Czysty, ładny i otwarty. Jeszcze przed Euro 2012

Dworzec Stadion wreszcie otwarty
Dworzec Stadion wreszcie otwarty
Źródło: TVN24

O północy otwarto dla podróżnych dworzec Warszawa Stadion. Na odremontowaną z myślą o Euro 2012 stację wjechał pierwszy pociąg. - Niesamowite wrażenie - cmokały z zachwytu osoby, które jako pierwsze przeszły się po dworcu usytuowanym przy Stadionie Narodowym.

A w pobliżu Narodowy (fot
A w pobliżu Narodowy (fot

Gruntowny remont trwał ponad rok. Modernizacja stacji pochłonęła w sumie blisko 64 mln zł. Ale warto było, bo dworzec imponuje.

- Czekałem na otwarcie już kilka dni. Dowiedziałem się, że będzie otwarty dopiero o północy i kazano mi przyjść w dzień. Ale ja nie wytrzymałem i przyszedłem o północy no i wrażenie mam niesamowite. Chyba będę codziennie przychodzić na spacery - nie mógł się nacieszyć jeden z mieszkańców stolicy.

W barwach Narodowego

Podróżni będą na pewno zadowoleni. Na peronach powstało nowe zadaszenie, a elewacja przybrało biało-czerwone kolory. Identyczne, w jakie przyozdobiony jest pobliski Stadion Narodowy. Właśnie na świeżo otwartym dworcu wysiadać będą kibice spieszący na mecze Euro 2012 w Warszawie.

Na stacji zamontowano ruchome schody. Niepełnosprawnym poruszanie się po obiekcie ułatwią specjalnie przystosowane windy.

Przyjazny dla obcych

Na pasażerów czekają elektroniczne tablice z rozkładami jazdy. Dworzec jest przyjazny także dla osób spoza naszego kraju, bo o odjazdach i przyjazdach pociągów dowiedzą się z opisów na wyświetlaczach w języku angielskim.

Krótko po północy na stacji Dworzec Stadion zatrzymał się pierwszy pociąg.

A otwarcie Euro 2012 już 8 czerwca.

Źródło: tvn24

Czytaj także: