16-letni mieszkaniec Chorzowa zginął na miejscu po tym, jak wszedł na słup wysokiego napięcia. Porażony prądem spadł na ziemię.

Adam Łaszyn, ekspert od wizerunku politycznego, w ostatniej kampanii pracował dla Platformy Obywatelskiej. Równocześnie jednak - jako niezależny ekspert - oceniał innych - informuje "Rzeczpospolita".

Choć od jego śmierci minęło już 13 lat, dla fanów pamięć o nim jest wciąż tak samo żywa. Na grobie Ryszarda Riedla - legendarnego wokalisty Dżemu i jak mówią niektórzy "Ostatniego hippisa naszych czasów” - jak co roku zapłonęły setki zniczy od jego wielbicieli i mieszkańców rodzinnych Tychów.

Ministerstwo Obrony Narodowej znalazło nowy sposób na uczczenie pamięci polskim żołnierzom, poległym w zagranicznych misjach. Uruchomiło specjalny serwis internetowy pamiecipoleglych.mon.gov.pl.

Pełno dymu i płacz matki, że dziecko się nie rusza - tak świadkowie opisują groźny pożar w Jedlicach koło Opola. Pięcioosobowa rodzina trafiła do szpitala.

Prokuratorzy sprawdzają, czy CBA nie złamało prawa, podrabiając dokumenty wykorzystywane do prowokacji w Ministerstwie Rolnictwa. Według "Rzeczpospolitej", w przyszłym tygodniu odbędą się przesłuchania.

Ponad 37 tys. zł w Poznaniu, 56 tys. zł w Łodzi i 155 tys. zł w Warszawie - to bilans kwest na kilku słynnych polskich cmentarzach. Pieniądze pójdą na renowację zrujnowanych nagrobków.

Elżbieta Hibner, wiceminister finansów za czasów Jerzego Buzka, ma zostać ministrem rozwoju regionalnego w rządzie PO-PSL - pisze "Dziennik". Katarzyna Hall ma zostać szefem resortu edukacji.

- Te wybory były Polsce potrzebne, ale także ostatnie dwa lata były potrzebne. Teraz najważniejsze jest uznać i uszanować wybór narodu - mówił w "Magazynie 24 godziny" arcybiskup Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

Niedostępną od 200 lat kryptę grobową otwarto pod kościołem przy pobenedyktyńskim klasztorze na Świętym Krzyżu (Świętokrzyskie). Przeniesiono tam sarkofag ze zmumifikowanym ciałem księcia Jeremiego Wiśniowieckiego.

Troje nastolatków zdemolowało dzisiejszej nocy 29 nagrobków na cmentarzu w Choszcznie. Zachodniopomorska policja już złapała dwoje z nich. Trzecia osoba jest jeszcze poszukiwana.

Na rogu ulic Rzymowskiego i Gotarda pękła rura ciepłownicza. Do awarii doszło około godziny 14. - W tej chwili trwa wypompowywanie wody. Awaria jest duża, musieliśmy wyłączyć dostawy wody do dużego kwadratu - poinformował tvn24.pl Dyżurny Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Wandale ścięli drewniany sześciometrowy przydrożny krzyż na granicy Rogoźnika i Wojkowic (Śląskie) - poinformował rzecznik biskupa sosnowieckiego ks. Jarosław Kwiecień.

Prokuratura w Poznaniu postawiła zarzut narażenia na utratę życia i zdrowia matce 20-letniego niepełnosprawnego syna. Policjanci znaleźli chłopaka trzy dni temu w mieszkaniu w centrum Poznania, był w stanie skrajnego wyczerpania fizycznego.

- Nie ma dowodów, by Michał Boni był aktywnym donosicielem SB i komuś zaszkodził - powiedział PAP działacz opozycji demokratycznej Konrad Bieliński po tym, jak w rozmowie z tvn24.pl donosicielstwo zarzucił Boniemu prof. Mirosław Dakowski.