"To nieprawda, że razem z posłem PiS Jackiem Kurskim montowałam poniedziałkowe orędzie prezydenta" - napisała Patrycja Kotecka w specjalnym oświadczeniu. Wiceszefowa Agencji Informacyjnej TVP powiedziała, że jedynie rutynowo kontrolowała postęp prac, gdyż odpowiadała za emisję orędzia.

Proboszcz z parafii Brzeźno koło Konina odmówił katolickiego pochówku tragicznie zmarłemu mężczyźnie. - Nie zasłużył na katolicki pochówek - powiedział ksiądz. Zbulwersowana rodzina musiała pożegnać zmarłego sama.

Sąd Okręgowy w Łodzi skazał 17-letnią Jagodę B. na karę 10 lat więzienia. Oskarżona o usiłowanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 21-letniej dziewczyny, skatowała koleżankę, bo była zazdrosna o swego chłopaka.

Zarzut zabójstwa postawiła we wtorek Prokuratura Rejonowa w Sosnowcu 31-letniemu mężczyźnie, który w poniedziałek rano zabił ekspedientkę ze sklepu spożywczego. Grozi mu dożywocie.

Spektakularna akcja CBŚ i kieleckiej policji. Funkcjonariusze rozbili groźną grupę przestępczą handlującą narkotykami. Zatrzymanym dealerom może grozić nawet 10 lat więzienia.

Zakupiona przez Muzeum Powstania Warszawskiego za 190 tys. euro kolekcja Poczty Powstańczej już w środę zostanie udostępniona zwiedzającym. Wszystkie znaczki, listy i koperty wchodzące w skład tego unikalnego zbioru będzie można oglądać do 31 lipca

Dzień Dziękczynienia ma wesprzeć powstanie Świątyni i Centrum Opatrzności Bożej. Znajdą się tam m.in. multimedialne muzea Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego. Budowniczy kompleksu liczą, że mury i kopuła głównej świątyni będą gotowe w ciągu trzech lat.

Były wojewoda dolnośląski Ryszard Nawrat został skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata i 45 tys. zł grzywny za przyjęcie łapówki - wycieczki zagranicznej. Wyrok jest prawomocny.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozbili gang, który od kilku miesięcy na terenie województwa świętokszyskiego rozprowadzał narkotyki i zajmował się zorganizowaną przestępczością.

Do dwóch lat więzienia grozi turystom, którzy w październiku ubiegłego roku zabili w górach niedźwiadka. Do zakopiańskiego sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko trójce turystów.

- Niech PO przestanie liczyć na rozłamy w PiS-ie, a zajmie się ochroną interesów państwa - mówił podczas konferencji prasowej Jarosław Kaczyński. PiS poprze projekt ustawy zaproponowany przez Lecha Kaczyńskiego, ponieważ "jest to projekt kompromisowy". Były premier podkreślił, że prezydent nie ma obowiązku ratyfikacji Traktatu.

Czternastolatek z Krotoszyna, wykorzystując nieuwagę rodziców, zabrał z garażu samochód i jeździł z kolegą po całym mieście. Rajd nastolatków po krtoszyńskich ulicach zakończył się na drzewie.

- St. szer. Robert B., który jako jeden z siedmiu polskich żołnierzy oskarżony jest o ostrzelanie wioski Nangar Khel, podobnie jak jego koledzy nie wyjdzie z aresztu - zdecydowała we wtorek Izba Wojskowa Sądu Najwyższego.

Szef MZS Radosław Sikorski zaapelował do posłów, by zagłosowali za rządową ustawą ratyfikacyjną. Jeśli się to nie uda będzie referendum. - Prezydencki projekt ratyfikacyjny jest niekonstytucyjny - stwierdził szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. Platforma jest niezdecydowana, kiedy odbędzie się głosowanie nad Traktatem.

Polska zaapelowała do Chin o powstrzymanie się od przemocy w Tybecie. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało w poniedziałek ambasadora Chin, by wyjaśnił wydarzenia kilku ostatnich dni.

Platforma Obywtelska wie już, co dokładnie zawiera prezydencki projekt ustawy ratyfikującej Traktat Lizboński. - Lech Kaczyński znów staje się liderem PiS-u, a zarazem liderem antyeuropejskiego ruchu w Sejmie. Jego propozycja to powtórzenie projektu PiS-owskiego - mówił w RMF FM Sławomir Nowak, szef gabinetu politycznego premiera.

Ostatnio skończyło się mało dyplomatyczną wymianą zdań na sejmowej trybunie - we wtorek po tygodniowej przerwie posłowie znów zajmują się ustawą ratyfikującą Traktat Lizboński. Kilkudniowy - jak tłumaczył marszałek Sejmu - "czas na ochłonięcie" - jednak nie wystarczył, bo szans na ponadpartyjny kompromis nie widać.