Fiesta wjechała do kiosku

Nie takiego "klienta" spodziewała się ekspedientka pracująca w przydrożnym sklepiku w Stalowej Woli. W czwartek rano do kiosku, z impetem, wbił się... ford fiesta. Auto znalazło się w budynku za sprawą nieuważnego kierowcy mitsubishi.

Sprzeczne oświadczenia wiceministra

Wiceminister finansów Jacek Kapica będzie musiał tłumaczyć się ze sprawy zniesienia limitów dla kasyn i salonów gier. Chodzi o sprzeczne słowa Kapicy: wiceminister raz pisze, że postulat zniesienia limitów nie został uwzględniony w pracach nad ustawą hazardową, a innym razem twierdzi zupełnie co innego. - Jaka była wola ministerstwa finansów? – pyta poseł Bartosz Arłukowicz.

17-latek pchnięty nożem

17-latek zamordowany w jednej z dzielnic Krakowa. Zginął od pchnięcia nożem. Podejrzany został już zatrzymany. 18-latek usłyszy zarzut zabójstwa - informuje krakowska policja. Grozi mu dożywocie.

Kempa: PO chce ukryć grube sprawy

Beata Kempa jest oburzona, że w prezydium komisji naciskowej nie będzie miejsca dla PiS. - To typowe dla PO zawłaszczenie prac, pełna kontrola, ewidentna chęć ukrycia chyba rzeczywiście grubych spraw – oceniła. A zdaniem Mirosława Sekuły (PO) jeden przedstawiciel - i to z "najbardziej opozycyjnej" - opozycji wystarczy.

Przemytników dzień bez papierosa

To czarne dni dla przemytników. Funkcjonariusze CBŚ, Izby Celnej i Straży Granicznej udaremnili przemyty papierosów na łączna sumę 4,3 mln zł.

Radiowóz potrącił policjanta

Policjant, który ujawnił nieprawidłowości w swojej komendzie, został potrącony przez radiowóz. Funkcjonariusz z Nowego Miasta Lubawskiego (Warmińsko-mazurskie) powiedział w reportażu telewizyjnym, że jeden z jego kolegów bije zatrzymanych. Następnie funkcjonariusz, o którym była mowa w programie, potrącił go autem.

Narkohurtownicy w rękach CBŚ

6 osób sprzedających narkotyki w całym kraju zatrzymali Policjanci z Centralnego Biura Śledczego. U narkohurtowników znaleziono prawie 13 kilogramów, w większości amfetaminy. Zatrzymanym handlarzom grozi do 10 lat więzienia.

Lider Lewicy jest jednocześnie za i przeciw

Lider Lewicy o prawach homoseksualistów. Adopcja dzieci? - Mam duże wątpliwości. Małżeństwa jednopłciowe? – Tak, ale z inną nazwą. Żeby Kościół nie wytaczał przeciw nam armat – powiedział Grzegorz Napieralski w Radiu Zet.

"Nie będziemy się obrażać na prezydenta"

- Nie będziemy się obrażać. Nie sądzę, żeby prezydent miał na myśli obóz rządzący - tak Paweł Graś skomentował w RMF FM słowa Lecha Kaczyńskiego o politykach, którym nie zależy na silnej Polsce.

Ministerstwo Zdrowia nie potrafi leczyć raka

Bez efektów i nadzoru, źle zaplanowany, a także zbyt kosztowny - taki jest według Najwyższej Izby Kontroli program, który miał pomóc Polakom w walce z rakiem. I dlatego Ministerstwo Zdrowia powinno go jak najszybciej poprawić.

Wystawiała bezdomnym lewe recepty, teraz czeka na wyrok

Lekarka, która wystawiała bezdomnym fałszywe recepty, miała usłyszeć w czwartek wyrok przed krakowskim sądem. Do tego jednak nie doszło, bo sędzia, która miała ogłosić wyrok w sprawie słynnej "Judymowej" - rozchorowała się.

Są podtopienia, ale niegroźne

Było groźnie, ale jeszcze w czwartek chmury z południa mają przesunąć się na wschód. Padający od trzech dni deszcz spowodował podtopienia na Opolszczyźnie, Śląsku i w Małopolsce. W wielu miejscach rzeki przekroczyły stany alarmowe. Służby uspokajają - sytuacja jest opanowana.

"Zdrowie? Wyszło niespecjalnie"

- Z reformą zdrowia rządowi, mimo medialnej krzątaniny, niespecjalnie cokolwiek wyszło – powiedział w TVN24 Bogusław Piecha (PiS). Według byłego ministra zdrowia, najgorzej jest z uszczelnieniem systemu i wzrostem przychodów w NFZ. Skrytykował też brak podwyżki składki zdrowotnej, którą wcześniej zapowiadał rząd.

Zdrowie rządowi nie dopisuje

Wyborcze obietnice Platformy na półmetku rządów gabinetu Tuska - z długiej listy obietnic w dziedzinie ochrony zdrowia zostaje krótki spis osiągnięć i zawiłe tłumaczenia. A naprawa ochrony zdrowia dla rządu Donalda Tuska miała być priorytetem.

Bezdomni spalili swój dom

Opuszczony dom jednorodzinny, zajmowany przez bezdomnych, spłonął w środę wieczorem w Gdańsku Oliwie. Dwóch mężczyzn zostało odwiezionych do szpitala. Informacje otrzymaliśmy od Państwa na platformę Kontakt TVN24.

Ponad tona kokainy poszła z dymem

Ponad tonę kokainy o rekordowej czarnorynkowej wartości 500 milionów złotych spaliły w utajnionym miejscu służby specjalne - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Śledztwa się ślimaczą, jest kontrola

Aż 901 postępowań prokuratorskich w Polsce toczy się już dłużej niż dwa lata. To o 117 więcej niż przed rokiem - wynika z raportu Ministerstwa Sprawiedliwości, do którego dotarła "Rzeczpospolita". Resort już zlecił kontrolę.

Platformie spada, ale i tak wzięłaby władzę

Wystarczyły trzy tygodnie, by PO straciła w sondażach aż 4 punkty procentowe i zatrzymała się na poziomie 45 proc. Jej największy konkurent polityczny, czyli PiS zyskał natomiast 2 punkty procentowe i ma 28 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu "Gazety Wyborczej". Tymczasem w badaniu "Rzeczpospolitej" partia Donalda Tuska wcale nie traci.

Walczyli w Iraku, napisali książkę o wojnie

Opisy akcji bojowych, w czasie których dochodzi do wymiany ognia, trudy nocnego patrolu czy śmierć kolegi - taką wojenną rzeczywistość można odnaleźć w książce-pamiętniku autorstwa polskich żołnierzy, którzy wrócili z Iraku. Publikacja ma pomóc wszystkim tym, którzy na zagraniczne misje dopiero wyruszą.

Funkcjonariusz przed sąd za sprawę Blidy

W czwartek przed południem rusza proces funkcjonariusza ABW Grzegorza S., oskarżonego o niedopełnienie obowiązków służbowych w czasie zatrzymywania byłej posłanki SLD Barbary Blidy. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Dziura na dziurze, lepiej nie będzie

Dziura na dziurze - tak wyglądają nawierzchnie dróg krajowych. I lepiej - przynajmniej na razie - nie będzie. Maleją wydatki na remonty i spada liczba kilometrów naprawianych dróg - w tym roku będzie to zaledwie 350 km. Kierowcom pozostają więc marzenia o autostradach, które rząd obiecuje zbudować na Euro 2012.

PiS tęskni za POPiS-em. "Kiedyś do tego wrócimy"

- Zgadzam się z Markiem Migalskim i też żałuję, że cztery lata temu nie doszło do koalicji PO z PiS-em - mówi poseł Zbigniew Girzyński z Prawa i Sprawiedliwości. Migalski napisał w środę na swoim blogu, że gdyby w 2005 roku PO i PiS potrafiły się porozumieć, Polska byłaby dzisiaj w innym miejscu. Andrzej Halicki w programie "24 godziny" tego entuzjazmu nie podzielał.

"Był w celi sam, to mógł być błąd"

To, że sprawca wypadku był w celi sam prawdopodobnie było błędem - powiedziała w TVN24 rzeczniczka Służby Więziennej Luiza Sałapa. Specjalny zespół powołany przez ministra sprawiedliwości ma zbadać, czy w więzieniu, gdzie trafił mężczyzna doszło do nadużyć i niedopełnienia obowiązków. - Wstępne wyniki będą znane w czwartek po południu - dodała.

"Pro Publico Bono" za 20 lat wolnej Polski

Fundacja Ośrodka "Karta", Fundacja Pomocy Wzajemnej "Barka" i twórca pierwszej reformy samorządowej prof. Jerzy Regulski zostali laureatami Nagrody Dwudziestolecia Odrodzenia Niepodległej Polski - Pro Publico Bono, którą przyznano w Krakowie.

Anarchiści pobili się z policją

Kilka osób zatrzymanych, kilkanaście poszkodowanych - to bilans starć do jakich doszło w Święto Niepodległości w Warszawie. Z policjantami pobiła się grupa kilkudziesięciu anarchistów. Świadkowie twierdzą, że widzieli gaz. - Funkcjonariusze go nie użyli - zaznacza w rozmowie z tvn24.pl rzecznik stołecznej policji Marcin Szyndler.