Prezes PiS przekazał pieniądze na rzecz Sił Zbrojnych Ukrainy

Autor:
mjz/kab
Źródło:
PAP
Prawo zmieniane pod Kaczyńskiego? Relacja reporterki TVN24
Prawo zmieniane pod Kaczyńskiego? Relacja reporterki TVN24
TVN24
TVN24Prawo zmieniane pod Kaczyńskiego? Relacja reporterki TVN24

Ukraina walczy o swoją niepodległość i wolność, ale również o nasze bezpieczeństwo. Wspieramy ją i będziemy wspierać. Skoro wpłata na fundusz wsparcia Sił Zbrojnych Ukrainy zamyka mój kontrowersyjny spór z Radosławem Sikorskim, czynię to z satysfakcją - poinformował w oświadczeniu Jarosław Kaczyński. Prezes PiS wpłacił na ten cel 50 tysięcy złotych. Sikorski ocenił to jako "patriotyczne rozwiązanie".

Oświadczenie prezesa PiS we wtorek przesłał PAP jego pełnomocnik Adrian Salus. W styczniowych wypowiedziach w mediach społecznościowych były minister spraw zagranicznych złożył prezesowi PiS publiczną ofertę: jeśli ten do końca stycznia dokona wpłaty kwoty 50 tysięcy złotych na rzecz Sił Zbrojnych Ukrainy, Sikorski odstąpi od dochodzenia roszczeń. Sąd przyznał Radosławowi Sikorskiemu ponad 708 tysięcy złotych od Jarosława Kaczyńskiego na pokrycie kosztów opublikowania przeprosin w Onecie.

"Dzisiaj Ukraina walczy o swoją niepodległość i wolność, ale również o nasze bezpieczeństwo. Wspieramy ją i będziemy wspierać. Skoro wpłata na fundusz wsparcia Sił Zbrojnych Ukrainy zamyka mój kontrowersyjny spór z Radosławem Sikorskim, czynię to z satysfakcją" - brzmi oświadczenie prezesa PiS.

Pełnomocnik Kaczyńskiego: prezes PiS dokonał oczekiwanej wpłaty

Jak wskazał mecenas Salus, jego mocodawca "od pierwszych dni wojny aktywnie wspiera Ukrainę, dlatego przyjął ofertę" polityka PO. Jak poinformował Salus, we wtorek prezes PiS dokonał oczekiwanej wpłaty, kończąc tym samym spór, który - jak ocenił - "wskutek kontrowersyjnego orzeczenia zasądzającego astronomiczne koszty przeprosin, bulwersował opinię publiczną".

Dowód wpłaty zostanie przedłożony pełnomocnikom Radosława Sikorskiego i zaprezentowany publicznie - poinformowano.

Skan przelewu na Twitterze opublikował Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS.

Pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego zaznaczył ponadto, że wpłata na rzecz funduszu wsparcia Sił Zbrojnych Ukrainy "jednoznacznie przesądza, iż wszelkie insynuacje pojawiające się w domenie publicznej, dotyczące związku nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego ze sprawą jego Mocodawcy, są całkowicie bezpodstawne i tym samym krzywdzące dla Jarosława Kaczyńskiego".

Sikorski: przyjmuję przeprosiny, znaleźliśmy patriotyczne rozwiązanie

Do sprawy odniósł się Radosław Sikorski.

"Przyjmuję przeprosiny Jarosława Kaczyńskiego za nazwanie mnie 'zdrajcą dyplomatycznym' w formie wpłaty na walczące w obronie całej Europy siły zbrojne Ukrainy. Cieszę się, że znaleźliśmy patriotyczne rozwiązanie" - napisał na Twitterze.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/AC_Sobol

Pozostałe wiadomości