TVN24 | Polska

Jarosław Gowin o zdymisjonowaniu Anny Korneckiej i przyszłości Porozumienia w koalicji rządzącej

TVN24 | Polska

Autor:
akr,
asty\mtom
Źródło:
TVN24
Jarosław Gowin o zdymisjonowaniu Anny Korneckiej i przyszłości Porozumienia w koalicji rządzącejTVN24
wideo 2/10
TVN24Jarosław Gowin o zdymisjonowaniu Anny Korneckiej i przyszłości Porozumienia w koalicji rządzącej

O odwołaniu Anny Korneckiej z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii przez premiera i przyszłości Porozumienia w Zjednoczonej Prawicy w związku z tą decyzją mówił w rozmowie z dziennikarzami wicepremier Jarosław Gowin. - Zjednoczona Prawica jest dużą wartością i moim zdaniem warto byłoby kontynuować ten projekt do końca kadencji, ale nie za wszelka cenę - powiedział. Dodał, że będzie "kontynuował współpracę z panią minister Kornecką".

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu Anny Korneckiej z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii - przekazał w środę rzecznik rządu Piotr Mueller. Wcześniej odniósł się do wypowiedzi Korneckiej, która dzień wcześniej w TVN24 skrytykowała rozwiązania podatkowe proponowane w Polskim Ładzie. Jak mówiła wiceminister, Porozumienie "bardzo jasno stawia granice i sprzeciwia się tak gwałtownej podwyżce podatków".

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ Z ANNĄ KORNECKĄ W TVN24 GO >>>

Anna Kornecka na swoją dymisję zareagowała na Twitterze. "Nie ma zgody na drastyczne podnoszenie dla nich podatków i danin. Nie żałuję, że zapłaciłam za to dymisją" - napisała. O swoim odwołaniu mówiła też w rozmowie z reporterem TVN24.

Gowin: warto byłoby kontynuować projekt Zjednoczonej Prawicy

W czwartek wicepremier Jarosław Gowin, lider partii Porozumienie, do której należy Kornecka, był pytany przez dziennikarzy, czy koalicja rządząca dalej będzie trwać w związku z tą sytuacją. - O tym, co dalej z udziałem Porozumienia w Zjednoczonej Prawicy, dyskutować będziemy w sobotę. Zarząd partii podejmie decyzję - oświadczył.

Jarosław Gowin o przyszłości Porozumienia w Zjednoczonej PrawicyTVN24

Mówił również, że "Zjednoczona Prawica jest dużą wartością i moim zdaniem warto byłoby kontynuować ten projekt do końca kadencji, ale nie za wszelka cenę". - Na pewno nie za cenę radykalnego podniesienia podatków, nie tylko dla przedsiębiorców, ale w ogóle dla klasy średniej - dodał.

Lider Porozumienia: będę kontynuował współpracę z Anną Kornecką

Gowin wskazywał też, że "przedmiotem sporu nie są kwestie personalne, nie jest takie, czy inne stanowisko". - Tym przedmiotem jest system podatkowy i to, czy należy podnieść w sposób radykalny podatki dla mikro, małych i średnich firm. Porozumienie i ja sam jesteśmy temu przeciwni - oświadczył wicepremier.

Lider Porozumienia przyznał też, że będzie "kontynuował współpracę z panią minister Kornecką". - W jakiej formule, to już wkrótce się państwo o tym dowiecie - dodał.

"Pani minister została odwołana z powodów, które są znane"TVN24

Terlecki o Gowinie: Gdzie miałby odejść? Do PSL? Wicepremier: nie zamierzam komentować

Gowin był też proszony o komentarz do słów wicemarszałka Sejmu, szefa klubu parlamentarnego PiS Ryszarda Terleckiego., który powiedział, że nie spodziewa się odejścia Gowina z koalicji. - Gdzie miałby odejść? Do PSL? - pytał Terlecki.

- Pan marszałek Terlecki wypowiada różne sądy, których nie zamierzam komentować - skomentował wicepremier.

Autor:akr, asty\mtom

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24