TVN24 | Polska

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia zmienia system raportowania

TVN24 | Polska

Autor:
pp/adso
Źródło:
tvn24.pl
Andrusiewicz: niedługo decyzja o skróceniu izolacji
Andrusiewicz: niedługo decyzja o skróceniu izolacjiTVN24
wideo 2/21
TVN24Andrusiewicz: niedługo decyzja o skróceniu izolacji

Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze o zmianie systemu raportowania dziennych bilansów zakażeń koronawirusem. Resort zapowiedział, że będzie dodatkowo wskazywał liczbę osób, które zakaziły się ponownie.

Ministerstwo Zdrowia na Twitterze napisało: "W związku z rosnącą falą ponownych zakażeń, która jest charakterystyczna dla fali wirusa w wersji omikron, zmieniamy system raportowania, wskazując dodatkowo liczbę osób, które zakaziły się ponownie".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

W poniedziałek resort poinformował o 24 404 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Przekazano, że w tej liczbie odnotowano 2427 ponownych zakażeń, czyli niecałe 10 procent dziennego bilansu zachorowań.

Skrócenie izolacji i zmniejszenie bazy łóżkowej. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zapowiada decyzje

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekazał na briefingu prasowym, że "dzisiaj w Ministerstwie Zdrowia zbiera się sztab kryzysowy". - Będziemy decydować o zmniejszeniu bazy łóżek przeznaczonych na COVID - mówił. - Kolejną sprawą, którą na pewno zajmiemy się na sztabie kryzysowym, która na pewno będzie dosyć znacząca i w niedługim czasie ją zakomunikujemy, to jest skrócenie okresu izolacji dla wszystkich osób w Polsce - oświadczył.

Andrusiewicz poinformował, że decyzję ogłosi "zapewne minister Adam Niedzielski na konferencji prasowej". Jak dodał, skrócenie izolacji wiąże się z "krótszym okresem objawowym i krótszym okresem, kiedy aktywnie zakażamy i z koniecznością przywracania do pracy pracowników w różnych branżach".

Andrusiewicz: niedługo decyzja o skróceniu izolacji
Andrusiewicz: niedługo decyzja o skróceniu izolacjiTVN24

Autor:pp/adso

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości