Sondaż "Faktów": Polacy niezadowoleni z prezydenta

Co trzeci ankietowany w badaniu SMG/KRC uznał, że prezydent dobrze lub bardzo dobrze wypełnia swoje obowiązki. Tych, którzy są niezadowoleni było dużo więcej. Właśnie mijają dwa lata prezydentury Lecha Kaczyńskiego.

Palikot chce wykończyć Rydzyka

Tak naprawdę w interesie Kościoła jest, by PO "wykończyła" Rydzyka - napisał w niedzielę na swym blogu poseł PO Janusz Palikot. - Nigdy człowiek nie powinien walczyć z człowiekiem - skomentował ten wpis arcybiskup Tadeusz Gocłowski.

Korki na wschodniej granicy coraz mniejsze

Kolejki na wschodniej granicy Polski wyraźnie się zmniejszają. W Kuźnicy na granicy białoruskiej na wjazd do Polski samochody osobowe czekają zaledwie ok. dwóch godzin, a jeszcze tydzień temu kolejka sięgała 40 godzin - informuje straż graniczna.

Oddał to, co przeszmuglował zza krat

Więzienna koszula, własnoręcznie zrobione radio i deska z pryczy - Janusz Onyszkiewicz przekazał Fundacji Ośrodka Karta wszystko, co zdołał wynieść z więzienia, gdzie był internowany.

Pierwszy udaremniony przemyt w strefie Schengen

Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 20-letniego mieszkańca Chełma, który przewoził w samochodzie 5,5 kilograma marihuany i około 5 tysięcy tabletek extasy. Narkotyki były warte prawie 200 tysięcy złotych i pochodziły z Holandii.

Wigilia u Ąckiego

Ędward Ącki zaprasza na jedyną i niepowtarzalną Wigilię - z sobą samym. Składkowa kolacja wigilijna zacznie się, gdy pojawi się pierwsza gwiazda - Maryla Rodowicz. Później Ącki zamierza wyłudzić prezenty od Jerzego Kryszaka i Marcina Prokopa.

Niesiołowski: Prezydent nie jest hipokrytą

Dla Ryszarda Kalisza prezydent jest "życzliwy" i "dobrotliwy". Dla Stefana Niesiołowskiego "nie jest hipokrytą". Eugeniusz Kłopotek zwraca uwagę, że prezydent płaci za spadek popularności PiS. Co myślą politycy o świętującym w niedzielę dwa lata prezydentury Lechu Kaczyńskim?

Będą zarzuty dla szefa CBA?

Z raportu pełnomocnik rządu do walki z korupcją Julii Pitery o CBA wynikają poważne zarzuty, które zostaną sformułowane przeciwko szefowi biura Mariuszowi Kamińskiemu - powiedział szef klubu PO Zbigniew Chlebowski w niedzielę w Radiu Zet.

Pięć ofiar dwóch pożarów

Od rana straż pożarna walczyła z ogniem w Kaliszu, gdzie w pożarze kamienicy zginęły dwie osoby. W tym samym czasie trzy inne śmiertelne ofiary przyniósł tragiczny pożar kontenera socjalnego w Michałowicach.

Polacy marzą o domu za miastem

78 proc. Polaków marzy o weekendowym domku za miastem, a 12 proc. ma taki dom. Ani jedni, ani drudzy nie chcą jednak z niego korzystać w Boże Narodzenie i wybierają tradycyjny model świętowania – u siebie lub rodziny.

Europosłowie wstawiają się za żołnierzami

Eurodeputowani Urszula Krupa i Witold Tomczak apelują do ministra sprawiedliwości o zwolnienie na święta do domów aresztowanych żołnierzy, podejrzanych o ostrzelanie afgańskiej wioski.

Nastoletni "internauci" w areszcie

Wrocławski sąd aresztował w sobotę dwóch licealistów, podejrzanych o kradzież pieniędzy z kont bankowych za pomocą internetu. Policja podejrzewa, że udało im się ukraść kilkadziesiąt tys. złotych.

TVN zaprasza na Święta

"Rybki z Ferajny", "Express Polarny" i premiera najnowszego filmu o Shreku - to tylko niektóre rarytasy, jakie TVN zaserwuje swoim widzom na Święta. Żadnych odgrzewanych kotletów, tylko świeże dania!

"Doradcy prezydenta ponieśli porażkę"

- To jest kolejna porażka doradców prezydenta – tak o ostatecznej decyzji prezydenta Lecha Kaczyńskiego w sprawie wycofania polskich wojsk z Iraku powiedział w "Magazynie 24 Godziny" Adam Szejnfeld z PO.

Drzewiecki o Euro: mamy czas, będziemy rozmawiać

Stadion Narodowy z pieniędzy z budżetu, za inne zapłacą samorządy? - Rząd nie wycofał się z obietnic dotacji do innych stadionów - uspokaja minister sportu Mirosław Drzewiecki. Ale pytany o konkrety, wymijająco tłumaczy: - Będziemy to ustalać z samorządami w przyszłym roku.

Rosja: prezydent z Wysp nie przejdzie

Sześciu kandydatów zmierzy się w batalii o fotel prezydenta Rosji. Rosyjska Centralna Komisja Wyborcza systematycznie zawężała listę zarejestrowanych. Jako ostatnią odrzuciła kandydaturę byłego dysydenta Władimira Bukowskiego.

Smutne święta żołnierzy i ich rodzin

Smutne święta czekają rodziny żołnierzy podejrzanych o ostrzelanie afgańskiej wioski. Dziś bliscy widzieli ich po raz ostatni przed Wigilią. Z aresztowanymi rozmawiali przez szklaną szybę.

Wyszli bez szwanku z kolizji z pociągiem

Samochód nadaje się tylko do kasacji, ale pasażerowie są cali i zdrowi. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, czteroosobowa rodzina wyszła bez szwanku ze zderzenia auta, którym jechali, z pociągiem.

Dwie dziewczynki wpadły do jeziora

Tragedia w warmińsko-mazurskim Bogaczewie. Dwie dziewczynki w stanie krytycznym trafiły do szpitala, po tym jak podczas spaceru z matką wpadły do jeziora.

Kolejne ognisko ptasiej grypy

Wykryto kolejne ognisko ptasiej grypy. Tym razem wirus pojawił się u ptaków w miejscowości Sadłowo Parcele w powiecie żuromińskim (mazowieckie). – Apeluję, żeby zachować wszelkie rygory sanitarne, bo grożą na ogromne straty – powiedziała w TVN24 Główny Lekarz Weterynarii Ewa Lech.

Premier: Cieszę się z porozumienia ws. Iraku

- Cieszę się, że mimo groźnych pomruków z Pałacu Prezydenckiego (...) prezydent dał się przekonać - tak premier skomentował decyzję Lecha Kaczyńskiego o wycofaniu polskich wojsk w Iraku w październiku 2008. - To kompromis, ale dobrze że do niego doszło – przyznaje szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysław Stasiak.

Święta na najwyższym szczeblu

Wigilia za dwa dni, ale świąteczna atmosfera już zagościła w rodzinach najważniejszych osób w Polsce - prezydenta i premiera. Prezenty kupione, kolacja wigilijna zaplanowana. Zostało już tylko ubieranie choinki i... świętowanie.

Rząd nie pomoże w budowie stadionów?

- Minister sportu wywołał niezłe zamieszanie - skomentowała piątkową wypowiedź Mirosława Drzewieckiego "Gazeta Wyborcza". Minister ogłosił, że rząd nie dofinansuje Gdańskowi, Poznaniowi ani Wrocławowi stadionów na Euro 2012. Ministerstwo obiecuje zająć się sprawą po przedstawieniu przez miasta kandydackie zakresu planowanych inwestycji.

Korek na wschodnich granicach

Dzień po otwarciu granic na zachodzie zakorkowały się wschodnie przejścia graniczne. W Korczowej, na przejściu polsko-ukraińskim, ciężarówki wjeżdżające na Ukrainę stoją 30 godzin. Niewiele lepiej jest w Medyce, gdzie kierowcy czekają ok. 15 godzin.

Uszka po lwowsku i kutia jak w Wilnie

Co prawda pierwszej gwiazdki jeszcze nie było, ale o pierwszym świątecznym cudzie możemy już mówić. Politycy nie mówią o polityce, lecz ciepło opowiadają o wigilijnych zwyczajach i tradycjach...

Tragiczny pożar kamienicy w Łodzi

Trzy osoby zginęły, a dwie trafiły do szpitala po pożarze poddasza kamienicy w centrum Łodzi. Strażacy ewakuowali z mieszkań wszystkich lokatorów kamienicy. Kilkanaście osób najprawdopodobniej nie będzie mogło wrócić do mieszkań na święta, bo zalano je wodą w czasie akcji gaśniczej.

Policjant na gazie

Prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie miał 33-letni Andrzej G., policjant z Komendy Policji w Zamościu (Lubelskie), który spowodował kolizję drogową. Został zwolniony z pracy.

Wypadek na autostradzie A2

Po kilku godzinach odblokowano autostradę A2. W stronę Poznania na 120 kilometrze, na wysokości Michorzewa k/ Nowego Tomyśla (Wielkopolskie) zapaliła się tam ciężarówka.

Złóż życzenia!

Zwykła kartka i sms to za mało? Złóż życzenia za pośrednictwem TVN24 i tvn24.pl. Niektórzy z Was już to zrobili i składali życzenia politykom. Pierwsze skierowane są do premiera Donalda Tuska, a wysłała je Magda Witkiewicz. Czekamy na kolejne filmy.