzem programu "Piaskiem po oczach". W 2015 r. został laureatem tytułu "Dziennikarza Roku" miesięcznika "Press". Na antenie TVN24 Konrad Piasecki prowadzi również program "Kawa na ławę".

 

Odcinki programu "Rozmowa Piaseckiego" są emitowane od poniedziałku do czwartku na antenie TVN24. Możesz też je obejrzeć i posłuchać u nas.