"Ujmujący humor posła Horały". Najciekawsze fragmenty debaty "Czas decyzji"

[object Object]
Najważniejsze momenty debaty "Czas decyzji"tvn24
wideo 2/24

Programy społeczne, gospodarka, ekologia i praworządność - to główne tematy wtorkowej debaty "Czas decyzji" w TVN24. Zebraliśmy pięć najważniejszych momentów rozmowy, pełnej merytorycznych odpowiedzi na pytania prowadzących, ale także spięć między poszczególnymi politykami.

TAK RELACJONOWALIŚMY "CZAS DECYZJI: DEBATA". CZYTAJ WIĘCEJ >

ZOBACZ CAŁĄ DEBATĘ NA TVN24 GO

W debacie w "Czas decyzji" w TVN24 wzięli udział Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości, Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, przedstawiciel Lewicy Razem Adrian Zandberg i Krzysztof Bosak z Konfederacji.

1. Pierwsze spięcie. Leszczyna zarzuca Horale manipulację

Gdy polityk Prawa i Sprawiedliwości we fragmencie debaty dotyczącym ochrony zdrowia stwierdził, że w porównaniu z 2014 rokiem wydatki na służbę zdrowia wzrosły z 73 do 102 miliardów złotych, Izabela Leszczyna zwróciła uwagę, że podawanie wartości nominalnych jest manipulacją. Wskazała, że w relacji do PKB tych pieniędzy na ochronę zdrowia jest zdecydowanie mniej.

- To właśnie my w 2014 roku uruchomiliśmy cztery nowe wydziały lekarskie. To pielęgniarki dzięki naszemu ministrowi dostały rzeczywiste podwyżki – podkreślała kandydatka Koalicji Obywatelskiej.

Do dyskusji włączył się Władysław Kosiniak-Kamysz. Zwrócił się do Marcina Horały, że powinien "pójść na SOR i porozmawiać z pacjentami, jak czekają po 17 godzin na pomoc lekarską".

- Nie ma poprawy. Polska służba zdrowia jest w ruinie – dodał lider ludowców. - Ujmujący jest dobry humor pana posła Horały. Dlaczego nie pokazujecie na ile dzisiaj są zadłużone szpitale? A wy mówicie o zrównoważonym budżecie? Kolejki? Dzisiaj wzrosły kolejki w 26 specjalnościach – zwrócił uwagę Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Ujmujący jest dobry humor pana posła Horały"
"Ujmujący jest dobry humor pana posła Horały"tvn24

Ja, jako lekarz, nie jako polityk, zrobię wszystko, żeby uzdrowić polską służbę zdrowia. Ujmujący jest dobry humor pana posła Horały. Dlaczego nie pokazujecie na ile dzisiaj są zadłużone szpitale? A wy mówicie o zrównoważonym budżecie? Kolejki? Dzisiaj wzrosły kolejki w 26 specjalnościach. (http://www.tvn24.pl)

Adrian Zandberg z Lewicy ocenił, że słowa polityka PiS o wzroście nakładów na ochronę zdrowia "są nie na miejscu".

– Oszukaliście lekarzy rezydentów. Podpisaliście porozumienie obiecujące prawdziwe 6 procent (produktu krajowego brutto rocznie na ochronę zdrowia - przyp. red.), a prawdziwych 6 procent nie ma. Wasze tricki księgowe sprowadzają się do tego, żeby wydać na publiczną ochronę zdrowia możliwie jak najmniej i to się kończy tak, że zmuszacie ludzi, żeby płacili na ochronę zdrowia z własnych portfeli - podkreślał.

Marcin Horała zarzucił koalicji PO-PSL, że w latach 2011-2015 zamknęła 350 oddziałów szpitalnych i obiecał skrócenie kolejek w różnych specjalnościach. Zapowiedział też uruchomienie funduszu modernizacji szpitali, budowę nowoczesnego centrum onkologii i wprowadzenie koordynowanej opieki dla seniorów w każdym powiecie.

– To jest standard Prawa i Sprawiedliwości. Jesteśmy wiarygodni i to właśnie zrealizujemy – podkreślił.

- Nie jesteście wiarygodni. Czy ja mam panu wyliczyć miejscowości, w których pozamykaliście porodówki i neonatologię? – odparł Adrian Zandberg. – Proszę wymienić dziesięć chociażby – ripostował Marcin Horała. Zandbreg wskazał cztery miejsca i stwierdził, że to jest niepoważne, że "mówicie o zamykaniu oddziałów, bo to wy zamykacie oddziały szpitalne na masową skalę".

"Zamykacie oddziały szpitalne na masową skalę"
"Zamykacie oddziały szpitalne na masową skalę"tvn24

2. Dyskusja o in-vitro i "obsesja posła Horały"

Drugą częścią debaty zdominował temat polityki socjalnej i gospodarki. Krzysztof Bosak jako pierwszy odpowiedział na pytanie o finansowanie metody in-vitro z budżetu państwa w związku z problemem demograficznym Polski.

– Nie jesteśmy zwolennikami finansowania takich metod – powiedział lider Konfederacji i pozostałą część czasu poświęcił na kwestię sytuacji gospodarczej kraju.

Izabela Leszczyna zapowiedziała finansowanie metody in-vitro.

– Robiliśmy to, kiedy rządziliśmy wspólnie z PSL-em i mamy to w naszym programie – przypomniała i zapewniła, że "wszystko to, co zostało przyznane, zostanie utrzymane, jeśli chodzi o politykę społeczną".

Marcin Horała zarzucił reprezentantom KO i Konfederacji budowanie "koalicji w atakowaniu Prawa i Sprawiedliwości", a po chwili dodał, że "właściwie każdy z wypowiadających się mówi źle o Prawie i Sprawiedliwości".

- Pan poseł Horała ma chyba jakąś obsesję. Widzi wszędzie anty-PiS, a my jesteśmy z Koalicji Polskiej. To, że nie macie żadnej zdolności koalicyjnej, bo wszystkich obrażacie, chcecie eliminować inne środowiska polityczne to jest wasza wina i nie szukajcie winy w innych – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Pan poseł Horała ma chyba jakąś obsesję. Widzi wszędzie antyPiS"
"Pan poseł Horała ma chyba jakąś obsesję. Widzi wszędzie antyPiS"tvn24

Adrian Zandberg mówił, że PiS będzie chciał przeforsować zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej i zwrócił się do polityka Prawa i Sprawiedliwości, by nie mówił, że jest szermierzem wolności.

3. "Zastali Polskę zieloną, a zostawiają zakopconą"

Smog, klimat, ekologia to tematy trzeciej części debaty. - Nasi poprzednicy mieli taką metodę: nie chcesz mieć temperatury, to zbij termometr. PiS uruchomił program "Czyste Powietrze". Nie zostawimy Polaków samych z tym problemem. PiS jest pierwszą partią, która coś naprawdę w tej sprawie robi – powiedział Marcin Horała.

Izabela Leszczyna w odpowiedzi na słowa polityka PiS zaznaczyła, że partia rządząca "zniszczyła farmy wiatrakowe i podstawy do rozproszonej energetyki". - Nie potraficie nawet zrealizować programu 'Czyste Powietrze' – ripostowała.

Na słowa kandydatki Koalicji Obywatelskiej Horała odpowiedział, że "Platforma Obywatelska nie tylko zbiła termometr i rozluźniła normy antysmogowe, ale też w ogóle nie prowadziła polityki antysmogowej".

- Nasi następcy zastali Polskę zieloną, a zostawiają zakopconą od ruskiego węgla i smogu – skomentował z kolei Władysław Kosiniak-Kamysz.

4. "PiS w wielu miejscach sponiewierał konstytucję"

W trakcie rozmowy na temat praworządności Marcin Horała powiedział, że wybór trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego przez PiS i prezes Julii Przyłębskiej nie naruszył prawa. Zrobiono to "po to, żeby naprawić zamach na Trybunał Konstytucyjny, którego dokonały PO i PSL".

- To Prawo i Sprawiedliwość stoi na straży praworządności i przestrzegania konstytucji w Polsce – przekonywał polityk, wskazując na egzemplarz ustawy zasadniczej, którą przyniósł ze sobą.

- Pan poseł Horała chociaż ma ze sobą konstytucję, to kompletnie nie rozumie konstytucji i nie wie, czym jest jej łamanie – powiedziała Izabela Leszczyna.

Z kolei Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że konstytucji nie trzeba ze sobą codziennie nosić. – Ale trzeba ją przestrzegać – powiedział lider ludowców, wskazując palcem w stronę polityka PiS.

Zdaniem kandydata PSL partia rządząca "w wielu miejscach sponiewierała" ustawę zasadniczą.

Adrian Zandberg podkreślił, że Polska musi wrócić na ścieżkę praworządności. Zwrócił się do Marcina Horały, że PiS "może się bać, gdy Lewica wejdzie do parlamentu".

– My nie mamy w naszym gronie starych kumpli z AWS-u i nam ręka nie zadrży, kiedy trzeba będzie zagłosować za odpowiedzialnością dla tych, którzy konstytucję naruszyli – dodał.

5. "Nie da się zmienić instytucji, bez zmiany odpowiedzialności"

Na stanowisku szefa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego zastąpił Marian Banaś – wobec obu były kontrowersje. Na pytanie o to, jak odbudować zaufanie do NIK, Marcin Horała zaznaczył, że "czarne owce z Prawa i Sprawiedliwości są eliminowane".

- Prawo i Sprawiedliwość narzuca znacznie wyższy standard. Jeżeli tylko ktoś jest o coś realnie podejrzany, jest eliminowany - powiedział. - Pan Banaś się odsunął od sprawy, poszedł na urlop - dodał.

Adrian Zandberg, zwracając się do Marcina Horały, powiedział, że PiS powinien się wstydzić za nowego prezesa NIK.

- Mamy służby tak nieudolne, że nie są w stanie zorientować się, że Banaś ma powiązania takie, jakie ma. Druga sprawa jest taka, że służby o tym wiedziały, ale politycy uznali, że to nie jest problem. PiS wstydzi się powiedzieć, jaka była w tej sprawie prawda – dodał.

Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił, że poseł PiS "potrzebuje życzliwego wsparcia opozycji, bo nie łatwo jest bronić trzech muszkieterów praworządności: Kuchcińskiego, Misiewicza i Banasia".

Zwrócił uwagę, że "nie można wybierać złych ludzi i myśleć, że dokonają dobrych rzeczy". - Nie da się zmienić instytucji, bez zmiany odpowiedzialności – podkreślił.

- Dzisiaj prawo nie obowiązuje działaczy PiS-u. Prawo nie obowiązuje inwestora dwóch wież Jarosława Kaczyńskiego, nie obowiązuje ministrów składających oświadczenia niezgodne z prawdą. Minister Banaś to właściwie symbol tej władzy. (…) To świat PiS-owskiej niepraworządności – powiedziała Izabela Leszczyna.

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej zapowiedziała przywrócenie praworządności "jednym aktem odnowy demokracji".

"Minister Banaś to właściwie symbol tej władzy"
"Minister Banaś to właściwie symbol tej władzy"tvn24

Adrian Zandberg zwrócił uwagę, że gdy przemawiała Izabela Leszczyna, na ustach Marcina Horały zagościł uśmiech. – Bo jak ktoś opowiada bajki, to mnie śmieszy – odpowiedział polityk PiS.

- Myślę, że za pana Banasia to się powinniście wstydzić, a nie z dumą pokazywać palcem "to inni" – odpowiedział lider Lewicy.

Autor: asty / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Przywódcy państw grupy G7 osiągnęli porozumienie w sprawie wypłaty 50 miliardów dolarów dla Ukrainy z tytułu wykorzystania zysków z zamrożonych w Unii Europejskiej i krajach G7 rosyjskich aktywów, których wartość wynosi około 300 miliardów euro - poinformowała agencja AFP, powołując się na źródło w Pałacu Elizejskim.

"Jest porozumienie". Zyski z zamrożonych rosyjskich aktywów dla Ukrainy

"Jest porozumienie". Zyski z zamrożonych rosyjskich aktywów dla Ukrainy

Źródło:
PAP

Ambasador Polski w Stanach Zjednoczonych Marek Magierowski został wezwany do Warszawy po 15 lipca - powiedział szef Gabinetu Prezydenta RP Marcin Mastalerek. W środę korespondent "Faktów" TVN w USA Marcin Wrona dowiedział się, że Marek Magierowski odejdzie ze stanowiska ambasadora i z dyplomacji.

Szef Gabinetu Prezydenta RP o ambasadorze Marku Magierowskim: został wezwany do Warszawy po 15 lipca

Szef Gabinetu Prezydenta RP o ambasadorze Marku Magierowskim: został wezwany do Warszawy po 15 lipca

Źródło:
tvn24.pl, TVN24, PAP

Dwie osoby zginęły w pożarze samochodu osobowego po zderzeniu z ciężarówką na drodze wojewódzkiej nr 112 w Gościnku (woj. zachodniopomorskie). Na miejscu pracują służby, droga jest zablokowana.

Tragedia na drodze. Samochód spłonął po zderzeniu z ciężarówką

Tragedia na drodze. Samochód spłonął po zderzeniu z ciężarówką

Źródło:
PAP

Czterech mężczyzn usłyszało zarzuty w związku rozbojem dokonanym na na konwojentach. Łupem trzech Gruzinów i Ukraińca padła "znaczna ilość gotówki". Grozi im 12 lat więzienia. Pieniądze udało się odzyskać.

"Usłyszeli hałas i zauważyli mężczyzn ubranych w kominiarki". Napad na konwojentów przed kantorem

"Usłyszeli hałas i zauważyli mężczyzn ubranych w kominiarki". Napad na konwojentów przed kantorem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jedna z najstarszych fabryk czekolady na świecie ma zostać zamknięta. Istniejąca od 1848 roku francuska fabryka Chocolat Poulain zatrudnia obecnie 109 osób. Wszyscy mają stracić pracę. Plan likwidacji fabryki ma zostać ogłoszony w czwartek.

Jedna z najstarszych fabryk czekolady do likwidacji

Jedna z najstarszych fabryk czekolady do likwidacji

Źródło:
lesechos.fr, tvn24.pl, Brittanica
Strażacy na Lotnisku Chopina nie dojechali na czas. Ujawniamy wyniki kontroli

Strażacy na Lotnisku Chopina nie dojechali na czas. Ujawniamy wyniki kontroli

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Samolot podnosi się z pasa startowego, gdy tuż za nim, na tym samym pasie, ląduje już inny - taką scenę widać na filmie opublikowanym w mediach społecznościowych. Komentujący uznał to "przykład synchronizacji lądowania", ale wielu internautów nie wierzy w prawdziwość filmu. Jaka jest prawda?

"Ciekawy przykład synchronizacji" lądowania i startu samolotów? Wręcz przeciwnie

"Ciekawy przykład synchronizacji" lądowania i startu samolotów? Wręcz przeciwnie

Źródło:
Konkret24

Wakacyjne plany ma już 63 procent Polaków. Ważnym czynnikiem wpływającym na wybór miejsca i typu wakacji są dzieci. Badania pokazują, że rodziny z dziećmi częściej wybierają letnie pobyty nad morzem i z większym wyprzedzeniem planują wakacje i noclegi. Co ważne - w tym roku - ceny usług powinny być podobne jak rok temu. Pojawił się także nowy trend - łączenie wakacji z pracą zdalną. Piotr Sztefek.

Nowy wakacyjny trend Polaków

Nowy wakacyjny trend Polaków

Źródło:
TVN24

IMGW ostrzega przed burzami, którym towarzyszyć będą obfite opady deszczu i silny wiatr. Obowiązuje też prognoza zagrożeń na sobotę i niedzielę. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Przybyło ostrzeżeń IMGW. Uważajmy

Przybyło ostrzeżeń IMGW. Uważajmy

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Delos już niedługo zatonie w Morzu Egejskim. Wyspa, na której znajdują się ruiny świątyń, domów mieszkalnych i amfiteatrów, jest coraz bardziej narażona na skutki rosnącego poziomu morza, a część budynków już uległa zniszczeniu. Archeolodzy przewidują, że zniknięcie Delos to kwestia dekad.

Tę grecką wyspę za 50 lat pochłoną morskie fale

Tę grecką wyspę za 50 lat pochłoną morskie fale

Źródło:
AFP, Greek City Times

20-latek był poszukiwany na podstawie aż 30 różnych dokumentów wydanych przez sąd i prokuraturę. W mieszkaniu, które zajmował były znaczne ilości narkotyków. Najbliższe osiem lat spędzi w więzieniu, a grozi mu kolejnych 10.

Ma 20 lat, był poszukiwany sześcioma listami gończymi

Ma 20 lat, był poszukiwany sześcioma listami gończymi

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Musimy sobie zdać sprawę, od prawie 30 lat nie było takiego rządu, który by gromadził różne polityczne środowiska w tak dużej liczbie. My musimy nauczyć się z tym żyć. My, to znaczy również ci, którzy tę koalicję tworzą - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec. Zapytany o wypowiedzi polityka PSL Marka Sawickiego, odparł, że jest on "takim jastrzębiem".

Szef KPRM o "jastrzębiu" z PSL-u. "Ma pokazywać zdanie odrębne"

Szef KPRM o "jastrzębiu" z PSL-u. "Ma pokazywać zdanie odrębne"

Źródło:
TVN24

Nie mam planu startu w wyborach prezydenckich - powiedział w czwartek szef BBN Jacek Siewiera, pytany w Radiu ZET o sondaż, w którym znalazł się w gronie potencjalnych kandydatów obozu prawicy na prezydenta. Siewiera uzyskał w tym badaniu ponad 10 proc. poparcia.

Jacek Siewiera kandydatem na prezydenta? Szef BBN odpowiada

Jacek Siewiera kandydatem na prezydenta? Szef BBN odpowiada

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Hiszpańska armia skierowała na manewry do Polski nowy transporter opancerzony Castor, służący frontowym jednostkom saperów. Inauguracyjne ćwiczenia z udziałem pojazdu odbywają się na poligonie w Drawsku Pomorskim.

Hiszpanie pokazali Castora w Drawsku Pomorskim

Hiszpanie pokazali Castora w Drawsku Pomorskim

Źródło:
PAP

Żołnierz ma prawo oddawać strzały ostrzegawcze i to niezależnie od tego, czy są to obecne przepisy, czy nowe - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec. Gość TVN24 odniósł się do utworzenia strefy buforowej przy granicy z Białorusią.

Szef KPRM: żołnierz ma prawo oddawać strzały ostrzegawcze

Szef KPRM: żołnierz ma prawo oddawać strzały ostrzegawcze

Źródło:
TVN24

Kamera znajdująca się w autobusie miejskim uchwyciła dramatyczny moment, w którym jeleń uderza w przednią szybę pojazdu i ją rozbija. Zwierzę prawie wpadło na pasażerów siedzących w środku. Do zdarzenia doszło w mieście Warwick w stanie Rhode Island.

Uderzył w przednią szybę i wpadł do autobusu. Nagranie

Uderzył w przednią szybę i wpadł do autobusu. Nagranie

Źródło:
Reuters, eu.usatoday.com, abc7.com

W czwartek rano na Przyczółkowej w Wilanowie zderzyły się trzy samochody osobowe. Jezdnię zablokowały służby.

Zderzenie na wjeździe do Warszawy

Zderzenie na wjeździe do Warszawy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

841 dni temu rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas niezapowiadanej wcześniej wizyty w Dżeddzie w Arabii Saudyjskiej spotkał się z przywódcą tego państwa Mohammedem bin Salmanem. Rozmowy dotyczyły odbywającego się w weekend w Szwajcarii szczytu pokojowego. Saudowie nadal nie potwierdzili tam swojej obecności. Oto, co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Co się wydarzyło w Ukrainie w ostatnich godzinach

Co się wydarzyło w Ukrainie w ostatnich godzinach

Źródło:
PAP

W gigantycznym więzieniu dla kobiet i dzieci w północnej Syrii bez procesu i wyroku przetrzymywane są przez lata żony wojowników tak zwanego Państwa Islamskiego razem z dziećmi. Zamknięte, odizolowane w trudnych warunkach, tylko się radykalizują. Dlatego ich synowie, kiedy skończą 12 lat, są im odbierani i zamykani w innym ośrodku - takim, który ma ich integrować ze społeczeństwem.

W Syrii jest więzienie dla żon i dzieci wojowników ISIS. Chłopcy są przenoszeni, jak skończą 12 lat

W Syrii jest więzienie dla żon i dzieci wojowników ISIS. Chłopcy są przenoszeni, jak skończą 12 lat

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Resorty finansów i dyplomacji Stanów Zjednoczonych ogłosiły szeroki pakiet dodatkowych sankcji, które mają uderzyć w gospodarkę wojenną Rosji i odciąć ją od dostaw kluczowych materiałów i usług między innymi z Chin. USA postanowiły też o wprowadzeniu zakazu świadczenia części usług informatycznych, w tym usług w chmurze, dla niemal wszystkich osób i firm z Rosji.

Mocne uderzenie USA w rosyjską machinę wojenną. Rosjanie będą odcięci od chmury

Mocne uderzenie USA w rosyjską machinę wojenną. Rosjanie będą odcięci od chmury

Źródło:
PAP, BBC

Szarpanina i chaos we włoskim parlamencie. Do sporu doszło, gdy jeden z deputowanych chciał siłą wręczyć ministrowi do spraw autonomii włoską flagę. Na nagraniu widać, że w ciągu kilku sekund przy dwóch politykach pojawili się strażnicy, a następnie tłum parlamentarzystów. Doszło do bójki. "La Stampa" informowała, że dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Trwa analiza materiałów.

Pięści poszły w ruch we włoskim parlamencie. Dwie osoby w szpitalu

Pięści poszły w ruch we włoskim parlamencie. Dwie osoby w szpitalu

Źródło:
PAP, "La Stampa"

W czerwcu rozpoczęła się rekrutacja na studia na wielu polskich uczelniach. Choć w poprzednich latach były takie kierunki, na które zgłaszało się nawet 30 osób na jedno miejsce, to otwierano też kierunki, na które było niewielu chętnych. Jakie studia cieszą się najmniejszą popularnością?

Pół kandydata na jedno miejsce. Na tych kierunkach mało kto chce studiować

Pół kandydata na jedno miejsce. Na tych kierunkach mało kto chce studiować

Źródło:
tvn24.pl, rekrutacja.uw.edu.pl, rekrutacja.uj.edu.pl

Auchan wycofuje partię produktu ze względu na zagrożenie pojawienia się bakterii Listeria - podała sieć w komunikacie. Dodała, że chodzi o produkt Pecenica polędwica 90g.

Auchan wycofuje partię produktu. Apel o niespożywanie

Auchan wycofuje partię produktu. Apel o niespożywanie

Źródło:
tvn24.pl

Trzech nastolatków pobiło na śmierć 28-letniego Marcina, piłkarza i pracownika Służby Więziennej. Do tragedii doszło podczas plenerowej imprezy z okazji 120-lecia Sosnowca. - Urazy nie wyglądały na uderzenie z pięści. Obok leżała butelka. Wydaje mi się, że pod nim leżało roztłuczone szkło. Kiedy czekaliśmy na przyjazd karetki, gdzieś w tłumie usłyszałem krzyki: "uciekajcie stąd, bo chłopak chyba zmarł" - relacjonował świadek.

Trzech chłopców skatowało piłkarza na urodzinach miasta. 28-letni Marcin zmarł w szpitalu

Trzech chłopców skatowało piłkarza na urodzinach miasta. 28-letni Marcin zmarł w szpitalu

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Szef MSWiA Tomasz Siemoniak podpisał w środę rozporządzenie w sprawie utworzenia strefy buforowej przy granicy z Białorusią. Nowe przepisy zostały już opublikowane w Dzienniku Ustaw. Ograniczenia weszły dziś w życie i będą obowiązywać przez 90 dni.

Od dziś strefa buforowa przy granicy z Białorusią. Co warto wiedzieć

Od dziś strefa buforowa przy granicy z Białorusią. Co warto wiedzieć

Źródło:
PAP

O różnorodność trzeba zadbać, jej trzeba pilnować z czułością, wrażliwością, ale czasami też siłą. Zwłaszcza jak patrzymy na to, co dzieje się w Sejmie na temat związków partnerskich - powiedział Piotr Jacoń, który został Ambasadorem Różnorodności według miesięcznika "My Company Polska". Mówił też o swoim reportażu "Tego nie ma w umowie koalicyjnej", który przedstawia historię Elżbiety i Renaty, które żyją razem od 30 lat, i o sporze koalicji w kwestii ustawy o związkach partnerskich.

"Robota polityków polega na tym, żeby dogadać się, obiecywali to takim osobom jak Elżbieta i Renata"

"Robota polityków polega na tym, żeby dogadać się, obiecywali to takim osobom jak Elżbieta i Renata"

Źródło:
TVN24

Piotr Jacoń, dziennikarz TVN24, został Ambasadorem Różnorodności. To wyróżnienie przyznawane przez miesięcznik "My Company Polska" organizacjom, firmom i osobom, które promują różnorodność i równość. Jacoń został wyróżniony za "dziennikarstwo przełamujące tabu i otwierające oczy na potrzeby drugiego człowieka".

Nagroda, ale też "wyzwanie i zadanie". Dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń ambasadorem różnorodności

Nagroda, ale też "wyzwanie i zadanie". Dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń ambasadorem różnorodności

Źródło:
TVN24, My Company Polska

KRRiT rozstrzygnęła wniosek spółki TVN S.A. w sprawie udzielenia koncesji na kolejne 10 lat, na rozpowszechnianie programu satelitarnego wyspecjalizowanego, adresowanego do kobiet, pod nazwą "TVN Style" - podało Biuro Prasowe TVN.

TVN Style z koncesją na kolejne 10 lat 

TVN Style z koncesją na kolejne 10 lat 

Źródło:
tvn24.pl

Jedni twierdzą, że zastrzeganie numeru PESEL to wstęp do likwidacji gotówki, inni - że chodzi o większą inwigilację obywateli. Wokół nowej usługi narosło już wiele fałszywych przekazów. Weryfikujemy je.

"Jest drugie dno" przy zastrzeżeniu numeru PESEL? Rozwiewamy mity

"Jest drugie dno" przy zastrzeżeniu numeru PESEL? Rozwiewamy mity

Źródło:
Konkret24
Były dyrektor Funduszu Sprawiedliwości z pracą w banku kierowanym przez brata księdza. "Mafijny układ zamknięty"

Były dyrektor Funduszu Sprawiedliwości z pracą w banku kierowanym przez brata księdza. "Mafijny układ zamknięty"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Platforma streamingowa Max zadebiutowała w Polsce. W jednym miejscu każdy może znaleźć coś dla siebie. - Absolutne hity filmowe, spektakularne seriale oraz bibliotekę kochanych i ikonicznych seriali HBO - mówił w TVN24 szef streamingu Warner Bros. Discovery w Polsce Maciej Gozdowski. 

Max już w Polsce. Debiut platformy

Max już w Polsce. Debiut platformy

Źródło:
tvn24.pl

Najnowszy dokument Martyny Wojciechowskiej, jest już dostępny na platformie Max. "Hope" przenosi widzów do jednego z najbiedniejszych i najsilniej dotkniętych głodem państw na świecie, gdzie dzieci padają ofiarami przerażającego procederu.  

Dzieci oskarżane o czary. "Hope", nowy dokument Martyny Wojciechowskiej, już dostępny w Max 

Dzieci oskarżane o czary. "Hope", nowy dokument Martyny Wojciechowskiej, już dostępny w Max 

Źródło:
tvn24.pl

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska w zorganizowanej akcji charytatywnej Top Charity 2024 zebrali łącznie 45 mln 917 tys. zł. Najwyżej wylicytowanym dziełem była rzeźba Torso alato, 1985 Igora Mitoraja, za którą nabywcy zapłacili 6,8 miliona złotych. Z kolei "Tydzień Metamorfozy z Ewą Chodakowską" w Mövenpick Resort Kuredhivaru Maldives uzyskał kwotę 5,1 miliona złotych.

Rekord na Wielkiej Aukcji Charytatywnej Top Charity 2024

Rekord na Wielkiej Aukcji Charytatywnej Top Charity 2024

Źródło:
tvn24.pl