Sarna utknęła między prętami barierki. Zauważył ją jeden z kierowców i ruszył na ratunek. Jest nagranie

Autor:
dk,
bp/tok
Źródło:
Kontakt24
Sarna utknęła między barierkami
Sarna utknęła między barierkamiKontaakt 24/Dominik1980
wideo 2/6
Kontaakt 24/Dominik1980Sarna utknęła między barierkami

Pan Dominik przejeżdżał przez Groblę (woj. małopolskie), gdy zauważył zakleszczoną między prętami barierki sarnę. Mężczyzna próbował samodzielnie pomóc rozpaczliwie próbującemu się uwolnić zwierzęciu, jednak konieczna okazała się interwencja strażaków. Niedługo potem przestraszona sarna wróciła na wolność. Nagranie z akcji dostaliśmy na Kontakt 24.

Pan Dominik poinformował nas przez Kontakt 24 o zdarzeniu, do którego doszło we wtorek około południa w małopolskiej miejscowości Grobla. Jak relacjonował, pomiędzy prętami barierki przy chodniku utknęła sarna. Mężczyzna, przejeżdżający akurat obok tego miejsca, widząc niedolę zwierzęcia, ruszył mu z pomocą.

Czytaj też: W gruzach znaleźli kota. "Schował się w szafie, przeżył"

Sarna zakleszczyła się między barierkamiKontakt 24/Dominik1980

Akcję ratowania sarny przejęli strażacy

Według relacji pana Dominika, mimo prób nie udało mu się samodzielnie wyciągnąć sarny z pułapki. - Ja próbowałem ją uwolnić z pięć minut. Ale szybko się zorientowałem, że nie dam rady sam. Strażacy z lokalnej OSP przyjechali szybko, podłączyli sprzęt i agregat, rozcięli barierki i sarna czmychnęła w swoją stronę - powiedział Reporter 24.

Sarna zakleszczyła się między barierkamiKontakt 24/Dominik1980

Mężczyzna przesłał nam nagranie z akcji ratunkowej. Widać na niej, jak sarna wierzgała i wydawała rozpaczliwe odgłosy, gdy pan Dominik próbował rozchylić pręty i pomóc zwierzęciu się wydostać. Z metalowymi elementami poradzili sobie dopiero wyposażeni w specjalistyczny sprzęt strażacy. Gdy zwierzę w końcu udało się uwolnić, ratownicy zabezpieczyli jezdnię, przez którą po chwili sarna czmychnęła w kierunku zadrzewionego terenu.

Czytaj też: "Zauważyli rannego kota, dwóch nastolatków ruszyło z pomocą

"Zwierzę bardzo ryczało, było przestraszone"

- Normalny odruch człowieka, poczułem empatię. Zwierzę bardzo ryczało, było przestraszone - dodał w rozmowie z Kontaktem 24 pan Dominik.

O zdarzenie dziennikarze Kontaktu 24 spytali również strażaków. - Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 12.50. Sarna utknęła w barierce przy drodze wojewódzkiej w miejscowości Grobla. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu i wypuszczeniu zwierzęcia - przekazał strażak dyżurny.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:dk, bp/tok

Źródło: Kontakt24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/Dominik1980

Pozostałe wiadomości