TVN24 | Polska

Koncesja dla TVN24 przedłużona. Paweł Kowal komentuje

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kg
Źródło:
TVN24
Kowal: cieszę się, że kończy się koncesją. Ale jest to radość przez łzy
Kowal: cieszę się, że kończy się koncesją. Ale jest to radość przez łzyTVN24
wideo 2/18
TVN24Kowal: cieszę się, że kończy się koncesją. Ale jest to radość przez łzy

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła koncesję dla TVN24 na cztery dni przed jej wygaśnięciem. Decyzję rady komentował w "Rozmowie Piaseckiego" Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej. - Cieszę się, że to się kończy koncesją, tylko jest to radość przez łzy - powiedział.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła koncesję dla TVN24. Stacja czekała na to ponad półtora roku. Rzeczniczka rady Teresa Brykczyńska zaznaczyła, że przed głosowaniem rada jednogłośnie podjęła uchwałę "w sprawie podjęcia działań mających na celu uporządkowanie zasad rozpowszechniania programów radiowych i telewizji w Polsce w zakresie możliwości działania podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego". Jej treść jest zbliżona do zapisów lex TVN.

WIĘCEJ KOMENTARZY PO DECYZJI KRAJOWEJ RADY W TVN24 GO

Koncesja dla TVN24 przedłużona. Kowal: radość przez łzy

W czwartek gościem "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24 był Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej. - Cieszę się, że to się kończy koncesją, tylko jest to radość przez łzy - skomentował.

Dodał, że "pojawia się pytanie o skutki społeczne tego, co się wydarzyło". - To jest sygnał dla wielu dziennikarzy, wydawców w Polsce, którzy nie są tak silni jak TVN24, nie mają takiej popularności, ale wykonują swoją codzienną robotę. Jak oni odbierają taki nacisk władzy? Oni mają już w głowie autocenzurę - stwierdził.

- To, co robi władza z mediami lokalnymi, mediami regionalnymi, to, co próbowała zrobić z TVN24, to wszystko godzi w wolność słowa w Polsce, nawet jeśli kończy się przyznaniem koncesji. To sieje w głowach wydawców, szefów mediów, dziennikarzy taką wątpliwość: "może o czymś nie powiem, może coś inaczej skomentuję" - powiedział Kowal.

Pytany, czy KRRiT działa na zlecenie polityków rządzących, odparł: - Istotą problemu jest to, że takie instytucje jak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji i większość instytucji państwowych ma wtyczki wpięte na Nowogrodzkiej (w siedzibie PiS - red.). Nasze państwo dzisiaj tak wygląda w prawie każdej dziedzinie. 

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ Z PAWŁEM KOWALEM

"Otarcie łez dla tych, którzy po stronie obozu władzy się wkręcili w tę awanturę"

Komentując uchwałę KRRiT zbliżoną do lex TVN Kowal stwierdził, że to "taka wata i otarcie łez dla tych, którzy po stronie obozu władzy się wkręcili w tę awanturę". - Poświęciłbym więcej uwagi ogólnym skutkom tej awantury i próbie rzucenia się na wolne media - zaznaczył.

To - podkreślał - "za każdym razem obniża pozycję Polski". - Ludzie dowiedzieli się na świecie o tym, że w Polsce władza przez półtora roku nie jest w stanie wydać koncesji zgodnie z prawem, że tak traktuje przedsiębiorców, tak traktuje biznes, tak traktuje zachodnie inwestycje. To wszystko się uzbierało. Proszę nie mieć złudzeń, wczorajsza koncesja nie zamyka tej sprawy - dodał. 

Kowal: ta uchwała jest na otarcie łez dla tych wszystkich, którzy wkręcili się w całą tę awanturę po stronie obozu władzy
Kowal: ta uchwała jest na otarcie łez dla tych wszystkich, którzy wkręcili się w całą tę awanturę po stronie obozu władzyTVN24

Autor:ads/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości