Apel prawników w sprawie wykonania postanowienia TSUE. Szeska: w prokuratorach coś się przełamało

Źródło:
TVN24
Szeska: W prokuratorach coś się przełamało. Wyszli z obojętności, w której byli od sześciu lat
Szeska: W prokuratorach coś się przełamało. Wyszli z obojętności, w której byli od sześciu latTVN24
wideo 2/4
Szeska: W prokuratorach coś się przełamało. Wyszli z obojętności, w której byli od sześciu latTVN24

Tysiące polskich prawników podpisało się pod apelem do polskich władz o wykonanie wyroków Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. W "Jeden na jeden" w TVN24 mówiła o tym Katarzyna Szeska, prokurator ze stowarzyszenia Lex Super Omnia. Jak zaznaczyła, to oznaka tego, że coś się "przełamało" również w prokuratorach składających podpisy pod apelem.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał 15 lipca, że system odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów w Polsce nie jest zgodny z prawem Unii Europejskiej. 14 lipca wiceprezes TSUE Rosario Silva de Lapuerta podjęła decyzję o zastosowaniu wobec Polski środków tymczasowych w innej sprawie w postaci "natychmiastowego zawieszenia" stosowania przepisów krajowych odnoszących do uprawnień nieuznawanej przez Sąd Najwyższy Izby Dyscyplinarnej.

Tysiące polskich prawników podpisało się pod apelem, w którym wezwali "wszystkie zobowiązane organy" do "pełnego wykonania postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 14 lipca 2021 roku oraz wyroku tego Sądu z dnia 15 lipca 2021 roku, w tym do natychmiastowego zaprzestania działania Izby Dyscyplinarnej SN". Sygnatariuszami listu są również sędziowie Sądu Najwyższego i 376 prokuratorów.

Szeska: prokuratorzy wyszli z tej obojętności, w której tkwili od sześciu lat

O tej kwestii w poniedziałkowym wydaniu rozmowy "Jeden na jeden" mówiła prokurator Katarzyna Szeska ze stowarzyszenia Lex Super Omnia. - Muszę powiedzieć, że cieszę się z każdego z tych 376 podpisów prokuratorskich, a wiem, że ich już jest więcej, bo one cały czas napływają - mówiła. W jej ocenie "to świadczy o tym, że w prokuratorach coś się otwarło, przełamało, prokuratorzy wyszli z tej obojętności, w której tkwili od sześciu lat".

OGLĄDAJ "JEDEN NA JEDEN" W INTERNECIE W TVN24 GO

Szeska zwracała uwagę, że "na liście podpisujących się pod apelem znajdują się osoby, które nie są członkami Lex Super Omnia". - To jest dowód na to, że prokuratorzy są myślącymi prawnikami - komentowała. 

Szeska: W prokuratorach coś się przełamało. Wyszli z obojętności, w której byli od sześciu lat
Szeska: W prokuratorach coś się przełamało. Wyszli z obojętności, w której byli od sześciu latTVN24

Szeska: prokuratura w 2016 roku umarła w ciszy

- Natomiast trzeba pamiętać o jednej rzeczy. Prokuratorzy jako grupa zawodowa zostali chyba najbardziej poturbowani przez tak zwaną reformę Zbigniewa Ziobry. To prokuratura w 2016 roku umarła w ciszy - powiedziała prokurator. - Żaden z polityków, żaden z decydentów nie zająknął się słowem, gdy przeprowadzano pseudoreformę prokuratury i pod płaszczykiem zmian tabliczek na budynkach pozbywano się ludzi, pozbawiając ich całego dorobku zawodowego - dodała. 

Zdaniem Szeskiej "proponowana zapowiadana reforma sądownictwa, jej drugi etap, do znudzenia przypomina to, co zrobiono w 2016 roku z prokuraturą".

Prokurator: przywróćmy praworządność zgodnie z prawem

Dopytywana o stan prokuratury w Polsce Szeska odparła, że chciałaby "doczekać takich czasów, kiedy prokurator nie będzie zasłaniał się tym, że przełożeni mu kazali, że taka była wola przełożonych". - Musiałby sam stanąć przed społeczeństwem i wytłumaczyć, dlaczego podjął taką, a nie inną decyzję - komentowała. 

Prokurator mówiła też, że "słuchając komentarzy, boi się jednej rzeczy". - Żebyśmy nie chcieli przywracać dobrych obyczajów, konstytucyjności i praworządności w przyszłości metodami z pogranicza prawa - przyznała.

- Przywróćmy praworządność zgodnie z prawem, więc nie szermujmy pojęciami weryfikacji czy lustracji, tylko korzystajmy z instrumentów, które daje nam prawo. I jeżeli ktoś naruszył dyscyplinę, procedury, niech poniesie odpowiedzialność  dyscyplinarną. Jeżeli ktoś naruszył prawo karne, niech poniesie odpowiedzialność karną, ale niech to wszystko odbędzie się zgodnie z prawem - dodała Katarzyna Szeska.

Katarzyna Szeska: przywróćmy praworządność zgodnie z prawem
Katarzyna Szeska: przywróćmy praworządność zgodnie z prawemTVN24

Szeska o pierwszej prezes SN: zaprzepaszcza cały swój dorobek naukowy

Prokurator Szeska była też pytana o działania pierwszej prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Manowskiej w sprawie nieuznawanej przez SN Izby Dyscyplinarnej. - Dziwię się sędzi Manowskiej, że swoim zachowaniem zaprzepaszcza cały swój dorobek naukowy, bo nikt nie kwestionuje jej dorobku jako wybitnej procesualistki - mówiła. W jej opinii sędzia Manowska "zaprzepaszcza także całą swoją dotychczasową pracę orzeczniczą jako sędzia cywilista" i "w tej chwili zachowuje się jak urzędnik średniego szczebla". 

Prokurator uważa, że pierwsza sędzia SN powinna "podjąć jedyną możliwą decyzję, czyli natychmiast zamrozić Izbę Dyscyplinarną, zgodnie z orzeczeniem TSUE". - Żaden prawnik w Polsce nie ma jakichkolwiek wątpliwości, że wyroków TSUE należy przestrzegać, poza prawnikami z Ministerstwa Sprawiedliwości - dodała. 

Szeska o pierwszej prezes SN: zaprzepaszcza cały swój dorobek naukowy
Szeska o pierwszej prezes SN: zaprzepaszcza cały swój dorobek naukowyTVN24

- Jeżeli największe autorytety prawnicze jak profesor (Andrzej - red.) Zoll, profesor (Adam - red.) Strzembosz, profesor (Ewa - red.) Łętowska mówią, że wyroków należy przestrzegać i nie ma żadnych wątpliwości, że TSUE mógł podjąć taki wyrok, a tylko grupa prawników z Ministerstwa Sprawiedliwości bez większego doświadczenia zawodowego, jak również naukowego twierdzi, że jest inaczej, to może należałoby otworzyć książkę, poczytać, a dopiero później się wypowiadać - dodała.

Prokurator o celu wniosku Ziobry do TK

O wniosku ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry do Trybunału Konstytucyjnego w zakresie Europejskiej konwencji praw człowieka i niezgodności artykułu 6 z polską konstytucją prokurator mówiła, że "nie ma żadnej niespójności". - To jest wręcz kopiuj-wklej - komentowała.

Pytana, w jakim celu Ziobro złożył taki wniosek do TK, Szeska oceniła, że "dla wprowadzenia większego zamieszania". - Europejska konwencja praw człowieka została ratyfikowana przez Polskę w 1993 roku, gdyż w 1991 roku wstąpiliśmy do Rady Europy. W 1997 roku przyjęliśmy konstytucję, która wykorzystała postanowienia konwencji w swojej treści. Tu nie ma żadnej niezgodności - powiedziała.

Jak dodała prokurator, "ten wniosek to jest żądanie od Trybunału Konstytucyjnego wydania wyroku interpretacyjnego". - Natomiast TK może wydawać wyłącznie wyroki zakresowe, więc w tym wypadku w ogóle nie powinien takiego orzeczenia wydawać - zwracał uwagę.

Prokurator o "lawinie zaskarżeń" wyroków przez sędziów powołanej przez polityków KRS

Sędzia Szeska mówiła też w "Jeden na jeden" o wadliwej procedurze wyboru sędziów do powołanej przez polityków KRS. - Tak zwany bałagan prawniczy spowodował, że wyroki wydane przez te osoby jako sędziów delegowanych będą uchylane. To się odbija na konkretnych obywatelach, których te wyroki dotyczyły - powiedziała.

- W tej chwili mamy potężny problem. To może być lawina zaskarżeń, bo nawet jeśli wyrok był słuszny, co do zasady, to jednak jeśli został wydany przez źle obsadzony sąd, to w tym momencie ten wyrok może być uchylony - dodała.

Szeska: Zdrowie to cena, którą zapłaciłam za to, co działo się w prokuraturze

Katarzyna Szeska jest prokuratorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola, do 2016 roku była w prokuraturze apelacyjnej, ale została zdegradowana. Niedawno otrzymała delegację do Jarosławia, której nie może wypełnić ze względu na stan zdrowia.

- Ja po ukończeniu zwolnienia lekarskiego powinnam natychmiast zjawić się w Jarosławiu, ponieważ interpretacja Prokuratury Krajowej jest taka, że okres delegowania wydłuża się o okres zwolnienia lekarskiego, więc moja delegacja nie zaczęła jeszcze biec zgodnie z interpretacją Prokuratury Krajowej - mówiła. 

- Chciałabym jak najszybciej wrócić do pracy, jednakże mój stan zdrowia wymaga tego, żebym pracowała w miejscu swojego zamieszkania - dodała. Pytana, czy swoim zdrowiem przypłaciła to, co dzieje się w prokuraturze, odpowiedziała, że tak.

- To była cena, którą ja zapłaciłam osobiście za to, co w prokuraturze działo się od 2016 roku, i za to, jak ja osobiście zostałam potraktowana - zaznaczyła.

Autorka/Autor:pp/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Premier Donald Tusk spotkał się w czwartek z rolniczymi organizacjami związkowymi. Później na konferencji przekazał, że "chyba wszyscy uwierzyliśmy wreszcie, że jesteśmy tak czy inaczej po jednej stronie". - Nie ściemniałem. Ja wiem, co jest w moim zasięgu, co jest możliwe. Myślę, że przynajmniej to zostało docenione przez moich rozmówców. Bardzo poważnie ich traktuję - oznajmił. Rolnicy po rozmowach wyrażali mieszane uczucia. Sygnalizowali, że jest "światełko w tunelu", jednak oznajmili też, że nie usłyszeli "żadnych konkretów".

Donald Tusk rozmawiał z rolnikami. "Nie ściemniałem. Wiem, co jest w moim zasięgu, co jest możliwe"

Donald Tusk rozmawiał z rolnikami. "Nie ściemniałem. Wiem, co jest w moim zasięgu, co jest możliwe"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) wypowiada 38 umów zawartych w 2023 na ponad 195 milionów złotych - poinformowała w mediach społecznościowych ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Jak wyjaśniła, ma to związek ze złożeniem nieprawdziwych oświadczeń finansowych.

Wypowiedzenie umów na blisko 200 milionów złotych. "Dalej sprawą zajmie się prokuratura"

Wypowiedzenie umów na blisko 200 milionów złotych. "Dalej sprawą zajmie się prokuratura"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski usłyszał zarzuty - podała prokurator Katarzyna Duda, rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Krakowie. - Chodzi o niedopełnienie obowiązku przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez inną osobę - wyjaśniła. Rzeczniczka prezydenta miasta Monika Chylaszek przekazała komentarz Majchrowskiego: "prezydent uważa, że zarzuty, które są kierowane pod jego adresem, są absurdalne".

Prezydent Krakowa usłyszał zarzuty

Prezydent Krakowa usłyszał zarzuty

Źródło:
tvn24.pl, Wirtualna Polska, PAP

W sejmowych kuluarach o aferze wizowej dyskutowali dziś szef komisji śledczej badający tę sprawę, poseł KO Michał Szczerba oraz poseł PiS i były wiceminister w resorcie spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. Nie zabrakło wzajemnych oskarżeń i apeli.

Konfrontacja posłów w sprawie afery wizowej. Wzajemne zarzuty, mowa o "wstydzie" i "ucieczce"

Konfrontacja posłów w sprawie afery wizowej. Wzajemne zarzuty, mowa o "wstydzie" i "ucieczce"

Źródło:
TVN24

Współpracownicy zmarłego w kolonii karnej Aleksieja Nawalnego informują, że ani jeden karawan nie zgodził się na przewiezienie ciała opozycjonisty. "Próby wynajęcia są blokowane przez nieznane osoby" - powiadomiła jego rzeczniczka.

Pogrzeb Nawalnego. Współpracownicy informują o kolejnych problemach

Pogrzeb Nawalnego. Współpracownicy informują o kolejnych problemach

Źródło:
PAP, Reuters

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził zmianę taryfy na sprzedaż gazu dla gospodarstw domowych i innych odbiorców spółki PGNiG Obrót Detaliczny - podano w komunikacie URE. Jednocześnie - jak przypomniano - do połowy roku 2024 obowiązują rozwiązania zamrażające ceny gazu dla klientów indywidualnych, co powoduje, że do tego czasu odbiorcy nie odczują zmiany na rachunkach.

Nowa taryfa na gaz. Jest decyzja urzędu

Nowa taryfa na gaz. Jest decyzja urzędu

Źródło:
tvn24.pl

W Ukrainie niedaleko Odessy prorosyjska partyzantka miała rzekomo zniszczyć pociąg z transportem wojskowym z Zachodu - ten przekaz rozsyłany przez prokremlowskie media przeniknął do polskich mediów społecznościowych. Jest fałszywy, a zdjęcie w nim wykorzystane nie pochodzi z Ukrainy.

"Ukraiński pociąg ze wsparciem zachodnim" zniszczony pod Odessą? Rosyjska fałszywka

"Ukraiński pociąg ze wsparciem zachodnim" zniszczony pod Odessą? Rosyjska fałszywka

Źródło:
Konkret24

Premier wprowadził stopnie alarmowe BRAVO oraz BRAVO-CRP, które mają obowiązywać do 31 maja 2024 roku - poinformowało w mediach społecznościowych Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB). Jak czytamy w komunikacie, "są one sygnałem dla służb i administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności".

Stopnie alarmowe w Polsce. Jest decyzja premiera

Stopnie alarmowe w Polsce. Jest decyzja premiera

Źródło:
tvn24.pl

Co trzeci Polak obawia się, czy będzie w stanie regulować rachunki, a co drugi nie udźwignie niespodziewanego wydatku - wynika z badania "Consumer Signals" firmy Deloitte. 38 procent ankietowanych zadeklarowało brak pieniędzy na koniec miesiąca - to wzrost o 3 punkty procentowe wobec grudnia 2023 roku.

"Co trzeci mieszkaniec Polski obawia się o swoją zdolność do regulowania nadchodzących płatności"

"Co trzeci mieszkaniec Polski obawia się o swoją zdolność do regulowania nadchodzących płatności"

Źródło:
PAP

W środę w Ostródzie policja odnalazła zwłoki małżeństwa - 49-letniej kobiety i 57-letniego mężczyzny. Mieli rany kłute i cięte zadane ostrym narzędziem. Zatrzymano ich 27-letnią córkę. Został jej przedstawiony zarzut podwójnego zabójstwa.

Znaleziono zwłoki małżeństwa. Córka usłyszała zarzut zabójstwa

Znaleziono zwłoki małżeństwa. Córka usłyszała zarzut zabójstwa

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP

Teksas zmaga się z największym pożarem roślinności w swojej historii. Jak przekazali strażacy, żywioł został opanowany zaledwie w trzech procentach. Zginęła jedna osoba.

"Jej dom zniknął. Nie miała szans na to, żeby się wydostać"

"Jej dom zniknął. Nie miała szans na to, żeby się wydostać"

Źródło:
statesman.com, cbsaustin.com, CNN

Mamy dobrą wiadomość dla nas wszystkich. To już jest taka kropka postawiona nad i. Jest formalna zgoda z Komisji Europejskiej. Zarówno akceptacja formalna pierwszego wniosku o wypłatę pierwszych pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, jak i akceptacja formalna warunku związanego z Kartą Praw Podstawowych - powiedziała w czwartek Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, ministra funduszy i polityki regionalnej. Jak dodała, odblokowano w sumie 600 miliardów złotych, "15 tysięcy złotych na każdego mieszkańca Polski".

"15 tysięcy złotych na każdego mieszkańca Polski". Ministra tłumaczy

"15 tysięcy złotych na każdego mieszkańca Polski". Ministra tłumaczy

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Po tym, jak pięciolatka w spektrum autyzmu wyszła ze swojego domu w mieście Tampa na Florydzie, rodzina zgłosiła jej zaginięcie. Dziecko udało się odnaleźć po godzinie w bagnistym lesie. Biuro szeryfa udostępniło później nagranie pokazujące moment odnalezienia dziewczynki.

Szczęśliwy finał dramatycznej historii. Pięciolatka odnaleziona na bagnie

Szczęśliwy finał dramatycznej historii. Pięciolatka odnaleziona na bagnie

Źródło:
BBC, New York Post, ABC News, tvn24.pl

Zamaskowany mężczyzna wszedł w środę około południa do banku w Goczałkowicach-Zdroju, trzymając w ręce przedmiot przypominający broń. Gdy pracownica odmówiła wydania mu pieniędzy, uciekł. Nagrały go kamery monitoringu. Trzy godziny później wpadł w ręce policjantów.

Napadł na bank z bronią w ręku. "Napotkał sprzeciw pracownicy"

Napadł na bank z bronią w ręku. "Napotkał sprzeciw pracownicy"

Źródło:
tvn24.pl

Komisja Europejska dokonała bardzo jasnej oceny zmian, dlatego zdecydowaliśmy się odblokować te pieniądze - powiedziała w rozmowie z korespondentem TVN24 Maciejem Sokołowskim wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova.

Jourova: KE dokonała bardzo jasnej oceny zmian. Zdecydowaliśmy się odblokować te pieniądze

Jourova: KE dokonała bardzo jasnej oceny zmian. Zdecydowaliśmy się odblokować te pieniądze

Źródło:
TVN24

Muzyk Piotr M., podejrzany o wyłudzenie z ubezpieczenia na podstawie podrobionych dokumentów, skomentował sprawę. "Jest mi bardzo przykro, że przez moje zaniechanie i brak reakcji ucierpiało dobre imię zespołu. Wszystkich tych, których zaufanie zawiodłem - przepraszam" - napisał.

Podejrzany o oszustwa muzyk Kultu przeprasza. Kazik: ja się z internetów dowiedziałem

Podejrzany o oszustwa muzyk Kultu przeprasza. Kazik: ja się z internetów dowiedziałem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Słowa Władimira Putina o tym, że Rosja zbroi się i de facto przestawiła się na tryb wojenny, są prawdziwe - oświadczył w czwartek premier Donald Tusk na wspólnej konferencji z premier Łotwy w Warszawie. Jak mówił, nie tylko "agresywną retorykę", ale także decyzje, które prezydent Rosji zapowiedział w tym wystąpieniu "trzeba traktować śmiertelnie serio".

Putin wygłosił orędzie. Tusk: jego słowa trzeba traktować śmiertelnie serio

Putin wygłosił orędzie. Tusk: jego słowa trzeba traktować śmiertelnie serio

Źródło:
TVN24, PAP

Komisja Europejska wydała w czwartek pozytywną ocenę pierwszego wniosku Polski o płatności z Funduszu Odbudowy, co otwiera drogę do wypłaty Polsce ponad sześciu miliardów euro z KPO. Poprzedni rząd nie zdołał sprowadzić ogromnych unijnych funduszy do naszego kraju. Dlaczego nie składał w tej sprawie wniosku? Reporter TVN24 pytał o to w Sejmie Waldemara Budę, byłego ministra w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Pieniądze z KPO, brak wniosku rządu PiS i pytania do byłego ministra. "Czy pan mnie widzi?"

Pieniądze z KPO, brak wniosku rządu PiS i pytania do byłego ministra. "Czy pan mnie widzi?"

Źródło:
TVN24

Przegotowanie kranówki pomaga w pozbyciu się z niej mikroplastiku - informują chińscy naukowcy. Najskuteczniej proces ten przebiega w twardej wodzie, zawierającej wyższą zawartość węglanu wapnia.

Jak pozbyć się mikroplastiku z kranówki? Badacze opracowali prostą metodę

Jak pozbyć się mikroplastiku z kranówki? Badacze opracowali prostą metodę

Źródło:
PAP
Wiceministra dla tvn24.pl: "Poprzedni rządzący sugerowali, że edukacja włączająca to ideologia"

Wiceministra dla tvn24.pl: "Poprzedni rządzący sugerowali, że edukacja włączająca to ideologia"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Znamy najnowszą listę najbogatszych Polaków. W tegorocznym rankingu jest kilka zaskoczeń - napisał "Forbes". Miesięcznik zaznaczył, że jesteśmy coraz bliżej chwili, gdy całą listę stu najbogatszych Polaków wypełnią wyłącznie miliarderzy. Pozycję lidera w najnowszym zestawieniu utrzymał Michał Sołowow.

Lista najbogatszych Polaków. Imponujący awans do czołówki

Lista najbogatszych Polaków. Imponujący awans do czołówki

Źródło:
"Forbes", tvn24.pl

Prezydent Andrzej Duda nie wyda opinii w sprawie kandydata na prokuratora krajowego Dariusza Korneluka - powiedział w czwartek zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik. Jak mówił, trwa spór kompetencyjny wokół kwestii związanych z tym urzędem.

Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP: Andrzej Duda nie wyda opinii w sprawie kandydata na prokuratora krajowego 

Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP: Andrzej Duda nie wyda opinii w sprawie kandydata na prokuratora krajowego 

Źródło:
PAP

Europoseł z Solidarnej Polski Patryk Jaki od jakiegoś czasu powtarza w wywiadach, że został już wystawiony akt oskarżenia dla Krzysztofa Brejzy w sprawie afery fakturowej i że postawiono mu zarzuty. Natomiast poseł Brejza twierdzi, że Jaki rozpowszechnia kłamstwa. Sprawdziliśmy, kto ma rację.

Patryk Jaki: Krzysztof Brejza "ma zarzuty, ma akt oskarżenia". Brejza: "Łgarstwo". Sprawdziliśmy

Patryk Jaki: Krzysztof Brejza "ma zarzuty, ma akt oskarżenia". Brejza: "Łgarstwo". Sprawdziliśmy

Źródło:
Konkret24

Spółka Barbora Polska kończy działalność w naszym kraju. Platforma zajmowała się dostawą artykułów spożywczych do domu w dużych miastach. Ostatnie dostawy zaplanowano do końca tego tygodnia.

Sklep internetowy kończy działalność w Polsce. Podano datę

Sklep internetowy kończy działalność w Polsce. Podano datę

Źródło:
tvn24.pl
"Rzeź w Erbie”. Skazana para ma szansę na wolność

"Rzeź w Erbie”. Skazana para ma szansę na wolność

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Wystartowała wiosenna ramówka TVN. Stacja przygotowała niespodzianki. - Zawsze staramy się podążać za naszym widzem, a on dziś potrzebuje emocji, inspiracji i przede wszystkim autentyzmu - mówi dyrektorka programowa TVN Lidia Kazen. Wszystkie programy i seriale można oglądać na antenie TVN i w Playerze.

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Źródło:
TVN

Do samego końca nie było pewne, czy Anya Taylor-Joy pojawia się w drugiej części "Diuny". W rozmowie z dziennikarzami reżyser Denis Villeneuve przyznał, że utrzymywano jej rolę w tajemnicy "w ramach eksperymentu".

"Diuna: Część druga". Występ Anyi Taylor-Joy do końca trzymano w tajemnicy. Reżyser wyjaśnia dlaczego

"Diuna: Część druga". Występ Anyi Taylor-Joy do końca trzymano w tajemnicy. Reżyser wyjaśnia dlaczego

Źródło:
Hollywood Reporter

Dziś premiera jednego z nowych wiosennych programów telewizji TVN. Do wygrania nawet pół miliona złotych. "The Traitors. Zdrajcy" w środę, 28 lutego, o godz. 21.35 na antenie TVN i w Playerze.  

Krańcowe emocje i pół miliona złotych do wygrania

Krańcowe emocje i pół miliona złotych do wygrania

Źródło:
TVN, Variety"