Prezydent spotkał się z ministrem Kamińskim. Rozmowa o koronawirusie

TVN24 | Polska

Autor:
akw/kg
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Morawiecki o laboratoriach badających koronawirusaTVN24
wideo 2/36
TVN24Mateusz Morawiecki o koronawirusie

Prezydent Andrzej Duda spotkał się wieczorem z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim. Tematem rozmów jest rozprzestrzeniający się po świecie koronawirus z chińskiego Wuhan. Na środę Duda zaplanował rozmowy z ministrem zdrowia i głównym inspektorem sanitarnym.

Raport tvn24.pl: Koronawirus z Chin

We Włoszech w 20 z ponad stu prowincji zanotowano przypadki koronawirusa, łącznie zakażonych jest niemal 300 osób. Trzy kraje sąsiadujące z Włochami - Szwajcaria, Chorwacja i Austria - potwierdziły we wtorek pierwsze przypadki zakażenia wirusem.

Co zrobić po powrocie z Włoch?

Google Maps

We wtorek wieczorem prezydent Andrzej Duda spotkał się w sprawie koronawirusa SARS-CoV-2 z szefem resortu spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Kamińskim. Towarzyszył im szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Zdjęciem z rozmów podzielił się w mediach społecznościowych Marcin Kędryna z Kancelarii Prezydenta.

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że w środę prezydent spotka się z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim oraz z głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem.

Spychalski: Nasze służby działają. Są efekty tych działań

- Prezydent jest w stałym, bieżącym kontakcie zarówno z premierem, ministrem zdrowia, a także ministrem spraw wewnętrznych i administracji - zapewniał wcześniej we wtorek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. - To są resorty, które odpowiadają za tę sprawę. Te spotkania są cykliczne, one odbywają się co jakiś czas - dodał. Podkreślił, że najważniejsze jest zachowanie pełnego spokoju. - Nasze służby działają i robią to w sposób kompetentny i odpowiedzialny. Są efekty tych działań. Do niedawna były dwa laboratoria, które zajmowały się badaniem, czy chory rzeczywiście ma koronawirusa, a dzisiaj mamy tych laboratoriów już osiem. Jesteśmy w pełni przygotowani - zapewnił Spychalski.

CZYTAJ WIĘCEJ: Próbki do badania na obecność koronawirusa trafiają do Warszawy. Będą dodatkowe laboratoria

- Przede wszystkim trzeba zachować spokój i odpowiedzialność. Stąd też apel do innych ugrupowań politycznych, żeby nie angażować kwestii koronawirusa w kampanię wyborczą - apelował Spychalski.

Wirus z Wuhan dociera do kolejnych państw w Europie

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, wybuchła w grudniu w jedenastomilionowym Wuhan w środkowych Chinach. Choroba rozprzestrzeniła się na 25 krajów i terytoriów na świecie, w tym na kilka europejskich, między innymi na Włochy, Niemcy, Francję, Hiszpanię i Szwajcarię. W Polsce dotychczas nie potwierdzono przypadku zarażenia.

Jak się chronić przed zakażeniem?

Autor:akw/kg

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/marcin_kedryna

Tagi:
Raporty: