Korytarz życia? Tak, ale do czasu. Kierowcy pojechali pod prąd

Źródło:
ek, bż/ tam
Ciężarówka uderzyła w samochód policyjny na S7
Ciężarówka uderzyła w samochód policyjny na S7Kontakt 24/ Dariusz
wideo 2/5
Kontakt 24/ DariuszCiężarówka uderzyła w samochód policyjny na S7

Samochody czekające w korku na S7 ruszyły pod prąd korytarzem życia. Do zatoru doszło po tym, jak bus uderzył w nieoznakowany radiowóz. - Osoby, które blokowały przejazd, mogły utrudnić akcję ratowniczą - podkreśla policja. Informację o zdarzeniu, do którego doszło w niedzielę na wysokości Czerwonej Karczmy (woj. warmińsko-mazurskie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ruch na S7 w kierunku Gdańska został zablokowany w niedzielę, około godziny 15. W tył nieoznakowanego, policyjnego samochodu uderzył bus. - Funkcjonariusze wykonywali czynności w związku z innym zdarzeniem, do którego doszło w tym miejscu. Kiedy bus uderzył w nieoznakowane bmw, jeden z policjantów był w środku auta. Drugi zdążył odskoczyć od pojazdu, ale i tak odniósł obrażenia - przekazuje podkomisarz Michał Przybyłek z komendy policji w Ostródzie.

Dodaje, że samochód miał włączone światła błyskowe. 

- Na skutek zdarzenia, obaj policjanci trafili do szpitala. Na szczęście, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - dodaje Przybyłek.

Pod prąd na S7

Ruch na S7 w kierunku Gdańska został zablokowany. W sznurze pojazdów stanął między innymi pan Dariusz, który nagranie ze zdarzenia przysłał na Kontakt 24.

- Stałem w korku od 15:20 do 16:40. Byłem mile zaskoczony, bo kierowcy od razu dobrze się ustawili i utworzyli korytarz życia - opowiada autor nagrania. 

Dodaje, że po pewnym czasie, niektórym kierowcom skończyła się cierpliwość.

Czytaj też: tworzenie korytarza życia jest w Polsce obowiązkowe

- Minęło jakieś 30 minut. Jedna z pań postanowiła zawrócić, za nią ruszyły kolejne dwa samochody. Stałem na początku zatoru, więc możliwe, że za mną skorzystało z tego rozwiązania więcej aut. Zawróciło także kilka motocykli - relacjonuje.

Pan Dariusz przekazał, że około 16:40 policja umożliwiła kierowcom przejazd jednym pasem.

Policja: ryzykowanie czyimś życiem

Podkomisarz Michał Przybyłek z komendy policji w Ostródzie ocenił, że zachowanie kierowców, którzy ruszyli korytarzem życia pod prąd jest "karygodne".

- Musimy zrozumieć, że od drożności korytarza życia może zależeć to, czy osoby czekające na pomoc otrzymają ją na czas. Za każdym razem, kiedy blokujemy kluczowy przejazd, ryzykujemy czyimś życiem - podkreśla policjant.

Zaznacza, że za jazdę pod prąd można otrzymać 500 złotych mandatu.

- W takich sytuacjach staramy się jednak kierować sprawy tak nieodpowiedzialnych kierowców do sądu, gdzie grozi im dużo surowsza kara - przyznaje Przybyłek.

Do zdarzenia doszło niedaleko miejscowości Czerwona Karczma
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Źródło: ek, bż/ tam

Źródło: TVN24 Łódź, Kontakt24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/Dariusz

Pozostałe wiadomości