"Czas decyzji. Debata". Bronisław Komorowski w TVN24

Rozpoczęła się debata z Bronisławem Komorowskim
Rozpoczęła się debata z Bronisławem Komorowskim
tvn24
Bronisław Komorowski w TVN24 tvn24

Bronisław Komorowski wziął udział w programie "Czas decyzji. Debata" w TVN24. Prezydent zmierzył się z pytaniami dotyczącymi polityki krajowej, społecznej i gospodarczej oraz spraw zagranicznych. Zobacz zapis relacji.

20:52

- Prezydent Komorowski chciał budować swoją prezydenturę jako człowieka ponad podziałami. Dlatego nie chciał wchodzić w ostre spory ideologiczne. Wiadomo było, że konwencja antyprzemocowa i sprawa in vitro wywoła sprzeciw ze strony Kościoła i dużej części bardziej prawicowo nastawionych wyborców. Gdyby zachował się rozsądnie, odkładałby jak najdłużej podpisanie konwencji - powiedział Paweł Lisicki z tygodnika "Do rzeczy".

20:47

- Duda nie ma nic do stracenia. Oczywiście, że będzie chciał debaty. Kwestią jest tylko termin. Sztab Komorowskiego chciałby jak najpóźniejszego. Sztaby zastanawiają się, jak taka debata może podziałać na wyniki - powiedział Stankiewicz.

20:45

Andrzej Stankiewicz uważa, że oczekiwania wobec Dudy były mniejsze. - On ma mniejsze doświadczenie. Wczoraj Duda pokazał, że jest poważnym konkurentem - powiedział.

20:42

- Nie uważam, że to był fantastyczny występ. To był element miotania się od tego spokoju po agresywną politykę - podsumował Lisicki.

20:40

- Czy to zachowanie prezydenta trafia do wyborców? Cały czas spadają sondaże, prezydentowi nie udało się znaleźć klucza do serca wyborców - podkreślił Lisicki.

20:39

- Najbardziej uderzające w tym wystąpieniu było to, że prezydent Komorowski wyraźnie poszedł na zwarcie. Kandydat, który mówi tyle o zgodzie, jednocześnie prowadzi najostrzej kampanię - uważa Paweł Lisicki.

20:34

- Wystąpienie prezydenta składało się z dwóch części: obrony jego dorobku i ataku na Andrzeja Dudę. Nie pamiętam, kiedy w kampanii wymieniał tyle razy nazwisko Dudy - powiedział Andrzej Stankiewicz.

20:32

- Komorowski sprawiał wrażenie ospałego w tej kampanii - powiedział Jacek Żakowski. Pochwalił on wystąpienie prezydenta w TVN24.

20:30

W studiu TVN24 pojawili się komentatorzy.

20:28

Zakończył się program "Czas decyzji".

20:27

- Kończą się debaty. To jest czas decyzji. To od wyborów zależy, czy Polska pójdzie drogą rozwoju, czy skręci na manowce. Proponuję prostą drogę. Zawsze jest pokusa, żeby eksperymentować, ale Polska to zbyt ważna sprawa, aby eksperymentować. Wspólnie obrońmy nasz dorobek 25 lat wolności, to praca wszystkich Polaków. Bądźmy z niej dumni. 10 maja proszę państwa o głos - podsumował prezydent.

„To naprawdę jest czas decyzji. Proponuję drogę prostą w kierunku nowoczesności”
„To naprawdę jest czas decyzji. Proponuję drogę prostą w kierunku nowoczesności”tvn24
20:24

- Polityka wschodnia musi być przedmiotem szerokiego porozumienia politycznego w Polsce. Temu m.in. służą posiedzenia RBN - powiedział ubiegający się o reelekcję prezydent.

20:23

Prezydent uważa, że trzeba postawić na reformy na Ukrainie i pomagać jej w relacjach z Zachodem. - Musimy pilnować niepodległości Ukrainy, to nasz narodowy interes. Trzeba stawiać na reformy na Ukrainie i skuteczną pomoc temu krajowi - stwierdził.

20:22

- Nie bądźmy bardziej ukraińscy od samych Ukraińców - powiedział.

20:21

Zdaniem Komorowskiego polityka zagraniczna "zaczyna być rozrywana wzdłuż szwów wyborczych".

20:20

- Rosja podjęła decyzję o konfrontacji, wtedy trudno mówić o współpracy we wszystkich obszarach. Polska prowadzi racjonalną politykę wobec Rosji. Na szczeblu lokalnym bardzo dobrze działa współpraca samorządów. Nie można niszczyć enklaw współpracy z Rosją. Trzeba działać na rzecz zmiany polityki rosyjskiej - powiedział.

20:19

Komorowski uważa, że wymiana gospodarcza między Polską a Rosją jest na dobrym poziomie.

20:18

Prezydent Komorowski: na razie nie pojawiła się zmiana w polityce rosyjskiej.

20:17

Prezydent zasugerował, że może zostać rozpisane referendum ws. wejścia Polski do strefy euro.

20:15

- Musimy sobie życzyć uzdrowienia strefy euro i wypełnienia przez Polskę kryteriów z Mastricht. Każdy, kto dobrze życzy Polsce i chciałby, żeby odgrywała ambitną rolę w na świecie, powinien dobrze życzyć integracji europejskiej - powiedział Komorowski.

20:13

Prezydent odniósł się do możliwego terminu wprowadzenia euro w Polsce. - Nie ma sensu kłócić się wokół nierealnych dat dotyczących wejścia do strefy euro. Sugerowałem, aby tę dyskusję rozpocząć po wyborach parlamentarnych - powiedział. - Samo wypełnienie kryteriów z Maastricht dotyczących strefy euro jest błogosławione dla gospodarki Polski - dodał.

20:11

- Zadaniem jest utrzymanie Polski na ścieżce wzrostu - podkreślił prezydent.

20:10

Komorowski: wielkie cele zostały osiągnięte, teraz wielkim celem dla Polski jest utrzymanie konkurencyjności, także gospodarczej.

20:10

Prezydent odniósł się do słów Włodzimierza Cimoszewicza, który zapowiedział, że nie zagłosuje w wyborach prezydenckich. - Trudno oczekiwać, że ludzie lewicy będą rwali się w I turze do popierania mnie - stwierdził.

Prezydent komentuje postawę Cimoszewicza, który planuje nie głosować w wyborach
Prezydent komentuje postawę Cimoszewicza, który planuje nie głosować w wyborachtvn24
20:08

- Ten jest nie w porządku, kto idzie do wyborów z wiedzą, że nie wygra - powiedział prezydent.

20:07

Prezydent Komorowski przyznał, że jego mistrzami w polityce zagranicznej byli Tadeusz Mazowiecki i Władysław Bartoszewski.

20:06

W trzeciej części Justyna Pochanke zapyta prezydenta o sprawy zagraniczne.

20:05

- Nie jestem człowiekiem lękliwym, zwłaszcza kiedy uważam, że mam rację - podkreślił prezydent, zapytany o to, czy boi się Kościoła.

20:03

Pada pytanie o legalizację związków partnerskich. - Nie należy robić ludziom przesadnych nadziei. W konstytucji zapisano, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety - podkreślił. Dodał, że można jednak wprowadzać rozwiązania prawne, które ułatwią sytuację osób pozostających w związkach nieformalnych. - Nie podejmuję się jednak działać wbrew konstytucji - dodał.

Komorowski odpowiada na pytanie o związki partnerskie
Komorowski odpowiada na pytanie o związki partnerskietvn24
20:01

Komorowski wyjaśnił, że bardziej innowacyjna gospodarka sprawi, że młodzi ludzie będą mieli szansę znaleźć lepszą pracę.

- Cała polityka prorodzinna jest adresowana do młodych małżeństw - zaznaczył. - W przyszłej kadencji zamierzam płacić jeszcze więcej - zapewnił.

19:59

- Zrobiłem dla młodych ludzi bardzo dużo. Młodzi ludzie wyjeżdżają wtedy, kiedy polska gospodarka jest w złym stanie - podkreślił Komorowski, zapytany o to, co zrobił dla młodych. Jak dodał, o wiele więcej osób wyjeżdżało w czasie rządów PiS i lewicy. - Innowacyjność gospodarki to będzie zwiększenie liczby atrakcyjnych miejsc pracy - dodał.

19:57

- Ciągle słyszę: chciałbym, chciałbym - skomentował postulaty Andrzeja Dudy o tym, by częściej przeprowadzać referenda.

19:55

Prezydent przekonywał, że reforma OFE była decyzją rządu. - Budziła moje wątpliwości. Skierowałem tę kwestię do Trybunału Konstytucyjnego - przypomniał.

19:54

Komorowski zarzucił Andrzejowi Dudzie, że obiecując, powoływał się na ekspertyzy, a później już tylko na anonimowych ekspertów. - Będzie tak jak z tymi 3 mln mieszkań - powiedział.

19:51

- To była bardzo trudna decyzja - zaznaczył Komorowski, mówiąc o podwyższeniu wieku emerytalnego. Prezydent przekonywał, że "nieuczciwością" jest mówienie Polakom, że możliwy jest powrót do poprzedniego rozwiązania bez zmniejszenia emerytur dla starszych osób lub zwiększenia składek dla ludzi młodszych. - Łatwo jest obiecywać. Nikt wam tyle nie da, co wam Duda naobiecuje - podkreślił.

Komorowski odpowiada na pytania o wiek emerytalny
Komorowski odpowiada na pytania o wiek emerytalnytvn24
19:50

Monika Olejnik zapytała Bronisława Komorowskiego o jego wypowiedź z 2010 r., kiedy zapowiadał, że nie będzie na siłę podwyższał wieku emerytalnego. - Mówiłem, że w takich sprawach powinien być wybór. I to realizuję - zapewnił. - Sądzę, że Andrzej Duda nie będzie miał z czego podawać się do dymisji - skomentował słowa kandydata PiS o tym, że jeśli jako prezydentowi nie uda mu się doprowadzić do obniżenia wieku emerytalnego, zrezygnuje ze stanowiska.

19:48

Komorowski: ci, którzy mówią o sfałszowaniu następnych wyborów, zabezpieczają się w ten sposób na wypadek klęski.

19:45

- To była głupota. W żadnym kraju nie zdarzyło się, by zlikwidowano wywiad i kontrwywiad wojskowy - powiedział prezydent o likwidacji WSI. Jak dodał, służby można było reformować, ale nie całkowicie rozwiązać. - Moi koledzy, którzy głosowali "za", popełnili grzech naiwności - podkreślił.

19:45

- Wojciech Sumliński to człowiek skrajnie niewiarygodny, więc nawet niech pan o niego nie pyta - odpowiedział prezydent na pytanie o książkę "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego".

19:43

- Gdybym ja się obrażał z powodu tych słów, które są wypowiadane pod moim adresem przez czołowych polityków PiS, to nie chciałbym rozmawiać z tymi ludźmi. Jeśli wygram, to grubą kreską odznaczę przeszłość i będę chciał współpracować - powiedział Komorowski, zapytany o niepochlebne komentarze Stefana Niesiołowskiego pod adresem Andrzeja Dudy.

Komorowski o agresywnych wypowiedziach Stefana Niesiołowskiego
Komorowski o agresywnych wypowiedziach Stefana Niesiołowskiegotvn24
19:41

- Postulat zgody nie oznacza zgody na wszystkie złe rzeczy. Co to znaczy dążenie do zgody? To dążenie do sytuacji, w której w sprawach najważniejszych do kraju umiemy współpracować - wyjaśnił prezydent.

19:40

- To jest oczywiste, że za Andrzejem Dudą stoi Jarosław Kaczyński. Pan Andrzej Duda nawet samodzielnie nie śpiewa, śpiewa tak, jak mu każe prezes - stwierdził.

19:39

Prezydent zapytany o to, czy jest dumny z pracy swojego sztabu, odpowiedział, że jest ogromnie wdzięczny za jego pracę.

19:39

- Ja nie mam problemu z zapraszaniem kogokolwiek do Pałacu Prezydenckiego, łącznie z Jarosławem Kaczyńskim. To on nie chciał przychodzić - podkreślił.

19:38

Bogdan Rymanowski dopytywał prezydenta, czy uważa on Pawła Kukiza za frustrata. Komorowski podkreślił, że nie chce podawać konkretnych nazwisk.

19:36

- Nie uważam wszystkich moich konkurentów za frustratów, ale niektórych tak - powiedział Komorowski, odnosząc się do słów wypowiedzianych w czwartek w Sopocie, kiedy nazwał swoich kontrkandydatów "frustratami i spóźnionymi rewolucjonistami".

19:34

- To jest uporczywie powtarzana informacja, która wypływa ze sztabu PiS - stwierdził Komorowski, odnosząc się do zarzutu, że jego prezydentura jest bierna. - Stosowałem veto wtedy, kiedy uważałem, że służy to Polsce, a nie po to, żeby zrobić na złość rządowi, którego nie lubię - dodał.

19:33

- Niepoważny jest polityk, który zasłania się poglądami innych osób - powiedział Komorowski, odnosząc się do deklaracji Andrzeja Dudy, który powołał się na Jana Pawła II, mówiąc o swoich poglądach na temat in vitro. - Nie można się zasłaniać papieżem, to nieetyczne - dodał.

19:30

- Stanęły również notowania mojego konkurenta. Zatrzymały się, bo dotknął poziomu akceptacji dla PiS - powiedział Komorowski. - Zawsze przez całe życie byłem człowiekiem umiarkowanych poglądów, nie nosiło mnie ani na prawo, ani na lewo - dodał.

19:29

Pierwsze pytanie dotyczy wyników ostatniego sondażu wyborczego, w którym prezydent odnotował najgorszy do tej pory wynik. - Czy złapał się pan za głowę? - zapytał Bogdan Rymanowski. - Prezydent, który łapie się za głowę i to jest jego jedyna reakcja, to kiepski prezydent. Zareagowałem ze spokojem - odpowiedział Komorowski. - Już raz wygrałem, wygram jeszcze raz - podkreślił.

19:28

W pierwszej części prezydent odpowie na pytania dotyczące polityki krajowej.

19:27

Rozpoczęła się debata "Czas decyzji" w TVN24. Prezydenta witają oklaskami zwolennicy.

19:16

W ostatnim sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24 chęć oddania głosu na Bronisława Komorowskiego zadeklarowało 39 proc. ankietowanych.

19:14

W czwartek gościem TVN24 był Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta. ZOBACZ RELACJĘ

Autor: kg / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości

Papież Franciszek przyjął rezygnację arcybiskupa Andrzeja Dzięgi z posługi metropolity szczecińsko-kamieńskiego - poinformowała nuncjatura apostolska w Polsce. Administratorem apostolskim sede vacante został bp koszalińsko-kołobrzeski Zbigniew Zieliński. Dzięga miał wiedzieć o wykorzystywaniu seksualnym nieletnich przez księdza Andrzeja Dymera.

Papież przyjął rezygnację arcybiskupa Andrzeja Dzięgi

Papież przyjął rezygnację arcybiskupa Andrzeja Dzięgi

Źródło:
PAP

30 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem karczmy w Tuszynie pod Łodzią. Z budynku ewakuowano osiem osób. W związku z dużym zadymieniem całkowicie zablokowana jest droga krajowa numer 12. Akcja gaśnicza może potrwać wiele godzin.

Pożar karczmy pod Łodzią. Zablokowana droga krajowa

Pożar karczmy pod Łodzią. Zablokowana droga krajowa

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Interfax-Ukraina, powołując się na źródło rządowe poinformował, że siły ukraińskie przeprowadziły atak na jeden z największych kombinatów metalurgicznych w Rosji. Zakład znajduje się w Lipiecku, około 300 kilometrów od ukraińskiej granicy. Miało dojść do pożaru i ewakuacji pracowników. "Surowiec z tego przedsiębiorstwa jest wykorzystywany do produkcji rosyjskich rakiet, artylerii, dronów" - przekazała ukraińska agencja informacyjna.

Media: ukraińskie siły przeprowadziły atak na dużą fabrykę w Rosji

Media: ukraińskie siły przeprowadziły atak na dużą fabrykę w Rosji

Źródło:
PAP
"Miałam zjeść miskę śmierdzącej kaszy z odchodami szczurów, bo inaczej czekała mnie kara". To mógł być "kubek" albo piwnica

"Miałam zjeść miskę śmierdzącej kaszy z odchodami szczurów, bo inaczej czekała mnie kara". To mógł być "kubek" albo piwnica

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Przez dwa lata od rosyjskiej agresji na Ukrainę w polskim internecie pojawiło się wiele przekazów, fake newsów i działań dezinformacyjnych wymierzonych w ten kraj, jego obywateli, także tych, którzy schronili się w Polsce. Rozprawialiśmy się z nimi w Konkret24. Przypominamy niektóre z nich.

Emerytura po jednym dniu pracy, stypendium bez wymogów, praca w urzędach. Fejki o Ukraińcach w Polsce

Emerytura po jednym dniu pracy, stypendium bez wymogów, praca w urzędach. Fejki o Ukraińcach w Polsce

Źródło:
Konkret24

Premierzy Włoch, Kanady, Belgii i szefowa Komisji Europejskiej przyjechali w sobotę do Kijowa, aby okazać solidarność Ukrainie w drugą rocznicę rozpoczęcia przez Rosję wojny na pełną skalę. Za obecność i wsparcie podziękował Wołodymyr Zełenski. - Dziękuję Wam bardzo za to, że jesteście tutaj dzisiaj, że jesteście z nami podczas całej tej wojny - mówił prezydent Ukrainy. Konferencja odbyła się na lotnisku w Hostomlu. W sobotę odbędzie się szczyt G7 w formie wideokonferencji, którą koordynować z Ukrainy będzie Giorgia Meloni.

Zełenski: dziękuję, że jesteście tutaj dzisiaj i podczas całej tej wojny

Zełenski: dziękuję, że jesteście tutaj dzisiaj i podczas całej tej wojny

Źródło:
PAP

Ukraińska armia zniszczyła w piątek rosyjski samolot obserwacyjny A-50 - przekazał dowódca sił powietrznych Mykoła Ołeszczuk. Niezależny rosyjski kanał informacyjny na Telegramie podał, że w Kraju Krasnodarskim, gdzie spadł samolot, znaleziono szczątki dziesięciu ciał. To druga rosyjska maszyna tego typu zestrzelona w ostatnim czasie.

Rosjanie stracili samolot A-50. "Znaleziono szczątki dziesięciu ciał"

Rosjanie stracili samolot A-50. "Znaleziono szczątki dziesięciu ciał"

Źródło:
PAP

Rosja oskarża nas, że jesteśmy "więźniami rusofobii", ale fobia jest strachem nieracjonalnym. Tymczasem Rosja niemal codziennie grozi nam jądrową zagładą – powiedział podczas debaty w Radzie Bezpieczeństwa ONZ szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Odpowiedział w ten sposób na zarzuty i kłamstwa rosyjskiego ambasadora.

Sikorski: nie jesteśmy rusofobami, bo strach przed Rosją nie jest nieracjonalny

Sikorski: nie jesteśmy rusofobami, bo strach przed Rosją nie jest nieracjonalny

Źródło:
PAP

Gabriela Olszowska, która po zwolnieniu ze stanowiska Barbary Nowak pełniła obowiązki małopolskiej kurator oświaty, wygrała konkurs na to stanowisko. W piątek zakończyła się ocena kandydatur, a komisja ogłosiła wynik.

Jest nowa małopolska kurator oświaty. Zastąpiła Barbarę Nowak

Jest nowa małopolska kurator oświaty. Zastąpiła Barbarę Nowak

Źródło:
PAP

Zawaliła się ściana i stropy w niezamieszkałej kamienicy w centrum Łodzi. Gruzowisko w poszukiwaniu ofiar przeszukała straż pożarna z psami. Nikogo nie odnaleziono.

Zawaliła się część kamienicy w centrum Łodzi. Strażacy przeszukali gruzowisko

Zawaliła się część kamienicy w centrum Łodzi. Strażacy przeszukali gruzowisko

Źródło:
tvn24.pl

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że największym poparciem Polaków cieszy się obecnie Koalicja Obywatelska. Prawo i Sprawiedliwość plasuje się na drugim miejscu, ale odnotowało spadek. Umacnia się z kolei pozycja Trzeciej Drogi.

Najnowszy sondaż partyjny. Na podium Koalicja Obywatelska, PiS i Trzecia Droga

Najnowszy sondaż partyjny. Na podium Koalicja Obywatelska, PiS i Trzecia Droga

Źródło:
PAP

Nocna kolizja dwóch samochodów w alei Armii Ludowej. Zderzyły się dwa auta: toyota i lamborghini. Nie było osób poszkodowanych. Luksusowe auto zakończyło jazdę na betonowym murze.

Po kolizji lamborghini zatrzymało się na murze

Po kolizji lamborghini zatrzymało się na murze

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Portugalska Praia da Falésia to najpiękniejsza plaża 2024 roku - wynika z rankingu Travellers' Choice Awards. Na kolejnych miejscach znalazły się miejsca z włoskiej Lampedusy i hiszpańskiego San Sebastian.

Wybrano najpiękniejszą plażę 2024 roku

Wybrano najpiękniejszą plażę 2024 roku

Źródło:
PAP

Trzeba się udać do urzędu miasta i zapytać o warunki otrzymania mieszkania komunalnego, bo każda gmina w szerokim zakresie może je kształtować samodzielnie. Możliwe jest, że na przykład w Słupsku szybciej dostaniemy mieszkanie niż Warszawie, bo to zależne jest od miasta - wyjaśnia w rozmowie z biznesową redakcją portalu tvn24.pl Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich. Podkreśla, że większość programów mieszkaniowych kierowanych jest do młodych ludzi. - A zapotrzebowanie na mieszkania komunalne dotyczy głównie osób w średnim wieku i starszych - stwierdza.

Sto tysięcy chętnych w kolejce. "Najdłużej oczekiwała osoba, która złożyła wniosek szesnaście lat temu"

Sto tysięcy chętnych w kolejce. "Najdłużej oczekiwała osoba, która złożyła wniosek szesnaście lat temu"

Źródło:
tvn24.pl

W miejscowości Obiecanowo pod Makowem Mazowieckim doszło do tragicznego zdarzenia, w którym zginęło 2-letnie dziecko. Chłopczyk najprawdopodobniej został potrącony przez pojazd – informuje miejscowa policja.

Dwulatek leżał na poboczu, zmarł w szpitalu. Policja: prawdopodobnie został potrącony

Dwulatek leżał na poboczu, zmarł w szpitalu. Policja: prawdopodobnie został potrącony

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP

Wojna śni mi się prawie od dwóch lat, bo pojawiliśmy się w Ukrainie chwilę po rozpoczęciu pełnoskalowego konfliktu - wyznała w programie "Jeden na jeden" Katarzyna Daniszewska, ratowniczka z grupy medycznej Awangarda.

Polska ratowniczka w Ukrainie: najbardziej pamięta się te osoby, które zaczynały krzyczeć, płakać, dziękować

Polska ratowniczka w Ukrainie: najbardziej pamięta się te osoby, które zaczynały krzyczeć, płakać, dziękować

Źródło:
TVN24

Mijają dwa lata od rozpoczęcia pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę. Dla wielu obywateli Ukrainy schronieniem stała się Polska. Blisko milion osób z tego kraju przebywających w Polsce posiada aktywny numer PESEL. Umożliwia on uchodźcom między innymi podjęcie pracy czy dostęp do świadczeń.

Polska drugim domem. Blisko milion osób otrzymało numer PESEL

Polska drugim domem. Blisko milion osób otrzymało numer PESEL

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W Warszawie trwają przygotowania do manifestacji w drugą rocznicę eskalacji agresji Rosji na Ukrainę. Symboliczne krzyże z nazwiskami ofiar wojny pojawiły się w sobotę przed budynkiem Ambasady Federacji Rosyjskiej.

Krzyże z nazwiskami zabitych przed ambasadą Rosji

Krzyże z nazwiskami zabitych przed ambasadą Rosji

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia mówił podczas spotkania z uczniami liceum w Ciechanowie, że w przestrzeni publicznej nie ma miejsca na mowę nienawiści. Dodał, że "język jest dzisiaj w stanie zrobić czasami dużo więcej niż pięść". Przyznał, że ma żal do Platformy Obywatelskiej, iż nie zareagowała adekwatnie na internetowy hejt wobec niego, z którym została w ostatnich dniach powiązana.

Szymon Hołownia: mam żal do Platformy Obywatelskiej, że nie odcięła się od hejtu

Szymon Hołownia: mam żal do Platformy Obywatelskiej, że nie odcięła się od hejtu

Źródło:
PAP

Ministerstwo sportu pod poprzednim kierownictwem wydało ponad 400 tysięcy złotych na zakup biletów na mecze piłki nożnej i siatkówki. - Mamy podejrzenia, że mogły trafić do środowiska PiS - mówi obecny wiceminister sportu Piotr Borys i dodaje, że pieniądze wydano w sposób "nieuprawniony", a w dokumentacji resortu są wyraźne braki. Kamil Bortniczuk - były minister sportu - odrzuca zarzuty i mówi, że bilety szły do "szkół, klubów sportowych czy domów dziecka". Do dokumentów w tej sprawie dotarł dziennikarz TVN24 Radomir Wit.

Ponad 400 tysięcy złotych na bilety. "Rozdawał je gabinet polityczny ministra"

Ponad 400 tysięcy złotych na bilety. "Rozdawał je gabinet polityczny ministra"

Źródło:
TVN24

Niemiecki Bundestag przyjął ustawę zezwalającą osobom fizycznym i organizacjom społecznym na uprawę i posiadanie ograniczonej ilości marihuany. Niemcy są dziewiątym krajem na świecie, który zalegalizował tę kwestię.

Niemcy zalegalizowali marihuanę, ale są warunki

Niemcy zalegalizowali marihuanę, ale są warunki

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

W piątkowym losowaniu Eurojackpot odnotowano dwie główne wygrane. Zwycięskie kupony wysłano w Niemczech i Szwecji. W Polsce najwyższymi były wygrane czwartego stopnia.

Wyniki Eurojackpot z 23 lutego 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Eurojackpot z 23 lutego 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Źródło:
tvn24.pl

- To nie bardzo elegancko było. Myślę, że to wynika ze zdenerwowania pana marszałka - ocenia ostatni konflikt w koalicji rządzącej wokół zmian w przepisach aborcyjnych wicemarszałkini Senatu Magdalena Biejat. Kandydatka Lewicy na fotel prezydenta Warszawy jest gościnią najnowszego wydania podcastu "Wybory kobiet".

Magdalena Biejat o marszałku Hołowni: wie, że nie wywinie się tak łatwo

Magdalena Biejat o marszałku Hołowni: wie, że nie wywinie się tak łatwo

Źródło:
tvn24.pl

Najpierw na pytania osób w spektrum autyzmu odpowiadał Robert Makłowicz, potem – Natalia Kukulska. Teraz pora na rapera Michała "Matę" Matczaka. Trzeci odcinek "Autentycznych" można obejrzeć w Playerze i TVN w niedzielę, 25 lutego, o godz. 20.  

Mata o diagnozie spektrum autyzmu: dużo rzeczy zaczęło mieć sens 

Mata o diagnozie spektrum autyzmu: dużo rzeczy zaczęło mieć sens 

Źródło:
TVN24

Sejm przyjął nowelizację ustawy dotyczącej antykoncepcji awaryjnej, czyli tak zwanej tabletki "dzień po". Zgodnie z zawartymi w niej przepisami ma być dostępna bez recepty dla osób powyżej 15 lat. Czym są tabletki "dzień po" i jak działają? Czym różnią się od tabletek poronnych? W rozmowie z tvn24.pl wyjaśnia to ginekolog dr n. med. Grzegorz Mrugacz.  

Jak działa tabletka "dzień po"? Ma być dostępna bez recepty, Sejm przyjął ustawę

Jak działa tabletka "dzień po"? Ma być dostępna bez recepty, Sejm przyjął ustawę

Źródło:
TVN24.pl