Ksiądz polskokatolicki przekazał na WOŚP pieniądze z tacy. "Grają z nami wszyscy!"

Polska

Polskokatolicki ksiądz wsparł WOŚPtvn24
wideo 2/35

Ksiądz z elbląskiej parafii polskokatolickiej przekazał całość datków z tacy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę lokalny oddział orkiestry udostępnił na swoim oficjalnym profilu zdjęcie pokazujące, jak ksiądz wrzuca pieniądze do puszki wolontariuszy.

Polskokatolicki ksiądz postanowił oddać pieniądze zebrane podczas mszy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jak czytamy na profilu elbląskiej Orkiestry na Facebooku, o celu zbiórki uprzedził wiernych w Kościele.

Zdjęcie z przekazania datków wolontariuszom stało się hitem w mediach społecznościowych. Z niewielkiego konta WOŚP Elbląg na Facebooku zostało udostępnione ponad 700 razy.

Jeszcze więcej niż w tamtym roku na koncie WOŚP

Ponad 81,4 milionów złotych "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków" zebrała WOŚP podczas 26. Finału.

Zbiórce w całej Polsce towarzyszyły liczne imprezy, między innymi koncerty, pikniki i aukcje charytatywne.

TVN24 prowadziła relację w telewizji, portalu tvn24.pl i mediach społecznościowych.

Polskokatolicyzm

W Kościele polskokatolickim wyznaje się katolickie prawdy wiary i moralności oraz zasady ustroju Kościoła zawarte w Piśmie Świętym. Są one sformułowane w powszechnych symbolach wiary i postanowieniach siedmiu Soborów Powszechnych Pierwszego Tysiącleci.

Ustrój Kościoła jest synodalno- piskopalny, co oznacza, że najwyższą władzą zwierzchnią i prawodawczą, w skład której wchodzą duchowni i świeccy, jest Synod.

Kościół uznaje tradycyjne siedem sakramentów, zgodnie z nauką Kościoła katolickiego. Polskokatolicy nie uznają jednak dogmatu o nieomylności papieża.

Autor: aw//ŁUD / Źródło: facebook

Źródło zdjęcia głównego: WOŚP Elbląg/Facebook