- Zmiany w PiS-ie to tylko kosmetyka. I tak wszyscy wiemy, że rządzi jeden człowiek - Jarosław Kaczyński - i to się nie zmienia - tak Julia Pitera z PO skomentowała w "Magazynie 24 godziny" zmiany we władzach PiS. Kontratakował Joachim Brudziński z PiS-u.

Trzej górnicy, którzy od nocy z czwartku na piątek protestowali pod ziemią w kopalni "Budryk", wyjechali na powierzchnię - poinformowali w sobotę przedstawiciele komitetu protestacyjnego. Zaznaczyli jednak, że trwający już blisko miesiąc, strajk będzie kontynuowany.

Na jeziorze Wielgie w Dobiegniewie (Lubuskie) pod dwoma chłopcami zarwał się lód. Strażacy wyciągnęli dzieci z wody ale mimo reanimacji nie udało się ich uratować

PiS ma nowe władze. Niespodzianek nie było - wiceprezesami zostali rekomendowani przez Jarosława Kaczyńskiego Zbigniew Ziobro, Marek Kuchciński i Aleksandra Natalli-Świat. Nowy sekretarz generalny to Jarosław Zieliński. Ludwik Dorn - zawieszony były wiceprezes - na Radzie się nie pojawił.

Jedna osoba zginęła, a trzy inne - w tym dwoje małych dzieci - zostały ranne w wypadku, do którego doszło przed południem w Mysłowicach. Droga S1 w kierunku Warszawy została całkowicie zablokowana. Ruch w kierunku Tychów i Cieszyna odbywa się bez przeszkód.

15 lat po zatonięciu promu Jan Heweliusz, gdańszczanie nie zapominają o ofiarach. W sobotę po południu setki mieszkańców miasta wzięły udział w uroczystej mszy oraz złożyli kwiaty przed pomnikiem "tych, którzy nie wrócili z morza".

Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim od 16 stycznia nie będą przyjmowali pacjentów w przychodniach - zdecydowało prezydium PZ. Tym razem powodem nie są nie tylko pieniądze, ale też spór o programy komputerowe.

Lekarze przekonywali minister Ewę Kopacz, że nie uda się przeprowadzić reformy w służbie zdrowia bez podniesienia składki na powszechne ubezpieczenie zdrowotne i większych nakładów z budżetu państwa. - Nie ma zgody na dolewanie pieniędzy do nieszczelnego systemu - odpowiadała minister zdrowia.

W kopalni Polkowice-Sieroszowice w woj. dolnośląskim maszynista jeżdżącej pod ziemią lokomotywy znalazł ciało innego górnika. Mężczyzna, którego znaleziono w chodniku 740 pod ziemią, miał obrażenia głowy. Przyczyny jego śmierci są ustalane.

Niespodzianki nie było. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, Jarosław Kaczyński zarekomendował na wiceszefów PiS Zbigniewa Ziobro, Marka Kuchcińskiego i Aleksandrę Natalli-Świat. Obradująca Rada Polityczna PiS wyznaczy też nowego sekretarza generalnego i czterech członków Komitetu Politycznego.

- Trzeba przede wszystkim utrzymać te 5,2 mln Polaków, które na nas zagłosowały. Nie należy zbyt pospiesznie umizgiwać się do elektoratu PO, ale musimy dać z siebie coś ekstra, by przekonać młodzież – radził w TVN24 swojej partii Jacek Kurski przed posiedzeniem Rady Politycznej PiS.

- Nie ma planów wprowadzenia współpłacenia za opiekę medyczną - mówi szef doradców premiera Michał Boni. Nie wykluczył jednak takiej możliwości w przyszłości.

Rozpoczęła się zimowa laba w polskich szkołach.... Od dziś uczniowie mają zimowe ferie. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach potrwa do 24 lutego. Ale nie wszędzie...

- Od początku byłem przekonany, że cała sprawa została wykorzystana przez polityków. Jeden chciał się odegrać za ojca, drugi chciał pokazać zasadność powołania CBA, trzeci miał dużo osobistej niechęci do Mirosława Garlickiego – mówi „Gazecie Wyborczej” były dyrektor szpitala MSWiA Marek Durlik.

Protesty w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie wyszli na ulice w szóstą rocznicę zorganizowania więzienia w amerykańskiej bazie wojskowej Guantanamo na Kubie.

Instalacja tarczy antyrakietowej w Polsce wymaga dodatkowych zabezpieczeń dla przestrzeni powietrznej. - To inwestycja liczona w miliardach złotych, na którą nas nie stać - przekonywał w wywiadzie dla "Dziennika" Bogdan Klich.

Tomasz Lis zarobi w TVP co miesiąc 146 tysięcy złotych - informuje "Dziennik". "Andrzej Urbański naszymi pieniędzmi próbuje sfinansować swoje przetrwanie" - stwierdza w komentarzu redaktor naczelny gazety Robert Krasowski.

Rozwodzi się co trzecie polskie małżeństwo. Z badań przeprowadzonych dla dziennika „Polska” wynika, że zjawisko to jest akceptowane przez ponad połowę Polaków. Rozwód przestał być życiową porażką, a stał się standardowym sposobem rozwiązywania małżeńskich problemów - ocenia gazeta.

Kamiński to wojownik, a kierowana przez niego instytucja jest zdegenerowana - tak o CBA i jego szefie mówi w wywiadzie dla dziennika "Polska" Julia Pitera. Ma też propozycję kandydata na jego następcę - policjant, który "zna zasady funkcjonowania służb".

Białe bluzki z kołnierzykami i skromne czarne spódnice zastąpiły wieczorowe kreacje za kilkaset złotych. No a w takiej sukni bawić wypada się tylko w ... pałacu. Gdyby nie słowa "Poloneza czas zacząć" i wiecznie żywy przebój "Już za rok matura" - dzisiejsze bale studniówkowe w niczym nie przypominałyby tych sprzed jeszcze 20 lat.