Trzy osoby zginęły, a dwie zostały ciężko ranne w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 53 w Zalesiu koło Ostrołęki. Bus, fiat ducato, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Najprawdopodobniej bus wpadł w poślizg.

Tomasz Lis chciałby kandydować w wyborach prezydenckich. Nie widzę żadnego powodu, aby z pieniędzy TVP robić mu kampanię wyborczą. Poza tym płacimy mu o wiele za dużo - mówi wiceprezes TVP Sławomir Siwek w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". Jego zdaniem żona Lisa - Hanna Lis jest niesamodzielnym wydawcą "Wiadomości". - Wszystko konsultuje z mężem - stwierdza Siwek.

- To w stoczniach rodziły się ruchy, które obaliły komunizm - mówił prezydent Lech Kaczyński na obchodach 38. rocznicy wydarzeń Grudnia'70. Przy pomniku upamiętniającym ofiary prezydent zadeklarował też pomoc w restrukturyzacji polskich stoczni.

Możliwe, że administracja Ronalda Reagana wolała stan wojenny niż interwencję Układu Warszawskiego w Polsce - czytamy w "Gazecie Wyborczej". Dziennik zamieszcza obszerną rozmowę z Richardem Pipesem, sowietologiem i byłym doradcą ds. Europy Wschodniej, który nie ma wątpliwości, że Polsce nie groziła rosyjska interwencja.

Przed warszawskim sądem rejonowym w środę wyroki mogą usłyszeć były urzędnik MSWiA Tomasz S. oraz Waldemar P., były szef komisariatu kolejowego na warszawskim Dworcu Centralnym. Obaj odpowiadają za przekroczenie uprawnień i nakłanianie do złamanie procedur. Proces ma związek ze śmiercią dwójki policjantów w wypadku samochodowym pod Siedlcami.

Co trzeci żołnierz i co piąty policjant, spośród tych, którzy odeszli w ubiegłym roku roku na emeryturę, nie skończył 40 lat. Tak wynika z danych przygotowanych specjalnie dla "Gazety Prawnej" przez resorty spraw wewnętrznych i obrony narodowej.

Co można zrobić z jajka? Na tak postawione pytanie prawie każdy odpowie: jajecznicę, omlet, kogel-mogel... Zespół naukowców z Wrocławia udowadnia jednak, że zrobić można znacznie więcej. Badacze ze skorupek kurzych jaj uzyskali lek na osteoporozę i nie jest to ich ostatnie słowo - pisze "Polska".

Aleksander Kwaśniewski zadeklarował, że stawi się w prokuraturze na przesłuchanie związane z finansowaniem jego fundacji przez ukraińskiego oligarchę Wiktora Pinczuka. Słowa te wypowiedział w Kijowie, goszcząc na konferencji "Granice Europy", zorganizowanej przez... Fundację Wiktora Pinczuka.

Jeśli Platforma nie zgodzi się na zakaz zamrażania zarodków, Jarosław Gowin zagłosuje przeciw własnej ustawie bioetycznej. - Ale wierzę, że moje stanowisko zwycięży – deklarował w "Magazynie 24 godziny" poseł PO. – To pierwszy krok do całkowitego zakazu aborcji – uważa Joanna Senyszyn.

Czarne chmury, które zawisły na głową Leo Beenhakkera po wywiadzie, w którym stwierdził, że "Antoni Piechniczek dla niego nie istnieje", rzedną. Prezes PZPN, który zdążył już pogodzić obu panów, nie zamierza ciągnąć sprawy w nieskończoność i jasno deklaruje: - Trener Beenhakker ma wolną rękę jeśli chodzi o pracę z reprezentacją. Nie ma takiej możliwości żeby stracił pracę. Może robić co chce - zapewniał w "Magazynie 24 godziny".

- Nie powinien chyba jeździć tak szybko, ale wiem, że spieszył się na spotkanie – tak wieczorny rajd Bronisława Komorowskiego z prędkością 140 km/h tłumaczył Grzegorz Schetyna, szef MSWiA. Według niego, są szczególne okoliczności łagodzące. Na przykład to, że jechał... na spotkanie Platformy Obywatelskiej.

Próba sił między Grzegorzem Napieralskim a Wojciechem Olejniczakiem na korzyść tego ostatniego. Liderowi SLD nie tylko nie udało się zabrać konkurentowi fotela szefa klubu, ale i nie przeforsował podtrzymania prezydenckiego weta do pomostówek. Lewica cały czas nie podjęła decyzji w tej sprawie. - Mamy jeszcze czas na podjęcie decyzji - mówi Jerzy Szmajdziński.

Albo wszystko, albo nic. Nie będzie wracania do ustawy o "pomostówkach" i wywracania jej po raz kolejny do góry nogami, tylko dlatego, że prezydent zachowuje się nielogicznie. Tak zachowa się rząd w przypadku podtrzymania weta ws. ustawy. Taką deklarację złożył w "Kropce nad i" Grzegorz Schetyna. - Lech Kaczyński stanął u boku opozycji i central związkowych. Niech weźmie za to odpowiedzialność - mówił szef MSWiA.

- Leo Beenhakker czuje się osamotniony w tym naszym kraju - tak polskiego szkoleniowca określa w "Faktach po Faktach" Antoni Piechniczek. Wiceprezes PZPN odniósł się tym samym do krytycznej opinii Beenhakkera pod swoim adresem. - Dla mnie ten facet nie istnieje - mówił wcześniej polski szkoleniowiec o Piechniczku, potem przeprosił.

Dziewięć tablic rejestracyjnych z policyjnych radiowozów, zaparkowanych przed oknami Komendy Powiatowej Policji w Skarżysko-Kamiennej, padło łupem sprytnego złodzieja. Mężczyzna nie zauważony przez żadnego funkcjonariusza, uciekł razem ze swoją zdobyczą. A policyjne radiowozy przez kilkanaście godzin nie mogły wyjechać na służbę.

To dopiero drugi - po Janie Pawle II - Polak w gronie laureatów tego prestiżowego wyróżnienia. Profesor Jan Szyszko - były minister środowiska, a obecnie poseł Prawa i Sprawiedliwości został nagrodzony przez Światową Federację Naukowców.

Prezydent męczy się w Pałacu, a jego obowiązki go przerastają? Z grudniowego sondażu TNS OBOP wynika, że uważa tak trzech na czterech Polaków. Według 73 procent z nas Lech Kaczyński źle sprawuje bowiem swój urząd, a zwolenników ma ponad trzykrotnie mniej niż przeciwników. Lepsze noty wystawiamy premierowi.

100 tys. zł kosztuje miesiąc pobytu jednego dziecka w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Dyrekcja szpitala zapowiada, że jeśli Narodowy Fundusz Zdrowia nie da pieniędzy, jakich chce szpital, od nowego roku rodzice będą płacić sami za leczenie swoich pociech.

Niemieckie urzędy ds. młodzieży pod lupą Unii. Międzynarodowi sędziowie zbadają, czy nie dyskryminują one rodziców-obcokrajowców. - Dzieci są im zabierane i z dwunarodowych stają się Niemcami. To germanizacja - uważa przedstawiciel rodziców walczących z Jugendamtami.

Pościg ulicami Rybnika i Radlina. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli, "zaliczył" szereg wykroczeń, zderzył się z ciężarówką i uderzył w słup. Kierowca uciekł pieszo, lecz w ręce policji wpadło dwóch pasażerów auta, w tym brat kierowcy. W samochodzie znaleziono narkotyki i tablicę rejestracyjną z innego samochodu.