Przygotowania do Euro 2012 i bezpieczeństwo energetyczne obu krajów - to przewidywane główne tematy rozmów prezydentów Ukrainy i Polski. Lech Kaczyński odwiedza Wiktora Juszczenkę.

W poniedziałek zapadnie decyzja o ewentualnym wniosku o aresztowanie Artura P., zatrzymanego w niedzielę prezydenckiego doradcę ds. sportu. Jest podejrzany o handel kokainą.

Żandarmeria Wojskowa wielokrotnie chciała postawić zarzuty w "aferze bakszyszowej" generałom Mieczysławowi Bieńkowi i Andrzejowi Ekiertowi - pisze "Newsweek". W sprawę mają być też zamieszani oficerowie WSI oraz dowódcy GROM-u.

- Dziś Polska jest tutaj. I dzięki takim jak wy Polska trwa i będzie trwała, wbrew wszystkiemu - mówił do 150 tysięcy pielgrzymów Rodziny Radia Maryja premier Jarosław Kaczyński.

Kielecka policja dotarła do świadka w sprawie zaginięcia 11-letniej Magdy. Jest to mężczyzna nagrany przez kamerę przemysłową w tunelu, gdzie dziewczynka była widziana po raz ostatni.

Zmiana wyceny świadczeń medycznych może przełożyć się na wyższe pensje - twierdzi OZZL. W związku z tym trzeba naciskać na dyrektorów szpitali, by ci zażądali od Narodowego Funduszu Zdrowia renegocjacji kontraktów.

Prawie 7 mln zł zarobiła firma ochroniarska Ekotrade na ochronie obiektów należących do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – pisze "Wprost". Doszło do tego za rządów SLD.

Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych postanowił, że kolejne osoby nie będą rozpoczynały głodówki. Zawieszenie najostrzejszej formy protestu nie oznacza jednak końca akcji. Prawie 300-osobowy grupa protestujących cały czas rośnie.

Nieznane są jeszcze ostateczne ustalenia w sprawie Pawła Zalewskiego. Zaszkodziło mu to, że uraził dumę prezydenta. Jednak istnieje cień nadziei, że premier go ułaskawi - sugeruje w swoim blogu Igor Janke.

Postępowanie dyscyplinarne wobec posła PiS Jacka Kurskiego ma go utemperować - uważa Bartłomiej Biskup, specjalista od marketingu politycznego. Kurski ma stanąć przed partyjną komisją za słowa o torebce posłanki PiS Jolanty Szczypińskiej.

W nocy z soboty na niedzielę doszło do tragicznego wypadku w krakowskich Mistrzejowicach. Na miejscu zginęli dwaj mężczyźni.

Nie będę podejmował czynności prawnych wobec Romana Giertycha - powiedział Jerzy Szmajdziński, jeden z polityków LiD, których szef LPR nazwał na sobotnim kongresie swojej partii "popaprańcami".

Zbigniew Ziobro opowiada się za powołaniem komisji śledczej w sprawie Barbary Blidy, ale pod pewnymi warunkami. W TVN24 minister sprawiedliwości tłumaczył też, że film z zatrzymania Blidy był kręcony po to, by uniknąć ewentualnych zarzutów użycia siły.