Kto odwiedzał Obajtka przez ostatnie cztery lata? Długa lista dziennikarzy, polityków, biznesmenów

Źródło:
onet.pl
Szydło: jeżeli Daniel Obajtek zostanie europosłem, to będziemy tam pewnie razem
Szydło: jeżeli Daniel Obajtek zostanie europosłem, to będziemy tam pewnie razemRadio Zet
wideo 2/8
Szydło: jeżeli Daniel Obajtek zostanie europosłem, to będziemy tam pewnie razemRadio Zet

Dziennikarze Onetu dotarli do "księgi wejść" do Daniela Obajtka. To lista kilku tysięcy nazwisk osób, które w ostatnich czterech latach odwiedzały w siedzibie Orlenu jego prezesa oraz członka zarządu Adama Buraka. Wśród nich politycy, dziennikarze i biznesmeni. Szefostwo Orlenu odwiedzali między innymi Krzysztof Stanowski, szef Kanału Zero, i Marek Balawajder z RMF FM. Biuro prasowe Orlenu wydało w tej sprawie oświadczenie, w który "stanowczo odcina się od przedstawionych w artykule spekulacji".

Dziennikarze portalu Onet przeanalizowali listę osób, które w ostatnich czterech latach odwiedziły siedzibę Orlenu, by spotkać się z Obajtkiem i jego zaufanymi współpracownikami. Wśród nich najczęstszym gościem w gabinecie Obajtka był prezes deweloperskiej spółki . W siedzibie Orlenu pojawili się też przedstawiciele TV Republika, TVP Info, "Sieci", "Gazety Polskiej", ale także dziennikarze RMF FM i szef Kanału Zero. Szefostwo Orlenu odwiedzali też ważni biznesmeni.

Prezes deweloperskiej spółki ponad sto razy u Obajtka

Ponad 100 razy Daniela Obajtka odwiedzał Paweł Malinowski, prezes deweloperskiej spółki Profbud. To od niego Obajtek, a także członek zarządu Orlenu Adam Burak kupili apartamenty na luksusowym osiedlu Awangarda na warszawskich Bielanach.

Transakcje te ujawniła dwa lata temu "Gazeta Wyborcza". Według dziennika Obajtek zamiast obowiązujących na rynku 12 tys. 500 zł za metr swojego apartamentu zapłacił tylko 6900 zł. Dzięki temu za luksusowe mieszkanie "z dużym przeszklonym ogrodem zimowym i widokiem na Warszawę" zapłacił 1,3 miliona złotych. Jak podawała w marcu 2021 roku "Wyborcza", według cennika mieszkanie Obajtka powinno kosztować 2,2 miliona złotych.

Czytaj więcej: "GW": Obajtek kupił mieszkanie o milion złotych taniej, a Orlen został sponsorem szkółki piłkarskiej dewelopera

"Księga wejść" do Daniela Obajtka
"Księga wejść" do Daniela ObajtkaTVN24

Balawajder i Stanowski składali wizyty w siedzibie Orlenu

Do ówczesnego prezesa Orlenu często wybierali się też pracownicy mediów. Jak zaznaczył Onet, Obajtka i jego współpracowników odwiedzali nie tylko pracownicy mediów, które wprost wspierały PiS.

Według ustaleń Onetu 25 razy w Orlenie byli Krzysztof Berenda i Marek Balawajder z RMF FM. Balawajder i Berenda rozmawiali w Orlenie z Obajtkiem i Burakiem. W październiku 2023 roku portal Oko.Press zarzucił stacji, że w zamian za dotacje z Orlenu promowała Obajtka. Żona Marka Balawajdera dodatkowo zasiada w radzie nadzorczej należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółki Rosomak, natomiast w innej spółce, której właścicielem jest paliwowy koncern - czeskim Orlen Unipetrol pełni funkcję dyrektora ds. sponsoringu.

Dziewięć razy siedzibę Orlenu miał odwiedzić według Onetu Krzysztof Stanowski, dziennikarz i twórca internetowy. Jak przypomniał portal, należąca do niego Grupa Weszło współpracowała z Orlenem przy stworzeniu serwisu KierunekTokio.pl poświęconego przygotowaniom polskich sportowców do letnich Igrzysk Olimpijskich w Japonii w 2021 roku. Dziennikarze Onetu podają, że szef Kanału Zero spotykał się przede wszystkim z Adamem Burakiem.

Daniel Obajtek odwołany ze stanowiska
Daniel Obajtek odwołany ze stanowiskaTVN24

Pracownicy "Gazety Polskiej", "Sieci", TV Republika, TVP Info

Według danych, na które powołuje się portal, 72 razy w siedzibie spółki wizyty złożył w ostatnich latach Piotr Nisztor z "Gazety Polskiej". Media podawały, że jego żona zatrudniona była w Orlenie i wchodziła za rządów PiS w skład rad nadzorczych kilku innych spółek Skarbu Państwa. Nisztor w Orlenie spotykał się z prezesem Danielem Obajtkiem i członkiem zarządu Orlenu ds. komunikacji i marketingu Adamem Burakiem.

15 razy Orlen odwiedzali bracia Jacek i Michał Karnowscy z propisowskiego tygodnika "Sieci". Zaś 14 razy - Tomasz Sakiewicz z równie sprzyjających poprzedniej władzy "Gazety Polskiej", "Gazety Polskiej Codziennie" i TV Republika.

Specjalistyczny portal Wirtualne Media donosił, że tylko w 2021 roku paliwowy koncern wykupił w "Sieciach" reklamy o wartości 7 mln 400 tys. zł. W "Gazecie Polskiej" wydał 4 mln zł. Przejęte przez Orlen za czasów Obajtka paliwowy Lotos oraz gazowy PGNiG i dorzuciły kolejne 2,5 mln zł.

Właśnie w 2021 roku tygodnik "Sieci" nagrodził Obajtka tytułem "Człowieka wolności" za "wzmacnianie polskiej własności w gospodarce" i zakup przez Orlen gazet koncernu Polska Press.

Po trzy razy w Orlenie bywali Magdalena Ogórek z TVP Info i Sławomir Jastrzębowski z blogerskiej platformy Salon24.

Pietryszyn spotykał się z szefostwem Orlenu

Szefostwo Orlenu często miał odwiedzać też Robert Pietryszyn, partner w agencji R4S Adama Hofmana, byłego rzecznika PiS, a dziś lobbysty.

We wrześniu 2022 roku informowaliśmy, że firma Adama Hofmana - R4S-Consulting Hungary KFT - jest jednym z beneficjentów fuzji Orlenu z Lotosem. Węgierski koncern MOL, który kupił 417 stacji benzynowych Lotosu, zatrudnił firmę byłego rzecznika PiS jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem transakcji, by przygotować sobie grunt pod wejście na polski rynek. 

Zobacz też: Firma Adama Hofmana zarobiła na fuzji Orlenu z Lotosem przynajmniej pół miliona złotych

Jak przypomina Onet, w politycznych i gospodarczych kręgach sprzedaż części Lotosu Węgrom budziła gigantyczne emocje. W liście otwartym 11 byłych ministrów gospodarki pisało, że przekazanie MOL-owi stacji Lotosu spowoduje napływ do Polski paliwa z Rosji. Transakcję krytykował również były prezes PGNiG Piotr Woźniak, związany z PiS, za czasów rządów tej partii w latach 2005-2007, minister gospodarki w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Krytyczny był także uchodzący przez lata za eksperta prawicy od energetyki Piotr Naimski, do lipca 2002 roku pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej.

Od kilku lat władze Orlenu stanowczo protestują przeciwko pojawiającym się sugestiom zaangażowania R4S i tworzących tę spółkę Adama Hofmana i Roberta Pietryszyna w fuzję z Lotosem.

Na liście gości Daniela Obajtka nie ma nazwiska Adama Hofmana. Jest na niej za to jego żona Joanna. Kobieta tłumaczy jednak, że podczas swoich spotkań - czterokrotnie była gościem Daniela Obajtka i trzy razy Adama Buraka - nie reprezentowała interesów swojego męża i nigdy nie miała i nie ma żadnych związków z prowadzonymi przez niego firmami - niegdyś R4S i obecną Butterfly Strategies.

Tadajewski też był gościem Obajtka

Innym ciekawym nazwiskiem na liście gości Daniela Obajtka jest Radosław Tadajewski, prezes spółki Czysta3.VC, która w 2021 r. otrzymała 40 mln zł dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Tadajewski - podobnie jak Hofman, Pietryszyn i Burak - to członek nieformalnego "układu wrocławskiego", czyli grupy wspierających się biznesmenów i członków zarządów spółek Skarbu Państwa z otoczenia PiS, wywodzących się ze stolicy Dolnego Śląska.

Czytaj więcej: Nawet pół miliona rocznie dla spółki przyjaciela członka zarządu Orlenu

W Onecie ujawniono, że należąca do Tadajewskiego spółka Publicon Sport od kilku lat świadczy usługi na rzecz Orlen Team, grupy sponsorowanych przez paliwową spółkę sportowców z branży motorowej. Miała być również zaangażowana w dopinanie najwyższego w historii kontraktu sponsorskiego Orlenu dla piłkarskiej reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Rok temu kontakty Tadajewskiego z Burakiem badało CBA, a prokuratura podejrzewała, że w zamian za zatrudnienie matki Buraka w należącej do niego fundacji, inne spółki Tadajewskiego otrzymują zlecenia ze spółek Skarbu Państwa, w tym z Orlenu. Śledztwo zostało umorzone.

Biuro prasowe Orlenu: stanowczo odcinamy się od przedstawionych w artykule spekulacji

Oświadczenie w sprawie tekstu Onetu wydało Biuro prasowe Orlenu.

"Nie potwierdzamy wiarygodności danych, na które powołuje się redakcja onet.pl w publikacji z 5 lutego pt. 'Księga wejść do Obajtka. Wiemy, z kim najczęściej spotykał się prezes Orlenu'. Tym samym stanowczo odcinamy się od przedstawionych w nim spekulacji" - napisano.

"ORLEN to największa firma w Europie Środkowo-Wschodniej, naturalnie więc jest przedmiotem zainteresowania także ze strony mediów. W tych relacjach cechuje nas transparentność. W ramach prowadzonej działalności biznesowej, celem ORLEN jest dotarcie do jak największej grupy odbiorców, potencjalnych klientów, kontrahentów i partnerów. Dlatego spółka na bieżąco podtrzymuje relacje z niemal wszystkimi redakcjami w Polsce oraz wieloma tytułami medialnymi za granicą, m. in. poprzez spotkania, prezentacje, konferencje prasowe i wywiady bezpośrednie z przedstawicielami Spółki. Biorąc pod uwagę skalę działalności Grupy ORLEN i rolę koncernu w gospodarce, nie ma w tym nic nadzwyczajnego" - czytamy dalej.

"Dlatego, pomimo braku potwierdzenia wiarygodności przedstawionych w artykule informacji, Spółka stoi na stanowisku, że wybranie i opisanie w artykule zaledwie kilku redakcji z długiej listy mediów, z którymi bieżące relacje ma ORLEN traktujemy jako próbę wywołania u czytelników wrażenia fałszywej sensacji" - napisano na zakończenie.

X/@b_prasoweORLEN

Autorka/Autor:ek//mrz

Źródło: onet.pl

Pozostałe wiadomości

Po zapoznaniu się z dzisiejszymi taśmami mam przekonanie, że możemy mieć tu kwalifikację prawną związaną już z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Kwiatkowski. Odniósł się do ujawnionej przez tvn24.pl treści dwóch rozmów, w których udział brali urzędnicy resortu sprawiedliwości oraz były wiceminister Marcin Romanowski.

Kwiatkowski o nowych taśmach: możliwa kwalifikacja związana z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej

Kwiatkowski o nowych taśmach: możliwa kwalifikacja związana z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej

Źródło:
TVN24

Gwałtowne burze z intensywnymi opadami deszczu i gradem przechodzą przez kraj. Strażacy interweniowali ponad 260 razy, najczęściej w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Na Kontakt 24 dostajemy od was nagrania i zdjęcia.

Drogi pod wodą, gradobicia. Gwałtowne burze w Polsce, setki interwencji

Drogi pod wodą, gradobicia. Gwałtowne burze w Polsce, setki interwencji

Źródło:
PAP, Kontakt 24, tvnmeteo.pl
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Opublikowano nowe taśmy z rozmowy Tomasza Mraza, Marcina Romanowskiego i - tym razem - nieznanego z nazwiska wysłannika fundacji Lex Veritatis. Doszło do niej w marcu 2022 roku i dotyczyła planów przyznania w konkursie pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości na zorganizowanie koncertu z udziałem zespół Sound'n'Grace oraz Roksany Węgiel. Miał on być wspólnym pomysłem Zbigniewa Ziobry i ojca Tadeusza Rydzyka. Jak wynika z zapisu rozmowy - zarówno przedstawiciele ministerstwa, jak i zakonnik byli do niego sceptycznie nastawieni. "Wydamy bezsensownie 300 tysięcy" - komentował propozycję Romanowski. Do ustalania, jak ma wyglądać wniosek o pieniądze doszło, gdy konkurs nie został jeszcze rozpisany - podaje OKO.press.

"Wspólny pomysł" Ziobry i Rydzyka. "Wydamy bezsensownie 300 tysięcy". Kolejne nagrania

"Wspólny pomysł" Ziobry i Rydzyka. "Wydamy bezsensownie 300 tysięcy". Kolejne nagrania

Źródło:
OKO.Press

Gdzie jest burza? W sobotę 25.05 w wielu miejscach Polski pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Intensywnie pada, pojawia się grad i silnie wieje. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Grzmi, pada i wieje w wielu miejscach

Gdzie jest burza? Grzmi, pada i wieje w wielu miejscach

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro. W niedzielę 26.05 burze z gradem pojawią się prawie w całej Polsce. Deszcz może padać bardzo obficie. Termometry wskażą nawet 28 stopni Celsjusza.

Pogoda na jutro - niedziela 26.05. Ryzyko burz w niemal całym kraju

Pogoda na jutro - niedziela 26.05. Ryzyko burz w niemal całym kraju

Źródło:
tvnmeteo.pl

Co najmniej 24 osoby zginęły w pożarze, który wybuchł w rodzinnym parku rozrywki w mieście Radźkot w stanie Gudźarat w zachodnich Indiach. Wśród zabitych jest wiele dzieci - donosi Reuters, powołując się na lokalne władze.

Wielki pożar w parku rozrywki. Zginęły dzieci

Wielki pożar w parku rozrywki. Zginęły dzieci

Źródło:
Reuters

Rząd Donalda Tuska chciałby zademonstrować światu poprzez dyplomację, że nastąpiła zmiana władzy i temu służy zmiana ambasadorów - powiedział w "Faktach po Faktach" były minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Jak mówił, w sytuacji, kiedy ma miejsce koabitacja, czyli rząd wywodzi się z innej formacji niż prezydent, "wówczas inicjatywa jest po stronie rządu".

Spór o ambasadora. Czaputowicz: obowiązuje ustawa z 2021 roku, którą podpisał prezydent

Spór o ambasadora. Czaputowicz: obowiązuje ustawa z 2021 roku, którą podpisał prezydent

Źródło:
TVN24, PAP

Patryk Jaki w radiowym wywiadzie bronił wydawania środków z Funduszu Sprawiedliwości, i partyjnych kolegów, którzy nim kierowali. Europoseł na różne sposoby próbował usprawiedliwić nieprawidłowości z tym związane: przedstawiał zagadnienia wycinkowo, bagatelizował rzeczywiste zarzuty, nazywał postępowania ministrów "sprawowaniem władzy publicznej". Wyjaśniamy manipulacyjne tezy, którymi się posłużył.

Patryk Jaki o Funduszu Sprawiedliwości. Manipulacje byłego wiceministra Ziobry

Patryk Jaki o Funduszu Sprawiedliwości. Manipulacje byłego wiceministra Ziobry

Źródło:
Konkret24

Mówisz Ciechocinek, myślisz sanatorium. I wieczorne dancingi. I choć do niewielkiego uzdrowiska wciąż zjeżdżają się kuracjusze, to demografia i ekonomia mocno dają o sobie znać. Młodzi wyjeżdżają, miasteczko gwałtownie się starzeje i ma coraz mniej pieniędzy na inwestycje. Perełka Kujawsko-Pomorskiego jest na zakręcie.

Znane uzdrowisko się wyludnia, "młodych nic tu nie trzyma"

Znane uzdrowisko się wyludnia, "młodych nic tu nie trzyma"

Źródło:
tvn24.pl

77. Festiwal Filmowy w Cannes dobiegł końca. Złota Palma dla najlepszego filmu powędrowała do "Anory" w reżyserii Seana Bakera. Werdykt jury pod przewodnictwem Grety Gerwig może być odbierany jako zmiana warty w światowym kinie. 

Cannes 2024. Złota Palma dla "Anory" Seana Bakera

Cannes 2024. Złota Palma dla "Anory" Seana Bakera

Źródło:
tvn24.pl

Emerytowany policjant został napadnięty i brutalnie pobity. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Pobicie miało być odwetem za przeszłość.

Brutalne pobicie emerytowanego policjanta. To miał być odwet za przeszłość

Brutalne pobicie emerytowanego policjanta. To miał być odwet za przeszłość

Źródło:
tvn24.pl
Giną bez śladu albo giną, bo nie chcą już żyć

Giną bez śladu albo giną, bo nie chcą już żyć

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Saudi Aramco, który nabył 30 procent udziałów w rafinerii Lotosu, planuje emisję swoich akcji na giełdzie w Arabii Saudyjskiej - donosi Reuters. W grę wchodzi sprzedaż akcji o wartości 10 miliardów dolarów. Ma to być największa tego typu transakcja w regionie.

Arabski współwłaściciel Rafinerii Gdańskiej idzie pod młotek

Arabski współwłaściciel Rafinerii Gdańskiej idzie pod młotek

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Najpierw była KrakChemia, a potem słynne już na całą Polskę Delikatesy Alma. W swoim czasie były synonimem luksusu. To już jednak przeszłość. Ostatni sklep pod tą marką, ale prowadzony już przez inną spółkę, został zamknięty. Historia zakończyła się tam, gdzie się zaczęła, czyli w Krakowie.

Były synonimem luksusu, ich historia zakończyła się tam, gdzie się zaczęła

Były synonimem luksusu, ich historia zakończyła się tam, gdzie się zaczęła

Źródło:
tvn24.pl / lovekrakow.pl / Gazeta Wyborcza

Gdyby policzyć z iloma partiami w czasie swoich karier byli związani Jacek Kurski i Adam Bielan, to zabrakłoby palców obu rąk. Jednak dłoń, już po raz kolejny, wyciąga do nich Jarosław Kaczyński. To właśnie jego ugrupowanie stanowi najważniejszą pozycję w politycznych życiorysach Kurskiego i Bielana. Obaj kandydują teraz w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a sam prezes PiS określa ich jako "żołnierzy", którzy potrafią być "twardzi, nawet bezwzględni".

"Żołnierze" Kaczyńskiego. Co tym razem mu przyniosą?

"Żołnierze" Kaczyńskiego. Co tym razem mu przyniosą?

Źródło:
tvn24.pl

Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier i minister obrony narodowej, przekazał, że rząd skieruje dwa miliardy złotych na walkę z atakami hybrydowymi, co ma wzmocnić bezpieczeństwo żołnierzy w działaniach przeciwko akcjom sabotażowym, w tym atakom w cyberprzestrzeni. Mówił też, że Polska wspólnie z Litwą, Łotwą i Estonią stworzy linę bałtycką. - To będzie największa w historii operacja umacniania naszego bezpieczeństwa na wschodniej granicy - dodał.

Kosiniak-Kamysz zapowiada "największą w historii operację". Chodzi o wschodnią granicę

Kosiniak-Kamysz zapowiada "największą w historii operację". Chodzi o wschodnią granicę

Źródło:
PAP

"Upadek stulecia? 35 lat temu zostać wybranym przez naród senatorem 'Solidarności', skończyć jako ojciec chrzestny ziobrowego Funduszu Solidarności. Trudno upaść niżej, Jarosławie" - napisał w sobotę premier Donald Tusk na platformie X. - Jestem zdecydowanie przeceniany. Żadnym ojcem nie jestem - odpowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. W środę były dyrektor departamentu Funduszu Sprawiedliwości opowiadał o nieprawidłowościach w przyznawaniu milionowych dofinansowań z tego funduszu.

Donald Tusk do Jarosława Kaczyńskiego: trudno upaść niżej, Jarosławie. Prezes PiS odpowiada

Donald Tusk do Jarosława Kaczyńskiego: trudno upaść niżej, Jarosławie. Prezes PiS odpowiada

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Opublikowano nowe taśmy z rozmowy Tomasza Mraza i Marcina Romanowskiego. Nagrania ujawnione przez TVP Info potwierdzają nasze ustalenia o nieprawidłowościach dotyczących dofinansowań dla fundacji Profeto, które opisaliśmy już w lutym w tvn24.pl. Nagrania mają potwierdzać, że Mraz relacjonował Romanowskiemu rozmowę z "księdzem Profeto", który zapewniał go, że "jak coś będzie nie tak, to szef zapewni osłonę". Romanowski miał odpowiedzieć, że mimo wątpliwości "trzeba brnąć w to".

Nowe taśmy Mraza i Romanowskiego. Dotyczą Fundacji Profeto

Nowe taśmy Mraza i Romanowskiego. Dotyczą Fundacji Profeto

Źródło:
TVP Info

"Nagranie polityków Suwerennej Polski z prokuratorem na telefon jest prawdziwe" - przekazał poseł klubu Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński. Opublikował również odmowę przyjęcia przez prokuraturę jego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Zbigniewa Ziobrę.

Witold Zembaczyński: nagranie z prokuratorem jest prawdziwe. Poseł pokazał dokument

Witold Zembaczyński: nagranie z prokuratorem jest prawdziwe. Poseł pokazał dokument

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Policja zatrzymała w piątek 22-letniego strażaka, podejrzanego o wzniecenie w lutym tego roku niszczycielskiego pożaru w regionie Valparaiso - przekazał chilisjski dziennik "La Tercera". W wyniku żywiołu zginęło 137 osób, a 16 tysięcy zostało poszkodowanych.

Strażak zatrzymany za wzniecenie pożaru

Strażak zatrzymany za wzniecenie pożaru

Źródło:
PAP, La Tercera
Uzna pani śmierć syna. Pomniczek postawi

Uzna pani śmierć syna. Pomniczek postawi

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Zakopane staje coraz bardziej popularne wśród arabskich turystów. Liczba rezerwacji w maju wzrosła o 20 procent w porównaniu do ubiegłego roku - donosi Tatrzańska Izba Gospodarcza. Informuje również, że ceny za noclegi na Podhalu są na podobnym poziomie do tych zeszłorocznych.

Szturm arabskich turystów w Zakopanem. "Są w stanie dopłacić więcej"

Szturm arabskich turystów w Zakopanem. "Są w stanie dopłacić więcej"

Źródło:
PAP
"Myślicie, że was to nie dotyczy? Cóż, szumowiny…"

"Myślicie, że was to nie dotyczy? Cóż, szumowiny…"

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Media lokalne - choć pełnią ważną funkcję - coraz częściej wypierane są przez platformy cyfrowe. - Mamy coraz większe koszty funkcjonowania, a coraz mniejsze przychody. Może się okazać, że niedługo znikniemy z krajobrazu Polski - powiedział na antenie TVN24 Adrian Krzanowski, wydawca portalu Krosno24.pl.

Informują, integrują i patrzą lokalnej władzy na ręce. Bez wsparcia mogą zniknąć

Informują, integrują i patrzą lokalnej władzy na ręce. Bez wsparcia mogą zniknąć

Źródło:
TVN24

"Zwracamy się do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz jej Członków z wnioskiem o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do wydania decyzji o przedłużeniu koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style" - apeluje Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Z kolei Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej dodaje, że "ze względu na poruszaną w ramach treści dostępnych w programie TVN Style tematykę oraz jego popularność, dostępność tego programu jest pożądana przez abonamentów i stanowi o ich atrakcyjności".

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Źródło:
tvn24.pl

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

Anna Hernik jest laureatką nagrody internautów tegorocznego konkursu Grand Press Photo. Fotografka w jednym kadrze uchwyciła życie swoje, ale też innych rodzin, które, tak jak ona, mierzą się z glejakiem. To wyjątkowo złośliwy nowotwór mózgu. Ponad rok temu diagnozę usłyszał mąż pani Anny. 

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Źródło:
Fakty po Południu TVN24