Ponad dziesięć milionów głosów to jest ogromny potencjał - powiedział w "Faktach po Faktach" marszałek Senatu Tomasz Grodzki, komentując wynik wyborczy Rafała Trzaskowskiego. Jak mówił, nie traktuje go jako porażki. - To jest dla mnie początek czegoś nowego, ogromnej fali entuzjastycznego obywatelskiego zaangażowania - stwierdził gość TVN24.

Jacek Sasin, Andrzej Zybertowicz, Jacek Kurski, Waldemar Paruch, Maciej Łopiński - to niepełny skład osób, które w środę spotkały się w gabinecie wicemarszałka Sejmu i jednocześnie przewodniczącego klubu PiS Ryszarda Terleckiego. Nikt z obecnych nie powiedział jednak wprost, czego dotyczyło. Kurski powiedział, że była to "bardzo ciekawa wymiana myśli, wrażeń". - To jest spotkanie, w którym rozważamy, jak zrobić, żeby w Polsce było dwa razy więcej miłości niż jest - mówił profesor Zybertowicz.

Podający się za sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa rosyjski youtuber odbył ponad 11-minutową rozmowę z Andrzejem Dudą. Prezydent Polski odniósł się do tej sytuacji na Twitterze. "W trakcie rozmowy zorientowałem się, że coś chyba jest nie tak. Sekretarz Generalny nie wymawia aż tak dobrze słowa 'żubrówka', choć głos był bardzo podobny" - napisał Duda.