13-letnia dziewczynka leży na oddziale intensywnej terapii stołecznego szpitala dziecięcego. Istniało prawdopodobieństwo, że miała sepsę.

Lech Wałęsa to jeden z kandydatów do tzw. konwentu mędrców - ciała, które ma określić przyszłość Unii Europejskiej na najbliższe lata - pisze "Newsweek".

PiS wystąpi w Sejmie z propozycją zniesienia art. 212 Kodeksu karnego, który umożliwia skazywanie dziennikarzy na karę więzienia. Pomysł ten poparła Platforma Obywatelska.

Jeśli dokumenty przyznające tereny zalewowe redemptorystom zostały wydane z naruszeniem prawa, muszą zostać uchylone - zapowiada pełnomocnik rządu do walki z korupcją Julia Pitera.

42-letni mężczyzna i jego 12-letni syn zginęli, gdy samochód, którym jechali wpadł pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pod Hrebennem. Matka walczy o zycie.

- Zdobyliśmy dokumenty ze spalonego auta Julii Pitery - donosi sobotnia "Gazeta Wyborcza". Okazuje się, że dziennikarzom przekazała je sama posłanka, która kopie materiałów otrzymała od... redaktorów programu "Teraz My". Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski ujawnili ich treść na antenie TVN-u sześć miesięcy temu.

70 mln złotych i siedem miesięcy pracy - tyle kosztowała modernizacja kolejki linowej na Kasprowy Wierch. Dziś wjechali nią pierwsi narciarze i turyści.

Cieszę się, że Ludwik Dorn postanowił zostać w PiS - zapewnia Jarosław Kaczyński. I dodaje: kiedy z nim rozmawiałem, nie było samokrytyki z jego strony: nawet jej nie oczekiwałem; tak samo jak nie ma powrotu do łask, bo nie było ich utraty.

- Żyją jeszcze osoby poszkodowane przez wydarzenia "Grudnia '70" i ja czuję się moralnie zobowiązany do tego, by zakończyć czas niemożności zadośćuczynienia tym ludziom. Biorę za to odpowiedzialność - oświadczył premier Donald Tusk na konferencji upamiętniającej ofiary "Grudnia '70".

Prawdopodobnie w środę w Kaliningradzie zostanie podpisane porozumienie w sprawie zniesienia embarga na polski eksport mięsa do Rosji. Trwają jeszcze rozmowy w tej sprawie - poinformowało biuro prasowe ministerstwa rolnictwa.

Do niegroźnego pożaru doszło dziś w nocy na toruńskiej starówce. Zapaliła się piwnica kamienicy na rogu Chełmińskiej i Rynku Staromiejskiego. Z budynku wyprowadzono 12 osób, pożar został już ugaszony.

Polskie wojsko zamówiło 14 tys. ulotek propagujących trzeźwość. - Te ulotki na pewno przyniosą jakiś efekt, ale nie wiem jaki - tak sprawę komentuje pomysłodawca akcji, były szef MON, Aleksander Szczygło.

Ojciec Tadeusz Rydzyk zarzuca nowej władzy, że represjonuje jego uczelnię próbując odebrać jej dotację. - Sposób zdobywania finansów przez tą szkołę to sprawa dla CBA - mówi w TVN24 Joanna Senyszyn z LiD. - Niektórzy urzędnicy z niewiadomych powodów psują atmosferę wobec uczelni - odpowiada Zbigniew Girzyński z PiS.

Pęknięty hydrant był przyczyną wypadku na warszawskiej Dolinie Służewieckiej. Samochód wjechał na zamarzniętą wodę i dachował. Podobny los spotkał sześć innych pojazdów.

Z kontroli przeprowadzonej w resorcie sprawiedliwości wynika, że były naciski przełożonych na prokuratorów prowadzących śledztwa - dowiedział się "Wprost". Według tygodnika, w połowie stycznia Ministerstwo Sprawiedliwości ujawni pierwsze szczegóły audytu wewnętrznego w sprawie tzw. spektakularnych śledztw, przeprowadzonych przez prokuraturę w ostatnich dwóch latach.

W przyszłym roku Narodowy Fundusz Zdrowia zmieni zasady finansowania szpitali. Szpitale są pełne obaw - informuje "Dziennik". - Kliniki zaczną bankrutować, a najciężej chorzy umierać - przestrzega szef szpitala z Poznania.

Piotr Misztal zgłosił się do amerykańskiego adwokata Chrisa Geara, który wybronił od ekstradycji Edwarda Mazura - dowiedziały się nieoficjalnie "Fakty" TVN. Byłego posła Samoobrony, przebywającego obecnie w USA, poszukuje listem gończym polska prokuratura. Dotarł do niego reporter "Faktów" TVN.