Donald Tusk

Jeden na jeden

Donald Tusk

Obowiązkiem Kaczyńskiego, ministrów było od pierwszego dnia wychodzić, informować. Jeśli zdarza się coś takiego, to od pierwszej sekundy trzeba być z ludźmi - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24 i TVN24 GO Donald Tusk, lider Platformy Obywatelskiej, odnosząc się do postawy rządu wobec katastrofy ekologicznej w Odrze. Zdaniem Tuska "zbrodnią PiS-u w sprawie Odry" jest to, że władza od pierwszych dni "robi wszystko, żeby coś ukryć" w tej sprawie. - Nie szukałbym z jakąś mściwą satysfakcją odpowiedzialnych za to, co stało się na Odrze jeśli chodzi o ministrów, ale prawdopodobnie i premier powinien zastanowić się tutaj nad swoją przyszłością. Ja bym zdymisjonował ministrów za to, co się nie stało z katastrofą na Odrze - powiedział. Lider PO wspomniał także o "zaskakującym braku działań". - To przypomina, trochę w większej skali, aferę z respiratorami - podkreślił. Zdaniem Tuska "smród nie tylko wokół śniętych ryb, ale wokół całej tej sprawy, roznosi się po całej Polsce".

Opis programu

Dziennikarze TVN24 zapraszają widzów porannego pasma na rozmowy z czołowymi postaciami polskiej sceny politycznej. Goście programu "Jeden na jeden" w krótkich wywiadach komentują bieżące wydarzenia z kraju i ze świata.

 

Program "Jeden na jeden" można oglądać o godzinie 7:30 w piątek i godzinie 9:05 w sobotę na antenie TVN24. Druga część programu tylko w TVN24 GO.