Będzie rządowa delegacja do Smoleńska w trzecią rocznicę katastrofy

Będzie rządowa delegacja do Smoleńska
Będzie rządowa delegacja do Smoleńska
tvn24
tvn24Do katastrofy pod Smoleńskiem doszło 10 kwietnia 2010 r.

Za rządową aktywność w trzecią rocznicę katastrofy smoleńskiej odpowiada minister kultury Bogdan Zdrojewski - poinformował premier Donald Tusk. Dodał, że będzie m.in. delegacja do Smoleńska.

Tusk podczas wtorkowej konferencji prasowej po posiedzeniu rządu ocenił, że "rocznice katastrofy smoleńskiej dla niektórych środowisk od samego początku są pretekstem też do takich manifestacji stricte politycznych".

Jednocześnie zaznaczył, że "rząd nie przewiduje uczestniczenia w tego typu przedsięwzięciach". Premier zaznaczył, że to "minister kultury Bogdan Zdrojewski jest odpowiedzialny za rządową obecność i aktywność w trzecią rocznicę smoleńską, także jeśli chodzi o kształt delegacji do Smoleńska".

Miasteczko przed kancelarią

Wśród wydarzeń planowanych w związku z trzecią rocznicą katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. jest manifestacja w Warszawie oraz prezentacja kolejnego raportu zespołu parlamentarnego badającego katastrofę smoleńską.

Obchody organizują m.in. Prawo i Sprawiedliwość, kluby "Gazety Polskiej", stowarzyszenie Solidarni 2010 oraz Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego. Kluby "Gazety Polskiej" chcą w rocznicę katastrofy zorganizować miasteczko namiotowe przed kancelarią premiera.

- Jeśli chodzi o kluby "Gazety Polskiej", nie mam szczególnych oczekiwań, jeśli chodzi o empatię czy zrozumienie tego środowiska - stwierdził Tusk.

Autor: MAC/iga / Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości