- Podczas mojej wizyty w Urugwaju nie spotkałem się z panem Janem Kobylańskim - zapewnia ks. Henryk Jankowski. Kobylański to znany z antysemickich poglądów, podejrzany o "szmalcownictwo" sponsor Radia Maryja.

19 z 49 osób zatrzymanych we wtorek w związku z rozpowszechnianiem pornografii dziecięcej przedstawiono już zarzuty. Aresztowano na razie dwie osoby, a wobec pięciu zastosowano dozór policyjny.

24-letni kierowca celowo doprowadził do czołowego zderzenia, w którym zginęła jego dziewczyna, bo był o nią chorobliwie zazdrosny - uważają śledczy. Dla sprawcy wypadku prokurator żąda 15 lat więzienia.

Skończyło się spotkanie marszałka Sejmu Ludwika Dorna z przedstawicielkami pielęgniarek pikietujących przed Sejmem. Siostry chcą gwarancji podwyżek jeszcze w tym roku.

- Poseł Stanisław Łyżwiński został hospitalizowany - poinformował rzecznik Samoobrony Mateusz Piskorski. Łyżwiński przedstawił ksero zaświadczenia lekarskiego i nie przyszedł dziś do Sejmu, więc debatę nad uchyleniem mu immunitetu przeniesiono na jutro.

Polacy są zmęczeni przedłużającym się kryzysem. Ponad połowa chce wyborów jeszcze w tym roku, najlepiej we wrześniu - wynika z sondażu CBOS. Według PGB, wygrałaby w nich PO (33 proc. poparcia) przed PiS (28 proc.).

Żeglowanie to fantastyczny sport, ale bywa niebezpieczny. O podstawowych środkach ostrożności zapomniało wielu poszkodowanych we wtorkowym uderzeniu szkwału na Mazurach. O czym powinni pamiętać żeglarze?

- Zarysowała się możliwość porozumienia - stwierdził marszałek Ludwik Dorn po spotkaniu Konwentu Seniorów i przedstawił nowy porządek obrad. Poranny kryzys w Sejmie określi jako "swojego rodzaju szantaż" opozycji. Dzisiejsze posiedzenie zdominowały przerwy w obradach. Było ich sześć.

"Autobusy zastępcze w Kielcach? jakiś absurd..." - pisze internautka w komentarzu do wprowadzenia transportu zastępczego. Inny użytkownik portalu tvn24.pl filmuje tłok w tych autobusach. ZTM, które wprowadziło transport zastępczy w związku ze strajkiem kierowców przyznaje: -Problem jest i szybko go nie rozwiążemy.

- Na naradzie u premiera dotyczacej postępowań w sprawie mafii węglowej nie doszło do jakiejkolwiek polemiki między Kaczmarkiem, Ziobrą oraz Kornatowskim - zapewnia naczelny prokurator wojskowy Tomasz Szałek. Szósty z siedmiu uczestników tego spotkania, który zabrał głos nie potwierdza też słów premiera Kaczyńskiego.

Obserwując to, co się dzieje na sali sejmowej, doświadczony polityk już wie, że czas się szykować do wyborów - skomentował dzisiejsze posiedzenie w rozmowie z TVN24 poseł PO Jan Rokita.

Dwóch mężczyzn w Sędziszowie (Świętokrzyskie) ukradło latarnię uliczną. Choć bardzo się starali, w żadnym punkcie skupu złomu nie udało im się go sprzedać.

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 20-latkę, która prowadziła samochód po pijanemu. Sytuacja jakich wciąż wiele, jednak tym razem była to sprawczyni potrącenia dwóch równie pijanych rowerzystów. Wszyscy troje chwilę wcześniej... pili alkohol przed tym samym sklepem.

Jednym z tajemniczych mężów zaufania, któremu już cztery miesiące temu ówczesny szef MSWiA Janusz Kaczmarek mówił o nieprawidłowościach w śledztwie dotyczącym Barbary Blidy, jest szef sejmowej Komisji Sprawiedliwości, poseł PO Cezary Grabarczyk - informuje "Dziennik".

- Kampania na pewno będzie ostra - uważa Tadeusz Cymański, czołowy polityk PiS. Jak wyjaśnił, jego partia jest przeciwna powoływaniu obecnie komisji śledczych, bo byłyby one jedynie widowiskiem na użytek kampanii wyborczej.