Siedem osób zostało rannych, dziesiątki domów zniszczonych po przejściu trąby powietrznej na Śląsku. Pod Leżajskiem piorun uderzył w grupę młodzieży, dwie osoby zostały ranne. Łódzkie sprząta po gwałtownych burzach.

Były premier Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że ostatnie wypowiedzi i kłótnie polityków koalicji wskazują, że "mamy do czynienia z degrengoladą, wojną i niesmacznymi atakami". - Jedynym wyjściem są wybory - stwierdza w TVN24.

Przeprosiny przyjęte. Marek Suski "nie czuje się urażony" wczorajszymi słowami Andrzeja Leppera. Nawet tłumaczy byłego wicepremiera - po prostu bał się swojej żony, "bo pewnie by go z wałkiem przywitała".

Zapowiedziana na październik publikacja polskiej wersji językowej jest niemożliwa - mówi dyrektor oficyny wydawniczej Media Rodzina. Na razie polscy czytelnicy muszą zadowolić się wydaniem angielskim, dostępnym w wielu księgarniach w kraju.

Istnienie koalicji zakłada lojalność koalicjantów i brak antypisowskiej retoryki. W przeciwnym razie skończy się to przedterminowymi wyborami - uważa marszałek Sejmu Ludwik Dorn

Trzy osoby zginęły, a dwie zostały ranne w zderzeniu samochodu osobowego z TIR-em - poinformował oficer dyżurny łódzkiej policji. Do wypadku doszło w sobotę w nocy na trasie krajowej nr 8 w miejscowości Zubki koło Tomaszowa Mazowieckiego.

Wczoraj obrażał, dzisiaj żałuje. Andrzej Lepper w oświadczeniu dla PAP przeprasza "wszystkich polityków, osoby które poczuły się urażone, działaczy i sympatyków partii, szanownych wyborców" i tłumaczy - to były emocje.

Około 30 dziennikarzy, fotoreporterów i kamerzystów polskich i amerykańskich przez kilka godzin czekało przed aresztem federalnym w Chicago na Edwarda Mazura, który w piątek uniknął ekstradycji do Polski dzięki decyzji miejscowego sądu.

Rozproszeni po świecie Łemkowie jak co roku od 25 lat zjechali do Zdyni koło Gorlic, by kultywować swe obyczaje i folklor, a wieczorami rozmawiać i snuć wspomnienia przy ognisku.

Decyzja o przyspieszonych wyborach już zapadła w PiS - twierdzi "Dziennik". Jak pisze - nikt w tej partii nie wierzy w to, że Liga i Samoobrona pozostaną w koalicji. Tylko data wyborów ma zależeć od ustaleń PiS z PO.

- Bardzo możliwe, że ataki ze strony innych partii zmuszą nas do wyborów - mówi Jacek Kurski z PiS w magazynie "24 godziny". - Bo jak może trwać koalicja, która obrzuca się obelgami? - pytają politycy na antenie TVN24.

Wyruszył z Wenecji do Wiednia. W niedzielne upalne popołudnie po raz pierwszy zawitał na dworzec w Malborku. Legendarny Orient Express.

Polski dziennikarz zajmujący się problematyką policyjno-śledczą uważa, że nie tylko polskie służby specjalne mogą wciąż chronić Edwarda Mazura.

Stracił panowanie nad kierownicą, wjechał do rowu, ściął kilka drzew, samochód rozbił doszczętnie i... uciekł z miejsca wypadku - najprawdopodobniej o własnych siłach.

Sąd Okręgowy w Kielcach skazał trzech oskarżonych o zabójstwo maturzysty z Suchedniowa w woj. świętokrzyskim. Sędziowie uznali, że zbrodni dokonano ze szczególnym okrucieństwem.

Pół roku temu prosił o własna śmieć. Teraz wszystko zmienia i zaczyna życie od nowa. Właśnie wyjeżdża na swoje pierwsze wakacje.

Andrzej Lepper wiedział o wykorzystywaniu seksualnym działaczek Samoobrony przez Stanisława Łyżwińskiego. Sam sypiał z Anetą Krawczyk i składał propozycje seksualne jeszcze jednej kobiecie - wynika z zeznań zawartych w prokuratorskim wniosku o uchylenie Łyżwińskiemu immunitetu.