Matka Kaczyńskich w szpitalu

Prezydent Lech Kaczyński skraca swoją wizytę w Radomiu z powodów rodzinnych. Według nieoficjalnych informacji matka prezydenta, Jadwiga Kaczyńska, jest w szpitalu.

Dlaczego PO milczy ws. Pawlaka? SLD: bo sama kręci lody

SLD wie dlaczego premier milczy w sprawie biznesowo-towarzyskiego "układu" jaki miał zbudować wokół siebie Waldemar Pawlak. Zdaniem Joanny Senyszyn wszystko dlatego, bo Platforma wcale nie jest lepsza, co widać na przykładzie sprawy Tomasza Misiaka. - Obie partie myślą tylko o tym jak kręcić lody i dlatego w koalicji nadal panuje sielanka - przekonuje posłanka SLD.

Minister nie pomoże Łyżwińskiemu

Sąd zdecydował, że Stanisław Łyżwiński nie zostanie - ze względu na zły stan zdrowia - zwolniony z aresztu. Interwencji w tej sprawie zdecydowanie odmówił też minister sprawiedliwości Andrzej Czuma. Wcześniej żona byłego wiceszefa Samoobrony napisała do Czumy list, którego jednak minister - jak podkreślił - jak dotąd nie otrzymał.

Nosił w kieszeni przeładowany pistolet

Policja w Lubinie zatrzymała 29-latka, który w kieszeni miał gotowy do strzału pistolet. Policjanci podejrzewają, że kierował lokalnym gangiem, zajmującym się głównie wymuszeniami i podpaleniami lokali. W domu mężczyzny znaleziono drugi pistolet.

Policjanci bez pieniędzy na benzynę

Cięcia budżetowe MSWiA powoli dają o sobie znać. Tatrzańscy policjanci z niepokojem patrzą w przyszłość. W ich kasie jest coraz mniej pieniędzy na paliwo. Jak wyliczają starczy tylko na zapas do maja, później pozostaną piesze patrole.

Zderzenie pięciu aut, są ranni

Osiem osób zostało rannych w karambolu pięciu aut, do którego doszło w poniedziałek na trasie Wrocław - Warszawa. Po kilku godzinach droga została odblokowana.

Premier zrobiony w balona

Wielki czerwono-biały wiatrak z tysiąca balonów stanął przed kancelarią premiera w Warszawie. To element promujący akcję Greenpeace "Czysta energia receptą na kryzys". Ekolodzy chcą, by rząd w polityce energetycznej zwrócił większą uwagę na ochronę środowiska.

Były prezes PZU Życie odpowie za narkotyki

Grzegorz W., szef PZU Życie w latach 1998-2001, znów stanie przed sądem. Tym razem W. odpowie za "zlecenie działań, które miały doprowadzić do wszczęcia śledztwa przeciwko innej osobie". Prokuratura zarzuca byłemu prezesowi, że w 2004 roku zlecił podrzucenie tej osobie narkotyków. W. odpiera zarzuty i twierdzi, że to prowokacja.

Senator Misiak rezygnuje

Jeszcze w tym tygodniu senator Tomasz Misiak z PO ma odejść z rady nadzorczej firmy, której jest współwłaścicielem, a która skorzystała na forsowanej przez niego specustawie stoczniowej. Tak przynajmniej zapowiedziała w Radiu ZET minister ds. walki z korupcją Julia Pitera.

"Nie jestem znajomą Pawlaka, nie mam szans"

Dlaczego Waldemar Pawlak uważa, że nie ma nic złego w tym, że wicepremier pomaga swoim znajomym i rodzinie? Bo zdaniem Grażyny Kopińskiej z Fundacji Batorego "PSL ma problem z określeniem tego, co jest standardem w demokratycznym państwie". - Przypuszczam, że w PSL koncepcja zapobieganie konfliktom interesów i nepotyzmowi jest koncepcją nieznaną - mówiła w TVN24.

Wpadł pod pociąg w metrze

Tragedia na stacji metra Wilanowska. Około godz. 6 pasażer wpadł pod pociąg, niestety nie udało się go uratować. Policjanci przypuszczają, że mogła to być próba samobójcza. Duże utrudnienia czekały na porannych pasażerów. Teraz metro jeździ już normalnie.

"Koalicja zabetonowana na rok"

Koalicja jest zabetonowana na najbliższy rok - przekonuje w RMF FM poseł PO Janusz Palikot, zapewniając, że rzekome ataki Grzegorza Schetyny na Waldemara Pawlaka, to "kompletna kaczka". Na napięcia między PO i PSL ma jeden sposób: trzeba siąść, napić się wódki i zjeść kiełbasę z dzika.

Oprawcy policjantów przed sądem

Przed sądem w Szczecinie zeznawać będzie czterech mężczyzn oskarżonych o pobicie policjantów. Do napadu doszło w sierpniu, a zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego.

PO puszcza oko do SLD

O współpracy rozmawiali na tajnym spotkaniu politycy PO, PSL i SLD. Plan rozszerzenia koalicji zrodził się w Platformie. Partia chce w ten sposób upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu: mieć większość do obalenia prezydenckiego weta i niepostrzeżenie zmniejszyć rolę ludowców.

Koniec esbeckich emerytur

W poniedziałek wchodzi w życie ustawa, która od stycznia przyszłego roku obniża emerytury oficerom peerelowskich specsłużb i członkom Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON). Lewica zaskarżyła te przepisy do Trybunału Konstytucyjnego.

Chcieli zniszczyć Ćwiąkalskiego. Tylko kto?

Tygodnik "Nie" przeprasza za swoje artykuły, które miały zdyskredytować Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Powód? Szefowie gazety twierdzą, że padła ona ofiarą prowokacji człowieka, który przyniósł do redakcji - jak się później okazało nieprawdziwe - informacje na temat byłego ministra sprawiedliwości. Według wiceszefa tygodnika, za oszustwem może stać żona Henryka Stokłosy, którego Ćwiąkalski był adwokatem.

Przekonujemy się do atomu

Coraz więcej Polaków popiera budowę elektrowni atomowej. Przekonują ich rosnące ceny prądu i uzależnienie energetyczne od Rosji - pisze "Rzeczpospolita".

Kup bunkier PRL-owskich szpiegów

Na sprzedaż wystawiono bunkier w Radiówku pod Warszawą. Cena: do negocjacji - donosi TVN Warszawa. Przez lata zaprzeczano, że takie miejsce w ogóle istnieje. Teraz - można je zobaczyć, a nawet kupić. To stamtąd w czasach PRL nadawano zakodowane instrukcje dla szpiegów polskich i radzieckich pracujących na Zachodzie.

Nożownik ranił w brzuch kobietę

Wyciągnął nóż i pchnął nim kobietę. Do zdarzenia doszło w salonie gier na warszawskim Mokotowie. Ranną w brzuch kobietę zabrano natychmiast do szpitala, a napastnik zbiegł z miejsca zdarzenia.

Olejniczak: Koalicja z SLD nie wchodzi w grę

- Koalicja PO z SLD nie wchodzi w grę w tej kadencji parlamentu - powiedział przewodniczący klubu Lewica Wojciech Olejniczak, prorokował też nowe wybory bądź powstanie rządu mniejszościowego. Z tą opinią nie zgodził się Krzysztof Putra (PiS) - drugi gość niedzielnego "Magazynu 24 godziny".

Pitera: Kwity dostarcza szczególnie opozycja

Waldemar Pawlak nazywa doniesienia mediów "zleceniem" na jego osobę, jego klubowy kolega Eugeniusz Kłopotek dodaje, że atak mógł nastąpić z szeregów PO. Te zarzuty jednak, zdaniem Julii Pitery, są kompletnie nielogiczne. - Tak już jest, że kwity na polityków dostarcza szczególnie opozycja - mówiła minister odpowiedzialna za walkę z korupcją w "Magazynie 24 godziny".

Schetyna ma związek z aferą Misiaka?

Dlaczego premier Donald Tusk milczy w sprawie afery związanej z senatorem PO Tomaszem Misiakiem, którego firma miała podpisać wielomilionowy kontrakt z rządową agencją - zastanawiał się na blogu dawny polityk Platformy Paweł Piskorski i swe wątpliwości powtórzył w rozmowie z TVN24. Sugerował, że winne są powiązania z tą sprawą wicepremiera Grzegorza Schetyny i jego żony.

"Premier nie jest naczelnym komentatorem"

Na ogół rozmowny i nie uciekający przed dziennikarzami Donald Tusk w sprawie towarzysko-biznesowego układu, który miał zbudować wokół siebie wicepremier Waldemar Pawlak, milczy jak zaklęty. Czy premier nie wie jak co powiedzieć? - Donald Tusk zawsze wie co powiedzieć. Po prostu nie jest naczelnym komentatorem kraju - tłumaczy szefa rządu Paweł Graś. A kiedy Tusk przemówi? Kiedy zechce - sugeruje rzecznik.

Religa będzie miał swoją salę w Sejmie?

Politycy chcą pamiętać o Zbigniewie Relidze. Radni Gdańska wnioskują o to by jego imię nosiła jedna ze szkół, Zabrze chce "dać" profesorowi ulicę w centrum miasta, a klub PiS jedną z sejmowych sal. Wniosek w tej ostatniej sprawie jest już u marszałka. Bronisław Komorowski zapowiada, że "pochyli się nad nim z troską", ale dodaje, że jego zdaniem kardiochirurgowi na takich gestach chyba by nie zależało.

Komunikacyjny paraliż i pół roku objazdów

Zamknięty most Śląsko-Dąbrowski, zawieszone linie tramwajowe, dziesiątki zmian w komunikacji miejskiej i nowowytyczone objazdy. Tak będzie aż do połowy października, gdy skończy się przebudowa Trasy W-Z i alei Solidarności.

Eurowybory za pasem, o. Rydzyk za PiS-em

Prawo i Sprawiedliwość pod opieką o. Tadeusza Rydzyka, a Samoobrona "od drzwi do drzwi" - to strategiczne ruchy, które mają zapewnić tym partiom wygrane w wyborach do Europarlamentu. Kampania Andrzeja Leppera ma być skuteczna, ale i tania. PiS zapłaci barterem - za poparcie o. Rydzyka, związanym z nim politykom odda pierwsze miejsca na listach w Łodzi i Lublinie.

Żydzi przeszli drogą swych ojców

Kilkaset osób wzięło udział w Marszu Pamięci dla uczczenia 66. rocznicy likwidacji żydowskiego getta w Krakowie. Przeszli oni czterokilometrową drogę na terenie krakowskiej dzielnicy Podgórze. - Doskonale pamiętam ten marsz z moją mamą za rękę. Bolały mnie nogi, chciałem siadać, a wtedy mama brała mnie na ręce - wspominał przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Krakowie Tadeusz Jakubowicz, który jako pięcioletnie dziecko był świadkiem likwidacji krakowskiego getta.

Był samolot, musi być porządek

Dlaczego Tomasz Arabski został pozwany przez kancelarię prezydenta? Bo w administracji nie może być bałaganu. - Chodzi tylko o legalizm - tłumaczył dziennikarzom powody pozwu doradca ekonomiczny prezydenta Adam Glapiński. Ale sam Arabski tłumaczeniom przysłuchiwać się nie chce i czeka na konkrety w jego sprawie, a nie tylko "medialne plotki".

Lepper: Proces Łyżwińskiego jak za czasów UB

- Takie procesy, jak Łyżwińskiego, to odbywały się za najgorszych czasów UB - mówił w TVN24 szef Samoobrony Andrzej Lepper. Jak ujawnił, ostatnio w sądzie były poseł był "nieprzytomny", mimo to sędzia nie przerwał procesu. W sobotę żona oskarżonego o gwałt byłego wiceszefa Samoobrony napisała w tej sprawie list do ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy.

Olejniczak chce do Brukseli

Wojciech Olejniczak kandydatem SLD w czerwcowych eurowyborach. - Polska powinna być silnie reprezentowana w Parlamencie Europejskim i dlatego zamierzam ubiegać się o mandat eurodeputowanego - powiedział Olejniczak w Radiu Zet.