Andrzej Duda prezydentem

Andrzej Duda prezydentem

80 nowo powołanych asesorów złożyło we wtorek ślubowanie w ogrodzie Pałacu Prezydenckiego. Uroczystość zorganizowana była w specjalny sposób w związku z trwającą epidemią i obowiązującymi obostrzeniami.

Co jest ważniejsze: propaganda czy zdrowie i życie Polaków? Po raz ostatni żądam, tak jak miliony obywateli: proszę zawetować ustawę - apelowała Małgorzata Kidawa-Błońska (Koalicja Obywatelska). Piątek jest ostatnim dniem na decyzję prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie ustawy przewidującej dofinansowanie mediów państwowych. Ryszard Terlecki (PiS) przekonywał, że "potrzebna jest telewizja sprawnie działająca w okresie poprzedzającym wybory", Cezary Tomczyk (KO) stawiał sprawę: - Albo służba zdrowia, albo PiS-owski spektakl.

Dotychczasowi członkowie Rady Ministrów: Konrad Szymański i Michał Woś zostali powołani przez prezydenta Andrzeja Dudę na ministrów. Szymański objął tekę ministra do spraw Unii Europejskiej, a Woś - ministra środowiska.

Prezydent podjął decyzję, że najlepszym miejscem, w którym będzie wszystko widać, w którym będzie można debatować, będą kluby mogły przedstawić stanowisko, jest właśnie posiedzenie Sejmu - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" rzecznik Andrzeja Dudy Błażej Spychalski. Tłumaczył w ten sposób prośbę prezydenta, który o zwołanie posiedzenia Sejmu poprosił marszałek Izby.

Setki absolwentów i dziesiątki wykładowców z całej Polski. W takim otoczeniu, podczas uroczystej jubileuszu krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, prezydent Andrzej Duda podzielił się ze zgromadzonymi żartem. Materiał "Szkła Kontaktowego" TVN24.