Anna Kornecka ma nową funkcję. Jarosław Gowin powołał ją na pełnomocnika w ministerstwie

Autor:
akr\mtom
Źródło:
tvn24.pl
Jarosław Gowin o zdymisjonowaniu Anny Korneckiej i przyszłości Porozumienia w koalicji rządzącej
Jarosław Gowin o zdymisjonowaniu Anny Korneckiej i przyszłości Porozumienia w koalicji rządzącejTVN24
wideo 2/9
TVN24Jarosław Gowin o zdymisjonowaniu Anny Korneckiej i przyszłości Porozumienia w koalicji rządzącej

Anna Kornecka została w piątek powołana przez wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina na funkcję pełnomocnika ministra do spraw inwestycji i Zielonego Ładu. Poinformował o tym w mediach społecznościowych Gowin. Dwa dni temu Kornecka została zdymisjonowana przez premiera z funkcji wiceministra w tym resorcie.

"Z dniem dzisiejszym powołałem minister Annę Kornecką na funkcję Pełnomocnika Ministra (rozwoju, pracy i technologii - przyp. red.) do spraw Inwestycji i Zielonego Ładu" - poinformował w piątek wicepremier, szef MRPiT i lider Porozumienia Jarosław Gowin.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Anna Kornecka zdymisjonowana z funkcji wiceministra

W środę rzecznik rządu Piotr Mueller przekazał, ze premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu Anny Korneckiej z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Wcześniej też odniósł się do wypowiedzi Korneckiej, która we wtorek w TVN24 skrytykowała rozwiązania podatkowe proponowane w Polskim Ładzie. Jak mówiła wiceminister, Porozumienie "bardzo jasno stawia granice i sprzeciwia się tak gwałtownej podwyżce podatków".

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ Z ANNĄ KORNECKĄ W "JEDEN NA JEDEN" W TVN24 GO >>>

Anna Kornecka na swoją dymisję zareagowała na Twitterze. "Nie ma zgody na drastyczne podnoszenie dla nich podatków i danin. Nie żałuję, że zapłaciłam za to dymisją" - napisała. O swoim odwołaniu mówiła też w rozmowie z reporterem TVN24.

W czwartek po południu lider Porozumienia przyznał, że będzie "kontynuował współpracę z panią minister Kornecką". - W jakiej formule, to już wkrótce się państwo o tym dowiecie - mówił wówczas.

Autor:akr\mtom

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: https://twitter.com/MRPiT_GOV_PL

Pozostałe wiadomości