Jeżeli rząd Donalda Tuska zaczął robić oszczędności na administracji publicznej, to my jako posłowie musimy zacząć również od siebie - bronił pomysłu zablokowania podwyżek dla posłów Antoni Mężydło (PO). - To jest utrudnianie pracy opozycji - odpowiadał Marek Borowski z LiD.

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski i szef Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej, Mikołaj Dowgielewicz walczą o to, kto będzie odpowiadał za przygotowanie Polski do przewodzenia Unii Europejskiej w drugiej połowie 2011 roku - dowiaduje się nieoficjalnie TVN24.

Janusz Palikot obiecał, że zakończy przygody ze swoim blogiem i nie będzie nas więcej raczył swoimi przemyśleniami - powiedział wicepremier Grzegorz Schetyna w TVN24. Jak dodał, poseł PO obiecał władzom klubu, że to już koniec jego ekscesów.

- Jest taka koncepcja, żeby Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego podlegała pod MSWiA, a Agencja Wywiadu - pod MSZ - poinformował szef MSWiA Grzegorz Schetyna. Wcześniej Antoni Macierewicz i Zbigniew Wassermann przestrzegali, że rozczłonkowanie struktury służb specjalnych uniemożliwi koordynację ich działania.

Moderatorzy portalu "Nasza klasa" usunęli ze strony profil Przemysława Gosiewskiego, szefa klubu PiS. Wcześniej poseł zaalarmował Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, że ktoś mógł popełnić przestępstwo, bo on sam takiego profilu nigdy nie zakładał.

- Gdybym był wydawcą, nie wydałbym tej książki - mówił w "Kropce nad i" o książce Jana T. Grossa "Strach" Jarosław Gowin z PO. Polityk uważa, że książka przyniesie szkody relacjom polsko-żydowskim.

- Partnerskie stosunki z Rosją to jedyny warunek współpracy między naszymi krajami - oświadczył prezydent Lech Kaczyński na dorocznym spotkaniu z korpusem dyplomatycznym. Zapewnił też, że Polska nie będzie stawiać przeszkód przy ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.

"Najpiękniejsi Złotego Wieku" przekonują, że nawet po 70-tce można przeżyć drugą młodość. Pani Halina będzie walczyła o koronę najpiękniejszej dojrzałej kobiety. Wszystko za namową męża, który ma już doświadczenie w konkursach piękności.

- Zaksięgowano mi na koncie kilkanaście razy kwotę, której w ogóle nie pobierałem - pisze na forum tvn24.pl internauta ~klientMulti. - Moje konto zostało wyczyszczone - donosi inny internauta ~ Klient. Wszystko przez awarię systemu Visa Europe, która spowodowała wielokrotne księgowanie jednorazowych wypłat z bankomatów.

Jarosław Kaczyński krytykuje sposób wykorzystania przez nowy rząd środków unijnych. Gabinetowi Tuska zarzucił, że ten przy przyznawaniu dotacji kieruje się politycznymi przesłankami. - Tam, gdzie duży sukces wyborczy odniosło PiS, tam likwiduje się inwestycje - mówił były premier.

ZNP nie akceptuje propozycji minister edukacji w sprawie podwyżek dla nauczycieli. Katarzyna Hall proponuje związkowcom dalsze rozmowy. Jednak ci nie zmierzają czekać. Na piątek planują akcję protestacyjną w Warszawie z udziałem nawet 10 tys. nauczycieli. A w dalszej perspektywie strajk podczas matur.

Do Centralnego Biura Śledczego trafił pokontrolny raport ABW. Agencja sprawdzała m.in. jak CBA zabezpiecza tajne dokumenty. Teraz Biuro ma dwa tygodnie na odpowiedź.

Miodowy miesiąc rządu Donalda Tuska się przedłuża. Ponad połowa Polaków dobrze ocenia efekty jego pracy. Premier zbiera jeszcze lepsze noty: zadowolonych z niego jest dwie trzecie badanych - wynika z sondażu CBOS.

Kryminalni z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali trzech członków grupy złodziei samochodowych „specjalizujących” się w dziennych kradzieżach aut marki mazda. W pojeździe którym poruszali się złodzieje policjanci znaleźli łamaki i moduły zapłonowe służące do uruchamiania kradzionych pojazdów.

Ponad dwa kilogramy amfetaminy przygotowanej do sprzedaży i pięć osób zatrzymanych to efekt akcji warszawskiego Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariuszy z Żoliborza. Oprócz amfetaminy funkcjonariusze znaleźli 100 gramów marihuany oraz starodruk z XVIII wieku.

- Twórcy Naszej Klasy w sposób profesjonalny podeszli do bezpieczeństwa danych użytkowników. Problem w tym, ze ludzie nie czytają regulaminu, a informacje o sobie podają przerażająco lekkomyślnie – stwierdził Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Mimo tej oceny GIODO skontroluje zabezpieczenia portalu.

PO nie zamknęła jeszcze sprawy Janusza Palikota. W czwartek prezydium klubu zdecyduje, czy po zamieszaniu z wpisem na temat prezydenta nadal będzie kierował komisją "Przyjazne Państwa" - dowiedział się portal tvn24.pl. Poseł, niepewny rozstrzygnięcia, odwołał pierwsze robocze posiedzenie komisji.

Kardynał Stanisław Dziwisz nie zamierza spotykać się z Janem Grossem, autorem książki „Strach”. - Nie przyszedł jeszcze na to czas - powiedział rzecznik krakowskiej kurii Robert Nocek. Propozycję spotkania wysunął Gross w porannej audycji RMF FM. Powiedział, że chętnie spotka się z kardynałem, który o jego książce powiedział, że "budzi demony antyposkości".

Prawie 70 monet pochodzących z wykopalisk archeologicznych odzyskali łódzcy policjanci. Numizmaty pochodzą z nielegalnych poszukiwań. Handlującemu grozi do 5 lat więzienia.

Ponad tysiąc znajomych, prawie 200 komentarzy – Aleksander Kwaśniewski jest na Naszej Klasie niezwykle popularny. Problem w tym, że konto jest… fałszywe. – O całej sprawie dowiaduję się od was – mówi portalowi tvn24.pl były prezydent. – Trudno mi ocenić intencje twórców „mojego” profilu, ale traktuję to jako dowód sympatii.