- Jest prywatną opinią ministra i nie poprawia atmosfery w koalicji - tak list Daniela Pawłowca komentują jego partyjni koledzy. Pawłowiec napisał do Anny Fotygi, że MSZ działa na szkodę Polski i naraża nasz kraj na utratę wiarygodności w Unii.

Sprzedaż sterydów, anabolików i odczynników do produkcji narkotyków odbywała się za pośrednictwem Internetu. Zabezpieczone przez policję substancje są warte około miliona złotych.

- Zapowiadałem, że zrzeknę się immunitetu i na dzień dzisiejszy tego słowa dotrzymuję - zapowiedział Stanisław Łyżwiński (Samoobrona). Daty jednak nie wyznaczył.

Poseł Mateusz Piskorski z Samoobrony zaprzeczył na antenie TVN24 informacjom "Rzeczpospolitej", która podała że Andrzeja Leppera czeka wkrótce poważny zabieg kardiochirurgiczny.

- Zarzuty prokuratury wobec Stanisława Łyżwińskiego nie mają nic wspólnego z polityką - zapewnia Marek Suski (PiS). Dziś komisja regulaminowa zajmie się wnioskami o uchylenie immunitetu posłowi Samoobrony.

Platforma Obywatelska nie wyklucza poparcia "rządu technicznego", jeśli doprowadziłby on do wcześniejszych wyborów - zadeklarował w radiowej "Trójce" sekretarz generalny partii Grzegorz Schetyna.

Specjalny koncert, z którego dochód zostanie w całości przeznaczony został na pomoc ofiarom katastrofy pod Grenoble i ich rodzinom, zagrali w Świnoujściu byli członkowie słynnych zespołów rockowych Animals, Bee Gees, Smokie i Wings.

- Przedterminowe wybory będą najlepszym rozwiązaniem - powiedział "Wprost" Jarosław Kaczyński. Premier szybko jednak zastrzegł: - Chyba, że koalicjanci jednak zgodzą się na nasze warunki.

Już niedługo na biurka najważniejszych urzędników państwowych trafią czarne telefony wyposażone w najnowocześniejszy system szyfrujący opracowany przez kryptografów z ABW - dowiedział się "Dziennik". Pozwoli to politykom na tajne rozmowy przez telefon.

Kancelaria Premiera wykupiła polisę od strajków. Kosztowała niewiele - 7572 złote. Przetarg na ubezpieczenie majątku wartego blisko 35 mln zł wygrał PZU SA.

- Bez wyjaśnienia sprawy CBA nie ma mowy o tym, aby sytuacja polityczna się ustabilizowała - powiedział Roman Giertych w rozmowie z "Dziennikiem". Podkreślił jednak, że komisja śledcza nie jest jedynym rozwiązaniem tej sprawy.

Trzypokoleniowa rodzina przegrała wojnę z autostradą. Państwo Cumbrowscy ze swojego domu w miejscowości Nowe Marzy trafili do stodoły, bo dom, w asyście 40 policjantów został wyburzony. Na jego miejscu będzie droga - A1.

Gdyby wybory odbyły się pod koniec lipca, wygrałaby je Platforma Obywatelska, wprowadzając do Sejmu 220 posłów - tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej" przez GfK Polonia.

Nie będzie końca strajku w szpitalu przy ul.Banacha - pracownicy nie doszli do porozumienia z dyrekcją i NFZ. Trwa oczekiwanie na piątkowe rozmowy.

Działkowcy nie prędko staną się właścicielami swych ogródków. Wbrew obietnicom PiS projekt ustawy o uwłaszczeniu wciąż nie trafił do Sejmu. Na przeszkodzie stoją m.in. roszczenia dawnych właścicieli gruntów - wyjaśnia "Dziennik Polski".

Na składanie wniosków o dopłaty mundurków i podręczników szkolnych został już tylko tydzień. Rodzice o takiej możliwości nie wiedzą, nauczyciele nie mogą ich poinformować, a terminy gonią - alarmuje "Metro".