"Ujmujący humor posła Horały". Najciekawsze fragmenty debaty "Czas decyzji"

[object Object]
Najważniejsze momenty debaty "Czas decyzji"tvn24
wideo 2/24

Programy społeczne, gospodarka, ekologia i praworządność - to główne tematy wtorkowej debaty "Czas decyzji" w TVN24. Zebraliśmy pięć najważniejszych momentów rozmowy, pełnej merytorycznych odpowiedzi na pytania prowadzących, ale także spięć między poszczególnymi politykami.

TAK RELACJONOWALIŚMY "CZAS DECYZJI: DEBATA". CZYTAJ WIĘCEJ >

ZOBACZ CAŁĄ DEBATĘ NA TVN24 GO

W debacie w "Czas decyzji" w TVN24 wzięli udział Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości, Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, przedstawiciel Lewicy Razem Adrian Zandberg i Krzysztof Bosak z Konfederacji.

1. Pierwsze spięcie. Leszczyna zarzuca Horale manipulację

Gdy polityk Prawa i Sprawiedliwości we fragmencie debaty dotyczącym ochrony zdrowia stwierdził, że w porównaniu z 2014 rokiem wydatki na służbę zdrowia wzrosły z 73 do 102 miliardów złotych, Izabela Leszczyna zwróciła uwagę, że podawanie wartości nominalnych jest manipulacją. Wskazała, że w relacji do PKB tych pieniędzy na ochronę zdrowia jest zdecydowanie mniej.

- To właśnie my w 2014 roku uruchomiliśmy cztery nowe wydziały lekarskie. To pielęgniarki dzięki naszemu ministrowi dostały rzeczywiste podwyżki – podkreślała kandydatka Koalicji Obywatelskiej.

Do dyskusji włączył się Władysław Kosiniak-Kamysz. Zwrócił się do Marcina Horały, że powinien "pójść na SOR i porozmawiać z pacjentami, jak czekają po 17 godzin na pomoc lekarską".

- Nie ma poprawy. Polska służba zdrowia jest w ruinie – dodał lider ludowców. - Ujmujący jest dobry humor pana posła Horały. Dlaczego nie pokazujecie na ile dzisiaj są zadłużone szpitale? A wy mówicie o zrównoważonym budżecie? Kolejki? Dzisiaj wzrosły kolejki w 26 specjalnościach – zwrócił uwagę Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Ujmujący jest dobry humor pana posła Horały"
"Ujmujący jest dobry humor pana posła Horały"tvn24

Ja, jako lekarz, nie jako polityk, zrobię wszystko, żeby uzdrowić polską służbę zdrowia. Ujmujący jest dobry humor pana posła Horały. Dlaczego nie pokazujecie na ile dzisiaj są zadłużone szpitale? A wy mówicie o zrównoważonym budżecie? Kolejki? Dzisiaj wzrosły kolejki w 26 specjalnościach. (http://www.tvn24.pl)

Adrian Zandberg z Lewicy ocenił, że słowa polityka PiS o wzroście nakładów na ochronę zdrowia "są nie na miejscu".

– Oszukaliście lekarzy rezydentów. Podpisaliście porozumienie obiecujące prawdziwe 6 procent (produktu krajowego brutto rocznie na ochronę zdrowia - przyp. red.), a prawdziwych 6 procent nie ma. Wasze tricki księgowe sprowadzają się do tego, żeby wydać na publiczną ochronę zdrowia możliwie jak najmniej i to się kończy tak, że zmuszacie ludzi, żeby płacili na ochronę zdrowia z własnych portfeli - podkreślał.

Marcin Horała zarzucił koalicji PO-PSL, że w latach 2011-2015 zamknęła 350 oddziałów szpitalnych i obiecał skrócenie kolejek w różnych specjalnościach. Zapowiedział też uruchomienie funduszu modernizacji szpitali, budowę nowoczesnego centrum onkologii i wprowadzenie koordynowanej opieki dla seniorów w każdym powiecie.

– To jest standard Prawa i Sprawiedliwości. Jesteśmy wiarygodni i to właśnie zrealizujemy – podkreślił.

- Nie jesteście wiarygodni. Czy ja mam panu wyliczyć miejscowości, w których pozamykaliście porodówki i neonatologię? – odparł Adrian Zandberg. – Proszę wymienić dziesięć chociażby – ripostował Marcin Horała. Zandbreg wskazał cztery miejsca i stwierdził, że to jest niepoważne, że "mówicie o zamykaniu oddziałów, bo to wy zamykacie oddziały szpitalne na masową skalę".

"Zamykacie oddziały szpitalne na masową skalę"
"Zamykacie oddziały szpitalne na masową skalę"tvn24

2. Dyskusja o in-vitro i "obsesja posła Horały"

Drugą częścią debaty zdominował temat polityki socjalnej i gospodarki. Krzysztof Bosak jako pierwszy odpowiedział na pytanie o finansowanie metody in-vitro z budżetu państwa w związku z problemem demograficznym Polski.

– Nie jesteśmy zwolennikami finansowania takich metod – powiedział lider Konfederacji i pozostałą część czasu poświęcił na kwestię sytuacji gospodarczej kraju.

Izabela Leszczyna zapowiedziała finansowanie metody in-vitro.

– Robiliśmy to, kiedy rządziliśmy wspólnie z PSL-em i mamy to w naszym programie – przypomniała i zapewniła, że "wszystko to, co zostało przyznane, zostanie utrzymane, jeśli chodzi o politykę społeczną".

Marcin Horała zarzucił reprezentantom KO i Konfederacji budowanie "koalicji w atakowaniu Prawa i Sprawiedliwości", a po chwili dodał, że "właściwie każdy z wypowiadających się mówi źle o Prawie i Sprawiedliwości".

- Pan poseł Horała ma chyba jakąś obsesję. Widzi wszędzie anty-PiS, a my jesteśmy z Koalicji Polskiej. To, że nie macie żadnej zdolności koalicyjnej, bo wszystkich obrażacie, chcecie eliminować inne środowiska polityczne to jest wasza wina i nie szukajcie winy w innych – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Pan poseł Horała ma chyba jakąś obsesję. Widzi wszędzie antyPiS"
"Pan poseł Horała ma chyba jakąś obsesję. Widzi wszędzie antyPiS"tvn24

Adrian Zandberg mówił, że PiS będzie chciał przeforsować zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej i zwrócił się do polityka Prawa i Sprawiedliwości, by nie mówił, że jest szermierzem wolności.

3. "Zastali Polskę zieloną, a zostawiają zakopconą"

Smog, klimat, ekologia to tematy trzeciej części debaty. - Nasi poprzednicy mieli taką metodę: nie chcesz mieć temperatury, to zbij termometr. PiS uruchomił program "Czyste Powietrze". Nie zostawimy Polaków samych z tym problemem. PiS jest pierwszą partią, która coś naprawdę w tej sprawie robi – powiedział Marcin Horała.

Izabela Leszczyna w odpowiedzi na słowa polityka PiS zaznaczyła, że partia rządząca "zniszczyła farmy wiatrakowe i podstawy do rozproszonej energetyki". - Nie potraficie nawet zrealizować programu 'Czyste Powietrze' – ripostowała.

Na słowa kandydatki Koalicji Obywatelskiej Horała odpowiedział, że "Platforma Obywatelska nie tylko zbiła termometr i rozluźniła normy antysmogowe, ale też w ogóle nie prowadziła polityki antysmogowej".

- Nasi następcy zastali Polskę zieloną, a zostawiają zakopconą od ruskiego węgla i smogu – skomentował z kolei Władysław Kosiniak-Kamysz.

4. "PiS w wielu miejscach sponiewierał konstytucję"

W trakcie rozmowy na temat praworządności Marcin Horała powiedział, że wybór trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego przez PiS i prezes Julii Przyłębskiej nie naruszył prawa. Zrobiono to "po to, żeby naprawić zamach na Trybunał Konstytucyjny, którego dokonały PO i PSL".

- To Prawo i Sprawiedliwość stoi na straży praworządności i przestrzegania konstytucji w Polsce – przekonywał polityk, wskazując na egzemplarz ustawy zasadniczej, którą przyniósł ze sobą.

- Pan poseł Horała chociaż ma ze sobą konstytucję, to kompletnie nie rozumie konstytucji i nie wie, czym jest jej łamanie – powiedziała Izabela Leszczyna.

Z kolei Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że konstytucji nie trzeba ze sobą codziennie nosić. – Ale trzeba ją przestrzegać – powiedział lider ludowców, wskazując palcem w stronę polityka PiS.

Zdaniem kandydata PSL partia rządząca "w wielu miejscach sponiewierała" ustawę zasadniczą.

Adrian Zandberg podkreślił, że Polska musi wrócić na ścieżkę praworządności. Zwrócił się do Marcina Horały, że PiS "może się bać, gdy Lewica wejdzie do parlamentu".

– My nie mamy w naszym gronie starych kumpli z AWS-u i nam ręka nie zadrży, kiedy trzeba będzie zagłosować za odpowiedzialnością dla tych, którzy konstytucję naruszyli – dodał.

5. "Nie da się zmienić instytucji, bez zmiany odpowiedzialności"

Na stanowisku szefa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego zastąpił Marian Banaś – wobec obu były kontrowersje. Na pytanie o to, jak odbudować zaufanie do NIK, Marcin Horała zaznaczył, że "czarne owce z Prawa i Sprawiedliwości są eliminowane".

- Prawo i Sprawiedliwość narzuca znacznie wyższy standard. Jeżeli tylko ktoś jest o coś realnie podejrzany, jest eliminowany - powiedział. - Pan Banaś się odsunął od sprawy, poszedł na urlop - dodał.

Adrian Zandberg, zwracając się do Marcina Horały, powiedział, że PiS powinien się wstydzić za nowego prezesa NIK.

- Mamy służby tak nieudolne, że nie są w stanie zorientować się, że Banaś ma powiązania takie, jakie ma. Druga sprawa jest taka, że służby o tym wiedziały, ale politycy uznali, że to nie jest problem. PiS wstydzi się powiedzieć, jaka była w tej sprawie prawda – dodał.

Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił, że poseł PiS "potrzebuje życzliwego wsparcia opozycji, bo nie łatwo jest bronić trzech muszkieterów praworządności: Kuchcińskiego, Misiewicza i Banasia".

Zwrócił uwagę, że "nie można wybierać złych ludzi i myśleć, że dokonają dobrych rzeczy". - Nie da się zmienić instytucji, bez zmiany odpowiedzialności – podkreślił.

- Dzisiaj prawo nie obowiązuje działaczy PiS-u. Prawo nie obowiązuje inwestora dwóch wież Jarosława Kaczyńskiego, nie obowiązuje ministrów składających oświadczenia niezgodne z prawdą. Minister Banaś to właściwie symbol tej władzy. (…) To świat PiS-owskiej niepraworządności – powiedziała Izabela Leszczyna.

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej zapowiedziała przywrócenie praworządności "jednym aktem odnowy demokracji".

"Minister Banaś to właściwie symbol tej władzy"
"Minister Banaś to właściwie symbol tej władzy"tvn24

Adrian Zandberg zwrócił uwagę, że gdy przemawiała Izabela Leszczyna, na ustach Marcina Horały zagościł uśmiech. – Bo jak ktoś opowiada bajki, to mnie śmieszy – odpowiedział polityk PiS.

- Myślę, że za pana Banasia to się powinniście wstydzić, a nie z dumą pokazywać palcem "to inni" – odpowiedział lider Lewicy.

Autor: asty / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

- Powiem pani minister Barbarze Nowackiej, żeby zastanowiła się nad takim okrągłym stołem uczniowskim ze szkół ponadpodstawowych - powiedział w Białymstoku premier Donald Tusk, odpowiadając na apel Pawła, ucznia szkoły średniej. Szef rządu zaprosił nastolatka do udziału w tym wydarzeniu. Podczas spotkania poruszona została również kwestia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Propozycja premiera dla ucznia Pawła. "Piszesz się, dasz swoje dane?"

Propozycja premiera dla ucznia Pawła. "Piszesz się, dasz swoje dane?"

Źródło:
TVN24

Czy mogę zdradzić pewną tajemnicę? - zapytała w "#BezKitu" profesor Monika Płatek, karnistka i członkini Społecznej Rady do spraw Funduszu Sprawiedliwości. Przekazała, że na Radzie dyskutowano o tym, żeby nazwać ten fundusz "Funduszem Tomasza Komendy". Dodała, że pomysł jest jednak "zawieszony przez chwilę".

Profesor Płatek zdradza tajemnicę w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

Profesor Płatek zdradza tajemnicę w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

Źródło:
TVN24

7-letni chłopiec został śmiertelnie potrącony na przejściu dla pieszych w Romanowie (woj. wielkopolskie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72-letnia kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu dziecku. Chłopiec chwilę wcześniej wysiadł ze szkolnego busa.

7-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Nie żyje

7-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Nie żyje

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Gwałtowne burze sunęły w piątek przez Polskę. Strażacy interweniowali blisko 600 razy, w tym najczęściej w województwach małopolskim i wielkopolskim. Połamane są drzewa i pozrywane dachy z budynków, w wyniku intensywnych opadów deszczu pozalewane zostały drogi.

Wiatr zrywał dachy i łamał drzewa, deszcz zalewał ulice. Nawałnice nad Polską

Wiatr zrywał dachy i łamał drzewa, deszcz zalewał ulice. Nawałnice nad Polską

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, PAP

Kraje regionu Morza Bałtyckiego zgodziły się stworzyć "mur dronów", by za pomocą bezzałogowców chronić zewnętrzne granice państwowe – poinformowała Agne Bilotaite, szefowa resortu spraw wewnętrznych Litwy. Podczas piątkowego spotkania na Łotwie uzgodniono również zorganizowanie wspólnych ćwiczeń ewakuacyjnych w krajach regionu.

"Mur dronów". Państwa bałtyckie tak chcą chronić granic

"Mur dronów". Państwa bałtyckie tak chcą chronić granic

Źródło:
PAP

Donald Tusk poinformował, że w najbliższych dniach rząd przeanalizuje możliwość otwarcia jednego z przejść granicznych z Białorusią. Chodzi o Bobrowniki. Jak podkreślił, działania te mają pomóc polskim kupcom i przedsiębiorcom, którzy od ponad roku nie mogą prowadzić wymiany handlowej.

Premier o ewentualnym otwarciu przejścia granicznego z Białorusią

Premier o ewentualnym otwarciu przejścia granicznego z Białorusią

Źródło:
PAP

Anna Hernik jest laureatką nagrody internautów tegorocznego konkursu Grand Press Photo. Fotografka w jednym kadrze uchwyciła życie swoje, ale też innych rodzin, które, tak jak ona, mierzą się z glejakiem. To wyjątkowo złośliwy nowotwór mózgu. Ponad rok temu diagnozę usłyszał mąż pani Anny. 

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Polski podróżnik Mariusz Majewski został skazany w Kongu na dożywotnie więzienie pod zarzutem szpiegostwa - miał przemieszczać się po linii frontu z lokalną bojówką i robić zdjęcia strategicznych miejsc. W piątek wiceszef MSZ Andrzej Szejna poinformował, że Majewski "nie jest szpiegiem, należy do klubu podróżników", a "jego zachowania wynikały z nieznajomości miejscowych obyczajów". W sprawie uwięzionego Polaka ma interweniować prezydent Andrzej Duda.

Polak ma spędzić resztę życia w afrykańskim więzieniu za szpiegostwo. Interwencja prezydenta

Polak ma spędzić resztę życia w afrykańskim więzieniu za szpiegostwo. Interwencja prezydenta

Źródło:
PAP

- W poniedziałek w Sztabie Generalnym odbędzie się prezentacja tego, jak ma wyglądać Tarcza Wschód - poinformował w piątek w Białymstoku premier Donald Tusk. Jak wskazał, "nasze argumenty stają się powoli taką oficjalną doktryną całej Unii Europejskiej". Mówił też, jak ważne są wybory do europarlamentu. - Jesteśmy o krok od tego, żeby przewagę zaczęły zdobywać siły jawnie prorosyjskie w Europie - powiedział. Premier mówił też o aktach sabotażu w Polsce.

Siedem prób sabotażu. Tusk o osobach "wynajętych" przez rosyjskie służby

Siedem prób sabotażu. Tusk o osobach "wynajętych" przez rosyjskie służby

Źródło:
TVN24, PAP

- Potrzebujemy udowodnić samym sobie i Władimirowi Putinowi, że możemy utrzymać ten kurs i ostatecznie wygrać - mówił szef MSZ Radosław Sikorski na konferencji PISM Strategic Ark. Ocenił, że zarówno Unię Europejską, jak i USA stać na to, by wesprzeć Ukrainę, bo koszt jej przegranej byłby nieporównywalnie większy.

"To absurd mówić, że jesteśmy zmęczeni tą wojną". Sikorski na konferencji PISM

"To absurd mówić, że jesteśmy zmęczeni tą wojną". Sikorski na konferencji PISM

Źródło:
PAP

- To nie było funkcjonowanie, jakiego należało oczekiwać od jednostki, która wydaje środki publiczne - powiedział w "#BezKitu" przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Maciej Berek, odnosząc się do działań Rządowego Centrum Legislacji za czasów Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Szczuckiego. Wskazał "najbardziej wyrazistą sytuację patologiczną, jaką można sobie wyobrazić".

Maciej Berek o "najbardziej wyrazistej sytuacji patologicznej, jaką można sobie wyobrazić" w RCL za czasów PiS

Maciej Berek o "najbardziej wyrazistej sytuacji patologicznej, jaką można sobie wyobrazić" w RCL za czasów PiS

Źródło:
TVN24

Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze, najważniejszy sądowniczy organ ONZ, nakazał w piątek władzom Izraela natychmiastowe wstrzymanie ofensywy w Rafah w Strefie Gazy. Decyzja ma związek z "bezpośrednim ryzykiem" dla palestyńskiej ludności cywilnej. Minister bezpieczeństwa Izraela uznał trybunał za "antysemicki", a jego postanowienie za "nieistotne".

Trybunał w Hadze nakazał Izraelowi wstrzymanie ofensywy w Rafah

Trybunał w Hadze nakazał Izraelowi wstrzymanie ofensywy w Rafah

Źródło:
Reuters, X, PAP

Od drogich prezentów komunijnych fiskus może żądać podatku. Skąd urząd skarbowy będzie wiedział o prezencie? Najczęściej od sąsiada czy innych "życzliwych". Urzędy dostają rocznie po kilka tysięcy takich donosów. - Nie istnieje coś takiego jak rozliczenie komunii. Na otrzymane prezenty patrzymy osobno i jeśli zaszła taka potrzeba, składamy osobne zgłoszenie uwzględniając prezenty od konkretnych gości - komentuje Martyna Myszkowska z Kancelarii Podatkowej Myszkowska Wachowska.

Polacy donoszą do fiskusa po komuniach. "Złośliwość i niewiedza"

Polacy donoszą do fiskusa po komuniach. "Złośliwość i niewiedza"

Źródło:
tvn24.pl

- W przypadku Jarosława Kaczyńskiego będziemy składać wniosek do prokuratury za sprawczość kierowniczą - zapowiedział w piątek w "Faktach po Faktach" w TVN poseł KO Dariusz Joński, przewodniczący komisji śledczej ds. wyborów kopertowych. Joński ocenił jako "szalenie istotne" udowodnienie, że prezes PiS "rządził z tylnego siedzenia".

Joński: udowodnienie, że Kaczyński rządził z tylnego siedzenia "szalenie istotne"

Joński: udowodnienie, że Kaczyński rządził z tylnego siedzenia "szalenie istotne"

Źródło:
"Fakty po Faktach"

W piątek przed sejmową komisją śledczą do spraw wyborów kopertowych stanął prezes PiS Jarosław Kaczyński. W czasie zeznań przekonywał, że "pełną winę za to, że te wybory się nie odbyły, ponosi Koalicja Obywatelska". Jak mówił, w 2020 roku doszedł do wniosku, że wybory kopertowe "to jest dobre rozwiązanie dla Polski" i że "to był pomysł, do którego się całkowicie przyznaje". Po posiedzeniu przewodniczący komisji Dariusz Joński zapowiedział zawiadomienie do prokuratury na Kaczyńskiego za "sprawczość kierowniczą". - Za to, że to on podejmował decyzje, choć nie miał żadnych do tego uprawnień - wyjaśniał.

Będzie zawiadomienie na Jarosława Kaczyńskiego. Za "sprawczość kierowniczą"

Będzie zawiadomienie na Jarosława Kaczyńskiego. Za "sprawczość kierowniczą"

Źródło:
TVN24, PAP

Policjanci z powiatu myślenickiego (woj. małopolskie) próbowali kilkakrotnie dostarczyć wezwanie na przesłuchanie byłemu prezesowi Orlenu, Danielowi Obajtkowi - bezskutecznie. Służby podały, że polityka nie było pod wskazanym na wezwaniu adresem.

Policjantom nie udało się dostarczyć Danielowi Obajtkowi wezwania. "Kilkakrotnie podjęliśmy próby"

Policjantom nie udało się dostarczyć Danielowi Obajtkowi wezwania. "Kilkakrotnie podjęliśmy próby"

Źródło:
PAP

Przechodnie spacerujący po Śródmieściu zauważyli na chodniku porzucony karton. W środku znajdowały się dokumenty. Okazało się, że ich zawartość była chroniona prawem.

Umowy i akty notarialnie w kartonie na chodniku

Umowy i akty notarialnie w kartonie na chodniku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Najdłużej czeka się na serce i płuca, ale nawet nerek, których transplantacji jest najwięcej, wciąż przeszczepia się za mało. W Polsce obowiązuje zasada domniemanej zgody na pobranie organów od zmarłego, ale dla lekarzy transplantologów kluczowa jest opinia rodziny. Dlatego tak ważne jest świadome wyrażenie zgody, rozmowa z najbliższymi i edukacja.

Po co oddawać komuś swoje organy? Piotr Polk: ta jedna decyzja jest wieczna

Po co oddawać komuś swoje organy? Piotr Polk: ta jedna decyzja jest wieczna

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował mapę aptek, w których dostępne będą tabletki "dzień po". Obecnie w wykazie znajduje się 770 punktów, jednak nabór wniosków do programu wciąż trwa. "Dostępność do antykoncepcji awaryjnej jest zapewniona w całej Polsce" - informuje Fundusz.

NFZ opublikował mapę aptek, które będą sprzedawały tabletkę "dzień po"

NFZ opublikował mapę aptek, które będą sprzedawały tabletkę "dzień po"

Źródło:
PAP

Zeznając przed komisją w sprawie wyborów kopertowych, Jarosław Kaczyński spierał się z jej członkami, że kiedy on odwiedzał cmentarze na początku pandemii, to nie było zakazu wstępu na nie. "Ja byłem tego dnia na siedmiu cmentarzach" - mówił prezes PiS. Wyjaśniamy, jakie były wtedy przepisy.

Kaczyński w lockdownie "na siedmiu cmentarzach". Jakie przepisy wtedy obowiązywały

Kaczyński w lockdownie "na siedmiu cmentarzach". Jakie przepisy wtedy obowiązywały

Źródło:
Konkret24

Dziewięciolatka, która została nagrana w toalecie samolotu linii American Airlines przez stewarda, sama jest winna tej sytuacji - oceniła firma w odpowiedzi na pozew złożony przez rodziców dziecka. Już dzień później linia tłumaczyła się jednak, że takie stwierdzenie powstało w wyniku błędu, i że "bardzo poważnie traktuje zarzuty dotyczące byłego członka załogi".

Steward nagrywał dzieci w toalecie. Linia lotnicza obwiniła 9-latkę

Steward nagrywał dzieci w toalecie. Linia lotnicza obwiniła 9-latkę

Źródło:
CNN, ABC News, USA Today, tvn24.pl

Daniel Obajtek, który kandyduje do Parlamentu Europejskiego z pierwszego miejsca na podkarpackiej liście Prawa i Sprawiedliwości, udzielił w ostatnich dniach serii wywiadów w lokalnych mediach. Rozmowy w katolickiej rozgłośni radiowej oraz w telewizji z Krosna poprzedziły komunikaty o tym, że są to materiały finansowane przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Dzieje się to w tym samym czasie, kiedy policja próbuje wręczyć mu wezwanie na posiedzenie sejmowej komisji śledczej do spraw afery wizowej. Byłego prezesa Orlenu szuka też prokuratura.

Seria wywiadów Daniela Obajtka finansowanych przez PiS

Seria wywiadów Daniela Obajtka finansowanych przez PiS

Źródło:
tvn24.pl

Prokurator Generalny Adam Bodnar podjął w piątek decyzję o zawieszeniu na pół roku prokuratora Prokuratury Krajowej Jakuba Romelczyka w czynnościach służbowych. Decyzja zapadła w związku z ujawnieniem treści rozmowy związanej z zawiadomieniem "o możliwości popełnienia przestępstw przez Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro". - Treść tej rozmowy budzi poważny niepokój - oceniła w rozmowie z TVN24 rzeczniczka Bodnara Anna Adamiak.

Adam Bodnar zawiesił prokuratora Jakuba Romelczyka

Adam Bodnar zawiesił prokuratora Jakuba Romelczyka

Źródło:
Prokuratura Krajowa, Onet, TVN24

Raper Sean Kingston i jego matka zostali aresztowani pod zarzutami oszustwa i kradzieży. Wcześniej funkcjonariusze przeszukali jego dom. Nie potwierdzono, czego dokładnie dotyczy śledztwo, ale amerykańskie media podają, że przeciwko gwiazdorowi złożono pozew dotyczący niedotrzymania warunków umowy przy zakupie 232-calowego telewizora z systemem nagłaśniającym.

Miał popełnić oszustwo przy zakupie 232-calowego telewizora. Znany raper i jego matka aresztowani

Miał popełnić oszustwo przy zakupie 232-calowego telewizora. Znany raper i jego matka aresztowani

Źródło:
CNN, NBC 6

Francuska Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego zaapelowała do przewoźników o odwołanie prewencyjnie 70 procent lotów w sobotę na paryskim lotnisku Orly. Powodem tej decyzji jest zapowiedziany przez związki zawodowe strajk kontrolerów ruchu lotniczego. Utrudnienia w podróżowaniu mogą potrwać do późnych godzin wieczornych.

Nawet 70 procent lotów może zostać odwołanych

Nawet 70 procent lotów może zostać odwołanych

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Główny Inspektorat Sanitarny wydał w piątek ostrzeżenie dotyczące stwierdzenia białka soi w partii mąki z ciecierzycy. Spożycie produktu przez osoby z alergią na białka soi może wywołać u nich reakcję alergiczną.

Ostrzeżenie przed mąką. Może wywołać reakcję alergiczną

Ostrzeżenie przed mąką. Może wywołać reakcję alergiczną

Źródło:
PAP

Na jeziorku w Parku Szczęśliwickim w niektórych miejscach utrzymuje się beżowo-zielony kożuch. O stanie akwenu zaalarmował nas czytelnik na Kontakt 24. Urząd dzielnicy wyjaśnia, że to glony, które pojawiły się wraz ze wzrostem temperatury. W tym roku wyjątkowo wcześnie.

Beżowo-zielony kożuch na Jeziorku Szczęśliwickim. Co to jest?

Beżowo-zielony kożuch na Jeziorku Szczęśliwickim. Co to jest?

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na skwerze przy ulicy Szafera w Łodzi ktoś przywiązał do ławki psa w podeszłym wieku. Obok zostawił miski z karmą i wodą, a także torbę z wyprawką.

Przywiązana do ławki, obok torba z wyprawką

Przywiązana do ławki, obok torba z wyprawką

Źródło:
tvn24.pl

Sztab Daniela Obajtka oblepił całe Podkarpacie tysiącami plakatów. Ale spotkać byłego szefa Orlenu w terenie jest trudno. PiS-owska "jedynka" pojawia się bez zapowiedzi w wybranych miejscach, a polityczni konkurenci wprost zarzucają Obajtkowi unikanie wyborców. Ale wyborcza arytmetyka jest nieubłagana. Tylko cud może odebrać Obajtkowi mandat europosła.

O spotkaniach z Obajtkiem wiedzą nieliczni. "Nie dostajemy żadnych informacji"

O spotkaniach z Obajtkiem wiedzą nieliczni. "Nie dostajemy żadnych informacji"

Źródło:
tvn24.pl, PAP
"Prawniczy mózg PiS", "kolejny z profesorów, którymi Kaczyński tak lubi się otaczać"

"Prawniczy mózg PiS", "kolejny z profesorów, którymi Kaczyński tak lubi się otaczać"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

Mandatem karnym i zakazem dalszej jazdy zakończyła się policyjna interwencja wobec 44-latka, który ulicami Hrubieszowa (Lubelskie) wiózł motorówkę. Jak podała policja, ładunek nie był odpowiednio oznakowany.

Na przyczepie wiózł "ogromnych rozmiarów" łódź motorową. Podróż przerwali policjanci

Na przyczepie wiózł "ogromnych rozmiarów" łódź motorową. Podróż przerwali policjanci

Źródło:
tvn24.pl

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W Polsce odnotowano wygraną drugiego stopnia w wysokości prawie 4,5 miliona złotych. Oto liczby, jakie wylosowano 24 maja.

Wyniki Eurojackpot z 24 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Eurojackpot z 24 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Źródło:
tvn24.pl

W środę wieczorem odbyła się jubileuszowa gala konkursu Grand Press Photo. Poznaliśmy nazwiska autorów Zdjęcia XX-lecia oraz Zdjęcia Roku, a także laureata nagrody dla Fotografa XX-lecia. Członkowie jury ogłosili także zwycięzców w kategoriach zdjęć pojedynczych, fotoreportaży, projektów dokumentalnych, konkursów Young Poland oraz Photo Book. Wśród nagrodzonych znalazł się operator TVN24 Maciej Grzybowski. Nagrodę Internautów wręczył Mateusz Sosnowski, szef portali informacyjnych TVN i zastępca redaktora naczelnego TVN24.

Grand Press Photo 2024. Pełna lista laureatów

Grand Press Photo 2024. Pełna lista laureatów

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

"Diuna: Część druga" już od jutra będzie dostępna w serwisie HBO Max. Pierwsza część adaptacji powieści Franka Herberta od soboty będzie dostępna również w Playerze.

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

Źródło:
tvn24.pl