Mam słabą kondycję, adrenalina i emocje dodały mi skrzydeł. Warto było wyciągnąć nogi, żeby być jak najbliżej zespołu - mówi Gosia, studentka Uniwersytetu Warszawskiego. Jej sprint przed koncertem U2 mogła podziwiać cała Polska.

- Uwielbiam kontakt z Wami – mówił Bono na lotnisku do fanów czekających na niego przed płotem. Żartował ze wszystkimi i całował przez kraty ręce, które wystawiały do niego kobiety.

Niewpuszczeni do Polski kolarze z rajdu Stepana Badery nie składają broni: - Odwołamy się od decyzji polskiego MSWiA. Mamy na to 14 dni. Chcemy kontynuować nasz maraton - stwierdził organizator Pawło Sawczuk.

Wydawca tabloidu "Fakt" musi ponieść konsekwencje wydrukowania w 2005 r. "obraźliwych i kłamliwych informacji" na temat Dody - zdecydował warszawski sąd. Wydawca gazety musi zapłacić łącznie 79,5 tys. zł oraz publicznie przeprosić polską gwiazdę. Wyrok nie jest prawomocny.

Ma na swoim koncie ponad 50 włamań na strony różnych instytucji i firm. Próbował m.in. złamać zabezpieczenia witryny ABW. Policjanci zatrzymali 20-letniego ucznia technikum elektronicznego. Zabezpieczyli też jego komputery.

Odmówienie wjazdu kolarzom z rajdu imienia Stepana Bandery przez MSWiA podzieliła partie, ale w nieoczekiwany sposób. Poseł PiS Maks Kraczkowski zgadza się w niej w całej rozciągłości, natomiast poseł PO Jarosław Gowin uważa, że to błąd.

Uczestnicy rajdu Stepana Bandery nie wjadą na terytorium Polski, bo wyłudzili wizy - zdecydowało MSWiA.- Czuję ulgę, bo dzieci ukraińskie nie zostaną użyte jako taran, który ma sforsować polską granicę - komentował w TVN24 ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. PiS chwali decyzję MSWiA.

Po siedmiu godzinach od wypadku TIR-a odblokowano jedną z głównych tras przelotowych na Śląsku - Drogową Trasę Średnicową. Ciężarówka przewożąca metalowe rury zjechała z pasa ruchu na barierki, a rozrzucony ładunek zatarasował jezdnię.

Nie przyjęli jej na oddział dziecięcy, bo jest za stara, odesłali też z dorosłego, bo... jest za mała. Wioletta Błachut urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym i mimo 22 lat ma wymiary siedmioletniego dziecka. Według matki lekarze zamiast jej pomóc, "odbijają ją jak piłeczkę".

Musiała czekać wiele godzin przed rozpoczęciem koncertu. Tuż po godz. 17, kiedy bramki zostały otwarte, przedarła się przez nie jako jedna z pierwszych i natychmiast pędem puściła w stronę sceny. Kim jest dziewczyna, której sprint do ulubionego zespołu oglądała cała Polska?

Mała Róża została odebrana rodzicom jeszcze w szpitalu - sąd uznał, że nie są w stanie się nią opiekować. Sprawą zajął się Rzecznik Praw Dziecka. Jego pracownicy właśnie przyjechali do Szamotuł. - Jeśli tylko bieda była powodem odebrania rodzicom dziecka to ja się z tym nie zgadzam - mówił na antenie TVN24 Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Jeśli robisz zakupy w sieci, to lepiej dobrze upewnij się, że masz do czynienia z wiarygodnym kontrahentem. Możesz bowiem skończyć jak jedna z ponad 100 osób oszukanych przez oszusta, który w okazyjnych cenach oferował sprzęt RTV/AGD. Mężczyzna wpadł już w ręce policji.

Obcokrajowcy podróżujący po polskich autostradach nie uczą się na błędach kolegów. Po ostatnim "rajdzie" Szweda, policja zatrzymała Niemca pędzącego po autostradzie A4 z prędkością 219 km/h (przy ograniczeniu do 110 km/h). Mężczyzna otrzymał 500 zł mandatu.

Pięć tysięcy litrów ropy wyciekło na ulicę po tym, jak w miejscowości Mosty koło Lęborka pociąg SKM uderzył w cysternę przewożącą paliwo. Z wyciekiem walczy siedem jednostek straży pożarnej. Okoliczna droga została zamknięta. To nie był jedyny piątkowy wypadek kolejowy - w dwóch kolejnych z pociągami zderzyły się samochody osobowe.

Jak się kulturalnie witać? Jak prowadzić rozmowę? Co oznacza pukanie się w głowę albo gest "na ojca chrzestnego"? - odpowiedzi na takie pytania zawiera poradnik dla strażników miejskich "Jak poprawić relację z Obywatelami". Osobliwa broszura trafiła do oddziałów łódzkiej straży. O książeczce jako pierwszy napisał "Express Ilustrowany".

Nauczyciele z ZNP spotkają się w piątek z rządem w sprawie wzrostu wynagrodzeń. - Czekamy z niepokojem, bo do tej pory nie znamy stanowiska rządu - powiedział prezes związku Sławomir Broniarz. Rząd deklaruje, że zapowiadana na wrzesień podwyżka jest pewna, ale nie wiadomo, czy napięty budżet udźwignie podwyżki w przyszłym roku.

Koncert udał się wspaniale! - maili o takiej treści otrzymaliśmy dziesiątki. Nasi internauci, którzy czwartkowy wieczór spędzili na Stadionie Śląskim w Chorzowie są zachwyceni. Wspominają jednak też o kilku problemach organizacyjnych.

Ruszyła sądowa batalia o prawo do wychowywania dziecka przez kobietę, która za pieniądze zgodziła się urodzić dziecko innej parze. - Dziecku będzie u ojca lepiej. Matka zastępcza jest niestabilna emocjonalnie, nie zapewni dziecku dobrych warunków - mówią adwokaci pary, która wynajęła brzuch Beaty Grzybowskiej.

Fundacja Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka zbiera wśród wiernych pieniądze na budowę nowego, okazałego kościoła. Inwestycja może pochłonąć nawet 100 milionów złotych, pisze "Dziennik". Jest jeden kłopot. Fundacja na zbiórkę powinna mieć zgodę MSWiA. A nawet o nią nie wystąpiła. Nie pierwszy raz, kiedy o tym "zapomniała".

Oni nie chcieli go puścić, on nie chciał odejść. Bono żegnał się z Chorzowem i Polską klęcząc na scenie. - Tej nocy nie da się zapomnieć - mówił. A Bono wie, co mówi. - Dziękujemy! Dziękujemy! - kilkakrotnie przerywała mu podczas koncertu polska publiczność. Do wyjścia zbierała się powoli. Jeszcze długo po północy wychodząc, fani powtarzali: Najlepszy wieczór. Magia. Żal.