Polacy pomagają uchodźcom. "Improwizacja świetnie działa, ale jest potrzebny system"

Źródło:
TVN24
Trzaskowski: improwizacja świetnie działa, ale jest potrzebny system
Trzaskowski: improwizacja świetnie działa, ale jest potrzebny systemTVN24
wideo 2/26
Trzaskowski: improwizacja świetnie działa, ale jest potrzebny systemTVN24

O pomocy dla uchodźców z Ukrainy rozmawiali goście debaty w TVN24. - Konieczny jest centralny system, który po prostu opanuje to wszystko i zacznie to koordynować, również rozsyłanie ludzi po całej Polsce - powiedział prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wskazywał, że "nie może być tak, że trzy czy cztery miasta w Polsce wezmą na siebie ten ciężar" przyjmowania uchodźców. Wiceprezes Polskiej Akcji Humanitarnej Grzegorz Gruca mówił natomiast, że obecna sytuacja to "największy, najprędzej rosnący kryzys humanitarny w Europie".

W niedzielę na antenie TVN24 odbyła się debata poświęcona pomocy, jakiej Polska udziela uchodźcom z Ukrainy. Gośćmi byli między innymi prezydenci Łodzi - Hanna Zdanowska, stolicy - Rafał Trzaskowski, Wrocławia - Jacek Sutryk, Krakowa - Jacek Majchrowski oraz wiceprezes Polskiej Akcji Humanitarnej Grzegorz Gruca.

OGLĄDAJ CAŁĄ DEBATĘ W INTERNECIE W TVN24 GO

Ilu uchodźców trafiło do największych polskich miast? Samorządowcy o szacunkach

Samorządowcy mówili o liczbie uchodźców, których przyjęli do swoich miast. - Łódź jest specyficzna, ponieważ przed samym wybuchem konfliktu mieliśmy około 80 tysięcy Ukraińców, którzy mieszkali, żyli, pracowali w naszym mieście. Teraz szacujemy, że o około 50-60 tysięcy (...) ta pula się zwiększyła - powiedziała Zdanowska.

Zdanowska o liczbie uchodźców, którą przyjęła Łódź
Zdanowska o liczbie uchodźców, którą przyjęła ŁódźTVN24

Trzaskowski przekazał zaś, że "przez Warszawę przejechało ponad 370 tysięcy" osób. - Natomiast szacujemy, że prawie 300 tysięcy Ukraińców zostało w Warszawie. To znaczy, że populacja mojego miasta zwiększyła się o 15 procent - powiedział prezydent stolicy.

Trzaskowski o liczbie uchodźców, którą przyjęła Warszawa
Trzaskowski o liczbie uchodźców, którą przyjęła WarszawaTVN24

Włodarz Wrocławia mówił, że według szacunków do miasta przybyło ponad 80 tysięcy osób. - Nikt nie jest w stanie tego rzeczywiście do końca policzyć - przyznał Sutryk.

Ocenił, że ta sytuacja jest spowodowana między innymi tym, że "mieszkający tutaj Ukraińcy ściągają (...) swoje rodziny, przyjaciół" ale także tym, że była "informacja, która poszła do wspólnoty ukraińskiej (...), że to jest miasto otwarte, miasto tolerancyjne, miasto, gdzie mogą poczuć się bezpiecznie". Dodał, że Ukraińcy, którzy przyjeżdżają do Wrocławia, chcą w większości pozostać w mieście.

Sutryk o liczbie uchodźców, którą przyjął Wrocław
Sutryk o liczbie uchodźców, którą przyjął WrocławTVN24

Prezydent Krakowa powiedział zaś, że do stolicy Małopolski przyjechało około 100-110 tysięcy uchodźców. Łącznie w mieście - jak przekazał Majchrowski - jest obecnie około 200 tysięcy Ukraińców. Według niego przybyłe osoby nie chcą opuszczać Krakowa.

Trzaskowski: improwizacja świetnie działa, ale jest potrzebny system

Goście debaty rozmawiali także o możliwych rozwiązaniach dla obecnej sytuacji.

Trzaskowski mówił, że "do tej pory, poza organizacją centrów recepcyjnych na granicy, to jednak w miastach mieliśmy zbyt dużo improwizacji". - Improwizacja świetnie działa, bo Polacy są mistrzami improwizacji - my to oczywiście koordynujemy - ale jest potrzebny system nie tylko rządowy, ale ja uważam, że jest potrzebny europejski i również Organizacji Narodów Zjednoczonych - powiedział.

Trzaskowski: improwizacja świetnie działa, ale jest potrzebny system
Trzaskowski: improwizacja świetnie działa, ale jest potrzebny systemTVN24

Mówiąc o sytuacji w Warszawie przyznał, że "bez wolontariuszy, bez organizacji pozarządowych nikt z nas by sobie nie poradził". - Dlatego że my musimy skoordynować działania w kilkudziesięciu punktach w mieście - argumentował. - Dlatego konieczny jest centralny system, który po prostu opanuje to wszystko i zacznie to koordynować, również rozsyłanie ludzi po całej Polsce - wyjaśniał.

Wiceprezes Polskiej Akcji Humanitarnej wskazywał, że "mówi się, że to jest kryzys uchodźczy, ale rzeczywiście z perspektywy Polski można powiedzieć, że na kryzys uchodźczy nakłada się kryzys humanitarny związany ze skalą tego zjawiska". - Bo ta skala rzeczywiście jest niesamowita i to jest z całą pewnością największy, najprędzej rosnący kryzys humanitarny w Europie - ocenił.

- Jeśli nie uda nam się skutecznie zaangażować instytucji europejskich i instytucji (Organizacji – red.) Narodów Zjednoczonych, które mają ten system, które wiedzą, jak zarządzać takim kryzysem, to obawiam się, że nie będziemy w stanie (temu - przyp. red.) sprostać - powiedział Gruca.

Gruca: to jest z całą pewnością największy kryzys humanitarny w Europie
Gruca: to jest z całą pewnością największy kryzys humanitarny w EuropieTVN24

Również Sutryk ocenił, że "potrzebny jest Polsce jeden spójny system relokacji tych uchodźców". - Nie tylko i wyłącznie z potrzeby na poziomie krajowym, ale także na poziomie europejskim - dodał. Wyjaśniał, że "jest potrzebny jeden spójny, europejski system, ponieważ nie może być tak, że trzy czy cztery miasta w Polsce wezmą na siebie ten ciężar uchodźczy".

Zdanowska: to jest ta fala, która już przeżyła traumę wojny

Prezydent Łodzi wskazywała zaś, że uchodźcy przybywający obecnie do jej miasta różnią się od tych, którzy przyjeżdżali na początku inwazji. Zdanowska przekazała, że te osoby nie mają wiele rzeczy, są "bezradne życiowo i bardzo zagubione". - To jest ta fala, która już przeżyła traumę wojny. Ona już widziała bezpośrednio, niestety, zabitych, rannych, widziała spadające bomby, widziała bezpośrednio, jak ich domy legły w gruzach - powiedziała.

Majchrowski mówił zaś o kwestii finansowania pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Przekazał, że według jego wiedzy po rozmowie samorządowców z wiceszefem MSWiA Pawłem Szefernakerem wynika, że "od poniedziałku będą pieniądze przekazywane przez wojewodę". - Na razie braliśmy swoje pieniądze z budżetu, które wyczerpały całe rezerwy kryzysowe, teraz będą one nam zwracane - wyjaśniał prezydent Krakowa.

Majchrowski: Braliśmy swoje pieniądze z budżetu, które wyczerpały całe rezerwy kryzysowe. Teraz będą nam zwracane
Majchrowski: Braliśmy swoje pieniądze z budżetu, które wyczerpały całe rezerwy kryzysowe. Teraz będą nam zwracane TVN24

Ukraińcom pomagają także mniejsze miasta i gminy. "Mamy wiele uwag"

Podczas debaty prezydent Chełma Jakub Banaszek mówił natomiast, że potrzeby samorządów w kontekście pomocy dla uchodźców "są ogromne".

- Mamy wiele uwag, które zgłaszamy na bieżąco do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jesteśmy w kontakcie, zgłaszamy uwagi, co powinno funkcjonować lepiej, co funkcjonuje dobrze, a co można jeszcze wzmocnić. To jest bardzo ważne, żeby był przede wszystkim ciągły kontakt pomiędzy rządem a samorządem - ocenił.

Banaszek: mamy wiele uwag, które zgłaszamy na bieżąco do MSWiA
Banaszek: mamy wiele uwag, które zgłaszamy na bieżąco do MSWiATVN24

Wójt Izabelina Dorota Zmarzlak pytana, czy również jest w kontakcie z administracją rządową w sprawie wsparcia, odparła, że "nie bardzo". - Wójtowie gmin wiejskich raczej nie są partnerami dla wojewodów. To jest wszystko organizowane poprzez starostwo powiatowe - wyjaśniała.

Jak mówiła, "w tej chwili wszystko w zasadzie (...) chodzi na wolontariacie i chodzi na darach mieszkańców". - I na razie działa świetnie - przyznała, zastrzegając, że nie wie, "ile to jeszcze potrwa".

Zmarzlak: w tej chwili wszystko w zasadzie chodzi na wolontariacie i chodzi na darach mieszkańców
Zmarzlak: w tej chwili wszystko w zasadzie chodzi na wolontariacie i chodzi na darach mieszkańcówTVN24

Marta Majewska, burmistrz Hrubieszowa, potwierdziła, że przedstawiciele miast "frontowych" odbyli spotkanie w MSWiA.

- I na tym spotkaniu z (wice)ministrem Szefernakerem wskazaliśmy między innymi od strony miast frontowych, takich jak Hrubieszów, Chełm, Rzeszów (...) nasze oczekiwania na dalsze okresy. Teraz tak naprawdę oczekujemy tego, żeby nasz głos był dalej słuchany - powiedziała.

Majewska: teraz tak naprawdę oczekujemy tego, żeby nasz głos był dalej słuchany
Majewska: teraz tak naprawdę oczekujemy tego, żeby nasz głos był dalej słuchanyTVN24

Oddolna pomoc dla uchodźców. "Wolontariusze nie mogą pracować po kilkadziesiąt godzin"

Piotr Bystrianin z Fundacji Ocalenie przyznał, że "wsparcie wolontariuszy i zaangażowanie społeczeństwa jest niesamowite".

Dodał przy tym, że "widać bardzo dużo wszędzie wypalenia". - Wypalenia też wolontariuszy, ponieważ jeżeli ma się zmianę 30 godzin, to tak długo nie da rady się po prostu angażować - mówił. - Przez to, że to wszystko teraz się odbywa głownie na zrywie oddolnym, na zaangażowaniu samorządów, mało jest - z mojej perspektywy - zaangażowania ze strony rządu - dodał.

Bystrianin: wsparcie wolontariuszy i zaangażowanie społeczeństwa jest niesamowiteTVN24

Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun mówił natomiast, że w mieście "zgłaszają się nowi wolontariusze", ale ich ogólnej liczby "jakby ubywa". Zgodził się, że "wolontariusze nie mogą pracować po kilkadziesiąt godzin" i dodał, że w Przemyślu "już jakiś czas temu wprowadzali pewną zmianowość". Przyznał też, że są wolontariusze, którzy "nie za bardzo chcą działać w sposób skoordynowany".

Bakun: wolontariusze nie mogą pracować po kilkadziesiąt godzin
Bakun: wolontariusze nie mogą pracować po kilkadziesiąt godzinTVN24

Rzecznik Urzędu Miasta Rzepina Kamil Michniewicz przekazał, że do miasta pięć-sześć razy w ciągu doby przyjeżdżają pełne pociągi z uchodźcami. - Ostatniej doby przewinęło się przez nasz dworzec rzepiński około dwa tysiące osób. W dniu dzisiejszym statystyki są bardzo podobne - powiedział.

Zapewnił, że miasto jest gotowe na kolejnych Ukraińców. Michniewicz mówił, że w "rzepińskim punkcie pierwszej pomocy" uchodźcy maja możliwość przyjęcia leków, otrzymania ubrań, ciepłego posiłku lub otrzymania pożywienia na dalsza drogę.

Michniewicz: ostatniej doby przewinęło się przez nasz dworzec rzepiński około dwa tysiące osób
Michniewicz: ostatniej doby przewinęło się przez nasz dworzec rzepiński około dwa tysiące osóbTVN24

 Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24

Autorka/Autor:akr

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Premier Donald Tusk przedstawił w środę w Parlamencie Europejskim priorytety polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. - Dzisiaj być może najważniejsze słowa, jakie powinny paść tu, w Parlamencie Europejskim, to słowa skierowane wprost do Europejek i Europejczyków: podnieście wysoko swoje głowy. Europa była, jest i będzie wielka - powiedział.

Tusk: Europa nie ma żadnych powodów do kompleksów

Tusk: Europa nie ma żadnych powodów do kompleksów

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Donald Trump odpowiedział na pytanie, czy dalej - tak jak Joe Biden - zamierza wysyłać broń Ukrainie walczącej z rosyjską agresją. Stwierdził, że to "Unia Europejska powinna płacić znacznie więcej niż dotychczas". W tym kontekście wspomniał o Polsce. Powiedział, że była ona wśród kilku państw, które w czasie jego pierwszej prezydentury wydawały na obronność odpowiednią ilość pieniędzy.

Donald Trump pytany o Ukrainę. Mówi o Polsce, Unii Europejskiej i wydatkach na obronność

Donald Trump pytany o Ukrainę. Mówi o Polsce, Unii Europejskiej i wydatkach na obronność

Źródło:
Reuters, TVN24, tvn24.pl

Włoski Sąd Najwyższy przyznał rację zdradzonemu mężczyźnie, który zażądał zwrotu luksusowego mieszkania, jakie podarował swojej ówczesnej narzeczonej. To była nie tylko zdrada, ale także niewdzięczność osoby obdarowanej - orzekł sąd w uzasadnieniu.

Zdradziła i nie okazała wdzięczności. Musi oddać mieszkanie

Zdradziła i nie okazała wdzięczności. Musi oddać mieszkanie

Źródło:
PAP

1063 dni temu rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Prezydent USA Donald Trump, pytany, czy nałoży nowe sankcje na Rosję, jeśli Putin odmówi negocjacji, odparł w dwóch słowach, że to "brzmi prawdopodobnie". O rosyjskiej inwazji, na co zwracały uwagę ukraińskie media, nie wspomniał jednak ani razu podczas inaugurującego przemówienia. Reporter "Faktów" TVN Andrzej Zaucha relacjonował z Kijowa, że Ukraińcy nadal nie wiedzą, co się będzie działo w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy. Oto co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Czy będą nowe sankcje na Rosję? Krótka odpowiedź Trumpa

Czy będą nowe sankcje na Rosję? Krótka odpowiedź Trumpa

Źródło:
PAP

Do zdarzenia doszło w środę rano w kopalni Szczygłowice - jak informuje spółka "najprawdopodobniej doszło do zapalenia metanu". W rejonie zagrożenia było 44 górników. Do godziny 11 wszyscy zostali wycofani. Nie ma ofiar śmiertelnych, 12 osobom udzielono pomocy medycznej.

Wypadek w kopalni. Ewakuowano 44 górników

Wypadek w kopalni. Ewakuowano 44 górników

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Sąd Okręgowy w Warszawie ponownie nie przychylił się do wniosku o przyznanie listu żelaznego Michałowi K. Były prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych jest podejrzany w śledztwie w sprawie nieprawidłowości w tej instytucji. - Będziemy tę decyzję skarżyć - zapowiedział obrońca Michała K. mecenas Luka Szaranowicz.

Michał K. bez listu żelaznego. Sąd ponownie odmówił

Michał K. bez listu żelaznego. Sąd ponownie odmówił

Źródło:
PAP

Donald Trump odnalazł w poniedziałek na oczach dziennikarzy list w swoim prezydenckim biurku. Nadawcą był były prezydent Joe Biden. We wtorek nowy prezydent USA ujawnił nieco szczegółów dotyczących tej korespondencji.

Donald Trump zdradził, co jest w liście, który odnalazł w prezydenckim biurku

Donald Trump zdradził, co jest w liście, który odnalazł w prezydenckim biurku

Źródło:
Reuters

Dwukrotnie odbyłem 10-dniową kwarantannę w jednym z pokoi i przez moment w apartamencie. Nie naraziłem Skarbu Państwa ani Muzeum II Wojny Światowej na żadne koszty - mówił w środę Karol Nawrocki, kandydat PiS na prezydenta. Dodał też, że prowadził "bardzo dynamiczną politykę międzynarodową" i apartamenty były do tego przez niego wykorzystywane. Odniósł się w ten sposób do ustaleń "Gazety Wyborczej", która napisała, że jako dyrektor Muzeum II Wojny Światowej przez ponad pół roku miał zarezerwowany luksusowy apartament w muzealnym kompleksie hotelowym.

Karol Nawrocki o luksusowym apartamencie: wykorzystywałem go do prowadzenia dynamicznej polityki międzynarodowej

Karol Nawrocki o luksusowym apartamencie: wykorzystywałem go do prowadzenia dynamicznej polityki międzynarodowej

Źródło:
TVN24, Gazeta Wyborcza

Biskup Kościoła episkopalnego Mariann Edgar Budde w czasie nabożeństwa w Katedrze Narodowej w Waszyngtonie zwróciła się do prezydenta Donalda Trumpa o miłosierdzie dla imigrantów i mniejszości seksualnych. Apelowała także, by "znalazł współczucie" dla uchodźców uciekających z krajów objętych wojnami i przekonywała go, że większość imigrantów nie jest przestępcami. - Nie sądzę, że to było dobre nabożeństwo - stwierdził Trump tuż po nim, a w środę nad ranem w mediach społecznościowych ocenił biskup jako "lewicową", "nudną" i zawyrokował, że powinna przeprosić Amerykanów za to, że "nie jest zbyt dobra w swojej pracy".

Duchowna poprosiła go o miłosierdzie. Trump: Msza nudna, biskup słaba. Powinna przeprosić

Duchowna poprosiła go o miłosierdzie. Trump: Msza nudna, biskup słaba. Powinna przeprosić

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Reuters, tvn24.pl

Podmorskie kable łączące Tajwan z należącymi do niego Wyspami Matsu, które zamieszkuje około 14 tysięcy ludzi, zostały rozłączone - poinformowały władze Tajwanu. Została uruchomiona komunikacja zastępcza.

Kable uszkodzone, wyspy odcięte od świata

Kable uszkodzone, wyspy odcięte od świata

Źródło:
PAP, Reuters

Media publikują dramatyczne relacje osób, które przetrwały tragiczny pożar w hotelu w ośrodku narciarskim Kartalkaya w Turcji. Świadkowie twierdzą, że w budynku nie włączył się żaden alarm przeciwogniowy - podaje agencja Reutera, pisząc o nasilającej się krytyce pod adresem miejscowych władz. W wyniku pożaru zginęło 76 osób.

"Pomocy, płoniemy". Dramatyczne relacje z hotelu w Turcji, zginęło 76 osób

"Pomocy, płoniemy". Dramatyczne relacje z hotelu w Turcji, zginęło 76 osób

Źródło:
Reuters, Hürriyet, tvn24.pl

Śmiertelny wypadek na Pomorzu. Kierowca uderzył w drzewo, zginął na miejscu. Mężczyzna miał dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów.

37-latek zginął po uderzeniu w drzewo. Miał dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów

37-latek zginął po uderzeniu w drzewo. Miał dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów

Źródło:
tvn24.pl

Żałuję, że edukacja zdrowotna nie będzie przedmiotem obowiązkowym, ale muszę chronić szkołę i nauczycieli - powiedziała w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 ministra edukacji Barbara Nowacka. Dodała, że "nie chodzi o decyzje kampanijne, tylko o napięcie, jakie wybudowano wokół tego przedmiotu".

Nowacka o decyzji w sprawie edukacji zdrowotnej: muszę chronić szkołę i nauczycieli

Nowacka o decyzji w sprawie edukacji zdrowotnej: muszę chronić szkołę i nauczycieli

Źródło:
TVN24
MON i MEN mogą się pomylić, gdy mowa o religii w szkole. W co gra PSL?

MON i MEN mogą się pomylić, gdy mowa o religii w szkole. W co gra PSL?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Szczucki przekazał w środę, ze zrzekł się immunitetu. Prokurator generalny Adam Bodnar skierował wniosek o uchylenie immunitetu Szczuckiego w grudniu zeszłego roku. Z zebranego materiału dowodowego ma wynikać, że Szczucki, były prezes Rządowego Centrum Legislacji, swoim zarządzeniem dokonał zmian w strukturze organizacyjnej tej instytucji i powołał wydział, w którym miał zatrudniać osoby poza konkursem.

Krzysztof Szczucki zrzekł się immunitetu

Krzysztof Szczucki zrzekł się immunitetu

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W centrum Szczecina wysadzony zostanie schron. Mieszkańcy muszą liczyć się z pewnymi uciążliwościami. Jak przestrzega miasto, może być hałas oraz lekkie drgania.

Będzie hałas i lekkie drgania. Wysadzą schron w centrum miasta

Będzie hałas i lekkie drgania. Wysadzą schron w centrum miasta

Źródło:
tvn24.pl, gs24.pl

Prezydent USA Donald Trump pozbawił ochrony Secret Service swojego byłego doradcę do spraw bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona. Stany Zjednoczone w 2022 roku oskarżyły członka elitarnego irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji o spisek mający na celu zamordowanie Boltona. - Nie będziemy zapewniać ludziom bezpieczeństwa do końca ich życia - powiedział prezydent USA, komentując swoją decyzję.

Krytykował Trumpa, ten nazwał go "głupim" i pozbawił ochrony Secret Service

Krytykował Trumpa, ten nazwał go "głupim" i pozbawił ochrony Secret Service

Źródło:
Reuters

Koalicja 18 stanów rządzonych przez demokratów, Dystrykt Kolumbii i miasto San Francisco złożyły pozwy przeciwko rozporządzeniu podpisanemu przez prezydenta Donalda Trumpa po objęciu urzędu i znoszące prawo niektórych osób urodzonych w kraju do nabywania amerykańskiego obywatelstwa.

18 stanów przeciwko decyzji Trumpa, są pozwy. "Przygotowali się na wypadek takich działań"

18 stanów przeciwko decyzji Trumpa, są pozwy. "Przygotowali się na wypadek takich działań"

Źródło:
PAP

Rozporządzenie Donalda Trumpa dotyczące "obrony kobiet przed ekstremizmem ideologii gender" wprowadza zmiany w paszportach i innych oficjalnych dokumentach. Stanowi ono, że płeć jest "niezmiennym faktem biologicznym".

Zmiany w paszportach po decyzji Donalda Trumpa

Zmiany w paszportach po decyzji Donalda Trumpa

Źródło:
PAP

Na zaprzysiężeniu Donalda Trumpa pojawili się m.in. najbogatsi ludzie świata. Szczególną uwagę mediów i internautów przykuła partnerka jednego z nich, Jeffa Bezosa. Powodem - odważna stylizacja dziennikarki.

Skupiła na sobie uwagę na zaprzysiężeniu Trumpa. Kim jest Lauren Sanchez?

Skupiła na sobie uwagę na zaprzysiężeniu Trumpa. Kim jest Lauren Sanchez?

Źródło:
Fox News, People, Newsweek

Zarzut kradzieży usłyszał 52-latek, który w trakcie wykonywania remontu mieszkania miał ukraść pierścionek z brylantem o wartości pięciu tysięcy złotych. Mężczyzna nie przyznał się do winy.

Odzyskała skradziony pierścionek z brylantem i dowiedziała się, ile jest wart

Odzyskała skradziony pierścionek z brylantem i dowiedziała się, ile jest wart

Źródło:
tvn24.pl

Chwilę grozy przeżył nastolatek w autobusie miejskim jadącym przez Siedlce (Mazowieckie). Jeden z pasażerów przystawił mu nóż do gardła i zażądał pieniędzy. Zareagowała kierująca autobusem, która powiadomiła dyspozytora i dowiozła napastnika na pętlę. Tam czekała na niego policja.

Nożem groził nastolatkowi w autobusie, żądał pieniędzy. Kierująca postanowiła działać

Nożem groził nastolatkowi w autobusie, żądał pieniędzy. Kierująca postanowiła działać

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W momencie wypowiadania słów przysięgi przez Donalda Trumpa jego dłoń nie leżała na Biblii, którą obok trzymała jego żona, Melania. Wielu internautów zastanawiało się, czy miało to jakikolwiek wpływ na samą przysięgę. Wyjaśniamy.

Trump nie położył dłoni na Biblii podczas zaprzysiężenia. Co to oznacza?

Trump nie położył dłoni na Biblii podczas zaprzysiężenia. Co to oznacza?

Źródło:
ABC, Reuters
Brat ministra Ziobry pozorował pracę? Jest zawiadomienie do prokuratury

Brat ministra Ziobry pozorował pracę? Jest zawiadomienie do prokuratury

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 26 stycznia. Zgromadzone podczas niego środki wesprą onkologię i hematologię dziecięcą. Do udziału w akcji włączyli się dziennikarze i dziennikarki TVN i TVN24. Monika Olejnik oferuje ręcznie malowaną chustę góralską i śniadanie.

"W Hotelu Bristol albo w barze mlecznym". Wyjątkowa aukcja Moniki Olejnik dla WOŚP

"W Hotelu Bristol albo w barze mlecznym". Wyjątkowa aukcja Moniki Olejnik dla WOŚP

Źródło:
TVN24
"Po maleńkie torciki ustawiały się ogromne kolejki". Skąd się wziął Dzień Babci?

"Po maleńkie torciki ustawiały się ogromne kolejki". Skąd się wziął Dzień Babci?

Źródło:
tvn24.pl
Premium