Prawdziwy obieżyświat dzisiejszych czasów: podróże dla Krzysztofa Krukowicza stały się sposobem na życie. O świecie widziany z motocyklowego siodełka opowiadał w programie "Prosto z Polski".

Pomiędzy zadeklarowanym a rzeczywistym stanem majątkowym europosła Pawła Piskorskiego kontrolerzy skarbowi wykryli różnicę wysokości ponad 100 tys. zł - twierdzi tygodnik "Newsweek". Byłemu prezydentowi Warszawy grozi w tej sytuacji 75 tysięcy złotych karnego podatku.

W dziewięciu województwach na sto procent, a w pozostałych siedmiu na 95 procent podpisano już umowy dotyczące pracy lekarzy na dyżurach po 1 stycznia 2008 r. - poinformowała minister zdrowia Ewa Kopacz w telewizji publicznej.

Policja szuka sprawców napadu na kantor wymiany walut w Lublinie. Trzej zamaskowani mężczyźni zrabowali około 40 tysięcy złotych.

Samopoczucie Polaków poprawiło się w mijającym roku i jest najlepsze od przełomu 1989 roku - wynika z dorocznego sondażu CBOS.

Warszawska prokuratura przesłuchała Ryszarda Krauzego i postawiła mu zarzut złożenia fałszywych zeznań. - Grozi za to do 5 lat więzienia - powiedziała w TVN24 rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Katarzyna Szeska.

Eksmisja na bruk raczej im nie grozi... Komornicy, którymi w tym przypadku okazali się mieszkańcy dzielnicy Gdynia-Orłowo, nie potrafią sobie poradzić z wyjątkowo uciążliwymi lokatorami. Bobry - bo o nich mowa - mają silne argumenty: są pod całkowitą ochroną i bardzo lubią miejski high-life.

Nagrody Darwina polskiej polityki rozdane - o stworzenie swoistego rankingu najmniej udanych politycznych pomysłów mijającego roku pokusił się tygodnik "Wprost". Zwycięzca: Aleksander Kwaśniewski jako "twarz" kampanii wyborczej LiD. Tuż za nim "polityczny samobójca" Marek Jurek.

Koniec serialu z wadliwie działającą wanną w tle? Raczej nie. Choć warszawska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie niewłaściwie podłączonej do prądu wanny z hydromasażem w domu Zbigniewa Wassermanna, to poseł na antenie TVN24 zapowiedział jej zaskarżenie.

Według Jana Dziedziczaka obecny rząd nie wie jak sprawować władzę, dlatego odwraca uwagę od głównych problemów. - To filozofia Leszka Millera, który zajmował się jedynie rozliczaniem poprzedników - uważa były rzecznik rządu.

- Chcieliśmy ich ratować, ale wszystko zajęły płomienie. Nic nie mogliśmy zrobić - opowiada ciocia dwójki dzieci, które zginęły dziś w pożarze w Białym Dunajcu. Płomienie w domku jednorodzinnym gasiło 12 zastępów.

Donald Tusk przed podróżą do Moskwy może wybrać się z wizytą na Ukrainę - stwierdził w radiu TOK FM Radek Sikorski. Szef MSZ dodał, że sam wybiera się na Ukrainę w styczniu.

- Zamieszanie wokół ograniczenia czasu pracy lekarzy to w dużej mierze "zasługa" PiS-u, który nie miał odwagi żeby podjąć odpowiednie działania ryzykowne politycznie - mówił Bronisław Komorowski w TVN24. Według marszałka, poprzednia ekipa rządząca nie zadbała o finansowe wsparcie przygotowanej reformy.

- Sama zmiana systemu ochrony zdrowia i jego uszczelnienie nie wystarczą bez dodatkowych nakładów finansowych. Dyrektorzy muszą mieć z czego zachęcać lekarzy, żeby zgadzali się pracować dłużej niż 48 godzin tygodniowo - mówił w "Poranku TVN24" były minister zdrowia Bolesław Piecha.

Polska jest jednym z nielicznych krajów, w których nie ma żadnych przepisów regulujących prawne i etyczne problemy wynikające ze stosowania zapłodnienia in vitro - pisze "Dziennik". Nie wiadomo, co robić z embrionami pozostałymi po tej metodzie i kto powinien o tym decydować. Posłowie chcą ustawy, która regulowałaby te wątpliwości.

Jednym z najprostszych sposobów na przekroczenie granicy strefy Schengen dla pracowników ze wschodu może okazać się "Karta Polaka" - donosi "Gazeta Wyborcza". W przyszłym roku po dokument może starać się nawet 200 tys. mieszkańców byłej ZSRR.

Niewykluczone, że już wkrótce sklepy, restauracje i puby będą musiały starać się nie tylko o koncesję na sprzedaż alkoholu, ale i papierosów. Nad projektem ustawy pracuje już poseł PO Michał Szczerba - pisze "Życie Warszawy".

Ambasady w Bagdadzie nie chroni już BOR. Powód? Brakuje nie tylko sprzętu dla funkcjonariuszy, ale i ustawy, która regulowałaby działania Biura na terenie objętym walkami - pisze "Rzeczpospolita".