Ostatniego dnia Przystanku Woodstock, który zbiegł się z rocznicą Powstania Warszawskiego, pojawił się Andrzej Wajda. Reżyser, który z uczestnikami festiwalu rozmawiał o historii w rozmowie z reporterem TVN24 stwierdził, że zryw sprzed 66 lat był błędem.

Po ostatnich opadach podniosły się rzeki na południu Polski. W wielu miejscach przekroczyły stany alarmowe. Na Podkarpaciu setki strażaków wypompowywało wodę z zalanych piwnic, garaży i posesji. Jednak według hydrologów, nie ma większych powodów do niepokoju, bo poziom rzek będzie stopniowo opadał.

Zabójstwo w Radomiu. 24-latni mężczyzna został zadźgany nożem po bójce po sklepem monopolowym. Sprawcy uciekli, szuka ich policja.

- Za silnego klapsa nie będzie można odebrać dziecka, a rodzicom nie odbiera się podstawowego narzędzia, czyli mozliwości karcenia dzieci – przekonuje znana z programu TVN Superniania. Według Doroty Zawadzkiej nowa ustawa, która właśnie dziś weszła w życie, pomoże skuteczniej walczyć z przemocą w rodzinie.

Zakaz kar cielesnych, w tym choćby klapsa, nakaz opuszczenie wspólnego mieszkania przez sprawcę przemocy oraz możliwość odebrania rodzicom dziecka, gdy jego życie i zdrowie jest zagrożone - takie przepisy wprowadza ustawa, która dziś wchodzi w Polsce w życie.

Jedziesz w nieznany ci kawałek świata, a religia jest dla ciebie ważna? Chciałbyś koniecznie, aby była odprawiana po polsku? To możliwe: w sieci istnieje wyszukiwarka, która odnajdzie najbliższą światynię, gdzie nabożeństwa są odprawiane w ojczystym języku.

Płk Dariusz Zawadka zabiera głos po raz pierwszy w sprawie jego rezygnacji ze stanowiska dowódcy GROM. - Moja dymisja nie ma nic wspólnego z sugerowaną nominacją dla płk. Piotra Patalonga na szefa Dowództwa Wojsk Specjalnych - zapewnił w rozmowie z "Faktami" TVN. Niebawem, jeszcze w sobotę lub niedzielę pułkownik ma się spotkać z pełniącym obowiązki Dowódcy Wojsk Specjalnych gen. Markiem Olbrychtem.

Jan Rokita - niedoszły "premier z Krakowa", dzisiaj rzadko komentujący polityczną rzeczywistość, był gościem "Faktów po Faktach". - Istnieje związek, pewna tragiczna sekwencja zdarzeń zaczynających się żenującą awanturą o miejsca w samolocie, a kończąca katastrofą pod Smoleńskiem - uważa Rokita.

- To jest zupełna megalomania, ja tego nie rozumiem – mówił w "Faktach po Faktach" Jerzy Dziewulski zapytany o sprawę dowódcy GROM pułkownika Dariusza Zawadki. Według Dziewulskiego, to nie Zawadka ("dowódca niższego szczebla") ma prawo decydować o tym, kto będzie jego przełożonym. – To uzurpatorstwo – wtórował Dziewulskiemu gen. Roman Polko, były szef GROM.

Donald Tusk zamierza wrócić do ustaw zawetowanych przez Lecha Kaczyńskiego - dowiedzieli się dziennikarze "Wprost". Według ich ustaleń premier chce powołać zespół parlamentarno-rządowy, którego zadaniem będzie analiza wszystkich wet zmarłego prezydenta z tej kadencji parlamentarnej.

Szef Parlamentu Europejskiego gości na Przystanku Woodstock. Jerzy Buzek - oprócz udziału w Akademii Sztuk Przepięknych, gdzie odpowiadał na pytania "woodstockowiczów" - wybrał się również na spacer po terenie festiwalu. Towarzyszyła mu kamera TVN.

Co najmniej do poniedziałku mieszkańcy Choszczna (Zachodniopomorskie) nie będą mogli pić wody z kranów. Sanepid zakwestionował jej czystość. Woda pitna zostanie choszcznianom dostarczona beczkowozami.

W wieku 56 lat, po długiej i ciężkiej walce z rakiem w Siemanowicach Śląskich odeszła Krystyna Stolarska - Gayga, gwiazda polskiej muzyki lat 80. Wiadomość o śmierci artystki podały w sobotę śląskie media.

Poszukiwania zaginionej Iwony Wieczorek z Gdańska nadal bez rezultatu. Od jej zniknięcia minęły już dwa tygodnie. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie uprowadzenia, za co grozi kara do 10 lat więzienia.

Aleksander Kwaśniewski otrzymał akt nadania honorowego obywatelstwa stolicy. Wraz z nim dokument na Zamku Królewskim odebrali uczestniczka powstania w getcie warszawskim Ziuta Hartman, pionier leczenia głuchoty za pomocą implantów ślimakowych prof. Henryk Skarżyński oraz uczestniczka zamachu na dowódcę SS Franza Kutscherę w lutym 1944 r. Maria Stypułkowska-Chojecka, ps. Kama.

Na jednym z kędzierzyńskich osiedli kilkunastu nastolatków zaatakowało interweniujących policjantów. By opanować agresywną grupę młodzieży, funkcjonariusze użyli pałek i gazu pieprzowego. Siedmiu najbardziej agresywnych napastników w wieku 16-19 lat trafiło do policyjnego aresztu. Za czynną napaść na policjantów grozi im do 10 lat więzienia.

Pierwszy szalony wieczór XVI Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą już za nami. Na Dużej scenie zagrali m.in. Amerykanie z Papa Roach, Brytyjczyk Nigel Kennedy i nasza Justyna Steczkowska. A to dopiero początek atrakcji.